Washington DC’de Nerede Kalınır ? – Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

ABD’nin macera filmlerinden aşina olduğumuz Washington DC, ülkenin başkenti ve önemli turizm şehirlerinden. Bir Eyalet olan Washington ile karıştırılan Washington DC, bir şehirdir ve Washington eyaletine bağlıdır. Washington DC’de konaklama ücretleri ise, diğer birçok ABD şehrine göre uygun. Bu şehirde çok fazla otel seçeneği olduğundan dolayı da, Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

Washington DC’de konaklama ücretleri cuma ve cumartesi geceleri diğer günlere nazaran biraz daha düşük oluyor. Yani aynı otelde hafta sonu (Cuma-Cumartesi) %20’ya kadar indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. Bunun yanında, şehirdeki birçok otelde Booking.com aracılığıyla erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak da mümkün.

NOT : Bu şehirde 500 TL’nin altında konaklama birimi bulmak biraz zor. Bu fiyatın altında olan oteller sınırlı olduğundan, bu şehir için en azından 650-850 TL gibi bir ücret ayırmanız gerekebileceğini de unutmayın.

Washington DC’de Nerede Kalınır ?

Bu şehirde konaklama bölgesi seçerken, Beyaz Saray’a, Amerikan Kongre Binası’na ve Nationall Mall gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yakın olan bölgeleri seçecek olursanız, şehirdeki en hareketli bölgeleri tercih etmiş olursunuz. Bunun yanında bu şehri iş amaçlı ziyaret ediyorsanız da, en ideal bölgenin Norwest bölgesinde, Penn Quarter yakınlarında bulunan otellerin olduğunu da bilmenizde yarar var.

PENN QUARTER BÖLGESİ (Nortwest bölgesinin en önemli bölümü)

Washington DC'de Nerede Kalınır

Hotel Harrington

Şehir merkezinde bulunan bu bölge, restoranlar, barlar, müzeler, tiyatrolar ve konser alanıyla şehirdeki en popüler ve en iyi konuma sahip bölgelerden biri. Eğer Washington DC’ye iş amaçlı seyahat ediyorsanız, şehir merkezinin tam kalbinde bulunan Business Center’a yürüyerek bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanında turistik yerleri keşif için de ideal bir bölge olan Penn Quarter’dan Amerikan Kongre Binası’na, Beyaz Saray’a ve Nationall Mall gibi şehrin önde gelen yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

NOT : Şehirdeki en fazla insan trafiğine sahip bu bölge, şehirde sakin bir bölge arayanlar için ideal değildir.

Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir bölümü genel olarak pahalı. Fakat bütçeli birkaç oteli de bulmak mümkün.

Penn Quarter bölgesine yakın tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Dupont Circle Bölgesi

Washington DC'de Nerede Kalınır

Kimpton Carlyle Hotel Dupont Circle

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en merkezi cevaplardan biri olan Dupont Circle, şehirdeki en hareketli bölgelerden. Şehir merkezine oldukça yakın olan bu bölgede konaklama ücretleri şehirdeki diğer bölgelere nazaran biraz daha uygun. Bu yüzden, hem merkezi bir yerde konaklayıp turistik yerlere yakın olmak istiyor, hem de uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, Dupont Circle bölgesi ilk göz atmanız gereken yerlerden.

Bu bölge, birçok elçiliğe ev sahipliği yapan bölgelerden. Bu yüzden de, şehirdeki en güvenli bölgelerden biri olarak biliniyor.

Dupont Circle bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Chinatown (Genç Turistler İçin İdeal)

Washington'da Nerede Kalınır

Pod DC Hotel

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Chinatown, şehirdeki en hareketli bölgelerden. Süper kalabalık olan bu bölge, Washington DC’de mutlaka göz atmanız gereken bölgelerden biri olduğu gibi, konaklama bakımından da tercih edilebilecek yerlerden.

Bu bölge, şehirdeki en iyi toplu taşıma ulaşım ağına sahip olduğu gibi, şehirdeki gençlerin en çok takıldığı bölgelerden. Bu yüzden de, bu bölge Washington’da gece hayatı için en iyi bölgelerden. Amerikan Kongre Binası’na ve Beyaz Saray’a ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu bölgeden, şehirdeki diğer turistik yerlere yürüyerek gidemiyor olsanız da, metro ve diğer toplu taşıma araçlarını kullanarak çok kısa bir sürede dilediğiniz yere gidebiliyorsunuz.

Bu bölgedeki oteller diğer bölgelere nazaran biraz pahalı olsa da, 1-2 uygun fiyatlı oteli de bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Chinatown Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • 3 Yıldızlı bir otel olan Pod DC Hotel‘e (575 TL’den başlayan fiyatlar) göz atabilirsiniz.

Washington DC Otel Tavsiyeleri – En İyi ve En İdeal 3 Otel

1.Washington Plaza Hotel (4 Yıldız – 700 TL’den başlayan fiyatlar – İş ve Kültür Seyahatleri için ideal )

Washington DC'de Nerede Kalınır

Washington Plaza Hotel

Açık havuzu ile popüler olan bu otel, Beyaz Saray’a sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinde süper merkezi konumuyla şehirdeki birçok turistik yere ve iş merkezlerine oldukça kolay ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Plaza Hotel’den, Washington Kongre Merkezi’ne, Dupont Circle bölgesine ve Chinatown bölgesine de yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

3 bin konuktan 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.State Plaza Hotel (4 Yıldız – 600 TL’den başlayan fiyatlar)

Washington DC'de Nerede Kalınır

State Plaza Hotel

Şehirdeki en popüler otellerden bir diğeri de State Plaza Hotel’dir. Beyaz Saray’a 1, National Mall’a 2 km uzaklıkta bulunan bu otelde şehir merkezinde güzel bir konuma sahip. Diğer 4 yıldızlı otellere göre çok daha uygun fiyatlı olan bu otelden Dünya Bankası’na ve George Washington Üniversitesi’ne yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Washington’da kültür gezisi için en ideal otellerden olan State Plaza Hotel’in hemen yakınında da metro istasyonu bulunuyor. Bu metro durağını kullanarak şehirdeki hemen hemen her yere rahatlıkla gidebilirsiniz.

2.500 konuktan 8.9 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Days Inn Washington DC – Connecticut Avenue (3 Yıldız – 450 TL’den başlayan fiyatlar)

Washington DC'de Nerede Kalınır

Days İnn Washington DC

Şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunan bu otel, konum olarak süper merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, uygun fiyatlı odalarıyla düşünülebilecek otellerden. Otel yakınlarında metro istasyonu bulabileceğiniz diğer birçok toplu taşıma araçlarını da otel çevresinde bulabiliyorsunuz.

Beyaz Saray’a 6 km uzaklıkta bulunan bu otel, şehir merkezinin biraz dışında bütçeli bir otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden. Fakat şehir merkezine ve turistik yerlere gitmek için sürekli toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın.

Çok iyi bir konuma sahip olmasa da şehirdeki en popüler otellerden biri olan Days İnn Hotel’in 2.500 konuktan 7.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Washington DC’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç oteli daha listeye eklemek mümkün. Fakat hem konum ve konfor hem de fiyat ve fayda bakımından şehrin en çok tercih edilen bu 3 oteli konaklama biriminizi bulmak için iyi başlangıç olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

By |2018-03-30T19:04:23+00:00Mart 30th, 2018|ABD, Washington DC|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)