ABD’nin nüfus bakımından en kalabalık şehirlerinden biri olan Chicaho nam-ı değer Şikago’da, konaklama ücretleri Amerika’nın birçok şehrinde olduğu gibi pahalı. Çok fazla otel ve diğer konaklama birimi seçeneğiniz olduğundan dolayı da, Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap için ilk olarak bölgeye karar vermeniz gerekiyor. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra, otel veya diğer tesisleri bulmak çok daha kolay olacaktır.

Chicago’da hangi bölgede konaklamalı ? sorusuna en iyi cevap hiç şüphesiz Loop Bölgesi olacaktır. Bu bölge şehir merkezinde olduğu gibi birçok turistik yere, bölgelere ve hareketli caddelere oldukça yakın bir konumda bulunmakta. Eğer tereddütsüz, düşünmeden bir bölge seçimi yapmak istiyorsanız, o bölge Loop olmalı diyebilirim. Tabi, zevkinize, bütçenize ve kiminle Chicago’yu ziyaret ettiğinize göre de bu bölgeye ek olarak birkaç bölge eklemek pekala mümkün.

Chicago’da Nerede Kalınır ? En Güzel Bölgeler

Chicago’da konaklama birimlerine göz atmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza mutlaka karar verin derim. Çünkü bu şehirde birbirinden farklı bölgeler bulunuyor. Yani aile olarak gidiyorsanız bir bölgede yalnız gidiyorsanız başka bir bölgede konaklamanı gerekebilir. Tabi bölgelere göre otel ücretleri de oldukça farklılık göstermekte. İşte tam bu yüzden ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Daha sonra tesis seçimi oldukça kolay olacaktır.

LOOP BÖLGESİ (En İdeal – Bölge Puanı 100/100)

Chicago
Congress Plaza Hotel – Chicago’da hangi bölgede kalınır ?

Şehir merkezinin kalbi olarak bilinen bu bölge, Chicago’daki en popüler, en iyi, en ideal ve en uygun konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyor. Şehrin bu bölgesi sürekli kalabalık ve hareketli. İşe yetişmeye çalışan lokal halkın koşuşturmacası, süper kalabalık cafeler, restoranlar ve barları bu bölgede fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan otellerin büyük bir çoğunluğu pahalı. Fakat iyi bir araştırma ile, çok uygun fiyatlara da bu bölgede konaklama birimleri bulmak mümkün.

Bu bölgedeki otellerin büyük bir çoğunluğunda erken rezervasyon fırsatları da bulunuyor. Yani rezervasyonunuzu 2-3 ay öncesinde yapacak olursanız, aynı otelde %30’a varan fırsat indirimlerinden de yararlanmak mümkün.

Chicago Konaklama Rehberi
Hyatt Regency Chicago

Loop bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Near North Side Bölgesi

Chicago'da Nerede Kalmalı ?
Hilton Garden Inn – Chicago Otel Tavsiyeleri

Chicago’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri de, Near Nort Side bölgesidir. Birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunan bu bölge etrafında, birbirinden kaliteli restoranlar, barlar ve cafeleri bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeden şehrin önemli alışveriş bölgelerine de çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bu bölge Magnificent Mile adı verilen birbirinden güzel müzelere ev sahipliği yapan yere ev sahipliği yapıyor. Yani hem sanat hem de kültür ve eğlence için tercih edilebilecek ideal bölgelerden.

Bu bölgeye en uzak turistik yer ortalama 3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani hemen hemen tüm turistik yerlere bu bölgeden yürüyerek ulaşmak mümkün. Ayrıca, bölge merkezi bir bölge olduğundan toplu taşıma araçlarını en fazla burada bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Magnificent Mile Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Şehrin alışveriş bölgesi olarak bilinen Magnificent Mile Bölgesi de Chicago’da konaklama için tercih edilebilecek en ideal ve en güzel bölgelerden biri. The loop bölgesine ve şehrin diğer önemli bölgelerine bağlantılar sunan bu bölgede 50’den fazla otel seçeneği bulunuyor.

Şehir merkezindeki otellere nazaran daha uygun otelleri bu bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

Chicago Su Kulesi, John Hancock Center, Wrigleg Binası ve dünyanın en uzun binalarından biri olarak kabul edilen One Magnificent Mile Binası da bu bölgede bulunmakta.

Kim İçin ; Daha çok alışveriş tutkunları için olsa da, her yaştan her gezgine hitap edebilecek bir bölgedir. Otel ve diğer konaklama birimi seçeneği de oldukça fazla olduğundan dolayı, gözünüz kapalı bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan ve sürekli fırsat indirimleri olan Warwick Allerton Chicago adlı otele de göz atabilirsiniz. Şehirdeki en popüler ve en güzel konuma sahip otellerden biri olması ve 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

River North Bölgesi (Bölge Puanı 85/100)

Chicago’nun kuzey kesiminde bulunan bu bölge, Chicago’da gece hayatı oldukça popüler olan gece kulüplerine ve barlara ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle gece hayatı ile nam yapmış Hubbard Caddesi de bu bölge içerisinde bulunmaktadır. Yani gece hayatı için de bir plan yapıyorsanız bu bölgeye yakın bir yerlerde konaklamanızı tavsiye ederim.

