Zakintos veya Zante olarak da bilinen Zakynthos, Yunan adaları arasında çok fazla adı duyulmamış olan fakat birçok Yunan adalarına nazaran çok daha farklı bir güzelliği ve albenisi olan adalardan. Bu adada konaklama ise, bölgelere ve tesislere göre oldukça değişiklik gösteriyor. Adada çok fazla konaklama seçeneği olduğundan dolayı da, Zakynthos’ta nerede kalınır ? sorusuna direkt tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra, aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Zakynthos’ta konaklama için en ideal bölgeler ise ; Zakynthos Town (Adanın merkezi), Tsilivi, Vasilikos ve Laganas bölgeleridir. Bu bölgeler, Zakynthos’taki en popüler bölgeler olduğu gibi konaklama konusunda en fazla alternatif sunan bölgelerdir.

Zakynthos’ta Nerede Kalınır ?

Zakynthos’ta konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Fakat bu otellerin veya diğer konaklama birimlerinin hepsini tek tek yazmak yerine bölge bölge göz atacak olacak olursunuz, kendinize özel en iyi ve en ideal oteli ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Aşağıdaki bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulmak oldukça kolay olacaktır.


1.Zakynthos Town Bölgesi

Zakynthos'ta Nerede Kalınır
Varres Hotel

Adanın en popüler ve en turistik bölgelerinden biri olan Zakynthos Town bölgesi, adada konaklama için ilk olarak düşünmeniz gereken bölgelerden biri diyebilirim. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümü deniz veya dağ manzarasına sahip. Turistik yerleri keşfetmek, plajlara ve adanın merkezine yakın olmak istiyorsanız, bu bölgede bulunan tesislere göz atabilirsiniz.

Laganas bölgesine 8, Tsivili bölgesine 4 km uzaklıkta olan bu bölgeden, dilediğiniz birçok plaja ve bölgelere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca havaalanı bölgeye sadece 4-5 km uzaklıkta bulunmakta.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;


2.Tsilivi Bölgesi

Zakynthos'ta Nerede Kalınır
The Lesante Luxury Hotel & Spa

Zakynthos’ta nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan bir diğeri ise, plajı ile ünlü Tsilivi bölgesidir. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin birçoğu diğer bölgelerdeki tesislere nazaran çok daha kaliteli. Fakat fiyat bakımından çok fark bulunmadığından ve adanın merkezine ortalama 4-5 km uzaklıkta bulunduğundan adanın merkezinin dışında tercih edebileceğiniz bölgelerden biri.

Eğer grup olarak veya ailece seyahat ediyorsanız bu bölgede birbirinden şık ve lüks daireleri çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Bölgede bulunan tesislerin hemen hemen hepsi plaja Tsilivi Plajı’na yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden konum olarak hangi tesiste konakladığınızın pek önemi yok. Sadece bütçenize ve zevkinize uygun tesisi bulmanız yeterli.

Adadaki diğer plajlara da bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyor olmanız ise, Tsilivi’nin en güzel yanlarından biri.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;


3.Laganas Bölgesi

Zakynthos'ta Nerede Kalınır
Cactus Hotel

Zakynthos’ta adasından en uygun fiyatlı tesisleri bulabileceğiniz bölgelerden biri olan Laganas bölgesi, birçok farklı konaklama birimleriyle, adanın en ideal konaklama bölgelerinden biri. Daha çok ucuz olduğu için tercih edilen bölgelerden biri olan Laganas, Tsilivi bölgesine ortalama 10 ve adanın merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor. Bu bölgeden de adanın merkezine ve diğer bölgelere ulaşım oldukça kolay.

Eğer bütçeli bri Makynthos seyahati planlıyorsanız, ilk göz atmanız gereken bölgelerden biri, Laganas olacaktır. Eğer bütçeli bir seyahat planlamıyorsanız, diğer 2 bölge konaklama için çok daha ideal olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Zakynthos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem konum bakımından hem de popülerlik bakımından bu 3 bölge adadaki en ideal bölgelerden olacaktır. Ayrıca aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu 3 bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”114″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here