İstanbul’da Gezilecek Yerler | İstanbul’da Görülecek Tam 101 Yer

Dünyanın kültür mozaiği şehirlerinden İstanbul. Her köşesi bir başka güzel olan bu şehir kimilerinin yaşamak için hayal ettiği, kimilerinin yaşadığı için isyan ettiği şehirlerden. Doya doya gezilecek bu şehirde binlerce önemli tarihi ve turistik yer bulunuyor. Bunların hepsini gezecem derseniz, 3-4 ayınızı alır 🙂 İstanbul’da turist olarak geçirdiğim 27 günlük sürenin ardından hala İstanbul’da gezilecek yerler arasında göremediğim yerler bile var diyebilirim. Bu yüzden, belli başlı yerleri görerek muhteşem bir İstanbul gezisi için bu 101 yerden kendinize liste çıkarabilirsiniz.

Bu 101 turistik yer kaç günde görülür ? diye soracak olursanız da, açıkçası net bir gün belirtmek çok zor. Ben 27 günde 250’e yakın yer gördüm. Hesabınızı siz yapın. İstanbul’da gezilecek yerler listesine başlamadan önce aşağıdaki videoma göz atarak önemli yerler hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İstanbul, tahmin edebileceğiniz üzere biraz pahalı şehir. Bu yüzden bu şehirde konaklayacağınız süreyi, yeri ve zamanı çok iyi seçmenizde yarar var. Eğer İstanbul’u ilk defa ziyaret ediyorsanız, Eminönü, Sultanahmet ve Galata yakınlarındaki otellerin dışına pek çıkmanızı tavsiye etmem. Bunun yanında, ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız da Sultanahmet’i tercih etmeyin. Ayrıca bu bölgede bulunan 100 TL’nin altındaki oteller en kötü şartlarda konaklamış kişileri bile memnun etmeyecektir. Konaklama için İstanbul’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak detaylı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İstanbul’daki otel fırsatlarına ve tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Eminönü’nde bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Sultanahmet’te bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Galata yakınlarında bulunan konaklama birimlerine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi – En İdeal ve En İyi 101 Yer

1.BALAT’I KEŞFEDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Balat

İstanbul’da tereddütsüz en beğendiğim yer Balat diyebilirim. Muhteşem bir atmosfere sahip bu mahalle, tarihi evleri, kiliseleri ve birçok cafesi ile sıkılmadan 3-4 saatinizi geçirebileceğiniz yerlerden. Yataktan kalktığı gibi sokakta top oynamaya çıkan çocuklar, amaaaan kim görecek diye çamaşırlarını yolun tam ortasına asan teyzeler, rengarenk evler, restorasyon isteyen yüzlerce ev gerçekten görülmeye değer. Bunun yanında Balat bana yatırım için de güzel bir yer gibi geldi. 3-5 seneye kalmaz yabancı turistlerin akınına uğrayacak bu muhteşem yeri kaçırmayın. Balat’ta kahvaltı veya oturup bir şeyler içebileceğiniz mekan için de ”Cook Life”a göz atmayı unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

2.PIERRE LOTİ TEPESİ’NDE İSTANBUL’UN EŞSİZ MANZARASINI SEYRE DALIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Pierre Loti Tepesi’nden manzara

İstanbul’da en iyi manzaraya sahip birkaç yerden biri olan Pierre Loti Tepesi, şehirdeki en turistik ve en kalabalık yerlerden. Tepeye mutlaka Teleferik ile çıkın. Teleferiklere normal İETT biletleri ile binebileceğinizi de unutmayın. Tepede manzaraya karşı birçok mekan bulunuyor. Fakat bir yerlere oturup çılgın ücretler ödemek yerine, şehri doya doya izleyin. Ve tahta çubukta kızartılmış patates cipsi yemeyi de unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Eyüp

3.EYÜP SULTAN CAMİİ VE TÜRBESİ’Nİ ZİYARET EDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Eyüp Sultan Camii

İstanbul’da gezilecek yerler arasında büyük öneme sahip bu dini yapı, hem İstanbulluların hem de turistlerin uğrak yerlerinden. Caminin içi çok şaşalı olmasa da, türbe ve camii etrafındaki güzellikler görülmeye değer.

Adres ; Avrupa Yakası – Eyüp

İstanbul’da konaklama için de İstanbul Otelleri adlı yazıma göz atabilirsiniz.

4.ÇENGELKÖY’DE PARAYA KIYIP DENİZE NAZIR GÜZEL BİR KAHVALTI YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Çengelköy

İstanbul’da kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden biri olan Çengelköy’de 50’den fazla kahvaltı mekanı bulabilirsiniz. Zaten bölge İstanbulluların uğrak kahvaltı yerlerinden. Kahvaltı olmadı Tarihi Çınaraltı adlı mekana gidip bir şeyler içebilirsiniz. Kahvaltı mekanı olarak da Patisserie adlı cafe/restoranı deneyebilirsiniz.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

5.BÜYÜK ÇAMLICA TEPESİ’NDE BEDAVA MANZARAYI SEYREDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Büyük Çamlıca Tepesi

