Zürih Otelleri | Zürih Otel Fiyatları

Zürih Otelleri
Zürih Otelleri

İsviçre’nin en güzel şehri olan başkent Zürih’te konaklama ücretleri ciddi anlamda pahalı olabiliyor. Özellikle yüksek sezonda bu şehirde uygun otel bulmak pek de kolay değil. Bu yüzden bu şehirde hangi tesiste konaklayacağınızı iyi seçmek gerekiyor.
Zürih Otelleri veya Zürih Otel Fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyon fırsatlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden bu şehri ne zaman ziyaret edeceğiniz ve hangi bölgede konaklayacağınız da az da olsa önemli.

Zürih Otel Fiyatları genel olarak 70£’dan başlayıp 400£’ya kadar çıkabilmektedir. Güzel bir Zürih seyahati için de en azından 120-200£ arasında bir ücreti oteliniz için ayırmanız gerekiyor.

Not : Zürih’te hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek bir fikriniz yoksa Zürih’te nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini bulabilirsiniz. Ayrıca hostellerde konaklamayı planlıyorsanız da Zürih Hostel Tavsiyeleri adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Zürih Otelleri

1.Sorell Hotel Rütli (3 Yıldız)

Zürih’teki oteller arasında en popüler ve en güzel 3 yıldızlı otellerden biri olan Sorell Otelde aradığınız zevki ve konforu rahatlıkla bulabilirsiniz. Zürih’in tarihi kent merkezinin tam kalbinde bulunan bu süper merkezi otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 210£’dan başlamaktadır. Tabi bu fiyat sezona göre 3 aşağı 5 yukarı değişebiliyor. Bunun yanında erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak çok daha uygun fiyata odaları bu otelde bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 1200 konuktan almış olduğu 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı vardır.

2.Leoneck Swiss Hotel (3 Yıldız)

Zürih Ana Tren İstasyonu, Bahnhofstrasse alışveriş caddesi ve ETH Zürih Üniversitesi’ne sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki tarihi ve turistik noktaların büyük bir çoğunluğuna yürüme mesafesinde bulunuyor. Eşsiz merkezi konumu sayesinde dilediğiniz yere çok rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu otelden Zürih havaalanına 30 dakikada tren ile ulaşabilirsiniz.

Eşsiz bir de açık büfe kahvaltısı olan bu otel ortalama gecelik konaklama ücretleri 195£’dan başlamaktadır. Ayrıca otelin 4 bin konuktan 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

3.Hotel Montana Zurich (3 Yıldız)

Zürih Ana Tren İstasyonu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en uygun 3 yıldızlı otellerden biri. Şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyüş mesafesinde olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 150£’dan başlamaktadır.

Şehir merkezine ve şehirdeki en ünlü alışveriş caddelerine sadece 10 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan bu otelin 4 bin konuktan 8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunmaktadır.

4.Central Plaza (4 Yıldız)

Tarihi 1883 yılına kadar uzanan Central Plaza Hotel, ana tren istasyonunun yanındaki Zürih Merkez Meydanı’nda bulunuyor. yani eşsiz bir konuma sahip diyebiliriz. Oldukça şık ve lüks bir otel olan Central Plaza’da ortalama gecelik konaklama ücretleri 230£’dan başlamaktadır. Otelin sunduğu hizmetlere, konumuna ve 2.500 konuktan almış olduğu 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak fiyatının gayet normal olduğu söylenebilir. Süper lüks odalarıyla popüler olan bu oteli de Zürih Otelleri listenize mutlaka ekleyin derim.

5.H+ Hotel Zurich (4 Yıldız)

Zürih Otel Fiyatları listesindeki otellere baktıktan sonra bu otelin fiyatı size çok ucuz gelecektir. Özellikle 4 yıldızlı bir otel oluşu otelin fiyatına oranla çok iyi olduğu söylenebilir. Şehirdeki turistik noktalara veya şehrin tam merkezine yürüyerek gidemiyor olsanız bile toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Zürih’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan H+ Hotel’de ortalama gecelik konaklama ücretleri 135£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki birçok 3 yıldızlı otelden bile çok daha uygun. Bunun en önemli nedeni ise şehir merkezine biraz uzakta olması. Fakat toplu taşıma araçları ile çok rahat bir şekilde merkeze gidebileceğinizden dolayı bu durum dert etmeyin derim. Ayrıca otelin 3 bin konuktan 8.3 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Zürih Merkez Otelleri

Zürih’teki merkezi oteller süper pahalı olabiliyor. Özellikle şehrin tam kalbinde konaklamayı planlıyorsanız. 2 veya 3 yıldızlı bir otel hiç fark etmiyor. Çünkü merkezde bulunan her şey süper pahalı. Fakat merkeze 2-3 km uzaklıkta bulunan tesisleri tercih edecek olursanız, fiyatların %40’a varan şekillerde düştüğünü görebilirsiniz. Bu yüzden şehir merkezindeki otellerden mümkün olduğunca uzak durun derim.

En Ucuz Zürih Otelleri

Eğer bu şehirde ucuz bir otel arıyorsanız, merkeze uzak yerlerde otel aramanız gerekiyor. Zürih Otelleri arasında ucuz olup da merkezde bulunan tek bir otel bulamazsınız. Bu yüzden merkez 4-5 km uzaklıkta olan otellere göz atın derim. Şehir merkezinde 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine merkeze 2-3 km uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı bir otelde neredeyse aynı ücrete konaklayabilirsiniz.

Zürih Otelleri veya Zürih Otel Fiyatları her ne kadar sezona, bölgeye ve erken rezervasyon fırsat indirimlerine göre farklılık gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here