Viyana Otelleri | Viyana Otel Fiyatları

Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olan Viyana, konaklama ve otel konusunda diğer Avrupa şehirlerine nazaran pahalı özellikle yüksek sezonlarda bu şehirde uygun otel bulmak neredeyse imkansız. Viyana Otelleri ve Viyana Otel Fiyatları sezona ve erken rezervasyona göre oldukça farklılık göstermektedir. Bu yüzden bu şehirde otel ayarlamadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza da karar vermenizde yarar var. Eğer Viyana’da konaklama konusunda hangi bölgede kalacağınız hakkında pek fikriniz yoksa Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgeleri hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Viyana Otel Fiyatları

Viyana’daki otellerin büyük çoğunluğu 400 TL’nin üzerinden başlamakta. Fakat 400 TL’nin altına da uygun otelleri bulmak mümkün. Otel fiyatları genel olarak bölgeye, otelin yıldızına ve erken rezervasyona göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden ilk olarak bölge seçimi daha sonra otel seçimi yapmak gerekiyor. Eğer 3-4 yıldızlı bir otelde konaklamayı düşünüyorsanız ortalama ücret 350-700 TL arasında olacaktır. Yok 5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız da fiyatlar 750-1500 TL arasında değişmektedir. Fakat 2 yıldızlı otellerde veya bütçeli hostellerde konaklayacak olursanız da 300 TL’nin altında gecelik odaları bu şehirde bulmak mümkün. Bunun yanında Viyana’da bulunan hostellerin büyük çoğunluğu konfor ve temizlik bakımından otelleri aratmamaktadır. Bu yüzden bu şehirde otel yerine hostelleri de düşünebilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Viyana Otelleri

1.Aviana Pansion (4 Yıldız)

Viyana’daki en ideal oteller arasında olan Aviana Pansion 4 yıldızlı konforu ve şık dizaynı ile şehirdeki en iyi ve en ideal 4 yıldızlı otellerden biri. Şehir merkezine sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelde erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Yani 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatlar çok daha uygun olacaktır. Bu otelde ortalama gecelik ücretler 1.200 TL’den başlamaktadır. Tabi yüksek sezonda fiyatlar biraz daha farklılık göstermekte. Viyana’da gezilecek yerler bakımından oldukça popüler olan yerlere yürüme mesafesinde olan bu otele mutlaka göz atın derim.

Oteli incele & Fiyatlara Göz At

2.Hotel Imlauer Wien (4 Yıldız )

Viyana otelleri arasında oldukça popüler bir otel olan Imlauer Wien hotel şehirdeki en fazla fırsat indirimi olan otellerden biri. Şehir merkezine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere ve alışveriş caddelerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 2 bin konuktan almış olduğu 8.6 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri ise, 800 TL’den başlamaktadır. Yani şehirdeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun. Bunun yanında otele yakın 2 metro istasyonu da bulunmakta. Yani şehirde dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oteli incele & Fiyatlara Göz At

3.Motel One Wien Hauptbahnhof

Viyana’daki ana tren istasyonunun hemen yanında yer alan bu şık ve modern otel Viyana’nın en güzel turistik yerlerine kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Daha çok çiftlere hitap eden bu otelin en güzel yanı, yıldızı olmaması. Yıldızı olmadığından dolayı da oda ücretleri aynı kategorideki diğer otellere nazaran çok daha uygun. Bu oteldeki gecelik ortalama ücretler ise 500 TL’den başlamaktadır. Yani Viyana’daki en uygun otellerden biri. Ayrıca bu otel çevresinde birçok restoran ve alışveriş merkezlerini de bulabiliyorsunuz.

Oteli incele & Fiyatlara Göz At

4.Austria Trend Hotel Savoyen Vienna (4 Yıldız)

Viyana otelleri arasında bir hayli popüler olan bu tesiste bir otelden beklediğiniz hemen hemen her şeyi rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Aziz Stefan Katedrali ve Viyana Opera Binası gibi yerlere yürüme mesafesinde olan bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri ise, 750 TL’den başlamaktadır. Otel şehirdeki tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunduğu gibi, 4 bin konuktan 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına da sahiptir.