İstanbul’u en iyi seyredebileceğiniz yerlerden bir diğeri de Büyük Çamlıca Tepesi. İster güzel bir kahvaltı isterseniz de çay bahçelerinde oturup manzarayı seyredebilirsiniz. İstanbul’da sevgiliyle nereye gidilir ? diyenler için gayet güzel bir mekan olan Büyük Çamlıca Tepesi’ni de kaçırmayın.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

6.ANADOLU HİSARI’NI GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Anadolu Hisarı

İstanbul Boğazı’nın en dar noktasında 14. yüzyılda inşa edilen bölgeye adını veren bu yerde, birbirinden güzel kahvaltı mekanları ve restoranları bulabiliyorsunuz. Tarihi evleri ve yapılarıyla İstanbul’da görülmeye değer yerlerden.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

7.GÖKSU DERESİ’NDE TEKNE TURU YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Göksu Deresi

Anadolu Hisarı’nı süsleyen Göksu Deresi, İstanbul’da tekne turu yapabileceğiniz en güzel yerlerden. Dere kenarlarında bulunan mekanlar da İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz yerler arasında bir hayli rağbet görmektedir.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

8.ANADOLU KAVAĞI’NDA BALIK YİYİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Anadolu Hisarı

Yemyeşil tepeleri ve boğaz manzaralı mekanları ile, hem turistlerin hem de İstanbulluların favori yerlerinden olan Anadolu Kavağı’nda ben köfte yemiş olsam da, siz balık yiyin 🙂 Buraya kadar gelip de balık yemeden dönülmüyormuş. Burada kahvaltı için Yoros Kalesi’nin hemen yanındaki mekanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaleye de bir göz atmayı unutmayın.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

9.MODA İSKELESİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Moda İskelesi

İstanbul’un en canlı bölgelerinden biri olan Moda Sahili, uzun yürüyüşler yapabileceğiniz güzel bir yer. Moda İskelesi de sahilin en güzel yeri. Yakınlarda birçok çay bahçesi ve İstanbul’un elit mekanlarından sayılan birkaç yer de bulunuyor. Geceleri de baya canlı. Mekan olarak Neffes tercih edilebilir.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

10.KURBAĞALIDERE’YE BİR GÖZ ATIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kurbağalıdere

Kurbağalıdere de İstanbul gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz farklı semtlerden. Feneryolu ve Bahariye’ye yakın olduğu için göz atabileceğiniz bu yeri zamanınız sınırlıysa es geçseniz de olur.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

11.OTAĞTEPE/FATİH KORUSU’NDA FOTOĞRAFÇI YÖNÜNÜZÜ KEŞFEDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Otağtepe/Fatih Korusu

İstanbul’un en güzel manzarasına sahip yerlerinden biri olan Fatih Korusu, yemyeşil alanı ve eşsiz manzarası ile yerli/yabancı turistlerin uğrak yerlerinden. Muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi Köprüsü’nü seyredebileceğiniz bu yeri de listenize ekleyin derim.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

12.MEŞHUR SULTANAHMET CAMİİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Sultanahmet Camii

İstanbul’da gezilecek yerler denince akla ilk gelen süper turistik camilerden biri olan Sultanahmet Camii, tüm ihtişamı ve görkemiyle kaçırılmaması gereken yerlerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

13.AYASOFYA MÜZESİ’NE GÖZ ATIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Ayasofya Müzesi

İstanbul’da en uzun kuyruklara girerek görebileceğiniz bu müzeyi kaçırmayın. Müzeyi görmek için de mutlaka Müzekart alın. Bu şekilde süper uzun kuyruklara girmeden, sıra beklemeden giriş yapabilirsiniz.

Ayasofya Müzesi 

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

14.TOPKAPI SARAYI İÇİN 2-3 SAATİNİZİ AYIRIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Topkapı Sarayı

İstanbul’un en gözde turistik yapılarından biri olan Topkapı Sarayı, süper büyük. Bu yüzden, saray gezisi için en azından 2 saatinizi ayırın. Ayrıca kombineli olan biletlerden almayı da unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

15.ALMAN ÇEŞMESİ’NE GÖZ ATIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Alman Çeşmesi

Alman İmparatoru II. Wilhelm’in Sultana ve İstanbul’a hediye ettiği bu görkemli yapı, tüm güzelliği ve tarihi ile İstanbul’da görülmesi gereken yerler arasında.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

16.AYA İRİNİ MÜZESİ’Nİ DIŞARIDAN GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Aya İrini Müzesi

Topkapı Sarayı’nın ilk avlusunda bulunan tarihi müze için ayrıca bilet almanız gerekiyor. Dışarıdan da gayet görkemli duran bu yapıyı vaktiniz ve bütçeniz varsa bir de içeriden görebilirsiniz. Beklentinizi de bu müze için düşük tutun derim.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

17.TARİHİ ÜÇ SÜTUNU BİR ARADA GÖRÜN (Dikilitaş – Örme ve Yılanlı Sütun)

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Sultanahmet’te bulunan bu 3 sütun da yan yana bulunuyor. Yabancı turistlerin ilgi odağı olan bu sütunlar maalesef Türk turistler tarafından pek rağbet görmüyor. Ama siz yine de 2 dakikanızı ayırıp sütunların hemen yanında bulunan bilgilendirme panolarına göz atın.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

