Hamburg Nerede ? Nasıl Gidilir ? Hakkında Bilgiler

Almanya’nın en güzel ve en canlı şehirlerinden biri olan Hamburg, Avrupa’nın en büyük ikinci limanına sahip olduğu gibi Almanya’nın Berlin’den sonraki en kalabalık şehri olarak bilinir.

Kanallar ile birbirine bağlanmış bu eşsiz şehir Orta ve Kuzey Avrupa ticaretini dünyaya ulaştıran bir geçit olmuş. Hamburg nerede ? sorusuna geçmeden önce şehir hakkında birkaç bilgi vermekte yarar var.

Hamburg gece hayatıyla ünlü olan şehirlerden biri. Daha çok gece hayatı için tercih edilen bu şehirde eşsiz bir tarih deneyimi yaşamakta mümkün. Bunun yanında farklı tarzda mimari yapıları da bu şehirde fazlasıyla görebilirsiniz.

Hamburg Nerede ?

Kuzey ve Baltık denizlerini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası Hamburg’un güney ucunda bulunmaktadır. Alster, Elbe ve Bille nehirlerinin kesişim bölgesinde kurulan Hamburg Almanya’nın tam olarak kuzeyinde yer almaktadır.

Konum için tıklayın.

Hamburg’a Nasıl Gidilir ?

Ortalama 3 buçuk saat süren uçak yolculuğu ile İstanbul’dan Hamburg’a ulaşabilirsiniz. İstanbul’dan Hamburg’a direkt olarak birçok firmanın günlük uçuş seferleri bulunmaktadır.

Hamburg’da Ne Zaman Gidilir ?

Ilıman iklime sahip olan Almanya’da en soğuk aylar aralık-şubat ve en sıcak aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu şehri ziyaret etmek için en ideal Mayıs – Eylül ayları arasıdır. Fakat yaz aylarında yüksek sezon olduğundan dolayı konaklama ücretleri biraz pahalı olabilmektedir.

Eğer bütçeli bir Hamburg gezisi planlıyorsanız kış aylarında bu şehri ziyaret ederek çok daha uygun konaklama ücretleriyle Hamburg’u ziyaret edebilirsiniz. Tabi bunun yanında sonbahar ayları da Hamburg’u ziyaret için oldukça idealdir. Özellikle konaklama biriminizi 2-3 ay öncesinden ayarlayacak olursanız çok daha uygun bir Hamburg gezisi yapabilirsiniz.

Hamburg’da konaklama için henüz karar vermediyseniz Hamburg’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirde bulunan en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atabilirsiniz.

Bu şehirde konaklama ücretleri bir hayli pahalı olduğundan dolayı otel veya diğer konaklama birimi seçimi yaparken sıkı bir araştırma yapmakta yarar var. Ayrıca son dakika fırsatları olan oteller bu şehirde oldukça fazla bu yüzden Booking.com aracılığıyla son dakika otel fırsatlarına da göz atın derim.

Hamburg nerede ? nasıl gidilir ? adlı bu yazıya eklemek veya sormak istediklerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...