Zakynthos’ta Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Zakintos veya Zante olarak da bilinen Zakynthos, Yunan adaları arasında çok fazla adı duyulmamış olan fakat birçok Yunan adalarına nazaran çok daha farklı bir güzelliği ve albenisi olan adalardan. Bu adada konaklama ise, bölgelere ve tesislere göre oldukça değişiklik gösteriyor. Adada çok fazla konaklama seçeneği olduğundan dolayı da, Zakynthos’ta nerede kalınır ? sorusuna direkt tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra, aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bulmak çok daha kolay olacaktır.

Zakynthos’ta Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Navagio Plajı Zakintos
Navagio Plajı Zakintos’un en iyilerindendir

Zakynthos’ta konaklama için birçok seçenek bulunmakta. Fakat bu otellerin veya diğer konaklama birimlerinin hepsini tek tek yazmak yerine bölge bölge göz atacak olursanız, kendinize özel en iyi ve en ideal oteli ve diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Aşağıdaki bölgeler arasında aradığınız zevkte ve bütçede bir konaklama birimini bulmak oldukça kolay olacaktır.

  • Zakynthos’ta konaklama için en merkezi, en popüler ve en iyi bölge Zakynthos Town Bölgesi‘dir.
  • Adanın gece hayatı için en ideal bölgesi ise, Laganas Bölgesi‘dir.
  • Adada bütçeli bir konaklama bölgesi arıyorsanız, Argassi Bölgesi‘ne göz atabilirsiniz.
  • Zakynthos’ta ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap da, Alykes Bölgesi‘dir.
  • Biraz daha adanın sessiz sakin bir bölgesinde konaklamak isterseniz de, Agalas Bölgesi‘dir.

Zakynthos Town (Kasabası) Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Zakynthos'ta Nerede Kalınır ?
Zakynthos Kasabası

Adanın en popüler ve en turistik bölgelerinden biri olan Zakynthos Town bölgesi, adada konaklama için ilk olarak düşünmeniz gereken bölgelerden biri diyebilirim. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümü deniz veya dağ manzarasına sahip. Turistik yerleri keşfetmek, plajlara ve adanın merkezine yakın olmak istiyorsanız, bu bölgede bulunan tesislere göz atabilirsiniz.

Laganas bölgesine 8, Tsivili bölgesine 4 km uzaklıkta olan bu bölgeden, dilediğiniz birçok plaja ve bölgelere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca havaalanı bölgeye sadece 4-5 km uzaklıkta bulunmakta.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Plaza Hotel

Orta Bütçeli ; Filoxenia Studios & Apartments (Daire) | Hotel Varres 3 Yıldız | Phoenix Hotel 3 Yıldız

Lüks ; Palatino Hotel 4 Yıldız | Strada Marina 4 Yıldız

Laganas Bölgesi – Bölge Puanı 90/100

Zakynthos'ta Nerede Kalınır
Laganas bölgesi – zakynthostravelguide.com

Zakynthos adasında en uygun fiyatlı tesisleri bulabileceğiniz bölgelerden biri olan Laganas bölgesi, birçok farklı konaklama birimleriyle, adanın en ideal konaklama bölgelerinden biri. Daha çok gece hayatı için tercih edilen bölgelerden biri olan Laganas, Tsilivi bölgesine ortalama 10 ve adanın merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor. Bu bölgeden de adanın merkezine ve diğer bölgelere ulaşım oldukça kolay.

Zakynthos’ta gece hayatı için de planlarınız varsa, adanın merkezinden 1 tık daha uygun olan Laganas Bölgesi’ne göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Cactus Hotel 2 Yıldız |

Orta Bütçeli ; Zante Atlantis Hotel 3 Yıldız | Cubaneros Holiday Inn 

Lüks ; Karras Hotel 4 Yıldız

Argassi Bölgesi – Bölge Puanı 85/100

Zakynthos'ta Nerede Kalınır
Argassi Bölgesi – zanteweb.gr

Zakynthos Kasabası’na yakın bir bölge olan Argassi, nerede kalınır ? sorusuna cevap olabilecek küçük bir kasabadır. Birkaç güzel plaja ev sahipliği yapan bu bölgedede gecenin geç saatlerine kadar açık olan barları ve gece kulüpleri bulabilirsiniz. Yani gece hayatı için de Argassi Bölgesi’ni düşünebilirsiniz.

Ayrıca bu bölge, adanın en güzel manzarasına ev sahipliği yapmakta. Bunun yanında adanın en ucuz bölgesi olarak biliniyor. Yani sırf uygun fiyatlı konaklama birimleri için bile bu bölgeye göz atabilirsiniz.

Argasi Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

Bütçeli ; Windmill 2 Yıldız | Mirabelle Hotel 3 Yıldız | Xenos Kamara Beach 2 Yıldız

Orta Bütçeli ; Ilaeira rooms | Anemona Beach Hotel 2 Yıldız

Lüks ; Diana Palace Hotel 4 Yıldız

Alykes Bölgesi – Bölge Puanı 85/100

Zakynthos'ta Nerede Kalınır
Alykes Bölgesi

Zakynthos Kasabası’nın kuzeyinde bulunan Alykes Bölgesi, özellikle çocuklu aileler için ideal bölgelerden biridir.