18.HALI VE KİLİM MÜZESİ DENEYİMİ YAŞAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Halı ve Kilim Müzesi

Camii ve mescitlere bağışlanan tarihi ve sanatsal değere sahip halıların yer aldığı bu müze, çok çok önemli bir yer olmasa da, Anadolu halı dokumacılığına merakı olanlar için güzel bir deneyim olacaktır.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

19.HÜRREM SULTAN HAMAMI’NDA GERÇEK HAMAM DENEYİMİ YAŞAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Hürrem Sultan Hamamı

Rezervasyon yaparak bu tarihi hamamı kullanabiliyorsunuz. Ayrıca hamamı ziyaret etmek istiyorsanız, 100£’dan başlayan hamam paketlerinden almanız gerekiyor.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

20.DOLMABAHÇE SARAYI

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Dolmabahçe Sarayı

İstanbul sarayları arasında en popüler ve en turistik saraylardan olan Dolmabahçe Sarayı, İstanbul’da görülmesi gereken en önemli yerler arasında. Denize nazır bu sarayın görkemi ve güzelliği görülmeye değer.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş

Göz At : İstanbul Otelleri

21.GALATA KULESİ’NE GİDİN AMA YUKARI ÇIKMAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Galata Kulesi

Dillere destan Galata Kulesi‘ne çıkıp sıkış pıkış manzara seyredecem diye kendinizi perişan etmeyin. Aşağıdan kuleyi izleyin. Kule çevresine göz atın. Kulenin tepesine çıktığınızda mucizevi bir şey göreceğinizi sanmayın. Sadece İstanbul manzarası. Çok daha güzel manzaraları listenin devamında bulabilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu – Galata

22.GALATA KÖPRÜSÜ’NÜ AKŞAM GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Galata Köprüsü

Akşamları çok daha eşsiz bir güzellikte olan bu köprüyü görün de ne zaman görürseniz görün 🙂

Adres ; Avrupa Yakası – Eminönü ve Karaköy’ü birleştirir.

23.GÜLHANE PARKI’NDA NEFES ALIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Gülhane Parkı

İstanbul’un en yeşil parklarından olan Gülhane, muhteşem atmosferi, eşsiz laleleri ve farklı tipte çiçekleriyle tam bir cennet bahçesi. İstanbul’da park arıyorsanız ilk adresiniz Gülhane olmalı.

Adres ; Avrupa Yakası – Eminönü

24.İSTİKLAL CADDESİ’NDE TARİHİ TRAMVAYI GÖREMEYİNCE ÜZÜLMEYİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstiklal Caddesi

En çok görmek istediğim, hatta cadde boyunca biner bir o tarafa bir bu tarafa giderim dediğim tarihi tramvayı İstiklal Caddesi’nden kaldırmışlar. Alt yapı çalışmaları sebebiyle 6 ay boyunca göremeyebilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu

25.TARİHİ TÜNEL FÜNİKÜLERİ İLE 1 DAKİKALIK YOLCULUK YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Tarihi Tünel

Londra’dan sonra dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tünel’den Karaköy-Beyoğlu arası kısa bir yolculuk yapmakta yarar var. Etrafı göremiyor olsanız da, güzel bir nostalji olacaktır.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu

26.YEREBATAN SARNICI’NA İYİ VE FLAŞLI KAMERALARINIZ İLE GİDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Yerebatan Sarnıcı

Sarnıcın karanlık olduğunu çok duymuştum. Fakat beklediğimden çok daha karanlıktı. İnsanları bile zor görebileceğiniz bu yere flaşlı bir kamerayla gitmeyi unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

27.EMİNÖNÜ BALIKÇILARINDA BALIK EKMEK DENEYİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Eminönü Balıkçıları

İstanbul’un en kalabalık yerlerinden olan Eminönü Balıkçıları, en lezzetli balık-ekmeği gayet uygun fiyata yiyebileceğiniz doğru adres. Mekanlara girmenize gerek yok. Çevrede bulunan taşlara oturup yemeğinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Eminönü

28.IHLAMUR KASRI’NI GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Ihlamur Kasrı

İstanbul’da gezilecek yerler arasında bir hayli popüler olan Ihlamur Kasrı, güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz yeri ile de popüler. Mekan deniz kenarında olmasa da, denenebilecek yerlerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş – Şişli

29.KAPALI ÇARŞI

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kapalı Çarşı

İstanbul anısına çok güzel ve farklı hediyelik eşyaları bulabileceğiniz Kapalı Çarşı’da, lokum ve pişmaniyeleri de bulabilirsiniz 🙂 Bunun dışındaki kuyumcu dükkanları pek ilginizi çekmeyecektir.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih – Beyazıt Mah.

30.ATATÜRK ARBORETUMU’NDA OKSİJEN PATLAMASI YAŞAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Atatürk Arboretumu

Bin bir çeşit ağaç ve odunsu bitkilerin sergilendiği Atatürk Arboretumu, yeşile, doğaya ve ağaç türlerine merakı olanların mutlaka İstanbul’da görülecek yerler listesine eklemesi gereken yerlerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Sarıyer

31.ARKEOLOJİ MÜZELERİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Arkeoloji Müzeleri

1 milyonu aşkın esere ev sahipliği yapan, dünyanın en büyük müzeleri arasında olan Arkeoloji Müzeleri de, sanat ve müze severler için güzel bir deneyim olacaktır.

