İsviçre’nin kültürel ve ekonomik başkenti olan Zürih, ülkenin en popüler turistik destinasyonlarından biri olmasına rağmen, hemen hemen her bütçeye uygun otel veya hosteli bu şehirde bulmak pekala mümkün. Bu şehirdeki oteller daha çok 3 yıldız ağırlıklı olsa da, bütçenize göre 2 yıldızlı güzel bir otel veya 4-5 yıldızlı lüks bir otel de bulabilirsiniz. Zürih’te nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, şehirdeki en iyi bölgelerde bulunan, en yüksek reytinge sahip, kendi kategorisinde en uygun ve fiyat/fayda oranı en yüksek olan 10 otel arasından bütçenize ve zevkinize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eğer Zürih’te konaklama için şehrin tam merkezini düşünmüyorsanız Niederdof bölgesindeki otellere ve 4.Aussersihl bölgesindeki otellere mutlaka göz atın derim. Bu bölgedeki oteller şehir merkezine ve turistik yapılara yakın mesafede bulunduğu gibi, şehir merkezinden sonra turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri olarak biliniyor. Ayrıca bu bölgelerde süper bütçeli oteller bulmak çok daha kolay.

Zürih’te Nerede Kalınır ? Bölgeler

Zürih’te konaklama birimi seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza mutlaka karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini çok daha rahat bulabilirsiniz.

BAHNHOFSTRASSE BÖLGESİ

Şüphesiz Zürih’te konaklama için akla ilk gelen yerlerden biri olan Bahnhofstrasse bölgesi, Zürih gezilecek yerler bakımından popüler olan birkaç yere yürüme mesafesinde bulunduğu gibi şehir merkezine de yakın konumda bulunmakta.

Bu bölge Kim İçin ?

  • İlk defa Zürih’i ziyaret edenler
  • Sanata ve mimari yapılara düşkün olanlar
  • Müze severlere
  • Orta bütçeli konaklama birimleri arayanlar
  • Şehirdeki birçok turistik noktaya bi koşu gideyim diyenler içindir.

Bu bölgede bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da :

RATHAUS BÖLGESİ

Daha çok Zürih’e kültür gezisi için giden gezginlerin tercih edebileceği bölgelerden biri olan Rathaus bölgesi orta yaş turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri. Nehir çevresini kaplayan bu bölgede her zevke ve her bütçeye uygun otel veya diğer konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede görebileceğiniz bazı turistik yerler ise, Zürih Belediye Binası, Grossmünster Kilisesi, Helmhaus Sanat Müzesi, Merkez Kütüphanesi ve Zunfstadt Tarih Müzesi gibi daha birçok turistik yeri bu bölgede görebiliyorsunuz. Bu bölge, şehirdeki turistik yerlere yakın olduğu gibi şehir merkezine de ortalama 700-900 metre uzaklıkta bulunuyor.

Daha çok çiftlere ve ailelere önerebileceğim bu bölgede bulunan otellere göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da : 3 yıldızlı bir tesis olan Motel One Zurich‘e veya 4 yıldızlı bir otel olan Marktgasse Hotel‘e gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

District 2 BÖLGESİ

Zürih Belediye Binası’nın güney tarafına düşen bu bölge de Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan. Hem turistik yerlere rahat ulaşmak hem de sessiz sakin bir yer arayanlar için oldukça ideal. Fifa World Football Müzesi de bu bölgede bulunmakta. Ayrıca Zürih’teki o meşhur Botanik Bahçeleri de bu bölgeye oldukça yakın konumda yer alıyor.

Bu bölge daha çok tarihe merakı olanların, bütçeli konaklama birimleri arayanların ve Zürih’te uzun süre konaklamayı planlayanlar için. Birbirinden şık ve uygun otelleri ve diğer konaklama birimleri ile bu bölgede aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da :İbis Zurich Adliswil adlı 2 yıldızlı otele veya 4 yıldızlı bir otel olan Engimatt City & Garden Hotel’ göz atabilirsiniz.

