Çanakkale'de Nerede Kalınır ?
Çanakkale'de Nerede Kalınır ?

Gerek şehitliklerimiz ile, gerekse eşsiz güzellikteki ilçeleri ile, oldukça turistik bir şehrimiz olan Çanakkale, konaklama bakımından ciddi anlamda araştırma isteyen şehirlerimizden. Özellikle 3-4 gün Çanakkale’de konaklayıp, şehitlikleri, plajları ve tarihi yerleri gezmeyi planlıyorsanız, konaklayacağınız bölge oldukça önemli. Çanakkale’de nerede kalınır ? adlı bu yazıda Çanakkale merkez, Bozcaada, Eceabat veya Gökçeada hakkında neden konaklamak gerektiğini ve bu bölgelerde bulunan en uygun ve en ideal otel tavsiyeleri arasında, bütçenize ve zevkinize göre uygun olanı bulabilirsiniz.Booking.com

Çanakkale’de Nerede Kalınır ? | En İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

1.ÇANAKKALE MERKEZ

Çanakkale'de Nerede Kalınır ?
Çanakkale merkez

Eğer, Çanakkale’de tüm turistik ve tarihi yapıları görmeyi, şehitliğimizi ziyaret etmeyi ve Bozcaada’da plajlara uğramayı planlıyorsanız ilk olarak Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim bölge, şehir merkezi olacaktır. Şehir merkezinden Eceabat, Bozcaada veya şehitlik gibi yerlere ulaşım oldukça kolay. Bunun yanında, Çanakkale’de gezilecek yerler bakımından popüler olan tarihi ve turistik yapıların birçoğu, şehir merkezinde bulunuyor. Yani, otelinizden çıkıp bi koşu bu turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz.

 • Çanakkale merkezde bulunan en ideal otellere göz atmak için tıklayın.

Çanakkale merkezde tavsiye edebileceğim en ideal ve en yüksek puana sahip oteller ise ;

 1. Anzac Hotel (3 Yıldız – Bütçeli – 150-200 TL – Süper Merkezi ve Popüler)
 2. Büyük Truva Hotel (4 Yıldız – 340-390 TL – Süper Merkezi ve Popüler)
 3. Kolin Hotel (5 Yıldız – Popüler – 400+ – Süper Merkezi)
 4. Kervansaray Çanakkale Hotel – Special Category ( 150-200 TL – Süper Merkezi ve Popüler)
 5. Hotel Cura (Erken rezervasyon fırsatları ile 200 TL’ye kadar oda bulmak mümkün – Süper Merkezi )

Çanakkale merkezde birçok konaklama seçeneği bulmak mümkün. Fakat, merkezde otel seçimi yaparken, erken rezervasyon fırsatı olan otellere mutlaka göz atın derim. Normal fiyatları 300 TL olan 4 yıldızlı bir otelde, 160 TL’ye kadar uygun odalar bulmak mümkün. Zaten yüksek sezonda Çanakkale’de konaklamayı planlıyorsanız, %35’e varan indirimlerden yararlanmak için en az 2-3 hafta öncesinden, hatta mümkünse 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederim.

2.BOZCAADA

Çanakkale'de Nerede Kalınır ?
Bozcaada

Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Bozcaada, eşsiz plajları, tarihi ve turistik yapıları, Rum sokakları ve şaraplarıyla turistlere eşsiz bir deneyim sunuyor. Bozcaada’da konaklama fiyatları ise, 130 TL’den başlıyor. Fakat, burada süper lüks bir otel arıyorsanız, aradığınızı bulamazsınız. Yani, daha çok bütçeli veya orta bütçeli bir Çanakkale gezisi planlayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bozcaada’da konaklama birimi olarak ister otel, isterseniz de pansiyon bulmak mümkün. Otelleri de öyle büyük 50-100 odası olan otellerden değil. Yani, sıcak, samimi ve küçük otelleri burada fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bozcaada’da tavsiye edebileceğim en uygun ve en ideal oteller ise ;