Adres ; Avrupa Yakası – Gülhane’den kısa bir yürüyüşle ulaşılabilir.

32.YENİ CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Yeni Camii

İstanbul’un görülmeye değer camilerinden biri olan Yeni Camii, tüm güzelliği ve ihtişamıyla Eminönü’nü süslüyor. Tarihi ve farklı mimari yapısıyla dikkat çeken bu tarihi yapı göz atabileceğiniz camilerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Eminönü

33.YILDIZ PARKI’NDA DOLAŞIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Yıldız Parkı

İstanbul’un en güzel parklarından biri olan Yıldız Parkı, yemyeşil alanı, köşkleri, gölü ve eşsiz manzarasıyla şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş

34.TAKSİM MEYDANI’NI GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Taksim Meydanı

İstanbul’da gezilecek yerler arasında popüler bölgelere ve yapılara yakın olan bu meydan, şehirdeki en işlek meydanlardan. Burada dilediğiniz kadar restoran, cafe ve alışveriş mağazaları bulabilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Taksim

35.YUŞA TEPESİ’NDE DUA EDİN YADA MANZARA SEYREDİN 

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Yuşa Tepesi

Anadolu Kavağı’nda en iyi manzaraya sahip yerlerden biri olan bu tepede, Hz. Yuşa’nın Türbesi ve Camii bulunuyor. Mezarın 17 metre olmasının sebebi ise, Hz. Yuşa’nın 17 metre olması değil, mezarın tam olarak nerede olduğunun bilinmediği için 17 metredir.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

36.PANORAMA 1453 MÜZESİ’NDE TARİHE TANIKLIK EDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

1453 Panorama Müzesi

Topkapı’da bulunan bu müze, bir odada İstanbul’un Fethi’ne tanıklık edebileceğiniz müzedir. Top sesleri, Mehter Takımı ve At kişnelemelerinin efektler ile muhteşem bir şekilde sunulduğu bu yeri mutlaka görün.

Adres ; Avrupa Yakası – Topkapı

37.YAHYA EFENDİ TÜRBESİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Yahya Efendi Türbesi’nden manzara

İstanbul’un en güzel manzaralarından birine ev sahipliği yapan bu türbe, hem mistik duyguları hissedebileceğiniz hem de İstanbul’u seyredebileceğiniz bir yer. Müthiş manzaraya sahip, kedilerle dolu bu yeri kaçırmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş

38.ORTAKÖY CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Ortaköy Camii

İstanbul’un manzaralı camilerinden biri olan Ortaköy Camii, farklı yapıda mimari yapısı ve denize nazır manzarasıyla ziyaret edilmesi gereken İstanbul camiilerinden.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş/Ortaköy

39.ARASTA BAZAAR’I GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Arasta Bazaar

Daha çok yurt dışında yaşayan Türk turistlerin ve yabancıların uğrak yerlerinden olan Arasta Çarşısı, küçük olmasına rağmen, birçok halı, kilim, takı ve el yapımı ürünlerinin satışı yapılıyor. Osmanlı döneminden kaldığı için oldukça önemli.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

40.BÜYÜKADA’DA FAYTON’A BİNİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Büyükada

İstanbul’da gezilecek yerler denince akla ilk gelen yerlerden biri de adalar oluyor. Tabi bu adalar arasında en popüler ve en büyük olan Büyükada, diğerlerine nazaran daha turistik. Bu adada bisiklet sizi perişan edebilir. Bu yüzden Faytonları deneyin. Bisikletleri, siz taşımak zorunda kalabiliyorsunuz.

Adres ; Adalar – Büyükada

41.DENİZ MÜZESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul Deniz Müzesi

Denizcilik alanında 20 binden fazla esere ev sahipliği yapan bu müze, İstanbul’un en güzel müzelerinden biri olmasına rağmen Türk turistlerin pek beğendiği yerlerden değil diyebilirim. Fakat müzelere ve denizciliğe merakı olanları fazlasıyla tatmin edebileceğini de söyleyebilirim.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş

42.ALİ USTA’DA ÇİĞ KÖFTE YEMEYİ UNUTMAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Çiğköfteci Ali Usta

Türkiye’nin en çılgın çiğ köftecilerinden biri olan Ali Usta, Eminönü’ne gidip de uğramadan dönmemeniz gereken yerlerden. Kendisi kadar çiğ köfteleri de oldukça meşhur. Fiyatı da gayet uygun. Mutlaka deneyin.