1.Hotel Marta (2 Yıldız – Süper Popüler – Uygun Fiyatlı – 8.2 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır
Hotel Marta – Zürih Otel Tavsiyeleri

Zürih’te konaklama için ucuz bir otel arıyorsanız, Hotel Marta’da aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz. Gerek 3 yıldızlı otel konforunda olması gerekse erken rezervasyonlar ile süper uygun fiyatlı odaları bulabiliyor olmanız bu otelin en güzel özelliklerinden. Zürih merkezinde, Eski Şehir bölgesinde yer alan bu otel, Zürih Ana Tren İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak ideal otellerden biri.

Limmat nehrine kısa mesafede bulunan bu otelden şehirdeki turistik yapıların hemen hemen hepsine yürüyerek ulaşmak mümkün. Gün boyu çay içmek için ücretsiz büfesi olan bu otel, temizliği ve konumu ile popüler. Otelde değil de daha çok şehirde zaman geçirmek isteyen gezginlere tavsiye edebileceğim otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.The Flag Zürich (2 Yıldız – Modern – Popüler – Uygun Fiyatlı – 8.0 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır ?
The Flag Hotel – Zürih Otel Tavsiyesi

Daha çok fiyatı için tercih edilebilecek otellerden biri olan The Flag Hotel, merkeze pek yakın bir yerde bulunmuyor. Fakat merkeze Kappeli tramvay durağını kullanarak 10 dakika içerisinde ulaşabiliyorsunuz. İyi de şehir merkezine uzak olan bu oteli neden tercih edeyim ? diyecek olursanız, sırf süper uygun fiyatı için diyebilirim. Otel, şehirdeki en ucuz 2 yıldızlı otellerden. Ayrıca, bu otelden daha düşük ücrete bırakın otel bulmayı, hostelleri bile anca bulabilirsiniz. Ucuz olmasının yanında, gayet şık ve popüler. Bu yüzden, mutlaka bu otele de göz atın derim. Booking.com aracılığyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Leoneck Swiss Hotel (3 Yıldız – Süper Popüler – Uygun Fiyatlı – 8.3 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır ?
Leoneck Swiss Hotel – Zürih Otel Önerileri

Eski Şehir merkezde bulunan bu 3 yıldızlı otel, kendi kategorisinde en çok tercih edilen otellerden. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması ve erken rezervasyon fırsatlarının olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Otel, Zürih Ana Tren İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani havaalanından en kolay ulaşım sağlayabileceğiniz otellerden. Bunun yanında en uzak olduğu turistik yer otele 3 km uzaklıkta bulunuyor. Turistik yerleri çok çabuk bir şekilde gezip Zürih gezinizi bitirmek istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en uygun 3 yıldızlı otellerden biri diyebilirim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.Hotel St. Josef (3 Yıldız – Popüler – Uygun Fiyatlı – 8.7 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır
Hotel St Josef – Zürih Otel Tavsiyeleri

Ana tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, oldukça merkezi bir konumda şehir merkezinin gürültüsünden uzak bir yerde yer almaktadır. Gerek konum itibariyle gerekse fiyat bakımından Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri.

Otel, Eski şehir bölgesine ve göl kenarına 8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani süper merkezi olmasa da oldukça merkezi bir yerde. Tabi konum itibariyle süper popüler bir yerde bulunmadığından dolayı da, fiyatı diğer 3 yıldızlı otellere nazaran daha uygun. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Hotel Montana Zurich (3 Yıldız – Süper Popüler – 8.3 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır
Hotel Montana – Zürih Otel Tavsiyesi

