İstanbul’da Kalınacak Yerler ve Otel Tavsiyeleri

İstanbul‘da turist olarak geçirdiğim 17 günün ardından şehirdeki tüm bölgeler hakkında az çok tecrübe edindiğimi söyleyebilirim.

İstanbul’u ilk ziyaret edenlerin genelde konaklamak istediği taraf Avrupa Yakası oluyor. Fakat Avrupa Yakası’nda tam olarak hangi bölgeler içerisinden kalmalı veya Asya Yakası’nda da kalınır mı ? gibi tüm sorulara İstanbul’da nerede kalınır ? adlı bu yazımda detaylı bir şekilde cevap bulabilirsiniz.

İstanbul’da konaklama için ilk olarak düşünülen yerler Sultanahmet, Galata, Eminönü ve Taksim oluyor. Tabi İstanbul’u ilk defa ziyaret ediyorsanız, bu bölgeler gayet mantıklı. Fakat İstanbul’a ikinci veya üçüncü kez gidiyorsanız, Asya Yakası’nı veya Avrupa Yakası’nın diğer bölgelerine de mutlaka göz atın derim.

İstanbul’da öyle bir yerde konaklayın ki hiçbir otobüs veya minibüse ihtiyacınız olmasın. Tüm gideceğiniz yerlere tramvay veya metrolar ile ulaşın.

Otobüsleri kullanmak 1 haftalık tatilinizin 1 gününü alacaktır, buna emin olabilirsiniz. Bu yüzden, Kabataş-Bağcılar tramvay hattı arasındaki duraklara yakın tüm otellerde gönül rahatlığıyla konaklayabilirsiniz. Bunun yanında, metroya yakın olan oteller de oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Ancak İstanbul’a ilk defa gidiyorsanız, sizin için en ideal olan yerler, Eminönü, Sultanahmet, Galata, Karaköy gibi yerler olacaktır. Yazının devamında İstanbul’da nerede kalmalı ? sorunuza çok daha detaylı bir cevap bulabilirsiniz.

Göz At : İstanbul’da gezilecek yerler

İstanbul’da Nerede Kalınır ? – En Güzel Bölgeler

İstanbul’da konaklama için çok fazla seçenek bulunuyor. Bu yüzden direkt olarak otel veya diğer konaklama birimlerine bakmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var.

 • Eğer şehirde çok fazla zamanınız yoksa, Eminönü ve Sultanahmet yakınlarında konaklayarak şehrin önde gelen turistik noktalarına yakın olabilirsiniz.
 • İstanbul’da yeteri kadar zamanınız varsa ve çok turistik yerlerde konaklamak istemiyorsanız, adaları ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy veya Üsküdar’ın sakin yerlerini de tercih edebilirsiniz.

Gelelim İstanbul’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelere ;

1.EMİNÖNÜ

İstanbul'da Nerede Kalınır
Eminönü

İstanbul’daki turistik yerlerin çoğuna ulaşım ağı olan Eminönü, gerek turistik yapılarıyla gerekse İstanbul’un en gözde yapılarına yakınlığı ile tercih edilebilecek en ideal bölgelerden.

Eminönü’ne 5-15 dakika yürüme mesafesinde olan otellerde konaklayarak dilediğiniz birçok yere tramvaylar veya vapurlar ile ulaşabilirsiniz. Çok zor durumda kalıp otobüs kullanmak isterseniz de, İstanbul’un birçok yerine buradaki otobüs duraklarından ulaşabilirsiniz. Zaten belli başlı yerleri gezecekseniz ulaşım aracına da ihtiyacınız olmayacaktır.

Burası, hem Sultanahmet’e yakın olmak hem de Galata tarafına yakın olmak için tercih edilebilecek bir bölge. Kabataş tramvayları ile 2-3 durak sonra Sultanahmet’te olabilir veya Karaköy durağına gidip oradan Galata çok çabuk ve kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

Not : Eminönü’nde çok ucuz olan otelleri bulamayabiliyorsunuz. Bu yüzden, en azından 3-4 yıldızlı otelde konaklayabilecek bir bütçeniz varsa, buradaki otellere göz atabilirsiniz.

