Ege’nin en güzel ve en popüler tatil bölgelerinden biri olan Ayvalık, Balıkesir’e bağlı turistik bir ilçe. Her yıl yüz binlerce turiste ev sahipliği yapan bu tatil bölgesinde, yüzlerce konaklama birimleri bulunuyor. Bu konaklama birimleri arasında bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli veya pansiyonu Ayvalık’ta nerede kalınır ? adlı bu yazıda bulabilirsiniz.

Son günlerde ülkemizde en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Ayvalık, Antalya ve Muğla kadar popüler olmaya başladı. Bu sebeple de, yüksek sezonda Ayvalık’ta uygun fiyatlı otel bulmak bir hayli zorlaşıyor. Özellikle bütçeli otel arayanların 1-2 ay öncesinden bu tatil bölgesi için rezervasyon yapması şart. Erken rezervasyonlar sayesinde %40’a varan fırsat indirimlerinden yararlanmanın mümkün olduğunu da unutmamak gerek.

Ayvalık’ta Nerede Kalınır ? En Ideal Bölgeler

Ayvalık otel tavsiyelerine geçmeden önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde yarar var. Ayvalık için 3 seçeneğiniz bulunuyor. Birincisi Ayvalık merkez, ikincisi Cunda adası ve üçüncüsü de Sarımsaklı’dır.

Cunda Adası ; Her bütçeye uygun oteli Cunda’da bulmak mümkün.  Lüks otellerden butik otellere, pansiyonlardan konuevlerine birçok konaklama birimini burada bulabiliyorsunuz. Fakat, genel olarak otel fiyatları Cunda’da 180-600 TL (Yaz aylarında) arasında. Yani, çok ucuza bir otel arıyorsanız, Cunda yerine Sarımsaklı’ya veya Ayvalık merkeze bakmanızı tavsiye ederim.

  • Booking.com aracılığıyla Cunda Adası’nda bulunan tüm otellere göz atmak için tıklayın.

Sarımsaklı ; Daha çok otellerin olduğu Sarımsaklı’da otel fiyatları Cunda’ya göre az biraz daha uygun. Bunun yanında, yaz aylarında 80 TL’ye kadar odaları Sarımsaklı’da bulmak mümkün. Süper lüks bir konaklama düşünüyorsanız da, Sarımsaklı’yı es geçin derim. Aradığınızı burada bulamayabilirsiniz.

  • Booking.com aracılığıya Sarımsaklı’da bulunan tüm otellere göz atmak için tıklayın.

Ayvalık Merkez ; Daha çok lüks otellerde konaklamayı planlayanların tercih edebileceği Ayvalık merkez bölgesinde uygun fiyatlı oteller, pansiyonlar ve konukevleri bulmak mümkün. Aracınız ile seyahat etmiyorsanız, Ayvalık’ta ilk göz atmanız gereken yer, şehir merkezi yakınlarında bulunan konaklama birimleri diyebilirim. Bu bölgede, erken rezervasyonlar ile çok uygun fiyatlı oteller ve pansiyonlar bulmak gayet mümkün.

  • Booking.com aracılığıyla Ayvalık merkezde yer alan tüm otellere göz atmak için tıklayın.

Ayvalık’ta Nerede Kalınır ? En Uygun 7 Otel Tavsiyesi

Ayvalık’taki en ideal konaklama bölgelerine göz attıktan sonra aşağıdaki 7 otel tavsiyesine de göz atarak nerede konaklayacağınız hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

1.Butik Sizmahan (Ayvalık Şehir Merkezi)

Şehir merkezinde yer alan en popüler otellerden biri olan Butik Sizmahan, bir zeytinyağı fabrikasında faaliyet gösteriyor. Süper merkezi konumu ve deniz kıyısındaki verandası ile popüler olan bu otelde, yaz aylarında çift kişilik odaları 320 TL’ye kadar bulabilirsiniz.

