Cordoba Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgi

İspanya’nın özerk bölgelerinden biri olan Endülüs Özerk Bölgesi’nde bulunan Cordoba, Romalıların kurduğu tarihi bir kent olarak bilinir. Tarihi çok eskilere dayanan bu şehir, Endülüs Emevileri tarafından 8. yüzyılda ele geçirilmiş, devletin başkenti olarak ilan edilmiş ve uzun yıllar Müslüman Arapların elinde kaldığı bilinir. Günümüzde kent içerisinde İslam etkilerini hala görmek mümkün.
Cordoba Nerede ? sorusuna net bir cevap vermeden önce şehir hakkında birkaç bilgiyi paylaşmakta fayda var. Öncelikle şehrin resmi dili İspanyolca’nın Endülüs Lehçesi’dir.

Tarihi yapısı, kültürü, eşsiz manzaraları ve farklı atmosferi ile ülkenin az bilinmiş fakat yavaş yavaş keşfedilen güzel şehirlerinden.

Cordoba Nerede ?

Tam olarak İspanya‘nın güneyinde Endülüs özerk bölgesinde konumlanmıştır. Şehrin konumuna göz atmak için tıklayın.

Cordoba’ya Ne Zaman Gidilir ?

Akdeniz ikliminin etkili olduğu bölgede yazlar sıcak kışlar ise ılık geçmektedir. Az da olsa kar yağışının görüldüğü bu bölgede hava sıcaklıkları kış ayların 5 derecenin altına pek düşmez. Fakat sıcak yaz ayları da oldukça bunaltıcı olduğundan şehri ziyaret için havaların çok sıcak olmadığı nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarıdır.

Cordoba’ya Nasıl Gidilir ?

Cordoba’ya maalesef direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Ancak Malaga, Sevilla veya Madrid gibi şehirlere uçarak oradan da karayolu veya demiryolu ile kente ulaşmak mümkün.

Cordoba Nerede
Cordoba Nerede

Cordoba’da Nerede Kalınır ? 

Hem İslam hem de İspanyol kültürünü bir arada yaşayabileceğiniz kentlerden biri olan Cordoba’da konaklama da İspanya’nın diğer şehirlerine nazaran biraz daha uygun. Gerek otelleri veya hostelleri gerekse daireleri veya pansiyonları ile her bütçeye uygun konaklama birimini burada bulmak mümkün.

Cordoba’da bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cordoba Nerede
Cordoba Nerede

Cordoba Nerede ? nasıl gidilir ? gibi sorularınıza yanıtınızı bulduysanız ve İspanya’nın diğer ünlü şehirlerini görmeyi de planlıyorsanız, mutlaka buraya da 1 günlüğüne uğrayın derim. Gerek ulaşımın kolay olması gerekse süper turistik olmaması ve tarihi yapılarıyla oldukça eşsiz olması sebebiyle İspanya’da görülmeye değer yerler arasında diyebiliriz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...