Oteli incele & Fiyatlara göz at

5.Arion Cityhotel Vienna Und Appartements (4 Yıldız)

Viyana’daki oteller arasında oldukça uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesisin uygun fiyatlı olmasının sebebi şehir merkezine biraz uzak olmasıdır. Fakat tesisin hemen yanında bulunan otobüs durağından şehirdeki dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ortalama oda ücretlerinin 450 TL’den başladığı bu otelde genel olarak erken rezervasyon fırsatları bulunmaktadır. Bu fırsatlardan yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. 4 bin konuktan 8.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de mutlaka göz atın derim.

Oteli incele & Fiyatlara göz at

Viyana Merkez Otelleri

1.Motel One Wien Staatsoper 

Şehir merkezinin kalbinde bulunan otellerden biri olan Motel One, eşsiz konumu ve uygun fiyatlı odalarıyla oldukça popüler. 6 bin konuktan 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelde gecelik konaklama ücretleri 650 TL’den başlamaktadır.

Oteli incele & Fiyatlara göz at

2.Hilton Vienna (5 Yıldız)

Viyana otelleri arasında en lüks otellerden biri olan Hilton Vienna, şehirdeki turistik yerlere ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında erken rezervasyon fırsat indirimleriyle bu otelde çok uygun fiyatlara odaları bulmakta mümkün. Bu otelde ortalama gecelik ücretler 800 TL’den başlamakta. Fakat fırsat indirimleriyle biraz daha uygun fiyatlara odaları bulmak mümkün.

Oteli incele & Fiyatlara göz at

3.Hotel de France Wien (5 Yıldız)

Şehirdeki en lüks otellerden bir diğeri olan Hotel de France, şehirdeki en popüler otellerden biri. Özellikle erken rezervasyon yaptığınız da bu otelde çok uygun fiyatlara odaları bulmak mümkün. 6 bin konuktan 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelde oda ücretleri ortalama 950 TL’den başlamaktadır. Gerek konumu ve gerekse de fırsat indirimleriyle mutlaka göz atmanızı tavsiye edebileceğim otellerden.

Oteli incele & Fiyatlara göz at

Ucuz Viyana Otelleri

1.Easy Room Hostel Vienna : Şehir merkezine ortalama 2.5 km uzaklıkta bulunan bu otel şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden. Ortalama gecelik konaklama ücretleri bu otelde 290 TL’den başlamaktadır.

2.Pension Madara : Viyana otelleri arasında en uygun otellerden biri olan Pension Madara, uygun fiyatlı odalarıyla oldukça popüler. Merkez 2 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik ücretleri 300 TL’den başlamaktadır.

3.İbis Wien Hauptbahnhof : 3 yıldızlı otellerden biri olan İbis, şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Bu otelde gecelik oda ücretleri 500 TL’den başlamaktadır.

4.Austria Trend Hotel Messe Wien Prater : 3 yıldızlı bir otel olan bu tesiste konaklama ücretleri ise 550 TL’den başlamaktadır. 6 bin konuktan 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de mutlaka göz atın derim.

5.A&O Wien Hauptbahnhof : Viyana’daki oteller arasında en ucuz otellerden biri olan bu tesiste gecelik konaklama ücretleri 420 TL’den başlamaktadır. Erken rezervasyon fırsatları da olan bu otele de göz atmakta yarar var.

Viyana Otelleri veya Viyana Otel Fiyatları her ne kadar sezona ve otelin konforuna göre değişiklik gösteriyor olsa da, listedeki oteller arasında pek büyük farklılıklar yoktur. Bu şehirde uygun bir oteli bulmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermeniz olacaktır. Bölge seçimi yaptıktan sonra otel seçimi çok ama çok daha kolay olacaktır.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...