BURADA KALIN EĞER ;

 • İstanbul’u ilk defa ziyaret ediyorsanız
 • Sultanahmet, Galata, Gülhane ve daha birçok turistik yere yürüyerek gitmek istiyorsanız,
 • İstanbul’da alışveriş için Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’na uğramayı düşünüyorsanız,
 • Adalara gitmeyi planlıyorsanız, (Eminönü iskelesinden tüm adalara gidebilirsiniz)
 • İstanbul gece hayatı için bir planınız yoksa, (Gece hayatı için en yakın Taksim’e gitmeniz gerekiyor. Yürüyerek gidilebilir, ancak gecenin geç saatlerinde yürüyerek dönebileceğiniz rahat bir yol yok)
 • Toplu taşıma araçlarını pek fazla kullanmak istemiyorsanız
 • Turistik yerlere yakın restoranlarda yemek yemeyi problem etmiyorsanız

BURADA KALMAYIN EĞER ;

 • İstanbul’u daha önce ziyaret ettiyseniz
 • Turist kalabalığını sevmiyorsanız

"<yoastmark

Eminönü meydanına yakın olan en ideal otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede hem fiyat bakımından hem de konum ve konuk değerlendirme puanı bakımından tavsiye edebileceğim en ideal otel Le Petit Palace Hotel‘dir. 9+ puan almış bu otel Eminönü meydanına sadece 7-8 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Göz At : İstanbul’daki Romantik Balayı Otelleri

2.TAKSİM

İstanbul'da Nerede Kalınır
Taksim

Lüks otellerden bütçeli konaklama birimlerine aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini Taksim’de rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Taksim de şehrin gözde turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunuyor diyebiliriz. Ayrıca burası, biraz daha gece hayatı için de planı olanların tercih edebileceği güzel yerlerden.

Burada yapılacak birçok turistik aktiviteyi de bulabilirsiniz. Taksim Meydanı’nı ziyaret edip etraftaki mimari bakımdan şık ve zarif olan binalara göz atabilir ve İstiklal Caddesi’nde tarihi tramvaya binerek nostalji yapabilirsiniz.

Taksim, İstanbul’daki en havalı ve en uygun fiyatlı fast-foodları da bulabileceğiniz yerdir. Burası yeme içme için şehirdeki en çok tercih edilen yerlerden.

BURADA KALIN EĞER ;

 • İstiklal Caddesi, Galata, Sultanahmet, Eminönü gibi yerlere çok kolay ulaşım sağlamak istiyorsanız (Sultanahmet’e tramvayla ile ulaşabilirsiniz, yürüyerek biraz uzun sürmektedir)
 • İstanbul gece hayatı için bir planınız varsa
 • İstanbul’un en gözde balık restoranlarına, kafelerine ve eğlence mekanlarına yakın olmak istiyorsanız
 • İstanbul’un en hareketli ve canlı bölgelerinden birinde konaklamak istiyorsanız

BURADA KALMAYIN EĞER ;

 • İstanbul gece hayatı için bir plan yapmıyorsanız
 • Turist ve insan kalabalığının az olduğu bir yer arıyorsanız
 • İstanbul’a sadece turistik yerleri ziyaret için gidiyorsanız
 • Geceleri sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
İstanbul'da Nerede Kalınır
Gezi Hotel Bosphorus

Taksim’de bulunan en ideal konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Taksim’de konaklama birimi seçerken meydana yakın olan otellere göz atın derim. Çok fazla uzaktaki otelleri ucuz diye tercih edecek olursanız, ulaşım ve bazı konularda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca Beyoğlu sınırlarındaki çoğu otelin de Taksim meydanına süper yakın olduğunu unutmayın. Taksim meydanına yakın 5 yıldızlı uygun bir otel arıyorsanız da, Gezi Hotel Bosphorus‘u inceleyebilirsiniz.

