İstanbul’da Gezilecek Yerler | İstanbul’da Görülecek Tam 101 Yer

Dünyanın kültür mozaiği şehirlerinden İstanbul. Her köşesi bir başka güzel olan bu şehir kimilerinin yaşamak için hayal ettiği, kimilerinin yaşadığı için isyan ettiği şehirlerden. Doya doya gezilecek bu şehirde binlerce önemli tarihi ve turistik yer bulunuyor. Bunların hepsini gezecem derseniz, 3-4 ayınızı alır 🙂 İstanbul’da turist olarak geçirdiğim 37 günlük sürenin ardından hala İstanbul’da gezilecek yerler arasında göremediğim yerler bile var diyebilirim. Bu yüzden, belli başlı yerleri görerek muhteşem bir İstanbul gezisi için bu 101 yerden kendinize liste çıkarabilirsiniz.

Bu 101 turistik yer kaç günde görülür ? diye soracak olursanız da, açıkçası net bir gün belirtmek çok zor. Ben 37 günde 350’e yakın yer gördüm. Hesabınızı siz yapın. İstanbul’da gezilecek yerler listesine başlamadan önce aşağıdaki videoma göz atarak önemli yerler hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İstanbul, tahmin edebileceğiniz üzere biraz pahalı şehir. Bu yüzden bu şehirde konaklayacağınız süreyi, yeri ve zamanı çok iyi seçmenizde yarar var. Eğer İstanbul’u ilk defa ziyaret ediyorsanız, Eminönü, Sultanahmet ve Galata yakınlarındaki otellerin dışına pek çıkmanızı tavsiye etmem. Bunun yanında, ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız da Sultanahmet’i tercih etmeyin. Ayrıca bu bölgede bulunan 100 TL’nin altındaki oteller en kötü şartlarda konaklamış kişileri bile memnun etmeyecektir. Konaklama için İstanbul’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak detaylı bir fikir sahibi olabilirsiniz.

İstanbul’daki otel fırsatlarına ve tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Eminönü’nde bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Sultanahmet’te bulunan en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.
  • Galata yakınlarında bulunan konaklama birimlerine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi – En İdeal ve En İyi 101 Yer

1.BALAT’I KEŞFEDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Balat

İstanbul’da tereddütsüz en beğendiğim yer Balat diyebilirim. Muhteşem bir atmosfere sahip bu mahalle, tarihi evleri, kiliseleri ve birçok cafesi ile sıkılmadan 3-4 saatinizi geçirebileceğiniz yerlerden. Yataktan kalktığı gibi sokakta top oynamaya çıkan çocuklar, amaaaan kim görecek diye çamaşırlarını yolun tam ortasına asan teyzeler, rengarenk evler, restorasyon isteyen yüzlerce ev gerçekten görülmeye değer. Bunun yanında Balat bana yatırım için de güzel bir yer gibi geldi. 3-5 seneye kalmaz yabancı turistlerin akınına uğrayacak bu muhteşem yeri kaçırmayın. Balat’ta kahvaltı veya oturup bir şeyler içebileceğiniz mekan için de ”Cook Life”a göz atmayı unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Fatih

2.PIERRE LOTİ TEPESİ’NDE İSTANBUL’UN EŞSİZ MANZARASINI SEYRE DALIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Pierre Loti Tepesi’nden manzara

İstanbul’da en iyi manzaraya sahip birkaç yerden biri olan Pierre Loti Tepesi, şehirdeki en turistik ve en kalabalık yerlerden. Tepeye mutlaka Teleferik ile çıkın. Teleferiklere normal İETT biletleri ile binebileceğinizi de unutmayın. Tepede manzaraya karşı birçok mekan bulunuyor. Fakat bir yerlere oturup çılgın ücretler ödemek yerine, şehri doya doya izleyin. Ve tahta çubukta kızartılmış patates cipsi yemeyi de unutmayın.