Adres ; Avrupa Yakası – Eminönü

43.BİNBİRDİREK SARNICI’NA DA GÖZ ATIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Binbirdirek Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı ile kıyaslanamaz olsa da, hazır Sultanahmet’e kadar gitmişken bu sarnıcı da görebilirsiniz. Ayrıca süper kalabalık olmadığından sıra beklemenize de gerek kalmıyor.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

44.İSTANBUL’UN EN GÜZEL CAMİLERİNDEN FATİH CAMİİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Fatih Camii

Fatih Camii bana göre İstanbul’da Sultanahmet Camii’nden sonra gelen en güzel camilerden. Dev yapısı, türbeleri ve atmosferi ile kaçırılmaması gereken camilerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

45.EMİRGAN KORUSU’NDA DOĞANIN VE MANZARANIN KEYFİNİ ÇIKARIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Emirgan Korusu

Nisan ayında lale festivaline denk gelecek olursanız, Emirgan Korusu‘na mutlaka uğrayın. Eşsiz kahvaltı seçenekleriyle ve köşkleri ile de oldukça popüler olan bu koruyu kaçırmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Şişli

46.FETHİPAŞA KORUSU’NA DA GİDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Fethi Paşa Korusu

İstanbul’un en güzel korularından bir diğeri ise Fethipaşa Korusu’dur. Paranız çoksa manzaraya karşı güzel bir kahvaltının tadını çıkarmayı da unutmayın.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

47.SÜLEYMANİYE CAMİİ’NDEN MANZARA SEYREDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Süleymaniye Camii

Evet manzara. Hemde İstanbul’un en güzel manzaralarından birine ev sahipliği yapan bu görkemli ve süper turistik camii de İstanbul’da gezilecek yerler listenizde olması gereken eşsiz bir yapıdır.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

48.MAÇKA PARKI’NDA KÖPEKLERİ SEVİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Maçka Parkı

”Köpeği olmayan giremez” diye kapıya uyarı yazsalar kimsenin yadırgamayacağı bu parkta daha önce hiç görmediğiniz türde köpekleri görebilir, çimlere uzanıp günün yorgunluğunu atabilir ve teleferiğe binebilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Şişli

49.MASUMİYET MÜZESİ’NDE GERÇEK AŞKA ŞAHİT OLUN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Masumiyet Müzesi

İstanbul’da en zor bulabileceğiniz müzelerden biri olan Masumiyet Müzesi, Orhan Pamuk’un 2008’de yayımladığı kitabı tamamlayan muhteşem bir müze. Müze, kitabın kahramanı Kemal’in kendisine sevgilisi Füsun’u hatırlattığı için biriktirdiği eşyalardan oluşuyor.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu

50.RAHMİ KOÇ MÜZESİ’NDE ÇOCUKLARINIZ İLE GÜZEL BİR GÜN GEÇİRİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Rahmi Koç Müzesi

Bu zamana kadar gezdiğim Rahmi Koç Müzeleri arasında en büyüğü ve en güzeli olan İstanbul Rahmi Koç Müzesi’nde yok yok. Tarihi lüks arabalar, motorlar, bisikletler, bin bir çeşit oyuncaklar ve daha nicesini bu müzede bir arada görebilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu/Hasköy

51.MİNİATÜRK’TE TÜRKİYE TURUNA ÇIKIN 

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Miniatürk

Türkiye’nin en gözde turistik yapılarının maketini bir arada görebileceğiniz bu muhteşem yer, 60 bin metrekare ile dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu/Sütlüce

52.BİR DE RUMELİ HİSARI’NDA KAHVALTI YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Rumeli Hisarı

İstanbul’da kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden biri olan Rumeli Hisarı’nda kahvaltıdan hemen sonra hisarın içerisini gezip sahil boyunca yürüyüş yapmayı da unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Sarıyer

53.HEYBELİADA’DA RAKI-BALIK YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Heybeliada

Adalar’da en iyi balık restoranları bulabileceğiniz Heybeliada’ya da uğramayı unutmayın.

Adres ; Adalar – Heybeliada

54.BURGAZADA’DA BİSİKLET İLE DOLAŞIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Burgazada

Bana göre adalarda bisiklet deneyimi yaşayabileceğiniz en ideal yer Burgazada. Çünkü diğer adalarda süper zorlu yokuşlar sizi bu hevesinizden alıkoyabilir.

Adres ; Adalar – Burgazada

55.HAZIR ADALAR KEŞFİNE ÇIKMIŞKEN KINALIADA’YA DA BİR GÖZ ATIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kınalıada

İstanbul adaları arasında en sakin adalardan biri olan Kınalıada’ya da zamanınız varsa göz atın.

Adres ; Adalar – Kınalıada

56.İSTANBUL MODERN SANAT MÜZESİ’Nİ PERŞEMBE GÜNÜ ZİYARET EDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul Modern Sanat Müzesi

Her perşembe ücretsiz olarak girebileceğiniz bu müze, sanatseverler için muhteşem bir deneyim olacaktır. Birbirinden güzel tablolar, buluşlar, fikirler ve daha nicesini bu müzede görebilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu

57.MISIR ÇARŞISI

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Mısır Çarşısı

İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı, süper turistik atmosferi, yüzlerce farklı türde dükkanları ve tarihi ile İstanbul’da görülmeye değer yerler arasında.

Adres ; Avrupa Yakası – Eminönü

58.PERTEVNİYAL VALİDE SULTAN CAMİİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Pertevniyal Valide Sultan Camii

İstanbul camileri arasında hem tarihi hem de mimari yapısı ile hayran kalacağınız bu camiye de mutlaka bir göz atın.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih/Aksaray

59.SENT ANTUAN KİLİSESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Sent Antuan Kilisesi

İstiklal caddesinde bulunan süper turistik bu kilise, tüm görkemi ve tarihi ile turistlerin en çok merak ettikleri yapılardan.