3.GALATA

"<yoastmark

Daha çok yabancı turistlerin hostelleri ve uygun fiyatlı konaklama birimleri için tercih ettiği Galata, İstanbul’un en gözde turistik bölgelerinden.

Tarihi sokakları ve eşsiz yapıları ile İstanbul’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden. İstanbul’da en ucuza nerede kalınır ? sorusuna cevap arıyorsanız, Galata bölgesine de mutlaka göz atın.

Burası, birçok hostele de ev sahipliği yapan bir bölgedir. Daha önce hostel tecrübeniz yoksa dahi, burada birçok modern ve çift kişilik odalara sahip olan hostelleri de bulabiliyorsunuz. Yok hostelde konaklamam derseniz de, Galata çevresinde birçok butik oteli bulmak da mümkün.

Galata’da konaklamanın bir güzel yanı, hem İstiklal Caddesi tarafına hem de Eminönü ve Sultanahmet tarafına yakın olursunu. Komando Merdivenleri’nden inip Galata Köprüsü’nü geçtikten sonra, Eminönü’ndesiniz. Zaten Eminönü’nden Sultanahmet’e de 15-20 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

BURADA KALIN EĞER ;

 • Otelimden çıkıp bi koşu Galata Kulesi‘ne ve köprüsüne gideyim diyorsanız,
 • Uygun fiyatlı restoran ve fast-food’lara yakın olmak istiyorsanız,
 • Eminönü, Sultanahmet, Taksim ve Karaköy gibi yerlere yürüyerek ulaşmayı planlıyorsanız
 • Kabataş-Bağcılar tramvay hattına yakın olmak istiyorsanız
 • Süper lüks oteller aramıyorsanız (Burada lüks otel sayısı sınırlı)

BURADA KALMAYIN EĞER ;

 • Süper lüks bir otel arıyorsanız
 • İstanbul gece hayatı için bir planınız varsa (Gece hayatı için Beyoğlu taksim tarafına yürüyebilirsiniz)
 • Lüks restoran ve kafeler arıyorsanız
 • Süper kalabalık insan trafiğinden hoşlanmıyorsanız
İstanbul'da Nerede Kalınır
Portus House Hotel

Galata’da birbirinden güzel ve kaliteli konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Galata Kulesi’ne yakın Sirkeci’de de birçok otel bulabilirsiniz. Dilerseniz bu bölgede lüks oteller de bulabiliyorsunuz. Bu yüzden Galata için seçiminizi Galata Kulesi’ne 500-1500 metre uzaklıkta olan otelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bu bölgede en uygun ve en kaliteli 3 yıldızlı otellerden biri olan Portus House İstanbul‘a göz atabilirsiniz.

4.SULTANAHMET

İstanbul'da Nerede Kalınır
Sultanahmet – İstanbul’da Nerede Kalınır

Her ne kadar Sultanahmet’i pek tavsiye etmesem de, konum olarak İstanbul’daki en iyi bölge olduğundan burayı da incelemekte yarar var.

Öncelikle Sultanahmet’te konaklamayı planlıyorsanız, 200 TL’nin altında ne idüğü belirsiz otellerde konaklamayın. Hatta mümkünse bu bölgedeki 0-200 TL arasındaki tüm otellerden uzak durun.

Otel işletmeciliği konusunda zerre fikirleri olmayan insanların bu bölgede çok fazla oteli olduğunu unutmayın (Tripadvisor ve forumlara göre) Genelleme yapmak ne kadar yanlış olsa da, bu bölgede kesinlikle ama kesinlikle düşük bütçeli otellerde kalmayın. Özellikle Küçük Ayasofya Camii tarafında bulunan otellerin ve diğer konaklama birimlerinin yanından bile geçmeyin.

İlla Sultanahmet’te konaklamayı planlıyorsanız güzel bir araştırma yapın. 3 yıldızlı otellerin altındaki otelleri es geçin. Sultanahmet sabahları erken saatlerde aşırı gürültülü olan bölgelerden biri. Bu yüzden, pencerelerinin ses sistemi iyi otelleri tercih etmekte yarar var.

