ABD’nin macera filmlerinden aşina olduğumuz Washington DC, ülkenin başkenti ve önemli turizm şehirlerinden. Bir Eyalet olan Washington ile karıştırılan Washington DC, bir şehirdir ve Washington eyaletine bağlıdır. Washington DC’de konaklama ücretleri ise, diğer birçok ABD şehrine göre uygun  denebilir. Bu şehirde çok fazla otel seçeneği olduğundan dolayı da, Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Washington DC’de konaklama ücretleri cuma ve cumartesi geceleri diğer günlere nazaran biraz daha düşük oluyor. Yani aynı otelde hafta sonu (Cuma-Cumartesi) %20’ya kadar indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. Bunun yanında, şehirdeki birçok otelde Booking.com aracılığıyla erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da mümkün.

NOT : Bu şehirde 500 TL’nin altında konaklama birimi bulmak biraz zor. Bu fiyatın altında olan oteller sınırlı olduğundan, bu şehir için en azından 650-900 TL gibi bir ücret ayırmanız gerekebileceğini de unutmayın.

Washington DC’de Nerede Kalınır ?

Bu şehirde konaklama bölgesi seçerken, Beyaz Saray’a, Amerikan Kongre Binası’na ve Nationall Mall gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yakın olan bölgeleri seçecek olursanız, şehirdeki en hareketli bölgeleri tercih etmiş olursunuz. Bunun yanında bu şehri iş amaçlı ziyaret ediyorsanız da, en ideal bölgenin Norwest bölgesinde, Penn Quarter yakınlarında bulunan otellerin olduğunu da bilmenizde yarar var.

PENN QUARTER BÖLGESİ (Northwest bölgesinin en önemli bölümü)

Washington DC'de Nerede Kalınır
Hotel Harrington

Şehir merkezinde bulunan bu bölge, restoranlar, barlar, müzeler, tiyatrolar ve konser alanıyla şehirdeki en popüler ve en iyi konuma sahip bölgelerden biri. Eğer Washington DC’ye iş amaçlı seyahat ediyorsanız, şehir merkezinin tam kalbinde bulunan Business Center’a yürüyerek bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanında turistik yerleri keşif için de ideal bir bölge olan Penn Quarter’dan Amerikan Kongre Binası’na, Beyaz Saray’a ve Nationall Mall gibi şehrin önde gelen yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

NOT : Şehirdeki en fazla insan trafiğine sahip bu bölge, şehirde sakin bir bölge arayanlar için ideal değildir.

Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü genel olarak pahalı. Fakat bütçeli birkaç oteli de bulmak mümkün.

Penn Quarter bölgesine yakın tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Hotel Harrington (2 Yıldız ) : Beyaz Saray’a sadece 1.3 km uzaklıkta bulunan bu merkezi otel, şehirdeki en uygun fiyatlı merkezi otellerden biri. Metro durağına yakınlığı sayesinde şehirde istediğiniz yerlere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aile odalarıyla da ünlü olan bu otelin 7.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
  • Veya Pod Dc Hotel (3 Yıldız) : Biraz daha orta bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği bu otel, Beyaz Saray’a 1.5 km uzaklıkta bulunmakta. Bu otelden Washington Kongre Merkezi’ne yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. almış olduğu 8.6 gibi yüksek konuk değerlendirme puanına ve müşteri yorumlarına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
  • Ve son olarak 4 yıldızlı bir otel olan State Plaza Hotel‘e şehirdeki en iyi ve en çok satan 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Beyaz Saray’a ve Lincoln Anıtı’na sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden biri. Güzel müşteri yorumlarına sahip bu otelin 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en güzel yanlarından. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Dupont Circle Bölgesi

Washington DC'de Nerede Kalınır
Kimpton Carlyle Hotel Dupont Circle – Washington DC’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Dupont Circle, şehirdeki en hareketli bölgelerden. Şehir merkezine oldukça yakın olan bu bölgede konaklama ücretleri şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun. Bu yüzden, hem merkezi bir yerde konaklayıp turistik yerlere yakın olmak istiyor, hem de uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, Dupont Circle bölgesi ilk göz atmanız gereken yerlerden.

Bu bölge, birçok elçiliğe ev sahipliği yapan bölgelerden. Bu yüzden de, şehirdeki en güvenli bölgelerden biri olarak biliniyor.

Dupont Circle bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Kimpton Carlyle Hotel Dupont Circle (4 Yıldız ) Beyaz Saray’a ortalama 2 km uzaklıkta bulunan bu otel çevresinde metro duraklarını ve diğer toplu taşıma araçlarını fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Oldukça şık ve lüks bir otel olmasına rağmen şehirdeki diğer 4 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun olan bu otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
  • The Baron Hotel (3 Yıldız) : Biraz daha uygun bir otel arayanların tercih edebileceği bu 3 yıldızlı otel de Beyaz Saray’a ortalama 1.7 km uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak süper merkezi olmasa da, oldukça güzel bir konuma sahip diyebiliriz. Ayrıca oda ücretlerinin diğer birçok 3 yıldızlı otele göre uygun olması da bu otelin en güzel yanı. Ayrıca otelin 7.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Chinatown (Genç Turistler İçin İdeal)

Washington'da Nerede Kalınır
Pod DC Hotel – Washington DC’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Chinatown, şehirdeki en hareketli bölgelerden biri. Süper kalabalık olan bu bölge, Washington DC’de mutlaka göz atmanız gereken bölgelerden biri olduğu gibi, konaklama bakımından da tercih edilebilecek yerlerden.