Adres ; Avrupa Yakası – Taksim/Beyoğlu

60.OTAĞTEPE CAFE’DE BİR ŞEYLER İÇİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Otağtepe Cafe

Muhteşem manzarası ve atmosferi ile, Fatih Korusu’nun hemen yanında bulunan bu cafeye de aracınız varsa mutlaka göz atın.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

61.TAKSİM SOKAKLARINI KEŞFEDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Taksim Sokakları

Süper lüks mağazaları, restoranları ve cafeleri ile ünlü taksimde birbirinden güzel müzeler de bulabiliyorsunuz. İstanbul’da kaçırılmaması gereken yerlerden olan Taksim’e uğramayı da unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Taksim

62.HİDİV KASRI’NDA KAHVALTI KEYFİ YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Hidiv Kasrı

Muhteşem manzara ve yeşillikler içerisindeki Hidiv Kasrı’nda ister güzel bir kahvaltı isterseniz de güzel bir akşam yemeği keyfi yapabilirsiniz.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

63.OYUNCAK MÜZESİ’NDE ÇOCUKLUĞUNUZA GERİ DÖNÜŞ YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Oyuncak Müzesi

Bin bir çeşit tarihi oyuncakların sergilendiği bu müze, İstanbul’da gezilecek yerler listenizde mutlaka olması gereken yerlerden. Süper atmosferi ve birbirinden güzel oyuncaklar ile nostalji yapmak mümkün.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy/Göztepe

64.ŞAKİRİN CAMİİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Şakirin Camii

Henüz yeni bir camii olan Şakirin Camii, farklı mimari yapısı ve modern havası ile cami meraklıları için güzel bir deneyim sunuyor.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

65.BEYLERBEYİ SARAYI’NDA GERÇEK SARAY DENEYİMİ YAŞAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Beylerbeyi Sarayı

1865 yılında mimar Sarkis Balyan tarafından inşa edilen, eşsiz manzaraya sahip bu saray, İstanbul sarayları arasında tüm ihtişamı ve eserleri ile kaçırılmaması gereken yapılardan.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

66.HAYDARPAŞA GARI’NI SEYREDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Haydarpaşa Garı

Gar içerisinde ilginizi çekecek bir şey göremediğimden dolayı, bu garı Kadıköy iskelesinden izlemekle yetinmenizi tavsiye ederim.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

67.VEE MEŞHUR KIZ KULESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kız Kulesi

Üsküdar’dan rahatlıkla ulaşabileceğiniz dillere destan bu kuleyi sabah, öğle, akşam mutlaka görün. Kuleye çıkmanıza veya gitmenize de gerek yok. Uzaktan seyredin, sahildeki mekanlarda çay/kahve için, manzaranın keyfini çıkarın.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

68.SOĞUKÇEŞME SOKAĞI’NDAN GEÇİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Soğukçeşme Sokağı

Topkapı Sarayı’nın hemen yanında, halı müzesinin arkasındaki bu sokak tarihi evler ile dolu. Çok ilginizi çekeceğini düşünmesem de, yine de Sultanahmet’e gidince bir uğrayın derim.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

69.KÜÇÜK AYASOFYA CAMİİ’Nİ ZİYARET EDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Küçük Ayasofya Camii

Ayasofya Müzesi’nde hemen sonra bu camiye de uğramayı unutmayın. Müzeye yakın değil ama 15-20 dakikada yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet/Küçük Ayasofya mahallesi

70.KÜÇÜKSU KASRI

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Küçüksu Kasrı

Oldukça küçük bir kasır olmasına rağmen bir hayli popüler olan Küçüksu Kasrı da, İstanbul kasırları arasında görülmeye değer. Kasır çevresindeki mekanlarda da manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

71.KÜÇÜK ÇAMLICA TEPESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Küçük Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi denince akla ilk Büyük olan gelse de, Küçük Çamlıca Tepesi de yeşillik, manzara ve mekan konusunda zengin ve kaliteli. Çamlıca yakınlarındaysanız buraya da uğramayı unutmayın.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar/Çamlıca

72.MİMAR SİNAN CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Mimar Sinan Camii

İstanbul’un en güzel camilerinden biri olan Mimar Sinan Camii, ulaşımı zor olan camilerden. Daha çok büyüklüğü ve modernliği ile ünlü.

Adres ; Anadolu Yakası – Ataşehir

73.SELAMİÇEŞME ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA YÜRÜYÜŞ YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Selamiçeşme Özgürlük Parkı

İstanbul’un en güzel parklarından biri olmasına rağmen, henüz çok popüler olmayan Özgürlük Parkı, yemyeşil alanı ve çocuk oyun alanlarıyla ile ünlü.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

74.ERENLER NAGRGİLE’DE NARGİLE/KAHVE İKİLEMESİ YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Erenler Nargile

İstanbul’un en ünlü nargilecilerinden Erenler Nargile, Çorlulu Ali Paşa Medresesi içerisinde ilk tercihiniz olmalı diyebilirim. Atmosfer aile için gayet uygun.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

75.SULTANAHMET KÖFTECİSİ’Nİ DENEMEYİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Sultanahmet Köftecisi