 1. Bertiz, Bozcaada Hotel ve Restaurant (Lüks – 440-520 TL – Süper Popüler)
 2. Bozcaada Su Hotel (Bütçeli – 180-220 TL – Popüler)
 3. Apollon Hotel (Bütçeli – 165-190 TL) – Süper Popüler)
 4. Efharisto Hotel (Bütçeli – 190-250 TL – Çok İyi)
 5. Quarante Hotel – Sadece Yetişkin (Bütçeli – 210-270 TL – Süper Popüler – Çok İyi)

Bozcaada’da otel seçimi yaparken, mutlaka erken rezervasyon yapmak gerekiyor. Özellikle oteller için çok çılgın ücretler ödemek istemiyorsanız. Bozcaada otellerinin birçoğunda erken rezervasyon fırsatlarının olduğunu da unutmamak gerekir.

3.GÖKÇEADA

Gökçeada, daha çok konukevleri ve pansiyonları ile popüler. Gökçeada’da konaklayacak olursanız, şehitliklerimize ve Eceabat’a ulaşım bir hayli kolay olacaktır. Fakat, Çanakkale merkezden Gökçeada’ya veya tam tersi istikamet için feribotları bulmak pek de kolay olmuyor. Gökçeada’dan Çanakkale merkeze gitmek için öncelikle Kilitbahir’e gelmeniz ve oradan da feribotlar ile merkeze geçmeniz gerekiyor. Fakat, bu sözde kolay olsa da, uygulamada bir hayli uğraştırıyor. Bu yüzden, Gökçeada’da konaklamayı düşünüyorsanız ; aracınız olmalı ve Çanakkale merkez için pek fazla planınız olmamalı.

 • Gökçeada’da bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Gökçeada’da tavsiye edebileceğim en ideal konaklama birimleri ise ;

 1. Yeni Bademli Konukevi (Bütçeli – Popüler)
 2. Kale Palace Hotel (3 Yıldız – Bütçeli – Süper Popüler)
 3. Son Vapur Konukevi (Uygun )

4.ECEABAT

Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri de, Eceabat olacaktır. Eceabat’ta konaklama için detaylı bilgileri ve tavsiyeleri Eceabat’ta nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bulabilirsiniz.

Eceabat, diğer Çanakkale ilçelerine ve bölgelerine göre fiyat bakımından çok daha uygun denebilir. Eceabat’ta konaklamanın hiç bir eksi yanı yok. Yani, ister merkeze, ister Bozcaada’ya, isterseniz de Gökçeada’ya rahatlıkla Eceabat’tan ulaşmak mümkün.

 • Eceabat’ta bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Eceabat’ta en uygun ve en ideal otel tavsiyelerim ise ;

 1. Villa Bağcı Hotel (Bütçeli – Çok İyi)
 2. Hotel Caeli (Süper Lüks – Çok İyi)
 3. Hotel Casa Villa (Bütçeli – Süper Popüler)
 4. Hotel Crowded House (Ucuz – Süper Popüler)
 5. Boss Hotel (Süper Ucuz – İyi)

Çanakkale’de nerede kalınır ? sorusu için tavsiye edebileceğim bölgeler ve ilçeler bunlardan ibaret diyebilirim. Eğer, Biga veya Ayvacık gibi yerlere gitmeyi planlıyorsanız, size tavsiyem Çanakkale merkezde konaklamanız olacaktır. Çanakkale merkezden dilediğiniz birçok yere rahatlıkla gidebildiğiniz gibi, Biga ve Ayvacık’a da çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ben Çanakkale merkezde bulunan 3 yıldızlı otel Anzac Hotel‘de konaklamıştım. Çok da memnun ayrıldığımı söyleyebilirim. Tam 3 hafta öncesinden rezervasyon yaparak geceliği 140 TL’ye konakladığım bu otel, daha çok bütçeli ve süper merkezi bir otel arayanlar için ideal. Yani, lüks veya süper lüks bir otel arıyorsanız, bu otelde aradığınızı bulamazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here