Amsterdam’da Nerede Kalınır ? | Amsterdam Otel-Hostel Tavsiyeleri

Amsterdam’da nerede kalınır ?, şehir merkezine yakın yerler mi tercih edilmeli, yoksa şehir dışında bulunan yerler mi ?. Amsterdam’da konaklama için birçok uygun seçenek bulmak mümkün. Öncelikle hostel veya otel seçimi yapmadan önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde yarar var. Bölgeye karar verdikten sonra hostel veya otel seçimi çok daha kolay olacaktır.

Amsterdam’da konaklama, az da olsa pahalı diyebilirim. Özellikle şehir merkezi etrafında toplanmış hostel ve oteller, şehir dışında bulunan yerlere göre, çok daha pahalıdır. Bu yüzden, mümkün olduğu kadar şehir merkezinden uzaklaşmanızı, mümkünse Haarlem, gibi şehir merkezine 15-20 dakika uzaklıkta bulunan bölgeleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Amsterdam’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Şehir Merkezi

Amsterdam'da Nerede Kalınır ?

Amsterdam’da Nerede Kalınır ?

Şehir merkezi etrafında bulabileceğiniz hostel ve oteller, Amsterdam’ın en pahalı konaklama seçeneği olacaktır. Fakat, Red light district, Dam meydanı, Amsterdam Kraliyet Sarayı gibi turistik yerlere yürüme mesafesinde olacaksınız. Bunun yanında, birçok cafe, restoran ve barları da şehir merkezinde fazlasıyla bulabileceksiniz. Ayrıca, şehir merkezinde en iyi alışveriş merkezlerini ve mağazalarını fazlasıyla bulabileceğinizi de unutmayın.

Sonuç olarak bütçeli bir seyahat planlamıyorsanız, ilk düşünmeniz gereken bölge şehir merkezi olmalıdır.

  • Booking.com aracılığıyla Amsterdam şehir merkezinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

Museum Quarter Bölgesi

Amsterdam'da Nerede Kalınır

Museum Quarter Bölgesi – Amsterdam’da nerede kalınır

Şehir merkezinin güneybatısında yer alan bu bölge, Van Gogh Müzesi ve Rijkmuseum gibi, şehrin önde gelen müzelerinin bulunduğu bölgedir. Şehir merkezi kadar pahalı da değildir. Bu bölgede bulunan birçok otel, yüksek reytinglere sahip otellerden oluşmakta. Fakat, hostel seçimi için bu bölgeyi es geçin derim.

Sonuç olarak Museum Quarter, orta bütçeli otel arayanlar, çok fazla turist kalabalığı sevmeyenler için ideal bir bölgedir.

Booking.com aracılığıyla Amsterdam museum quarter bölgesindeki otelleri incelemek için tıklayın.

De Pijp (Bölgeyi daha iyi öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz)

Favorim olan bölgelerden biridir. Turist kalabalığını sevmeyen, Amsterdam gibi bir şehirde az da olsa kafa dinlemek isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden. Şehir merkezine yakın olan, ancak otel ve hostel fiyatlarının gayet uygun olduğu bu bölge, Amsterdam’da nerede kalınır? sorusunun ilk cevabıdır, diyebilirim.

Yerli halkın birbiriyle olan ilişkisi, çok fazla turist olması, şehir merkezine yürüme mesafesinde olması, çok daha uygun fiyatlarda otel ve hostel bulabiliyor olmanız, bu bölgeyi tercih etmek için yeterlidir. De Pijp bölgesinde tavsiye edebileceğim otel ise, Sir Albert Oteldir. 4 yıldızlı olan bu otelde çift kişilik, 500 TL’ye oda bulabileceğiniz gibi, 2000 TL’ye de çok lüks odalar bulabilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla De Pijp bölgesinde yer alan en uygun otellere göz atmak için tıklayın.

Jordaan Bölgesi

Amsterdamda Nerede Kalınır ?

Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Şehir merkezinin batısında bulunan bu bölge, Amsterdam’da en çok gitmek isteyeceğiniz yerlerden olacaktır. Konaklama dışında, gece hayatı, alışveriş caddeleri, tarihi ve turistik yerleri ile hayran kalacağınız bir bölge diyebilirim. Bölgede görülmesi gereken en önemli yer ise, şüphesiz Anne Frank Evi‘dir.