Her türden gezgine hitap edebilen bu bölgede birçok müzenin yanı sıra, şehirdeki birçok önemli turistik yerlere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Freehand Chicago adlı 4 yıldızlı lüks ve oldukça uygun olan otele göz atabilirsiniz. Otel, Chicago şehir merkezine sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta ve şehirdeki en fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. John Hancock Gözlemevi ve Millenium Park otele sadece 1 km uzaklıkta bulunuyor. Yani şehirdeki birçok turistik noktaya yakın olmak istiyorsanız, bu oteli de tercih edebilirsiniz. Oteli incele & Fiyatlara göz at

Chicago Şehir Merkezi (Bölge Puanı 95/100)

Şehir merkezinde konaklamanızı açıkçası pek tavsiye etmiyorum. Çünkü şehir merkezi olarak da adlandırılabilecek iki bölge daha bulunuyor ve bu bölgeler de otel fiyatları şehrin tam kalbindeki otellere nazaran çok daha uygun ve ideal. Bu yüzden yükse meblağlar ödeyerek şehrin tam kalbinde kalmaya da gerek yok. Çünkü 3 yıldızlı bir merkezi otelde kalmak yerine merkeze 3-4 km uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı otelde aynı ücrete konaklamak mümkün.

Şehir merkezinde bulunan otellerin büyük bir bölümü şirket anlaşmalı olduğundan dolayı, tek başınıza gitmeye çalıştığınız da fiyatlar biraz uçuk olabiliyor. Özellikle şehrin kalbi olarak bilinen yerlerde uygun bir otel bulmak neredeyse imkansız işte tam bu yüzden otel tercihinizi diğer bölgelerden yapın derim. Yok illa merkezde konaklamak istiyorsanız da merkezde bulunan tüm konaklama birimlerine booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat, şehirdeki en ideal ve en popüler bu 2 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek de kalmıyor.

Chicago Otel Tavsiyeleri 

Chicago’da konaklama konusunda hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, aşağıdaki otel tavsiyelerine göz atarak aradığınız zevkte ve bütçede bir oteli bulabilirsiniz.

1.The Palmer House Hilton (4 Yıldız)

Chicago'da Nerede Kalmalı ?
The Palmer House Hilton – Chicago’da hangi bölgede kalınır ?

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan The Palmer House Hilton otel, şehirdeki en popüler otellerinden. Muhteşem merkezi konumu ve lüks atmosferi ile gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden.

Millenium Park’a ve Chicago Sanat Enstitüsü’ne süper yakın olan bu otelden, şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi ve spa küvetiyle bir hayli popüler olan bu otelin 8.4 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca Chicago’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri olarak bilinmektedir. Bunun yanında bu otelde erken veya son dakika rezervasyon fırsatları da bulunmaktadır. Bu fırsatları yakalayarak %30’a varan fırsat indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Inn of Chicago (3 Yıldız)

Chicago
Inn of Chicago – Chicago’da hangi bölgede kalınır ?

Chicago’da en ideal konaklama birimlerinden biri olan Inn of Chicago, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden. Plaja da yakın olan bu otel Magnificent Mile bölgesinin hemen iki blok yanında yer alıyor. Süper bir merkezi konuma sahip olan bu otelden, Millenium Park, Water Tower (Su Kulesi) ve Chicago çocuk müzesi gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bunun yanında alışveriş için birkaç planınız varsa sadece iki blok uzaklıkta bulunan alışveriş merkezlerini veya alışveriş mağazalarıyla dolu caddelere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

7.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uygun fiyatlara odaları bulmak mümkün. Tabi bu erken rezervasyonların dışında son dakika rezervasyon fırsatları da bulunmaktadır. Bu yüzden bu otele her şekilde göz atmanızı tavsiye ederim.

Oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Embassy Suites Chicago Downtown Magnificent Mile (4 Yıldız)

Chicago
Embassy Suites – Chicago’da hangi bölgede kalınır ?

Konum olarak süper merkezi bir yerde bulunmasa da, uygun fiyatlı odaları için tercih edilebilecek otellerden. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen şehirdeki birçok 3 yıldızlı otelden uygun fiyatlı olan Embassy Suites, kalabalık arkadaş grupları veya çocuklu aileler için en ideal otellerden biri diyebilirim.

Plaja 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden de şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gitmek mümkün. Yani merkez ama çok merkez olmayan bir otel denebilir. 8.7 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de incelemek de yarar var.

Fırsat indirimleri de olan bu otel gerek müşteri yorumlarıyla gerekse fiyatı ve sunduğu hizmetlerle şehirdeki birçok otelden çok daha iyi. Bunun yanında şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip birkaç otelden biri olması da bu otelin en güzel özelliği.

Oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

[huge_it_maps id=”91″]

 

Bunlar da İlgİnizi Çekebilir

Chicago’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeye eklemek mümkün. Bunun yanında daha birçok bölgeyi de listeye eklemek pekala mümkün. Fakat listedeki 4-5 bölge size en ideal ve en uygun oteli veya diğer konaklama birimlerini bulmak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Bunun yanında her bölgeye özel tavsiye edilmiş otellere de tek tek göz atacak olursanız, bölgeler ve oteller arasında büyük farklılıkları çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.
İster tek başınıza isterseniz eşinizle veya arkadaşlarınızla seyahat ediyor olun. Bölge seçimi yapmadan otel seçimi yapmak çok yanlış olacaktır. Aynı tarzda ve yıldızda otelleri farklı bölgelerde çok farklı fiyatlarda bulabiliyorsunuz. Bu yüzden aynı fiyata çok daha iyi ve yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz. Rezervasyon yapmadan önce de mutlaka erken rezervasyon fırsat indirimleri olan otelleri inceleyin. Aynı otelde %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak pekala mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here