Balıkesir’de Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Ülkemizin en gözde tatil bölgelerine ev sahipliği yapan Balıkesir, konaklama bakımından binbir çeşit seçenek sunuyor. Özellikle, merkez dışında bulunan tatil bölgeleri her yıl yerli yabancı yüz binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Balıkesir’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile, Ayvalık’tan Cunda Adası’na, Balıkesir merkezden, Sarımsaklı’ya kadar tüm bölgeler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Otelinizi seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verebilirseniz, otel veya pansiyon seçimi çok daha kolay olacaktır.

Balıkesir’de konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri Cunda Adası’dır. Özellikle lüks veya süper lüks konaklama birimleri arıyorsanız, öncelikle Cunda Adası’na, daha sonra da Ayvalık merkeze bakın derim. Cunda Adası, konum bakımından da oldukça iyi. Yani, hem Ayvalık merkeze hem de dilerseniz, Sarımsaklı’ya çok kolay bir şekilde bu adadan ulaşabiliyorsunuz.

Balıkesir’de Nerede Kalınır ? | En Uygun Bölge ve Oteller

1.Balıkesir Merkez Otelleri

Eğer sadece tarihi ve turistik yerleri görmek için Balıkesir’e gidiyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölge şehrin merkezi olacaktır. Merkezdeki otel fiyatları yüksek sezonda 160- 450 TL arası. Yani, lüks veya çok lüks otelleri merkezde bulamazsınız. Merkezdeki oteller sayılı olduğundan dolayı da, çok fazla da seçeneğiniz yok.

Eğer Balıkesir’de 1-2 günlüğüne konaklamayı planlıyorsanız, merkezde bulunan oteller güzel bir seçenek olabilir. Fakat, 4-5 gün veya daha fazlası için bir plan yapıyorsanız, merkezi es geçip, Ayvalık’ta bir yerlerde konaklamanızda yarar var.

  • Balıkesir merkezde bulunan otelleri incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Şehir merkezi otel tavsiyesi olarak göz atabileceğiniz en ideal otellerden biri, Asya Hotel‘dir. 3 yıldızlı bir otel olan Asya Hotel, şehir merkezine yürüyerek 3 dakika ve otobüs terminaline ise yürüyerek 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak tercih edilebilecek en ideal otel. Bunun yanında, 8.0 gibi yüksek bir puanı olması da, rezervasyon yaparken dikkate almanız gereken önemli faktörlerden.

2.Ayvalık Merkez Otelleri

Gelelim Balıkesir’in en gözde tatil bölgesine. Süper popüler tatil bölgelerinden biri olan Ayvalık, Balıkesir’in güzel bir ilçesi. Balıkesir’de tatil için Ayvalık’ı düşünüyorsanız, Ayvalık’ta nerede kalınır ? adlı yazıma mutlaka bir göz atın derim.

Ayvalık, Balıkesir’de güzel bir tatil için ideal bir bölge. Hemen hemen her bütçeye uygun otelleri Ayvalık’ta bulabiliyorsunuz. 150 TL’ye güzel bir otel bulabileceğiniz gibi 900 TL’ye de gayet lüks bir otel bulabilirsiniz. Ayrıca, Ayvalık’a bağlı tatil bölgelerine ulaşım için de en ideal yer merkez olacaktır.

  • Ayvalık merkezde bulunan otellere, pansiyonlara ve dairelere göz atmak için tıklayın.

Ayvalık merkezde tercih edilebilecek en ideal otel, şüphesiz 9.3 müşteri puanıyla Butik Sizmahan adlı oteldir. Fakat, fiyat pahalı gelecek olursa, Ayvalık Palas Hotel de merkezde tercih edilebilecek en uygun otellerden.

3.Cunda Adası Otelleri

Lüks otel arayanların tercih edebileceği tatil bölgelerinden biri olan Cunda Adası, Balıkesir’in en popüler tatil bölgelerinden. Cunda’da aradığınız her tarzda veya her bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Zaten bu bölge, hem Ayvalık merkeze, hem de Sarımsaklı’ya çok uzak olmadığından dolayı da, gönül rahatlığıyla bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

  • Cunda Adası’nda yer alan otelleri incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Cunda Adası’nda önerebileceğim konaklama birimleri ise, ilk olarak Fikretbey Konağı veya Cunda Fora Hotel‘dir. Yok 250-300 TL pahalı olur diyorsanız, Ender Hotel’e de göz atabilirsiniz.

4.Sarımsaklı

Balıkesir’de nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Sarımsaklı, soğuk deniziyle popüler olan yerlerden. Poyrazıyla sörfçüler için oldukça ideal. Bu tatil bölgesinde birçok konaklama birimi bulmak da mümkün. Sarımsaklı’da yüksek sezonda 150 TL’ye kadar oteller bulunabiliyor. Fakat, süper lüks bir otel arıyorsanız, bu bölgede aradığınızı bulamayabilirsiniz. Yani, daha çok bütçeli bir Balıkesir tatili planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Sarımsaklı’da önerebileceğim en ideal ve en uygun oteller ise ; 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Musho ve süper ucuz fakat bir o kadar da popüler olan otel olan, Hotel Marine‘dir. Bu iki otel Sarımsaklı’daki en uygun ve en çok tercih edilen otellerden olduğu gibi, en iyi fiyat/fayda oranına da sahip. Bu iki otel de hem plaja yakınlığı bakımından, hem de popülerliği bakımından ilk sıralarda yer alıyor. Zaten, müşterilerin vermiş olduğu otel puanına bakarak bile bu otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

  • Sarımsaklı’da bulunan tüm otelleri incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

Balıkesir’de nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en ideal cevaplar bu 4 bölge olacaktır. Tabi, bu 4 bölge arasından seçim yapmakta zorlanacak olursanız, sadece turistik ve tarihi yerler için Ayvalık merkez veya Balıkesir merkez, ucuz tatil için konaklama birimleri arıyorsanız, Sarımsaklı ve her bütçeye uygun tatil planı yapıyorsanız da Cunda Adası’na göz atın derim.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...