Fazla turist yoğunluğundan olsa gerek, hizmette ve iletişimde gerçekten büyük bir problemleri var. Bu kadar ünlü olan bu mekana gidip hayal kırıklığına uğramayın. Sultanahmet’te yüzlerce ünlü mekan var. Başka yerler deneyin.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

76.ÜSKÜDAR SAHİLİ’NDE UZUN UZUN YÜRÜYÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Üsküdar Sahili

İstanbul’un en güzel sahillerinden olan Üsküdar, özellikle pazar günleri süper canlı oluyor. Mangal bile yakabiliyorsunuz. Ailecek tercih edebileceğiniz güzel bir yer.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

77.KADIKÖY MEYDAN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kadıköy Meydan

Daha çok boğa heykeli ile ünlü olan bu meydan, birçok cafeye, restorana ve barlara ulaşım için oldukça güzel bir yer. İstanbul gece hayatı için tavsiye edebileceğim ideal bölgelere bu meydandan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

78.MİHRİMAH SULTAN CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Mihrimah Sultan Camii

Tüm güzelliği ve ihtişamıyla Üsküdar’ı süsleyen bu camii, İstanbul’un en turistik ve en önemli camilerinden. Üsküdar’a yolunuz düşerse mutlaka göz atın derim.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

79.KANLICA

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kanlıca

Yoğurdu ile meşhur olan bu semt, birbirinden güzel cafeleri ve restoranları ile ünlü olsa da, daha çok manzarası için tercih ediliyor diyebilirim.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

80.BAHARİYE CADDESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Bahariye Caddesi

Ortasından geçen tarihi tramvay ile Anadolu Yakası’nın İstiklal Caddesi olarak anılan Bahariye Caddesi, en az İstiklal kadar hareketli ve renkli. Kadıköy denince akla gelen ilk yerlerden olan Bahariye Caddesi’ni de İstanbul’da gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

81.TÜRK İSLAM ESERLERİ MÜZESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Türk İslam Eserleri Müzesi

Sultanahmet’te bulunan bu müzede, ahşap eseler, sikkeler, yazma eserler, halı ve kilim gibi birbirinden farklı ve güzel eserleri bir arada görebiliyorsunuz.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

82.KAMONDO MERDİVENLERİ’NDEN ÇIKMAYI UNUTMAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kamondo Merdivenleri

Daha çok tarihi ile ünlü olan bu merdivenlerden çıkarak Galata Kulesi’ne gidebiliyorsunuz. Malum Galata Kulesi kaçırılmaması gereken yerlerden olduğu için, kuleye gelmişken bu merdivenleri de görmekte yarar var.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu

83.LALELİ CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Laleli Camii

İstanbul camileri arasında en eskilerden olan Laleli Camii, 1783 yılında açılmış oldukça tarihi bir camii. Osmanlı Padişahı III. Mustafa tarafından inşa ettirilmiş bu camiyi de gezilecek tarihi yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

84.BOZDOĞAN KEMERİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Bozdoğan Kemeri

Roma İmparatoru Valens tarafından 4. yüzyılda yaptırılmış bu tarihi Kemer de İstanbul’da görülecek yerler arasında.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

85.BEYKOZ KORUSU’NDA KAHVALTI

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Beykoz Korusu

İstanbul, kahvaltı mekanlarıyla süper ünlü. Beykoz Korusu da bunlardan en ünlüsü. Yemyeşil bir alan içerisinde orman havası ve boğazın eşsiz manzarasıyla İstanbul’da kahvaltı için tercih edilebilecek mükemmel bir yer.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

86.ANADOLU FENERİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Anadolu Feneri

İstanbul’da turistlikten çıkıp yerli halk olmaya başladığınızda ziyaret edebileceğiniz yerlerden biri olan Anadolu Feneri, ulaşım konusunda bir hayli sıkıntılı. Güzel balık restoranları olan bu yer bildiğiniz köy. Fakat aracınız yoksa burayı es geçin derim.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

87.ZEYREK MOLLA CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Zeyrek Molla Camii

Doğu Roma döneminden kalma bu tarihi camii, üç ayrı şapelden oluşan bir kiliseden çevrilmiş. İstanbul’da Ayasofya’dan sonra ayakta kalan en eski kilise olması bakımından oldukça önemli.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

88.III. AHMET ÇEŞMESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

III.Ahmet Çeşmesi

Topkapı Sarayı’nın giriş kapısında bulunan III. Ahmed tarafından Perayton adlı Bizans çeşmesinin yerine inşa ettirilmiş bu çeşme, turistlerin ilgi odağı haline gelmiş tarihi yapılardan.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

89.PADİŞAH TÜRBELERİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Padişah Türbeleri

Birbirinden önemli padişahların türbelerini görebileceğiniz yer Sultanahmet’te bulunuyor. İstanbul’un anlam yüklü bu yerini de listenize ekleyin.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

90.MİLYON TAŞI’NI KAÇIRMAYIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Milyon Taşı

Turist kafilelerin önünde durup 10 dakika oyalandığı bu taş, Sultanahmet’te, Yerebatan Sarnıcı’nın hemen yanında bulunuyor. Pek turistik olmasa da geçerken bilgilendirme panosunu 2 dakika okuyuverin.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

