Zaragoza Gezilecek Yerler | En Popüler 15 Yer

Zaragoza'da Gezilecek Yerler

Bundan birkaç sene öncesine kadar adından pek de söz edilmeyen Zaragoza, genellikle Barselona'dan Madrid'e veya tam tersi istikamette seyahat ederken bir kaç saatliğine uğranılan İspanya şehirlerindendi. Son zamanlarda yapılan turizm çalışmaları ve reklamlar sayesinde olsa gerek, şehir artık geçerken uğranılabilecek bir şehir olmaktan çıkmış. Her turistin İspanya rotasında mutlaka eklemek istediği destinasyonlardan biri haline gelmiş bile diyebiliriz.

İspanya'nın en büyük şehirlerinden biri olan Zaragoza, muhteşem bir konuma sahip olmasıyla da günübirlik gezi düzenlenebilecek en güzel destinasyonlardan. 

Şehir, Madrid, Barselona, Bilbao, Toulouse ve Valencia arasında güzel bir konumda yer alıyor.

Zaragoza Gezilecek Yerler Listesi ve Tavsiyeler

Şehirdeki gezip görülecek önemli noktalara geçmeden önce ;

Madrid'den Zaragoza'ya Nasıl Gidilir ? ; En ucuz ''Rideshare'' adı verilen araç paylaşımı uygulaması. Daha sonra otobüs. Fakat otobüsler 3 saatten fazla sürüyor. En hızlı yol ise, trenlerdir. Trenler ile Madrid'den Zaragoza'ya ortalama 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Zamandan değil paradan tasarruf etmek isterseniz de, kesinlikle otobüsleri deneyin derim. Tren biletinizi online rome2rio'dan alabilir veya Madrid-Puerta de Atocha istasyonuna giderek de alabilirsiniz.

Barselona'dan Zaragoza'ya Nasıl Gidilir ? ; Barselona'dan Zaragoza'ya günlük 20'den fazla tren bulunuyor. Yani her 45 dakikada bir Zaragoza'ya hareket eden trenleri bulabiliyorsunuz. Otobüsler tıpkı Madrid gibi 3.5 saate yakın sürmekte. Trenler ise 1.5 saat sürüyor. Bilet fiyatları 15£-70£ değişiyor. Son gün alınan bir bilet 60£'ya kadar çıkabilirken 1 hafta önce alınan bileti 15-20£'ya kadar bulabiliyorsunuz. Fakat genellikle 25-40£ arasında bir ücrete, 2-3 gün öncesinden biletinizi rahatlıkla bulabilirsiniz. Trenler Kuzey tren istasyonundan (Nord Train Station) hareket etmektedir.

Zaragoza Yeme İçme ; Zaragoza, birçok İspanyol şehrinde olduğu gibi tapas barları ile meşhurdur. Her damak zevkine göre, birkaç restoranda bulmak pekala mümkün. Bizim ve Tripadvisor'un favorilerinden olan bazı mekanlar ise ;

-Bar Hermanos Teresa ; Akdeniz, İspanyol ve Avrupa mutfağından yemekler servis edilmektedir. Tapas'ın, şehirdeki en meşhur olduğu yerdir. Çalışma saatleri ; 13:00-15:30 - 20:30-23:30 saatleri arası. İkindiden akşam 8'e kadar açık olan restoran sayısının sınırlı olduğunu da unutmayın. Biraz pahalıdır ama şehirdeki en popüler mekanlardan biridir.

-Casa Unai ; Akdeniz ve İspanyol yemeği servis edilmektedir. Çalışma saatleri ; 13:00-15:30 - 19:00-23:00. Biraz daha düşük bütçeli gezginlere hitap eder.

-La Bodega de Chema ; Şarap seven çiftlere hitap ediyor. Klasik İspanyol restoranı. Akdeniz ve İspanyol yemekleri sunan bir et lokantası. Et sevenler için güzel bir mekan. Biraz daha lükstür. Çalışma saatleri ; 13:00-15:30 - 19:00-22:30.

Nerede Kalınır ? ; Zaragoza'ya günübirlik bir gezi düzenlemek gerçekten sancılı olabilmektedir. Özellikle tren saatlerini denk getiremeyecek olursanız, otobüslerle dönerek 4 saate yakın yolculuk etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden, birçok turistin yaptığı gibi 1 gece de olsa bu şehirde konaklayın deriz.

Zaragoza'da konaklama için en çok tercih edilen ve gezilecek yerlere en yakın olan bölge ''Old Town'' (Eski Şehir) bölgesidir. Bu yüzden, konaklayacağınız tesisin bu semt içerisinde olduğundan emin olun. Göz At ; Zaragoza Eski Şehir Otelleri

Otel Önerisi olarak da ; 4 yıldızlı bir otel olan, eski kentin tam kalbinde yer alan Eurostars Boston adlı otele veya daha düşük bir bütçeli konaklama birimi için de, 2 yıldızlı Hotel Paris Centro'ya göz atabilirsiniz. 2 otel de, Zaragoza'nın gezip görülecek yerlerine çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here