Sultanahmet kadar merkezi bir yerde inanın konaklamaya gerek yok. Fakat, İstanbul’u 1 bilemediniz 2 günlüğüne ziyaret ediyor ve şehrin sembolik yapılarını alelacele görüp İstanbul gezinizi bitirmeyi planlıyorsanız, amenna. Ancak, 3-4 veya daha uzun süre İstanbul’da konaklamayı planlıyorsanız, çok daha güzel konumlara sahip olan tesisleri bulabilirsiniz.

Bu bölgedeki otellerin (Özellikle düşük bütçeli otellerin) konuk yorumlarına göz atacak olursanız, 8 üzerinde olan oteli bulmak pek kolay değil. Bu da, bu bölgede konaklamayın diyenlerin en güzel kanıtı.

Tabi 3-4 yıldızlı otellerde aradığınız konforu ve fiyatı bulabileceğinizi de unutmayın. Sadece bu bölgede otel tercihi yaparken, konuk yorumlarına biraz daha dikkatlice göz atın. Çok ucuz diye hemen o otelde rezervasyon yapmayın deriz.

BURADA KALIN EĞER ;

 • İstanbul’un en önemli ve en popüler turistik bölgesinde konaklamayı planlıyorsanız
 • Lüks otellere verecek paranız çoksa (Düşük bütçeli otelleri seçerken de dikkatli olun)
 • Kaliteli ve pahalı restoranlarda yemek yemeyi planlıyorsanız
 • İstanbul’da gezilecek en önemli ve en popüler yerlere yürüyerek gitmeyi planlıyorsanız

BURADA KALMAYIN EĞER ;

 • İstanbul için çok fazla bütçeniz yoksa (200 TL’nin altında oteller var. Fakat en kötü otellerde kalmış biri için kötü bir deneyim olacaktır)
 • Uygun fiyatlı otel veya diğer konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Süper ötesi turist trafiği sizin için sorun değilse
 • İstanbul gece hayatı için bir planınız varsa
İstanbul'da Nerede Kalınır
Sura Hogia Sophia

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise, Sura Hogia Sophia Hotel (5 Yıldız), Divalis Hotel (4 Yıldız) ve Rast Hotel (3 Yıldız)‘dir.

5.ADALAR

İstanbul'da Nerede Kalınır
Adalar

Açıkcası Adaların herhangi birinde konaklamanızı tavsiye etmem. Özellikle İstanbul’a ilk kez gidiyorsanız, şehirdeki turistik yerlere ulaşımınız çok da kolay olmayacaktır. Yok İstanbul’a 2-3 kez gitmiş ve farklı bir konaklama biçimi arıyorsanız o zaman Adaları tercih edebilirsiniz. Fakat Adalar arasında konaklama için en ideal yerin Büyükada olduğunu da unutmayın. Büyükada’daki 25’ten fazla konaklama birimine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Adada konaklamanın en güzel yanı, İstanbul’un gürültüsünden ve kalabalığından uzak olursunuz (Her zaman değil, akşamları daha sakin olur). Burası gündüz vakitlerinde akıl almaz kalabalık oluyor.

Adalarda konaklamak ayrıcalıktır ve biraz da pahalıdır. Fakat, şehir merkezine çok fazla gidip gelmeyi planlamıyor, bir hafta sonu kaçamağı için İstanbul’u ziyaret ediyorsanız, Adalar’ı seveceksiniz. Romantik bir fayton turuna çıkın. İstanbul’un en iyi manzaralarını görmek için bol bol yürüyün.

Balıklar ile aranız iyiyse, Adalar çok daha fazla seveceksiniz. Birbirinden güzel balık-rakı restoranlarına sahip Büyükada veya diğer adalarda, aradığınız kaliteli, taze balıkları tadabilirsiniz.

NOT : Adalar, özellikle Büyükada biraz pahalı. Su, yemek, otel hemen hemen her şey biraz daha turistlere göre fiyatlandırılmış. Bu ayrıntıya takılmıyorsanız, adalar güzel. Takılıyorsanız, adaları es geçebilirsiniz.

