Viyana Opera Binası Hakkında Bilgiler

Viyana Opera Binası, Dünya çapında bilinen, 1709 koltuk ve 509 ayakta seyirci kapasitesi ile, opera gösterileri, bale gösterileri ve konserleri izleyebileceğiniz bir opera binasıdır. Dünyanın en tanınmış politikacaları,sanatçıları ve sayılı zenginleri sürekli olarak konserlere katılmakta ve bu da bilet fiyatlarını akıl almaz derecede pahalı yapmaktadır.

Biraz binanın tarihinden bahsedecek olursak, bina, mayıs 1869 tarihinde İmparatoriçe Elizabeth ve İmparator Franz Joseph tarafından açılmış. Binanın mimarları, August von Sicardsburg ve Eduard von der null’dur. Binanın bugünkü başarıyı yakalamasının en büyük etkeni olarak, yönetmen Gustav Mahler gösterilmektedir. İkinci Dünya Savaşı sırasında bir bomba ile büyük hasar görmüş ve binanın yeniden inşa edilmesinin 10 yıl sürdüğü söylenmektedir.

Viyana Opera Binası
Binanın dışı

Mozart ve Beethoven gibi ünlü opera sanatçılarının eserlerini çalan birçok ünlü Avusturya’lı sanatçılarının olduğu bu bina, günümüzde Dünya’nın en önemli konserlerine ev sahipliği yapmakla birlikte, Dünyanın sayılı zenginlerinin sürekli konserlerine katıldığı muhteşem bir yapıdır.

Viyana’da nerede konaklayacağınıza hala karar vermediyseniz, Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Viyana’da bulunan en ideal otellere ve fırsat indirimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Viyana Opera Binası’na nasıl gidilir ?

U1,U2 ve U4 nolu metro hatlarını kullanarak binaya ulaşabilirsiniz. Binaya en yakın metro durağı ise, Karlsplatz durağıdır.

Opera Binası Ziyaret Saatleri 

Pazar günleri hariç, haftanın her günü 09:00-17:00 arası ziyaretçilere açıktır.

Viyana Opera Binası Giriş Bilet Ücreti : 15£’dur ve 1 saatlik turlar bu ücrete dahildir.

Viyana Opera Binası
 konser salonu

Bina Yakınlarında gezilecek diğer turistik yerler

  1. Albertina Müzesi
  2. Aziz Augustine Kilisesi
  3. Aziz Anna Kilisesi
  4. Viyana Film Müzesi
  5. Viyana’nın Tarihi Merkezi ( Binaya 5 dakika yürüme mesafesindedir.)
  6. Viyana Sanat Tarihi Müzesi
  7. Hofburg İmparatorluk Sarayı
  8. Aziz Charles Kilisesi
  9. Naschmarkt
  10. Maria Theresa Meydanı
Viyana Opera Binası
1709 Koltuk kapasitesine sahip konser alanı.

Binadan bu turistik yerlere en fazla 10 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Viyana Opera Binası, Viyana gezilecek yerler listenizde olması gereken önemli turistik yerlerden biridir. Gerek tarihi ile gerekse mimari yapısı ile, birçok turistik noktaya yürüme mesafesinde olan bu bina, Viyana’da kaçırılmaması gereken turistik yerlerdendir. Konserler için bilet almak biraz hayal olsa da, 10£ gibi bir ücret ödeyerek binayı rehberler eşliğinde gezebilirsiniz. Türkçe rehber bulunmadığı gibi 5 farklı dilde rehber seçeneğini de bulmak mümkündür.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...