Avustralya Nerede ? Nasıl Gidilir ? Bilgiler

Güney yarım kürede yer alan dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Avustralya, Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanmaktadır. Okyanusya kıtasında bulunan Avustralya kıtanın büyük bir bölümünü de kaplamaktadır.
Avustralya Nerede ? sorusuna tam olarak cevap vermeden önce ülke hakkında az da olsa bilgi edinmekte yarar var.

Biyoçeşitliliği, doğal güzellikleri, muhteşem insanları ve doğal yaşam alanları ile bir cennet mekanıdır Avustralya. Sıkı kuralların uygulandığı ülke festivalleri ve ”Working Holiday” vizesi ile meşhurdur. Dünyanın dört bir yanından genç kesimin (18-30) çalışmak için tercih ettiği muhteşem bir ülke.

Avustralya’da iş bulmak Asya ülkesinde seven eleven marketi bulmak kadar kolaydır. Gerek yasal yollardan gerekse yasal olmayan yollardan bu ülkede çalışmak oldukça kolay. Tabi tek yapmanız gereken Avustralya vizesini almak olacaktır. Eğer vizeyi alabilirseniz bu ülkede çalışmak kadar kolay bir şey yok. Saat başı ödenen ücret ise akıl almaz derecede yüksektir ve yaptığınız işe göre de değişmektedir. Bir bartender saat başı 25$ kazanabilirken bir inşaat işçisi saat başı 35-45$ arası ücret kazanabilmektedir.

Avustralya Nerede
Avustralya

Avustralya Nerede ?

Güney yarım kürede bulunan Avustralya, Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanmaktadır. Komşuları ise, Endonezya, Doğu Timor, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu ve Yeni Zelanda’dır.

Konum için tıklayın.

Avustralya’ya Nasıl Gidilir ?

Avustralya’ya maalesef direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Fakat İstanbul’dan veya Ankara’dan aktarmalı uçuşları rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Aktarmalı uçuşların çoğu Sidney, Melbourne ve Perth gibi şehirlere yapılmaktadır. Fakat size tavsiyem Avustralya’ya Malezya veya Singapur üzerinden uçmanız olacaktır. Vizesiz ülkeler arasında olan bu 2 ülkeden en uygun uçak bileti ise büyük ihtimal Perth’e olacaktır. Ayrıca aktarmalı uçak almak yerine Singapur veya Malezya’ya direkt uçuş alıp oradan da direkt olarak Avustralya’ya uçabilirsiniz.

Avustralya’ya Ne Zaman Gidilir ?

Avustralya oldukça büyüktür. Bu yüzden ülkenin farklı kesimleri farklı hava durumuna sahiptir. Mesela yaz aylarında iç kesimler oldukça sıcak iken kuzey bölgeler ise yaz aylarında yağışlıdır. Sidney gibi güney bölgelerde bulunan şehirlere dilediğiniz zaman gitmek mümkün. Fakat otel fiyatlarının en uygun olduğu aylar ise Mart-nisan veya kasım-aralık aylarıdır diyebiliriz.

Avustralya Nerede
Avustralya

Avustralya’da Nerede Kalınır ?

Avustralya genel olarak süper pahalı bir ülke olduğundan dolayı konaklama için bu ülkede sağlam araştırmalar yapmak gerekir. Özellikle Sidney Melbourne gibi şehirler akıl almaz pahalıdır. Eğer konaklama için aklınızda 4 yıldızlı bir otel varsa öncelikle biraz daha düşük oteller olan 2-3 yıldızlı otellere göz atın derim. Eğer 2-3 ve 4-5 kişi seyahat ediyorsanız da mutlaka ama mutlaka daireleri de düşünün derim.

Göz At : Melbourne Gezilecek Yerler

Avustralya’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Avustralya Nerede ? nasıl gidilir ? sorunuza cevap bulduktan sonra Sidney gezilecek yerler adlı yazıma da göz atabilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...