Avrupa Yakası için tercih edilebilecek en ideal bölgeler bunlardan ibaret diyebilirim. Fakat Asya Yakası’nda da konaklama için tercih edilebilecek güzel bölgelerde var.

Göz At : Büyükada’da Nerede Kalınır ?

6.ÜSKÜDAR

İstanbul'da Nerede Kalınır
Üsküdar – Kız Kulesi

İstanbul’a daha önce gitmiş ve Asya tarafına hiç gitmediyseniz Üsküdar’a yakın otellerde konaklayarak çok daha farklı turistik yerleri görebilir, İstanbul gece hayatı için farklı mekanlara gidebilirsiniz.

Üsküdar, ulaşım ağı bakımından İstanbul’un en iyi bölgelerinden. İster vapurlar ister otobüsler ile isterseniz de Marmaray ile karşıya geçebilir, dilediğiniz hemen hemen her yere buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Üsküdar’da konaklamayı planlıyorsanız, iskeleye yürüme mesafesinde olan veya yakın olan otelleri tercih edin derim. Çünkü Üsküdar’da otobüs ile bir yere gitmek tam bir ölüm. Gece-gündüz 7 gün 24 saat süper trafiğin olduğu Üsküdar’da otel seçimi yaparken dikkatli olun.

BURADA KALIN EĞER ;

 • Çamlıca Tepesi ve Kız Kulesi gibi İstanbul’un gözde yerlerine gitmeyi planlıyorsanız
 • Avrupa Yakası’nın yoğun turist trafiğinden sıyrılıp, yerli halk trafiğinin içine girmek istiyorsanız 🙂
 • Uygun fiyatlara restoranlar veya konaklama birimleri arıyorsanız
 • Her Gün vapur ile karşıya geçmeyi dert etmiyorsanız
 • Şöyle sevgilimle Kız Kulesi’ne karşı güzel bir akşam yemeği yiyip 200-400 TL ödeyim diyorsanız

BURADA KALMAYIN EĞER ;

 • Sadece Avrupa Yakası’ndaki turistik yerleri gezmek için İstanbul’a gidiyorsanız
 • Ulaşım araçlarını kullanmaktan pek hoşlanmıyorsanız
 • Çok  iyi plan yapamayan bir gezginseniz
 • Çok fazla konaklama birimi seçeneğim olsun diyorsanız (Üsküdar’da konaklama birimi sayısı sınırlıdır)

"<yoastmark

Üsküdar’da bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Üsküdar’da lüks bir otel arıyorsanız mutlaka Sumahan on the water adlı tesise göz atın. Süper modern havası ve eşsiz boğaz manzarası ile, romantik tatil arayanların favori yerlerinden. Daha uygun ve daha popüler bir otel arıyorsanız da, 4 yıldızlı Ramada İstanbul Asia Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Göz At : Anadolu Yakası Gezilecek Yerler

7.KADIKÖY

İstanbul'da Nerede Kalınır
Kadıköy – Haydarpaşa Garı

İstanbul’da kaldığım 17 gün boyunca 30’dan fazla İstanbullu ile tanıştım diyebilirim. Bunların hemen hemen hepsi İstanbul gece hayatı için artık Taksim, Beyoğlu veya Beşiktaş’ın değil, Kadıköy ve Moda’nın revaçta olduğunu söylüyor.