Zürih Ana Tren İstasyonu’na süper yakın bir konumda bulunan bu otel, şehir merkezine yürüme mesafesinde bulunuyor. Birçok turistik yere de yürüme mesafesinde bulunan bu otelin en güzel yanı da süper olumlu konuk yorumlarına sahip olması. Daha çok 4 yıldızlı bir otel konforunda olduğu söylenen Hotel Montana, 3 yıldızlı oteller arasında erken rezervasyon fırsatı olan birkaç otelden biri. Merkezi bir yerde olmak istiyor fakat şehrin süper merkezi curcunasından uzak olmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal otellerden biri diyebilirim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

6.Alexander (3 Yıldız – Popüler – Uygun – 8.5 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır
Alexander Hotel – Zürih Otel Önerileri

Eski Şehir bölgesinde tam merkezde yer alan bu otel, süper konumu ve 4 yıldızlı havasıyla, Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri. Birçok alışveriş caddesine yürüme mesafesinde olması, turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek gidebiliyor olmanız ve süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otel, Zürih’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Ayrıca otelin erken rezervasyon ve son dakika rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %15’e varan indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

7.Sorell Hotel Seidenhof (3 Yıldız – Süper Popüler – Uygun – 8.4 Puan )

Zürih'te Nerede Kalınır
Sorell Hotel – Zürih Otel Tavsiyeleri

Zürih’in kalbinde yer alan otellerden biri olan Sorell Hotel, göl kıyısına, opera binasına ve müzelere yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Zürih’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu otel, Bahnhofstrasse alışveriş caddesine ve merkez tren istasyonuna 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak tercih edilebilecek en ideal otellerden.

Eski şehir bölgesine de süper yakın olan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarının olması, bütçeli olması ve 4 yıldızlı otel havasında olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

8.Central Plaza (4 Yıldız – Popüler – 8.1 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır
Central Plaza – Zürih Otel Tavsiyesi

Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna lüks ama süper pahalı olmayan bir otel arıyorsanız, tercih edebileceğiniz en iyi konuk değerlendirmesine ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Central Plaza’yı inceleyebilirsiniz. Otel, Eski Şehir bölgesinin merkezinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki birçok yere bi koşu gidebiliyorsunuz. Süper lüks ve şık odalarına hayran kalacağınız bu otelin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok uygun fiyatlara odalar bulmak da mümkün. Otel, Zürih Merkez Tren İstasyonu’nun hemen 200 metre uzağında bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

9.Hotel Schweizerhof Zurich (4 Yıldız – Popüler – 9.1 PUAN)

Zürih'te Nerede Kalınır
Hotel Schweizerhof – Zürih Otel Tavsiyeleri

Zürih merkez tren istasyonunun tam karşısında yer alan bu lüks otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden. Bu otelden dilediğiniz birçok turistik yapıya ve şehir merkezinde dilediğiniz herhangi bir yere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Zürih’teki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan Hotel Schweizerhof, para problem değil diyorsanız, şehrin tam merkezinde tercih edebileceğiniz en kaliteli oteldir. Konuk değerlendirmelerine göre bu otelin 5 yıldızlı bir otelden farkı yok. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

10.Worldhotels Opera Zurich (4 Yıldız – 8.9 Puan)

Zürih'te Nerede Kalınır
Worldhotels

Zürih’te nerede kalınır ? sorusuna gayet lüks bir cevap olan Worldhotels Opera, şehirdeki en kaliteli ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olarak biliniyor. Otel, ünlü alışveriş caddesi Bahnhofstrasse’ye sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Gerek lüks ve şık odalarıyla gerekse konuk yorumlarına bakarak tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden.

Otel, seefeld bölgesinde ünlü Opera Binası’nın tam karşısında bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en iyi yere sahip otellerden. Daha çok göl, müze ve tarihi yapılarla ilgilenen gezginlerin tercih edebileceği otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Zürih’te nerede kalınır ? adlı bu listede yer alan oteller, kendi kategorisinde fiyat bakımından en uygun olduğu gibi, fiyat/fayda oranı yüksek olan otellerden oluşmakta. Aradığınız zevkte ve bütçede oteli listede bulamadıysanız, fırsat indirimi olan tüm Zürih otellerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here