Beyaz kumlu bir plaja sahip bu bölge su sporlarıyla da bir hayli ünlü. İster çocuklarınız ile jet ski isterseniz de yetişkinler için yamaç paraşütü. 

Alykes’deki bir diğer popüler etkinlik ise, Yunanistan’ın tüm ülkesinde en çok fotoğraflanan yerlerden biri olan Smugglers’s Cove’a (Kaçakçılar Koyu) tekne gezisi yapmak. Bu koy kireçtaşı kayalıklarla çevrili olduğundan tekne ile ulaşması kolay.

Kaçakçılar Körfezini görmenin bir başka yolu da uçurumun tepesine gitmek ve yukarıdan manzarayı izlemektir.

Bölgede birçok daire ve diğer konaklama seçeneklerini de uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz.

Alykes Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

Bütçeli ; Pouliezos Koklanis Zante Apartments (Daire 3 Yıldız) 

Orta Bütçeli – Lüks ; Hotel Koukounaria 4 Yıldız | Laura Beach House 4 Yıldız (Daire)

Agalas Bölgesi – Bölge Puanı 85/100

Zakintos nerede kalınır
Domianos Mağarası – acavedamianoszante.com

Adada konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Agalas Bölgesi, çok fazla tesisin olmadığı sessiz sakin bir bölge.

Küçük bir köy olan Agalas, doğayla bağlantı kurabileceğiniz en güzel yer. Damianos Mağarası’na yakınlığı ile ünlü olan bu bölgenin kötü yanı ise otelleri olmamasıdır. Yani tüm konaklama birimleri tatil evlerinden ve dairelerden oluşuyor. Fakat zaten dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, mutlaka bu bölgeye göz atın derim. Sessizliği ve sakinliği ile doğa ile iç içe olmasıyla sevebileceğiniz bölgelerden diyebilirim. Fakat turist ve yerel halk ile iç içe olmak istiyorsanız da bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Agalas Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; Anastasia Holiday Villa adlı tesise göz atabilirsiniz.

Zakynthos’ta Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ?

Eğer yukarıdaki bölgelerde aradığınızı bölgeyi bulamadıysanız ve seçici biriyseniz, Zakynthos Kasabası’nda yani adanın merkezinde konaklayın. Buradan diğer bölgelere çok rahat ulaşabilir, turlara katılabilir ve adada nasıl bir gezi planı yapabileceğinize karar verebilirsiniz.

Eğer diğer bölgeleri daha önce hiç duymadıysanız ve tereddütünüz varsa yapılacak en güzel şey merkezde konaklamak olacaktır. Aslında tereddütte kalacak bir durum yok. Yani diğer bölgelerde zaten adanın merkezine yakın. Yani ulaşımı oldukça kolay. Bu yüzden de tercih edilebilecek en ideal bölgelerdir. 

Eğer Zakynthos’ta 3-4 gün gibi bir süre konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak adanın merkezinde yani Zakynthos Kasabası’nda 1 gecelik rezervasyon yapın. Bölgeyi severseniz konaklama sürenizi uzatabilir, beğenmezseniz de yukarıdaki diğer bölgelere göz atabilirsiniz. Zakynthos Kasabası dışında biz bir tercih yapacak olsaydık da Laganas Bölgesi’ni tercih ederdik. Her ne kadar gece hayatı için çok fazla tercih ediliyor olsa da, bölge çok da gürültülü bir yer değil.

Eğer yukarıdaki bölgelerde aradığınızı bulamadıysanız, bir de aşağıdaki Tsilivi Bölgesi’ne de göz atabilirsiniz.

Zakynthos’ta Nerede Kalınır ? – Tsilivi Bölgesi

Zakynthos’ta nerede kalmalı ? sorusuna en ideal ve en popüler cevaplardan bir diğeri ise, plajı ile ünlü Tsilivi bölgesidir. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin birçoğu diğer bölgelerdeki tesislere nazaran çok daha kaliteli. Fakat fiyat bakımından çok fark bulunmadığından ve adanın merkezine ortalama 4-5 km uzaklıkta bulunduğundan adanın merkezinin dışında tercih edebileceğiniz bölgelerden biri.

Eğer grup olarak veya ailece seyahat ediyorsanız bu bölgede birbirinden şık ve lüks daireleri çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Bölgede bulunan tesislerin hemen hemen hepsi plaja Tsilivi Plajı’na yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden konum olarak hangi tesiste konakladığınızın pek önemi yok. Sadece bütçenize ve zevkinize uygun tesisi bulmanız yeterli.

Adadaki diğer plajlara da bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyor olmanız ise, Tsilivi’nin en güzel yanlarından biri.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Zakynthos’ta nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem konum bakımından hem de popülerlik bakımından bu 3 bölge adadaki en ideal bölgelerden olacaktır. Ayrıca aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu 3 bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...