Jordaan‘da hemen hemen her bütçeye uygun otel ve hostel bulmak mümkün. Bunun yanında, birbirinden güzel barları ve cafeleri, restoranları da fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz. Bu bölgede tavsiye edebileceğim otel ise, ortalama 8.7 (10 üzerinden) puana sahip olan Canal House Otel‘dir. Bu otelin çift kişilik gecelik konaklama ücretleri ise, 700 TL’den başlamakta.

  • Booking.com aracılığıyla Jordaan bölgesinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

Negen Straatjes Bölgesi

Dam meydanından kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Negen Straatjes bölgesi, hostel seçimi için en ideal bölgelerden biri olacaktır. Şehir merkezine ve diğer bölgelere göre, çok daha sakin olan bu bölge, ucuz otel ve hostel arayanlar için ideal yerlerden. Burada turist gibi değil, yerli halk gibi hissedebiliyorsunuz. Çok az sayıda turistin bulunduğu bu bölgeyi, turist kalabalığından kurtulmak için tercih edebilirsiniz.

Amsterdam’da Nerede Kalmalı ? Otel, Hostel ve Airbnb Alternatifleri

Amsterdam’da bulunan hostellerin büyük bir çoğunluğu, Avrupa’nın önde gelen hostelleri arasında, temizlik, şehir merkezine yakınlık ve odaların genişliği ile, bir otelde aradığınız hemen hemen birçok şeyi bu hostellerde bulabilirsiniz. Daha önce hiç hostelde kalmamış olsanız bile, Amsterdam hostelleri, bir otel havasında olduğundan dolayı, hostelde konakladığınızı anlamak çok kolay olmayacaktır.

Bütçeniz ne olursa olsun, ilk olarak hostelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünkü, bu şehirde oteller ve hosteller arasında çok büyük farklar yoktur. Şehir merkezi dışında bir otelde kalmak yerine, hemen hemen aynı fiyata, çok daha lüks ve şehir merkezinde bulunan bir hostelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Tek gecelik çift kişilik hostel ücretleri ; 40£’dan başlamaktadır. Fakat, 75-100£ arasında bir ücrete, Amsterdam’ın en iyi ve en lüks hostelinde konaklayabilirsiniz.

Eğer, otel tercih edecek olursanız, bütçeli oteller 75£’dan başlamakta. Tabi, bu ücrete oteller bulmak için şehir merkezini tercih etmemeniz gerekmekte. Şehir merkezinde bulunan 4-5 yıldızlı oteller akıl almaz pahalıdır. Bu yüzden, 4-5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, size tavsiyem Vondelpark etrafını veya De Pijp bölgesini tercih etmeniz olacaktır. Bu bölgelerde, uygun fiyatlara 4-5 yıldızlı oteller bulmak gayet mümkün.

  • Booking.com aracılığıyla en uygun 4-5 yıldızlı otellere göz atmak için tıklayın.

Bunun yanında, ailece veya 3-4 kişi grup olarak seyahat ediyorsanız, mutlaka airbnb yolu ile ev kiralayın derim. Haarlem, airbnb yolu ile en ucuz evi bulabileceğiniz bölgedir. Bu bölgeden şehir merkezine trenle 10 dakikada gidip gelebilirsiniz. Bunun yanında, airbnb için Jordaan ve Negen Staatjes bölgesi de düşünülmesi gereken seçeneklerden. Günlüğü 100-150£’ya 1+1 veya 2+1 daireler veya müstakil evler bulabilirsiniz. Bu 2+1 dairelerde genelde en az 3-4 yatak bulunur. Bu da, bir aile veya grup olarak çok ama çok daha ucuza konaklayabilirsiniz demektir.

Airbnb ile günlüğü 150£’ya bir ev kiraladığınızı ve 3 kişi olduğunuz düşünürsek, ortalama kişi başı 50£ gecelik ücret ödeyeceksiniz. 50£’ya tek kişilik hostel odası bile bulmak zorken, kendi evinizde konaklıyor olmanız, çok da mantıklı olacaktır. Bunun yanında, yemekleri dışarıdan yemek yerine, marketlerden alışveriş yaparak, evde kendi yemeğinizi kendiniz pişirerek çok daha uygun bir Amsterdam gezisi organize edebilirsiniz.