Bu bölge, şehirdeki en iyi toplu taşıma ulaşım ağına sahip olduğu gibi, şehirdeki gençlerin en çok takıldığı bölgelerden. Bu yüzden de, bu bölge Washington’da gece hayatı için en iyi bölgelerden. Amerikan Kongre Binası’na ve Beyaz Saray’a ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu bölgeden, şehirdeki diğer turistik yerlere yürüyerek gidemiyor olsanız da, metro ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanarak çok kısa bir sürede dilediğiniz yere gidebiliyorsunuz.

Bu bölgedeki oteller diğer bölgelere nazaran biraz pahalı olsa da, birkaç uygun fiyatlı oteli de bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Chinatown Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • 3 yıldızlı bir otel olan yukarıdaki bahsetmiş olduğum Pod DC Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Washington DC Otel Tavsiyeleri – En İyi ve En İdeal 3 Otel

1.Washington Plaza Hotel (4 Yıldız – İş ve Kültür Seyahatleri için ideal )

Washington DC'de Nerede Kalınır
Washington Plaza Hotel

Açık havuzu ile popüler olan bu otel, Beyaz Saray’a sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinde süper merkezi konumuyla şehirdeki birçok turistik yere ve iş merkezlerine oldukça kolay ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Plaza Hotel’den, Washington Kongre Merkezi’ne, Dupont Circle bölgesine ve Chinatown bölgesine de yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesis, genel olarak kültür seyahati yapanlar tarafından tercih ediliyor olsa da, iş amaçlı bu şehri ziyaret edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden biri diyebilirim. Gerek konum itibariyle gerekse sunduğu hizmetler ve şıklık konusunda şehirdeki diğer 4 yıldızlı otellerden oldukça iyi denebilir.

8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.State Plaza Hotel (4 Yıldız )

Washington DC'de Nerede Kalınır
State Plaza Hotel – Washington DC’de Hangi Bölgede Kalınır ?

Şehirdeki en popüler otellerden bir diğeri de State Plaza Hotel’dir. Beyaz Saray’a 1, National Mall’a 2 km uzaklıkta bulunan bu otelde şehir merkezinde güzel bir konuma sahip. Diğer 4 yıldızlı otellere göre çok daha uygun fiyatlı olan bu otelden Dünya Bankası’na ve George Washington Üniversitesi’ne yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Washington’da kültür gezisi için en ideal otellerden olan State Plaza Hotel’in hemen yakınında da metro istasyonu bulunuyor. Bu metro durağını kullanarak şehirdeki hemen hemen her yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

Şehirdeki en çok satan otellerden biri olan State Plaza Hotel, her kesime hitap eden otellerden biri diyebilirim. Eğer iş amaçlı bu şehri ziyaret ediyorsanız, iş merkezlerinin olduğu yere bu otelden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanında turizm amaçlı bu şehri ziyaret ediyorsanız da şehirdeki en turistik ve en önemli yerlere de oldukça yakın olursunuz.

9.0 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Days Inn Washington DC – Connecticut Avenue (3 Yıldız )

Washington DC'de Nerede Kalınır
Days İnn Washington DC

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak süper merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, uygun fiyatlı odalarıyla düşünülebilecek otellerden. Otel yakınlarında metro istasyonu bulabileceğiniz diğer birçok toplu taşıma araçlarını da otel çevresinde bulabiliyorsunuz.

Beyaz Saray’a 6 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehir merkezinin biraz dışında bütçeli bir otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden. Fakat şehir merkezine ve turistik yerlere gitmek için sürekli toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Göz At : Washington Gezilecek Yerler

Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesis, daha çok toplu taşıma araçları ile arası iyi olup da uygun fiyatlı bir otel arayanların tercih edebileceği tesislerden biri. Bu otelde konaklayarak Beyaz Saray’a yürüyerek gidemiyor olsanız da otel çevresinde bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz hemen hemen her yere çok kısa bir sürede rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Çok iyi bir konuma sahip olmasa da şehirdeki en popüler otellerden biri olan Days İnn Hotel’in 7.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

[huge_it_maps id=”92″]

 

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç oteli daha listeye eklemek mümkün. Fakat hem konum ve konfor hem de fiyat ve fayda bakımından şehrin en çok tercih edilen bu 3 oteli konaklama biriminizi bulmak için iyi başlangıç olacaktır.
Washington’da konaklama için her ne kadar 3-4 bölge yeterli olsa da, daha fazla otel tavsiyesine göz atmanızı tavsiye ederim. Bu şehirdeki otellerin büyük bir bölümünde erken veya son dakika rezervasyon fırsat indirimleri bulunmakta. Bu yüzden de rezervasyon yapacağınız tarih oldukça önemli. Bunun dışında Washington DC Otelleri adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en iyi otellere ve bu otellerin fiyatlarına göz atabilir, bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here