Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

Merhaba Gezicenga.com okuyucuları, sitemizi kullanmadan önce ileride oluşabilecek hukuki ve cezai yaptırımlarla karşı karşıya gelmemeniz için, site kullanım şartları adlı bu sözleşmeyi okumanızı tavsiye ederim.

Uyarı : Gezicenga.com adlı sitede bulunan tüm yazılar gezilmiş ve görülmüş yerler olmakla birlikte deneyimlere dayanmaktadır. Sitede yer alan yorum ve tavsiyeler, görüşlerinize veya gezi tercihinize uygun olmayabilir. Bu yüzden, sadece Gezicenga.com adlı sitede bulunan seyahat tavsiyelerine ve bilgilerine göre seyahat etmeniz, seyahatinize uygun olmayabilir. Site içerisinde bulunan kaynaklardan oluşabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan, maliyetlerden ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan gezicenga.com yönetimi veya yazarları sorumlu değildir.

Maddeler

 1. Gezicenga.com sitesine girdiğiniz andan itibaren işbu Kullanıcı Sözleşmesi′nin bütün şartlarını eksiksiz bir şekilde kabul etmiş sayılırsınız. Bu koşullara aykırı davranışlar hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğinden, bu kullanım koşullarını kabul etmeyen kullanıcıların siteyi ziyaret etmemesi gerekir.
 2. Gezicenga.com sitesini kullanmak ücretsiz olmakla birlikte, site ziyareti için hiçbir yaş sınırı bulunmamaktadır.
 3. Gezicenga.com sadece bireysel kullanım içindir ve herhangi bir ticari uğraş ile bağlantılı olarak kullanılamaz. Site kullanıcılarının bilgileri, siz değerli okuyuculara daha iyi bilgi verebilmek adına kayıt edilmektedir. Elde edilen bilgiler gizlilik şartlarına bağlı kalmak şartıyla yalnızca gezicenga.com tarafından, kişisel bilgileriniz gizli kalacak şekilde kullanılmaktadır.
 4. Site içerisinde yasak belgeler, fotoğraflar, yazılar paylaşılamaz, paylaşılmaya çalışılamaz. Sitenin kullanımını engelleyecek yazılımlar kullanılamaz, faaliyetler yapılamaz, veritabanı içerisindeki bilgiler silinemez, silinmeye çalışılamaz.
 5. Gezicenga.com fikri haklara saygılıdır ve aynı saygıyı kullanıcılardan da bekler. Fikri hakları ihlal edecek bir şekilde siteden yararlanılamaz.
 6. Gezicenga.com′a ait hiçbir içerik, fotoğraf, bilgi tarafımızdan izin alınmadığı takdirde, paylaşılamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz ve kullanılamaz. Site içerisinde bulunan yazılardan veya fotoğraflardan yararlanmak veya içerikler başka sitelerde kullanılmak isteniliyorsa, ”Gezicenga.com”a link verilmelidir. (Fotoğraf altında veya yazı sonunda görünmelidir). İşbu sözleşmeye uyulmaması halinde, her türlü yasal sürecin başlatılmasına sebep olacaktır.
 7. Gezicenga.com′a üye olurken verdiğiniz bilgilere site yöneticisi sahip olup, site dışında veya içerisinde hiçbir şekilde/hiç kimse ile paylaşmama sorumluluğuna sahiptir.
 8. Gezicenga.com diğer internet sitelerine bağlantılar içermektedir. Bağlantılar iyi niyetle eklenmiş olup, bağlantı sitelerinde dolaşım, satın alma, kullanım koşulları veya bağlantı verilen site hakkında detaylı bilgiye sahip olunmamakla birlikte, karşı tarafın paylaştığı yazılardan ve fotoğraflardan sitemiz sorumlu tutulamaz.
 9. Gezicenga.com tek taraflı olarak, siteyi kaldırma, değiştirmeye, içeriklerinin tamamının veya bir bölümünün değişim hakkına sahiptir. Ayrıca, gezicenga.com tek taraflı olarak kullanıcıların üyelik iptalini, kullanıcı içeriklerinin kaldırılmasını veya değiştirilmesi hakkını saklı tutar.
 10. Gezicenga.com içerisinde yer alan fotoğraflar ve içerikler, Twitter, Facebook, Instagram, Reddit, Tumblr, Google+ ve Pinterest gibi sosyal medya hesaplarından paylaşılabilir. Paylaşılan içeriklerin olduğu gibi, değiştirilmeden paylaşılması zorunludur. İçerikler üzerinde yapılan değişiklikler sonucunda referans gösterilmesi de, işbu sözleşmenin içerisinde yer almaktadır.
 11. İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.
 12. Gezicenga.com dilediği zaman sözleşmede kısmen veya tamamen değişiklikler yapabilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı andan itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle, bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılacaktır.
 13. Taraflar arasında, işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda, Tarafların defter,kayıt ve belgeleri ile bilgisayar kayıtları 6100 sayılı Hukuk Mahkemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz edemeyeceğini kabul etmektedir.
 14. İnternet sitesinin kullanımı aynı zamanda Gizlilik Politikası‘na  tabidir.
 15. Gezicenga.com TÜM KULLANIM VE İÇERİK HAKLARI SAKLIDIR. SİTENİN TÜM HAKLARI, SİTE SAHİBİ OLAN ENES ÖZDEN’E AİTTİR VE İZİNSİZ KULLANIMI KANUNLARLA YASAKLANMIŞTIR.