Adres ; Avrupa Yakası – Eyüp

3.EYÜP SULTAN CAMİİ VE TÜRBESİ’Nİ ZİYARET EDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Eyüp Sultan Camii

İstanbul’da gezilecek yerler arasında büyük öneme sahip bu dini yapı, hem İstanbulluların hem de turistlerin uğrak yerlerinden. Caminin içi çok şaşalı olmasa da, türbe ve camii etrafındaki güzellikler görülmeye değer.

Adres ; Avrupa Yakası – Eyüp

4.ÇENGELKÖY’DE PARAYA KIYIP DENİZE NAZIR GÜZEL BİR KAHVALTI YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Çengelköy

İstanbul’da kahvaltı yapılabilecek en güzel yerlerden biri olan Çengelköy’de 50’den fazla kahvaltı mekanı bulabilirsiniz. Zaten bölge İstanbulluların uğrak kahvaltı yerlerinden. Kahvaltı olmadı Tarihi Çınaraltı adlı mekana gidip bir şeyler içebilirsiniz. Kahvaltı mekanı olarak da Patisserie adlı cafe/restoranı deneyebilirsiniz.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

5.BÜYÜK ÇAMLICA TEPESİ’NDE BEDAVA MANZARAYI SEYREDİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Büyük Çamlıca Tepesi

İstanbul’u en iyi seyredebileceğiniz yerlerden bir diğeri de Büyük Çamlıca Tepesi. İster güzel bir kahvaltı isterseniz de çay bahçelerinde oturup manzarayı seyredebilirsiniz. İstanbul’da sevgiliyle nereye gidilir ? diyenler için gayet güzel bir mekan olan Büyük Çamlıca Tepesi’ni de kaçırmayın.

Adres ; Anadolu Yakası – Üsküdar

6.ANADOLU HİSARI’NI GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Anadolu Hisarı

İstanbul Boğazı’nın en dar noktasında 14. yüzyılda inşa edilen bölgeye adını veren bu yerde, birbirinden güzel kahvaltı mekanları ve restoranları bulabiliyorsunuz. Tarihi evleri ve yapılarıyla İstanbul’da görülmeye değer yerlerden.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

7.GÖKSU DERESİ’NDE TEKNE TURU YAPIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Göksu Deresi

Anadolu Hisarı’nı süsleyen Göksu Deresi, İstanbul’da tekne turu yapabileceğiniz en güzel yerlerden. Dere kenarlarında bulunan mekanlar da İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz yerler arasında bir hayli popüler.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

8.ANADOLU KAVAĞI’NDA BALIK YİYİN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Anadolu Hisarı

Yemyeşil tepeleri ve boğaz manzaralı mekanları ile, hem turistlerin hem de İstanbulluların favori yerlerinden olan Anadolu Kavağı’nda ben köfte yemiş olsam da, siz balık yiyin 🙂 Buraya kadar gelip de balık yemeden dönülmüyormuş. Burada kahvaltı için Yoros Kalesi’nin hemen yanındaki mekanları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kaleye de bir göz atmayı unutmayın.

Adres ; Anadolu Yakası – Beykoz

9.MODA İSKELESİ’Nİ GÖRÜN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Moda İskelesi

İstanbul’un en canlı bölgelerinden biri olan Moda Sahili, uzun yürüyüşler yapabileceğiniz güzel bir yer. Moda İskelesi de sahilin en güzel yeri. Yakınlarda birçok çay bahçesi ve İstanbul’un elit mekanlarından sayılan birkaç yer de bulunuyor. Geceleri de baya canlı. Mekan olarak Neffes tercih edilebilir.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

10.KURBAĞALIDERE’YE BİR GÖZ ATIN

İstanbul'da Gezilecek Yerler

Kurbağalıdere

Kurbağalıdere de İstanbul gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz farklı semtlerden. Feneryolu ve Bahariye’ye yakın olduğu için göz atabileceğiniz bu yeri zamanınız sınırlıysa es geçseniz de olur.

Adres ; Anadolu Yakası – Kadıköy

By | 2018-03-30T18:27:31+00:00 Mart 30th, 2018|İstanbul, Türkiye|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)