Viyana Havaalanı Şehir Merkezi Ulaşım

Viyana Havaalanı, sürekli yenileme çalışmasıyla ile Avrupa’nın en hareketli havaalanlarından biridir. Şehre 16 km uzaklıkta Schwechat kasabasında bulunan, ismini de bu kasabadan alan Avusturya’nın en büyük Uluslararası Havaalanıdır. Bu havaalanından şehir merkezine ulaşım için, diğer Avrupa Ülkelerine göre daha az seçenek bulunmaktadır. Bunların en popüler ve fiyat bakımından en uygun olanı, trenlerdir. Diğer iki seçenek ise, otobüs ve taksilerdir.

Viyana Havaalanı Şehir Merkezi Arası Ulaşım Araçları ve Ücretleri

Taksi : Avrupa şehirlerinin büyük çoğunluğunda olduğu gibi, Viyana’da da, taksiler aşırı pahalıdır. Ancak, en rahat ulaşım aracıdır. Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek istiyorsanız, lisanslı olan (Havaalanı çıkışında bulunan desklerden bu lisanslı taksileri bulabilirsiniz) taksileri kullanmanızda yarar var. Bu bürolara gelerek otelinizin adresinizi söyleyip tam olarak ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Eğer, bu lisanslı yerlerin dışında taksi tutacak olursanız, fiyatlar biraz daha yüksek olmakla birlikte, taksicilerin sizi dolandırabileceğide kaçınılmazdır. Havaalanından şehir merkezine taksimetre ortalama 40-45£ tutmaktadır.

Tren : Viyana Havaalanı’ndan şehir merkezine gidebilmenin en kolay ve en uygun yoludur,diyebilirim. CAT (City Airport Train) olarak bilinen bu trenleri gün boyunca her yarım saatte bir rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca, metro hatlarına bu trenler ile aktarma yaparak konaklayacağınız en yakın metro durağına ulaşabilirsiniz. Tren ile şehir merkezine gitmek ortalama 15 dakika sürmektedir ve bilet ücreti 12£’dur (Gidiş dönüş 19£).

Viyana’da nerede konaklayacağınıza hala karar vermediyseniz, Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Viyana’da bulunan en ideal otellere ve fırsat indirimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Otobüs

Tren ücretleri ile hemen hemen aynı olan otobüsler, düşünülebilecek seçeneklerden bir diğeridir. Ancak, yolculuk süresi trafiğe bağlı olarak 1 saate kadar sürebilmektedir. İşte bu yüzden, Viyana Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için,bana göre en son düşünülmesi gereken seçenektir. Zaman yerine paradan tasarruf etmek isterseniz, tabi düşünülmesi gereken seçenek olabilir. Bu otobüsler ile Westbanhof’a gidebilir ve buradan metroları kullanarak konakladığınız yere ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak, Viyana Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en ideal ve en hızlı yol, trenlerdir. Eğer çok fazla valiziniz yoksa taksiler en son düşüneceğiniz seçeneklerden olmalıdır. Rahatınıza düşkün biriyseniz, taksi ücretlerinden 10-20£ daha fazla ödeyerek özel araçlar ile konakladığınız yerin kapısına kadar gidebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...