Çanakkale’de Nerede Kalınır? | En İyi Otel Tavsiyeleri

Gerek şehitliklerimiz ile, gerekse eşsiz güzellikteki ilçeleri ile, oldukça turistik bir şehrimiz olan Çanakkale, konaklama bakımından ciddi anlamda araştırma isteyen şehirlerimizden. Özellikle 3-4 gün Çanakkale’de konaklayıp, şehitlikleri, plajları ve tarihi yerleri gezmeyi planlıyorsanız, konaklayacağınız bölge oldukça önemli. Çanakkale’de nerede kalınır ? adlı bu yazıda Çanakkale merkez, Bozcaada, Eceabat veya Gökçeada hakkında neden konaklamak gerektiğini ve bu bölgelerde bulunan en uygun ve en ideal otel tavsiyeleri arasında, bütçenize ve zevkinize göre uygun olanı bulabilirsiniz.

Çanakkale’de Nerede Kalınır? BÖLGELER

Şehirde konaklama için tercih edilebilecek farklı bölgeler bulunmaktadır. Eğer araç kiralamayı düşünüyorsanız, nerede konaklayacağınız çok önemli değil. Fakat, araçsız Çanakkale’yi gezmeyi planlıyorsanız, aşağıdaki bölgelere kısaca bir göz atın deriz.

1.ÇANAKKALE MERKEZ ve OTELLERİ

Çanakkale'de Nerede Kalınır ?
Çanakkale merkez

Eğer, Çanakkale’de tüm turistik ve tarihi yapıları görmeyi, şehitliğimizi ziyaret etmeyi ve Bozcaada’da plajlara uğramayı planlıyorsanız ilk olarak Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim bölge, şehir merkezi olacaktır. Şehir merkezinden Eceabat, Bozcaada veya şehitlik gibi yerlere ulaşım oldukça kolay. Bunun yanında, Çanakkale’de gezilecek yerler bakımından popüler olan tarihi ve turistik yapıların birçoğu, şehir merkezinde bulunuyor. Yani, otelinizden çıkıp bi koşu bu turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

 • Çanakkale merkezde bulunan en ideal otellere göz atmak için tıklayın.

Çanakkale Şehir Merkezi Otel Tavsiyeleri

 1. Anzac Hotel (3 Yıldız )
 2. Büyük Truva Hotel (4 Yıldız)
 3. Kolin Hotel (5 Yıldız)
 4. Kervansaray Çanakkale Hotel – Special Category 
 5. Hotel Cura

Çanakkale merkezde birçok otel seçeneği bulmak mümkün. Fakat, merkezde otel seçimi yaparken, erken rezervasyon fırsatı olan otellere mutlaka göz atın derim. Normal fiyatları 500 TL olan 4 yıldızlı bir otelde, 200 TL’ye kadar uygun odalar bulmak mümkün. Zaten yüksek sezonda Çanakkale’de konaklamayı planlıyorsanız, %35’e varan indirimlerden yararlanmak için en az 2-3 hafta öncesinden, hatta mümkünse 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederim.

2.BOZCAADA OTELLERİ

Çanakkale'de Nerede Kalınır ?
Bozcaada

Çanakkale’de hangi bölgede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Bozcaada, eşsiz plajları, tarihi ve turistik yapıları, Rum sokakları ve şaraplarıyla turistlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Daha çok bütçeli veya orta bütçeli bir Çanakkale gezisi planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bozcaada’da konaklama birimi olarak ister otel, isterseniz de pansiyon bulmak mümkün. Otelleri de öyle büyük 50-100 odası olan otellerden değil. Yani, sıcak, samimi ve küçük otelleri burada fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bozcaada Otel Tavsiyeleri

 1. Bertiz, Bozcaada Hotel ve Restaurant (Lüks)
 2. Bozcaada Su Hotel (Bütçeli)
 3. Apollon Hotel (Bütçeli)
 4. Efharisto Hotel (Bütçeli)
 5. Quarante Hotel – Sadece Yetişkin (Bütçeli)

Bozcaada’da otel seçimi yaparken, mutlaka erken rezervasyon yapmak gerekiyor. Özellikle oteller için çok çılgın ücretler ödemek istemiyorsanız. Bozcaada otellerinin birçoğunda erken rezervasyon fırsatlarının olduğunu da unutmamak gerekir.

3.GÖKÇEADA OTELLERİ

Gökçeada, daha çok konukevleri ve pansiyonları ile popüler. Gökçeada’da konaklayacak olursanız, şehitliklerimize ve Eceabat’a ulaşım bir hayli kolay olacaktır. Fakat, Çanakkale merkezden Gökçeada’ya veya tam tersi istikamet için feribotları bulmak pek de kolay olmuyor. Gökçeada’dan Çanakkale merkeze gitmek için öncelikle Kilitbahir’e gelmeniz ve oradan da feribotlar ile merkeze geçmeniz gerekiyor. Fakat, bu sözde kolay olsa da, uygulamada bir hayli uğraştırıyor. Bu yüzden, Gökçeada’da konaklamayı düşünüyorsanız ; aracınız olmalı ve Çanakkale merkez için pek fazla planınız olmamalı.

 • Gökçeada’da bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Gökçeada Otel Tavsiyeleri

 1. Yeni Bademli Konukevi (Bütçeli)
 2. Kale Palace Hotel (3 Yıldız – Bütçeli)
 3. Son Vapur Konukevi (Uygun )

4.ECEABAT OTELLERİ

Çanakkale’de konaklama tavsiyesi olarak bir diğer güzel yer, Eceabat olacaktır. Eceabat’ta konaklama için detaylı bilgileri ve tavsiyeleri Eceabat’ta nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bulabilirsiniz.

Eceabat, diğer Çanakkale ilçelerine ve bölgelerine göre fiyat bakımından çok daha uygun denebilir. Eceabat’ta konaklamanın hiç bir eksi yanı yok. Yani, ister merkeze, ister Bozcaada’ya, isterseniz de Gökçeada’ya rahatlıkla Eceabat’tan ulaşmak mümkün.

 • Eceabat’ta bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Eceabat Otel Tavsiyeleri

 1. Villa Bağcı Hotel 
 2. Hotel Caeli
 3. Hotel Casa Villa 
 4. Hotel Crowded House 
 5. Boss Hotel 

Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim bölgeler ve ilçeler bunlardan ibaret diyebilirim. Eğer, Biga veya Ayvacık gibi yerlere gitmeyi planlıyorsanız, size tavsiyem Çanakkale merkezde konaklamanız olacaktır. Çanakkale merkezden dilediğiniz birçok yere rahatlıkla gidebildiğiniz gibi, Biga ve Ayvacık’a da çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ben Çanakkale merkezde bulunan 3 yıldızlı otel Anzac Hotel’de konaklamıştım. Çok da memnun ayrıldığımı söyleyebilirim.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...