Airbnb Tavsiyesi : Eğer, airbnb yolu ev kiralamayı düşünüyorsanız, kaç kişi konaklayacağınızı ev sahibinize tam olarak söylemeyin derim. Normalde 2 kişilik için sabit fiyat vardır. Ancak, 3 kişi olduğunuz takdirde, fiyatlar akıl almaz derecede artmaktadır. Zaten, ev sahibiniz hiçbir şekilde eve gelip sizi kontrol etmediğinden dolayı, 4 kişiyseniz, 2 veya 3 kişi kalacağınızı söyleyebilirsiniz.Booking.com

Amsterdam’da Bulunan En İyi Reytinge Sahip Hosteller

Bu listeyi hazırlarken, Tripadvisor, Hostelworld, Agoda ve Booking.com gibi sitelerin aynı hostele vermiş olduğu puana göre ve 14 aylık hostel resepsiyonistliği tecrübelerime göre oluşturduğumu, gönül rahatlığıyla bu hostelleri tercih edebileceğinizi de bilmenizde yarar var.

1.ClinkNOORD Hostel 

Amsterdam’ın en gözde hostellerinden biri olan ClinkNOORD, Amsterdam merkez tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Modernliği ve atmosferi ile ön planda olan bu hostel, Amsterdam’da ilk olarak düşünmeniz gereken hostellerden. 10 üzerinden almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir puanı ile, oldukça popüler olduğunu söyleyebilirim.

Dorm fiyatları 70 TL’den, tek kişilik özel odalar 180 TL’den ve çift kişilik özel odalar ise, 200 TL’den başlamakta. Eğer, tek kişi seyahat ediyorsanız, konumu ile, servisleri ile, modernliği ve temizliği ile mutlaka bu hostelin dışına çıkmayın derim.

  • Booking.com aracılığıyla ClinkNoord hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Stayokay Amsterdam Vondelpark Hostel

Vondelpark, Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi’ne yakınlığı ile tanınan bu hostel, Amsterdam’ın en yüksek reytinge sahip ikinci hostelidir. 5.000 yakın olumlu yorumu ile, Amsterdam’ın en beğenilen hostelleri arasında. Daha çok yalnız seyahat eden gençlerin tercih ettiği bu hostel, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorunuza en iyi cevaplardan biri diyebilirim. 24 saat açık olan resepsiyonu ile, hostelde bulabileceğiniz birçok imkan ile, düşünülebilecek seçeneklerden.

Bu hostelde, her gün, gece hayatı için ortak planlar yapılmakta. Amsterdam gece hayatı için sizin bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Hostel görevlileri tarafından parti düzenlemeleri yapılarak, toplu olarak Pub Crawl turları (Bar bar gezme) yapılmakta. Hem dışarıda hem de hostel içerisinde eğlenmek istiyorsanız, bu hostel sizin için ideal hostellerden olacaktır.

Stayokay Amsterdam Vondelpark hostel dorm ücretleri 75 TL’den, tek kişilik özel odalar bulunmuyor, çift kişilik özel odalar ise, 250 TL’den başlamakta. Dorm fiyatları gayet uygun olsa da, çift kişilik oda arıyorsanız, bu hosteli es geçin derim.

Not : Stayokay Amsterdam Zeeburg’da aynı isimde, farklı bir bölgede bulunan hosteldir. Bu hostelde düşünülebilecek hostellerden.

  • Booking.com aracılığıyla Stayokay Amsterdam Vondelpark hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Flying Pig Beach Hostel

Bir parti hosteli olarak bilinen, Flying Pig Beach Hostel, şehir merkezine 35 km uzaklıkta bulunmakta. Fakat, hostele ait araçlar ile şehre ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, toplu taşıma araçlarını kullanarak da şehir merkezine ulaşmak mümkün. Noorwijk sahilinde bulunan bu hostel, plaj partileri arayanlar için iyi bir deneyim olacaktır. Bu hostelin birçok iyi yanı ve 8.7 gibi yüksek bir puanı olmasına rağmen, Amsterdam’a parti için gelmiyorsanız, bu hosteli es geçebilirsiniz. Fakat, gelmişken sert partilere katılmak istiyorsanız, bu hostel sizin için en ideal yer olacaktır.

