Olimpos Pansiyonları | En Uygun Olimpos Pansiyon Tavsiyeleri

Olimpos Pansiyonları
Olimpos Pansiyonları

Caretta Caretta kaplumbağalarının yavrulama alanı olduğu için sit alanı olarak korunan Olimpos, daha çok üniversite öğrencilerinin ve sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği tatil yeri. Bu yüzden de, Olimpos’ta birbirinden samimi ve uygun fiyatlı pansiyonlar bulmak kolay. Olimpos pansiyonları otellere nazaran çok daha fazla ve uygun olduğundan, ilk olarak pansiyonlara, daha sonra otellere bakmakta yarar var.

Yaz aylarında Olimpos’ta 100 TL’ye kadar çift kişilik özel odalar bulmak mümkün. Özellikle, erken rezervasyonlarda %40’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmak mümkün

En Uygun Olimpos Pansiyonları ve Otelleri

1.Bayram’s Tree Houses

Bir hostel havası olan bu pansiyonda yaz aylarında çift kişilik odaları 160 TL’ye kadar bulabilirsiniz. Ayrıca tek kişilik odaları veya dorm odalarını da 60-90 TL’ye kadar bulmak mümkün. Eğer, daha önce bir hostel tecrübeniz varsa bu tesisi seveceğinize emin olabilirsiniz.

Yarım pansiyon olarak hizmet veren bu pansiyonda ister ağaç evde, ister Bungalov’da konaklayabiliyorsunuz. Tabi, fiyatlar arasında çok az da olsa bir fark bulunuyor. Ayrıca, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği (Yarım pansiyon olarak) oda ücretlerine dahil.

Olimpos’ta yabancı turistler tarafından da oldukça popüler olan bu pansiyonun 300 konuktan almış olduğu 8.0 gibi yüksek bir puana bakarak bile, burayı tereddütsüz tercih edebilirsiniz. Şirin bir orman evini andıran Bayram’s Tree Houses Olimpos pansiyonları arasında ilk göz atmanız gerekenlerden.

Bu tesis plaja 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca, Olimpos dağının gölgesindeki eşsiz güzellikleri keşfetmek için tercih edilebilecek en ideal yerlerden.

2.Olympos Çamlık Pension

Limon ve portakal ağaçlarıyla çevrili olan bu pansiyon, Çıralı plajına 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yamaç üzerinde bulunan ahşap evleri ile popüler olan bu pansiyonun en güzel yanları ise, Olimpos Antik Kenti’ne sadece 20 dakika yürüyüş mesafesinde olması ve 8.9 gibi süper yüksek bir müşteri puanının olmasıdır.

Bu pansiyonda yaz aylarında 170 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Fiyatlara da sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil (Yarım pansiyon dahil).

3.Olympos Deep Green Bungalows

Olimpos’ta en çok tercih edilen pansiyonlardan olan Deep Green, Olimpos vadisinde Bungalovla hizmet veriyor. Plaja 10 dakika yürüme mesafesinde ve Olimpos Antik Kenti’ne ise, 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Farklı tarzda bir konukevi olan Deep Green, Olimpos pansiyonları arasında tercih edilebilecek en ideal yerlerden.

Bu pansiyonun 200 müşteriden 8.3 gibi yüksek bir puanı olması bile, burayı tercih etmek için yeterli olacaktır. Bu bungalovlarda konaklamayı düşünüyorsanız, yaz aylarında 200 TL’ye kadar oda bulabileceğinizi unutmayın. Yani, diğer pansiyonlara nazaran 1 tık pahalı olsa da, en iyi fiyat/fayda oranına sahip olması ödediğiniz ücrete değeceğini gösteriyor.

4.Olympos Zeytin

Olimpos Antik Kenti’ne 6 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu pansiyon, barbekü ve çocuk oyun alanları ile popüler. Pansiyon bir hayli küçük. Sadece 5 oda ile hizmet veren bu pansiyon, daha çok kalabalıktan uzaklaşmak ve samimi bir konaklama ortamı arayanlar için tercih edilebilecek yerlerden.

Bu pansiyonda yaz aylarında üç kişilik odaları 210 TL’ye kadar bulabilirsiniz. Yani, daha çok grup olarak veya aile olarak seyahat edenlerin tercih edebileceği yerlerden. Pansiyonun 9.0 gibi yüksek bir puanı olması da, bu tesisi tercih etmek için yeterli olacaktır.

5.Nature Village Olympos (Tatil Evleri)

Bir pansiyondan farkı olmayan bu tatil evi, modern ve şık Bungalov ve odalarıyla popüler. Olimpos köyünün girişinde Likya kıyısında yer alan bu tesiste rafting, bisiklet turu, doğa yürüyüşü, tekne turları veya şehir gezisi gibi aktivitiler gerçekleştirilebiliyor.

Bu tesisin 9.3 gibi süper yüksek bir puanı olması, burada konaklamak için yeterli olacaktır. Tabi, fiyatı bütçenize uygunsa. Bu tatil evinde yaz aylarında 280 TL’ye kadar gecelik odalar bulabilirsiniz. Özellikle booking.com aracılığıyla erken rezervasyonlarda indirim fırsatlarından da yararlanmak mümkün.

Bu tesis Olimpos Antik Kenti’ne 2.5 km ve Çıralı plajına ise 4 km uzaklıkta bulunuyor.

6.Olympia Hotel

Olimpos otelleri arasında tercih edilebilecek en ideal otellerden Olympia hotel, Olimpos Antik Kenti’ne 2 km uzaklıkta bulunuyor. Oldukça küçük bir otel olmasına, bir hayli popüler olan bu otelin 8.6 gibi yüksek bir puanı bulunuyor.

Bu otelde yaz aylarında 130 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Yani, oldukça uygun. Nehir ve dağ manzaralı odalarıyla oldukça popüler olan bu otel de, Olimpos’ta konaklama için düşünülebilecek en uygun seçeneklerden.

7.Captain Eudemos House

Olimpos pansiyonları ve otelleri arasında tercih edilebilecek en ideal tesislerden biri olan Captain Eudemos House, bir otel olarak faaliyet gösterse de, atmosferi ve genel yapısı itibariyle pansiyonları andırıyor diyebilirim.

Bu otelin 8.5 gibi yüksek bir puanı bulunuyor. Yani, sırf bu puana bakarak bile tercih yapmak mümkün. Ayrıca otel, çıralı plajına 5 dakika sürüş mesafesinde bulunuyor. Olimpos’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip 3 otelden biri olan Captain Eudemos, Kemer merkeze 40, Antik Likya’ya 25 ve Antalya havalimanına ise 90 km uzaklıkta bulunuyor.

Bu otelde yaz aylarında 125 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Özellikle booking.com ile erken rezervasyon fırsatları olan bu otele mutlaka bir göz atın derim.

Olimpos pansiyonları ve otelleri arasında tercih edilebilecek en uygun ve en popüler 7 tesis bu listeyle sınırlı olmasa da, hemen hemen her bütçeye ve her zevke uygun bu 7 tesisten bütçenize ve zevkinize uygun olan rahatlıkla bulabilirsiniz. Aradığınızı bu listede bulamadıysanız, tüm Olimpos pansiyonlarına ve otellerine göz atmak için tıklayın.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here