Bu otelin 200’den fazla konuktan almış olduğu 9.3 gibi süper yüksek bir puanı olması da, bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Macaron Konağı (Ayvalık Şehir Merkezi)

Ege sahiline 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu konak, bir konukevi olarak faaliyet gösteriyor. Tesisin 9 odası olmasıyla personelin müşterilerle çok daha fazla ilgilenmesi mümkün oluyor. Bu otelde, yaz aylarında 220 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyonlarda indirim fırsatları olan bu otele, herhangi bir rezervasyon yapmadan önce mutlaka bir göz atın derim.

Bu konağın 8.6 gibi süper yüksek bir puanı olması da, otelin tercih edilebilir bir otel olduğunun kanıtı.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Orchis Butik Hotel (Ayvalık Şehir Merkezi)

150 yıllık tarihi bir sabun yapımı fabrikasında bulunan Orchis butik hotel, şehir merkezinin kalbinde yer alıyor. Bu otelden, 50 metre uzaklıktaki iskeleden saatte bir hareket eden tekneler ile Cunda Adası’na rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bu otelde, yaz aylarında 300 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. 16 odası olan bu otelin 9.6 gibi süper yüksek bir puan ile de, bu oteli tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Cunda Fora Hotel (Cunda Adası)

Cunda Adası’nın en popüler oteli olan Cunda Fora Hotel, Petra’ya 40 km uzaklıkta bulunuyor. Konum olarak Adadaki en ideal otellerden denebilir. Bu otelde, yaz aylarında 280 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok uygun fiyatlara bu otelde dilediğiniz zevkte odaları bulabilirsiniz.

Otelde bulunan bisikletler ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Otel çevresi bisiklet binmeye gayet uygun olduğundan bu deneyimi yaşamayı da unutmayın. Ayrıca, Assos’a 33, Midilli’ye 27 km uzaklıkta olan bu otelden bisikletler ile bu iki harika yere ulaşmak mümkün.

Bu otelin 9.2 gibi süper yüksek bir puanı olması da, bu otelin en önemli artılarından. Yani, bu otele gelen 10 kişiden 8’i bu otel için 10 üzerinden 10 gibi yüksek bir puan veriyor.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Cunda Kıvrak Hotel (Cunda Adası)

Cunda Adasında deniz kenarında yer alan bu popüler otelde, yaz aylarında 175 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün.  Butik otel tarzında olan bu modern otel, Cunda’daki en popüler otellerden. Ayrıca, 300 müşteriden almış olduğu 8.3 gibi bir yüksek puanı olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Ayvalık merkeze 6 km uzaklıkta bulunan bu otel, Ayvalık’taki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Sırf bu orana bakarak bile rezervasyon için düşünülebilecek otellerden.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Cunda Labris Hotel (Cunda Adası)

Ayvalık’ta nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Cunda Labris Hotel, buhar odası, sauna ve spa alanı ile popüler olan otellerden. Bu otelde, yaz aylarında 290 TL’ye kadar gecelik çift kişilik odalar bulmak mümkün. Otelin erken rezervasyon fırsatı olması da, 1-2 ay öncesinde çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak için olanak sağlamakta.

Cunda’daki en iyi konuma sahip otellerden olması, 8.6 gibi yüksek bir puana sahip olması ve otantik bir mimarisinin olması bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.Hotel Marine (Sarımsaklı)

Sarımsaklı Plajı’na 1 dakika yürüyüş mesafesinde bulunan Hotel Marine, Sarımsaklı’daki en çok tercih edilen otellerden. Süper modern ve süper popüler olmasına rağmen süper ucuz olması da oldukça süper 🙂 Bu otelde yaz aylarında 100 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. 35 odası olmasına rağmen 1-2 ay öncesinde bile dilediğiniz tarihlerde oda bulmak çok da kolay olmuyor. Bu yüzden, bu otelde konaklamayı planlıyorsanız mümkün olduğu kadar erken tarihlerde rezervasyon yaptırmaya çalışın.

Bu otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da, bu otelin en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olduğunun kanıtıdır.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Ayvalık’ta nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevap, lüks otel arayanlar için Cunda Adası, bütçeli otel arayanlar için Sarımsaklı derim. Zaten, bu 3 bölge arasında çok uzun mesafeler olmadığından dolayı, herhangi birinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Ayvalık için ne kadar bütçe ayıracağınıza karar vermeniz olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here