Taksim ve Kadıköy gece hayatını denemiş biri olarak onlara kesinlikle katılıyorum diyebilirim. Bu yüzden İstanbul’a gece hayatı için gitmeyi planlıyorsanız, Kadıköy yakınlarındaki oteller en ideal seçenekler olacaktır. Hem Kadıköy iskelesinin oradan karşıya çok kolay ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

BURADA KALIN EĞER ;

 • İstanbul gece hayatı için planlarınız varsa
 • Kadıköy meydanı ve çevresinde bulunan turistik yapılara yakın olmak istiyorsanız
 • İstanbul’u daha önce ziyaret ettiyseniz
 • İster süper lüks ister bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız
 • Metroya yakın olmak istiyorsanız
 • Daha uygun fiyatlı lüks oteller arıyorsanız

BURADA KALMAYIN EĞER ;

 • Sultanahmet, Galata ve Eminönü gibi yerlere bi koşu gideyim diyorsanız
 • İstanbul’u ilk defa ziyaret ediyorsanız
 • Gece hayatı için bir planınız yoksa

"<yoastmark

Kadıköy’de bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Kadıköy’de tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise, 5 yıldızlı bir otel Hilton İstanbul Kozyatağı ve 4 yıldızlı bir otel olan İstanbul Life Hotel‘dir. Kadıköy’deki lüks otellerin fiyatı karşıdaki lüks otellere göre süper uygun olduğundan bu bölgedeki 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla bakabilirsiniz.

İstanbul’da Konaklama İçin Tavsiyeler ve Bilinmesi Gerekenler

 • İstanbul’da metrobüs 24 saat hizmet vermekte. Bu yüzden, gece hayatı için sağlam planlarınız varsa ve taksilere çılgın ücretler ödemek istemiyorsanız, konakladığınız otelin metrobüs’e yakın olduğundan emin olun.
 • Sultanahmet’te otel seçimi yaparken dikkatli olun. Mümkünse bu bölgedeki ucuz otelleri direkt es geçin.
 • Eğer İstanbul’da hostelde konaklamayı planlıyorsanız, Galata Kulesi’ne yakın olan hostelleri tercih edin. Hostel kavramını gayet iyi algılamış bu hostellerde kalarak güzel bir İstanbul gezisi yapabilirsiniz.
 • Yüksek sezonda 350-600 TL arasına bir 5 yıldızlı otelde konaklamayı planlıyorsanız, Asya Yakası’na göz atın. Bunun için doğru adres Kadıköy’dür.
 • Erken rezervasyonunuzu abartmayın. 1-2 ay öncesinden yapılan erken rezervasyon İstanbul gezisi için yeterli olacaktır. 5-6 ay önce yapacağınız rezervasyonlar ile çok ucuza odaları bulabileceğinizi düşünmeyin.

İstanbul Otel Tavsiyeleri

2 yıldan fazla resepsiyonistlik tecrübeme, İstanbul’a gitmeden yaptığım 2 aylık araştırmama ve İstanbul’da turist olarak geçirdiğim 17 günün ardından İstanbul’da nerede kalınır ? sorusu için hazırladığım bu 3 otele de göz atmadan rezervasyonunuzu yapmayın derim.

Göz At : Avrupa Yakası Gezilecek Yerler

1.Hotel Arcadia Blue İstanbul (4 Yıldız – Sultanahmet)

İstanbul'da Nerede Kalınır
Hotel Arcadia Blue Hotel

Nerede kalınır ? sorusuna mükemmel bir cevap olan Arcadia Blue Hotel, Sultanahmet’in en popüler 3 otelinden biri. Süper olumlu konuk yorumları ve 8+ yüksek bir puanı olması bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Sultanahmet’te görmek istediğiniz hemen hemen tüm turistik yerlere yakın olan bu oteli erken rezervasyonlar ile çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Le Petit Palace Hotel İstanbul

İstanbul'da Nerede Kalınır
Le Petit Palace

Sirkeci’nin kalbinde yer alan bu otel, Eminönü, Sultanahmet gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper konumu ve uygun fiyatı ile tercih edilebilecek en ideal otellerden. Otelin almış olduğu 9+ gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması da, otelin en büyük artılarından. Sauna, hamam ve spa gibi imkanların bulunduğu bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

3.Swissotel The Bosphorus İstanbul (Süper Lüks – 5 Yıldız)

İstanbul'da Nerede Kalınır
Swissotel The Bosphorus

Beşiktaş Maçka’da bulunan bu süper lüks otel, İstanbul’da lüks otel arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Beşiktaş, Sultanahmet ve Eminönü gibi yerlere yürüme mesafesinde olmasa da, toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz birçok turistik yere rahatlıkla gidebilirsiniz. Otelin almış olduğu 9+ değerlendirme puanı olması da otelin en büyük artılarından.

