Chicago’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

ABD’nin nüfus bakımından en kalabalık şehirlerinden biri olan Chicaho nam-ı değer Şikago’da, konaklama ücretleri Amerika’nın birçok şehrinde olduğu gibi pahalı. Çok fazla otel ve diğer konaklama birimi seçeneğiniz olduğundan dolayı da, Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için ilk olarak bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra, otel veya diğer tesisleri bulmak çok daha kolay olacaktır.

Chicago’da hangi bölgede konaklamalı ? sorusuna en iyi cevap hiç şüphesiz Loop Bölgesi olacaktır. Bu bölge şehir merkezinde olduğu gibi birçok turistik yere, bölgelere ve hareketli caddelere oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Eğer tereddütsüz, düşünmeden bir bölge seçimi yapmak istiyorsanız, o bölge Loop olmalı diyebilirim. Tabi, zevkinize, bütçenize ve kiminle Chicago’yu ziyaret ettiğinize göre de bu bölgeye ek olarak birkaç bölge eklemek pekala mümkün.

Chicago’da Nerede Kalınır ?

LOOP BÖLGESİ (En İdeal)

Chicago'da Nerede Kalınır

Congress Plaza Hotel

Şehir merkezinin kalbi olarak bilinen bu bölge, Chicago’daki en popüler, en iyi, en ideal ve en uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Şehrin bu bölgesi sürekli kalabalık ve hareketli. İşe yetişmeye çalışan lokal halkın koşuşturmacası, süper kalabalık cafeler, restoranlar ve barları bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir çoğunluğu pahalı. Fakat iyi bir araştırma ile, çok uygun fiyatlara da bu bölgede konaklama birimleri bulmak mümkün.

Bu bölgedeki otellerin büyük bir çoğunluğunda erken rezervasyon fırsatları da bulunuyor. Yani rezervasyonunuzu 2-3 ay öncesinde yapacak olursanız, aynı otelde %45’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanmak mümkün.

Chicago'da Nerede Kalınır

Hyatt Regency Chicago

Loop bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Near Nort Side Bölgesi

Chicago'da Nerede Kalınır

Hilton Garden Inn

Chicago’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri de, Near Nort Side bölgesidir. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu bölge etrafında, birbirinden kaliteli restoranlar, barlar ve cafeleri bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeden şehrin önemli alışveriş bölgelerine de çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu bölge Magnificent Mile adı verilen birbirinden güzel müzelere ev sahipliği yapan yere ev sahipliği yapıyor. Yani hem sanat hem de kültür ve eğlence için tercih edilebilecek ideal bölgelerden.

Bu bölgeye en uzak turistik yer ortalama 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani hemen hemen tüm turistik yerlere bu bölgeden yürüyerek ulaşmak mümkün. Ayrıca, bölge merkezi bir bölge olduğundan toplu taşıma araçlarını en fazla burada bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat, şehirdeki en ideal ve en popüler bu 2 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek de kalmıyor.

Chicago Otel Tavsiyeleri 

1.The Palmer House Hilton (4 Yıldız – 700 TL’den başlayan fiyatlar)

Chicago'da Nerede Kalınır

The Palmer House Hilton

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan The Palmer House Hilton otel, şehirdeki en popüler otellerinden. Muhteşem merkezi konumu ve lüks atmosferi ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden.

Millenium Park’a ve Chicago Sanat Enstitüsü’ne süper yakın olan bu otelden, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve spa küvetiyle bir hayli popüler olan bu otelin 3.500 konuktan 8.4 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Inn of Chicago (3 Yıldız – Oda ücretleri süper değişiklik gösteriyor)

Chicago'da Nerede Kalınır

Inn of Chicago

Chicago’da en ideal konaklama birimlerinden biri olan Inn of Chicago, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Plaja da yakın olan bu otel Magnificent Mile bölgesinin hemen iki blok yanında yer alıyor. Süper bir merkezi konuma sahip olan bu otelden, Millenium Park, Water Tower (Su Kulesi) ve Chicago çocuk müzesi gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

2 bin konuktan 7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak 550 TL’ye kadar odaları bulmak mümkün.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Embassy Suites Chicago Downtown Magnificent Mile (4 Yıldız – 500 TL’den başlayan fiyatlar)

Chicago'da Nerede Kalınır

Embassy Suites

Konum olarak süper merkezi bir yerde bulunmasa da, uygun fiyatlı odaları için tercih edilebilecek otellerden. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen şehirdeki birçok 3 yıldızlı otelden uygun fiyatlı olan Embassy Suites, kalabalık arkadaş grupları veya çocuklu aileler için en ideal otellerden.

Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden de şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gitmek mümkün. Yani merkez ama çok merkez olmayan bir otel denebilir. 2 bin konuktan 8.7 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de incelemek de yarar var.

Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeye eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına şehirdeki en ideal ve en popüler bu 3 otele göz atarak, araştırmanıza başlayabilirsiniz. Ayrıca, konaklama bölgesi olarak da, yukarıdaki 2 bölge yeterli olacaktır.

By |2018-03-30T19:04:42+00:00Mart 30th, 2018|ABD, Chicago|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)