Hostelde bulunan imkanlardan bazıları ise ; yüzme havuzu, bar, cafe, mangal keyfi (haftanın belirli günlerinde), ücretsiz wifi, 7/24 resepsiyon.

Diğer hostellerde olmayan ücretsiz kahvaltı, bu hostelde bulunmakta. Tabi, basit bir kahvaltı olduğunu da unutmayın.

Flying Pig Beach Hostel dorm fiyatları 35 TL’den başlamaktadır. Fakat, bu odada çift kişilik veya tek kişilik özel odalar bulunmamakta. Sadece 4 kişilik özel odalar bulunuyor.

Not : Modernlik ve temizlik konusunda beklentinizi bu hostel için düşük tutmanızı tavsiye ederim.

  • Booking.com aracılığıyla flying pig beach hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Tercih Edilebilecek Diğer Hosteller

Amsterdam’da Tercih Edilebilecek En İyi Oteller

1.Radisson Blu Otel – 4 Yıldız

4 yıldızlı bir otel olan Radisson Blu, şehir merkezinde bulunan otellerden biri. 8.7 gibi yüksek bir puana sahip bu otelde gecelik çift kişilik konaklama ücretleri 630 TL’den başlamakta. Aldığı yorumlar ve reytinge göre, fiyat bakımından en iyi otellerde biri denebilir.

Şehir merkezinde olması, 4 yıldızlı olması, temizliği ve imkanları ile popüler olması dolayısıyla, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Hotel CC – 3 Yıldız

Çift kişilik odaların 500 TL’den başladığı bu otel, Amsterdam merkez istasyonuna 250 metre uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinin göbeğinde yer alan bu otel, konumu ile ön plana çıkmakta. Birçok turistik noktaya bu otelden rahatlıkla yürüyerek gidebilirsiniz.

8.6 puana sahip olan bu otel, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi cevaplardan diyebilirim.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.The Student Hotel Amsterdam City 4 Yıldız (Tereddütsüz Tercih Edilebilir)

Amsterdam’da ilk olarak düşünmeniz gereken otellerden biri olan The Student Hotel, tüm modernliği ve sıcak havası ile tercih edilmesi gereken otellerden. Amsterdam’da bulunan en uygun otellerden, fakat en çok tercih edilen otellerdendir. The Student Hotel çift kişilik oda ücretleri 290 TL’den başlamaktadır. Şehir merkezine 10-15 dakika yürüme mesafesinde olan bu otel, bütçeli otel arayanlar için idealdir.

Bu otelden bisiklet kiralayabilir, otel çevresinde bulunan birçok restorandan uygun fiyatlara karnınızı doyurabilir veya barlarda eğlenebilirsiniz. Metro durağına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunması, şehir merkezine 15 dakika yürüme mesafesinde bulunması, 4 yıldızlı olması, gecelik fiyatlarının birçok otele göre çok daha uygun olması, odalarının temiz ve geniş olması, Amsterdam’da en çok tercih edilen otel olması, muhteşem yorumlara sahip olması otelin en güzel özellikleridir.

Not : Bu fiyata Amsterdam’da 4 yıldızlı bir otel kolay kolay bulamazsınız. Ayrıca, zarif dizaynı, mimari yapısı, geniş odaları ve birçok imkanı olan bu düzeyde bir oteli de aynı fiyata bulmak oldukça zordur.

  • Booking.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Benim otel olarak tercihim, The Student Hotel Amsterdam City ve Hostel olarak da, Flying Pig Beach Hostel olurdu. Seçim sizin. Ucuz hostel veya otelde kalacağım diye, şehrin çok ücra köşelerine de gitmeyin derim.

Amsterdam’da nerede kalınır ? adlı bu yazı, birçok siteden yaptığım araştırmalar sonucunda ve Amsterdam’da geçirdiğim 6 günlük seyahatime göre düzenlenmiştir. Bu yüzden, gönül rahatlığıyla bu hostel ve otelleri deneyebilirsiniz. Bu listede bütçenize uygun hostel veya otel bulamadıysanız, hostel araştırması için hostelworld ve otel araması için ise, booking.com adlı sitelere göz atın derim.

By | 2017-03-20T02:45:57+00:00 Mart 20th, 2017|Amsterdam, Avrupa|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)