Otel Dolmabahçe Sarayı‘na süper yakın konumu ile oldukça popüler. Ayrıca otel, daire konseptinde olup süper manzaralıdır. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Otel Fiyatları ve Rezervasyon

İstanbul Kız Kulesi Çevresindeki Oteller

İstanbul’da otel fiyatları ortalama 150 TL’den başlayıp 2000+ TL’ye kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 300-700 TL arasında bir bütçe ile şehirdeki birçok 3-4 yıldızlı otelde konaklayabilirsiniz.

Tabi otel seçimi yaparken bölgelere göre fiyatların değiştiğini de unutmamak gerekiyor. Özellikle turistik noktalara yakın olan 4-5 yıldızlı otellerin fiyatı, ciddi anlamda pahalı olabilmektedir.

Galata, Eminönü ve Sultanahmet bütçeli otelleri de bulabileceğiniz en ideal bölgelerdir. Fakat, turistik yerler ile pek alakası olmayan bölgeler de oteller pahalı olabiliyor. Bu yüzden de, erken rezervasyon otel fırsatları olan otel arama sitelerine de mutlaka göz atın.

İstanbul’da otel rezervasyonu için de, Ets, En Uygun ve Agoda.com adlı siteleri kullanabilirsiniz. Bu 3 site arasından tabi ki Agoda en iyi olan ve en çok tercih edilendir. Zaten konuk yorumlarını ve değerlendirme puanını da en doğru şekilde görebileceğiniz site agoda’dır.

İstanbul Şehir Merkezi Otelleri

İstanbul Şehir Merkezi Otelleri

İstanbul’da merkez otellerin büyük bir bölümü genellikle Eminönü ve çevresi olarak kabul ediliyor. Fakat, turist olarak merkez bölgesi aslında tam olarak Sultanahmet ve çevresidir. Çünkü şehirdeki en önemli tarihi ve turistik noktaları bu bölgede bulabiliyorsunuz.

İstanbul’daki merkezi otellerin büyük bir bölümü şehirde önemli turistik yerlere yakın ve pahalı. Bu yüzden, merkezi bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, çıtanızı 1-2 tık daha düşürmenizde de yarar var. Yani 4 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine 3 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz.

Göz At : İzmir’de nerede kalınır ?

İstanbul’un tam merkezi Sultanahmet’te bulunan Milyon Taşı’nın bulunduğu yerdir. Burası, sadece teknik olarak bir merkez olmasının yanı sıra, turistik yerler için de bir merkez kabul edilir. Yani, Sultanahmet Meydanı ve çevresi şehrin tam merkezi diyebiliriz. Buradan, İstanbul denince akla ilk gelen camileri, müzeleri, sarayları ve yerebatan sarnıcını görebilirsiniz. Sırf bu bölge için bile en azından 2 günlük bir süreye ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden, bu bölgede konaklayarak şehrin en gözde yapılarını ilk siz ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul’un şehir merkezi otelleri için maalesef çok fazla güzel seçenekte bulunmuyor. Yani Sultanahmet’e çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan otellerin büyük bir bölümü 3 yıldızlı ve daha düşük tesislerden oluşmaktadır. Bu yüzden, 4-5 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız da, birazcık daha merkezin dışına çıkmanız gerektiğini de unutmayın.

İstanbul Otel Fiyatları ve Rezervasyon
Sultanahmet

İstanbul’da nerede kalınır ? sorusu için daha birçok otel eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına ilk olarak bu bölgelere ve otellere göz atabilirsiniz. Seçim yapmak çok zorsa İstanbul’a ilk defa gidiyorsanız Sultanahmet bölgesine, ikinci üçüncü kez İstanbul’a gidiyorsanız da, Kadıköy ve Üsküdar bölgelerine göz atın derim.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...