91.SÜREYYA OPERASI

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Süreyya Operası

Sergiler ve konserler ile ünlü olan Süreyya Operası, Kadıköy’ün en ünlü caddesi olan Bahariye’de bulunuyor. Biletler de çok pahalı değil. Konser veya sergiye denk gelecek olursanız kaçırmayın derim.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

92.ÇEMBERLİTAŞ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Çemberlitaş

Sultanahmet’ten yürüyerek 10-15 dakikada gidebileceğiniz Çemberlitaş, hamamı ve meydanı ile meşhur. Birbirinden eski camileri ve tarihi yapıları da burada görebilirsiniz. Ayrıca restoran için de tavsiye edebileceğim bir bölge.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

93.ARAP CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Arap Camii

Önceleri San Paolo Kilisesi olarak bilinen bu ibadethane 1453 yılında camiye çevrilmiş. Gotik yapısı ile camii mimarisine merakı olanların beğenebileceği yerlerden.

Adres ; Avrupa Yakası – Beyoğlu

94.CAFERAĞA MEDRESESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Caferağa Medresesi

İstanbul’un en eski tarihi yapılarından olan Caferağa Medresesi, şöyle bi 5 dakika göz atabileceğiniz yerlerden. Sultanahmet’te bulunduğundan ulaşım da oldukça kolay.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

95.MOZAİK MÜZESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Mozaik Müzesi

Gaziantep’teki müzeden sonra hiçbir mozaik müzesi beni tatmin etmese de, siz Sultanahmet’te bulunan bu müzeyi de İstanbul’da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Adres ; Avrupa Yakası – Sultanahmet

96.ÇİNİLİ KÖŞK

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Çinili Köşk

1472 yılından kalma bu köşk İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin hemen yanında bulunuyor. Eyvanlı terası ve çinili dekoru ile Selçuklu tesirinde bir erken Osmanlı örneğidir.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

97.ŞEHZADE CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Şehzade Camii

Mimar Sinan imzalı camilerden Şehzade Camii, I.Süleyman tarafından Saruhan Sancak Beyi iken 1543 yılında 22 yaşında hayatını kaybeden oğlu Mehmed adına yaptırılmış, mimari ve tarihi bakımdan önemli bir camii.

Adres ; Avrupa Yakası -Fatih

98.SURP GARABED ERMENİ KİLİSESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Surp Garabed Ermeni Kilisesi

16. yüzyılda inşa edildiği tahmin edilen bu kilise, Üsküdar’da bulunan, haftada sadece iki kez ziyarete açık olan bir kilise. Çok turistik yer olmasa da, İstanbul’da gezilecek yerler arasında diyebiliriz.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

99.ŞEMSİ AHMET PAŞA CAMİİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Şemsi Ahmet Paşa Camii

Kuşkonmaz Camii olarak da bilinen Şemsi Ahmet Paşa Camii, Üsküdar’da görülmeye değer tarihi camilerden. 1580 yılında Mimar Sinan tarafından inşa edilen bu camii hemen deniz kenarında bulunuyor.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

100.SARAY KOLEKSİYONLARI MÜZESİ

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Saray Koleksiyonları Müzesi

Dolmabahçe Sarayı başta olmak üzere 19. yüzyıl Osmanlı saraylarında kullanılmış değerli objelere ev sahipliği yapan bu müze de İstanbul’da gezilecek yerler listenizde olması gereken, sanatseverlere hitap eden güzel bir müze.

Adres ; Avrupa Yakası – Beşiktaş

101.VAKTİNİZ KALIRSA ŞİLE’YE DE GİDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Şile

Eğer yaz aylarında İstanbul’u ziyaret ediyorsanız, günübirlik gidebileceğiniz Şile’de plajlar ve tarihi yapıları fazlasıyla bulabilirsiniz. Şile’nin nisan-mayıs aylarında pek canlı olmadığını da unutmayın. Sadece sıcak yaz aylarında güzel bir deneyim olacaktır.

İstanbul’da gezilecek yerler listesine daha yüzlerce turistik veya tarihi yapıları eklemek mümkün. Fakat hepsini bir yazıda yayınlamak bir hayli zor olacağından, şehirdeki başlıca turistik ve tarihi bu 101 yeri ziyaret etmeniz de sanırım yeterli olacaktır.

İstanbul’da Nerede Kalınır ?

İstanbul’da konaklama için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Eğer bu şehri ilk defa ziyaret ediyorsanız, Eminönü, Galata ve Sultanahmet bölgesi konaklama için ideal bölgeler olacaktır. Tabi gece hayatına yakın olmak istiyorsanız da, Taksim ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy de tercih edilebilir.

İstanbul’daki en ideal ve en popüler konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul’da otel tavsiyesi olarak da, lüks otel için Shangrai La Bosphorus Hotel (5 Yıldız), orta bütçeli bir otel için Le Petit Palace (3 Yıldız) ve düşük bütçeli olarak da Portus House İstanbul’u (3 Yıldız) inceleyebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul’da Gezilecek Yerler Haritası

By |2018-06-13T22:23:36+00:00Haziran 3rd, 2018|İstanbul, Türkiye|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)