Cordoba Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgi

İspanya’nın özerk bölgelerinden biri olan Endülüs Özerk Bölgesi’nde bulunan Cordoba, Romalıların kurduğu tarihi bir kent olarak bilinir. Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir, Endülüs Emevileri tarafından 8. yüzyılda ele geçirilmiş, devletin başkenti olarak ilan edilmiş ve uzun yıllar Müslüman Arapların elinde kaldığı bilinir. Günümüzde kent içerisinde İslam etkilerini hala görmek mümkün.
Cordoba Nerede ? sorusuna net bir cevap vermeden önce şehir hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta fayda var. Öncelikle şehrin resmi dili İspanyolca’nın Endülüs Lehçesi’dir.

Tarihi yapısı, kültürü, eşsiz manzaraları ve farklı atmosferi ile ülkenin az bilinmiş fakat yavaş yavaş keşfedilen güzel şehirlerinden.

Cordoba Nerede ?

Tam olarak İspanya’nın güneyinde Endülüs özerk bölgesinde konumlanmıştır.

 

Cordoba’ya Ne Zaman Gidilir ?

Akdeniz ikliminin etkili olduğu bölgede yazlar sıcak kışlar ise ılık geçmektedir. Az da olsa kar yağışının görüldüğü bu bölgede hava sıcaklıkları kış ayların 5 derecenin altına pek düşmez. Fakat sıcak yaz ayları da oldukça bunaltıcı olduğundan şehri ziyaret için havaların çok sıcak olmadığı nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarıdır.

Cordoba’ya Nasıl Gidilir ?

Cordoba’ya maalesef direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Ancak Malaga, Sevilla veya Madrid gibi şehirlere uçarak oradan da karayolu veya demiryolu ile kente ulaşmak mümkün.

Cordoba Nerede

Cordoba Nerede

Cordoba’da Nerede Kalınır ? 

Hem İslam hem de İspanyol kültürünü bir arada yaşayabileceğiniz kentlerden biri olan Cordoba’da konaklama da İspanya’nın diğer şehirlerine nazaran biraz daha uygun. Gerek otelleri veya hostelleri gerekse daireleri veya pansiyonları ile her bütçeye uygun konaklama birimini burada bulmak mümkün.

Cordoba’da bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cordoba Nerede

Cordoba Nerede

Cordoba Nerede ? nasıl gidilir ? gibi sorularınıza yanıtınızı bulduysanız ve İspanya’nın diğer ünlü şehirlerini görmeyi de planlıyorsanız, mutlaka buraya da 1 günlüğüne uğrayın derim. Gerek ulaşımın kolay olması gerekse süper turistik olmaması ve tarihi yapılarıyla oldukça eşsiz olması sebebiyle İspanya’da görülmeye değer yerler arasında diyebiliriz.

By |2018-04-08T23:46:21+00:00Nisan 8th, 2018|Avrupa|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)