Mykonos’ta Nerede Kalınır ? | Otel Tavsiyeleri

Yunan Adaları arasında bir hayli popüler olan Mykonos (Mikonos), daha çok süper canlı gece hayatı, bembeyaz evleri, plajları ve plaj partileri ile ünlü. Birbirinden lüks otelleri ile süper bir tatil deneyimi planlayanların adresi olan Mykonos’ta konaklama ücretleri ise bir hayli pahalı. Fakat bütçeye uygun butik bir otel bulmak çok da zor değil.
Mykonos’ta nerede kalınır ? adlı bu yazı  ile adanın en ideal tatil bölgelerini, bölgelere göre otel tavsiyelerini ve Mykonos’ta konaklama hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Mykonos’ta Konaklama İçin Bilmeniz Gerekenler

  • Mykonos’ta en iyi ve en popüler oteller Mykonos Town’da (Merkez), Psarou, Platis Yiolas, Ornos ve Agios Loannis plajlarında bulunuyor. Mykonos’ta konaklama için bu bölgelerin ve plajların dışına çıkmanıza gerek yok.
  • Booking.com Mykonos’ta otel rezervasyonu için en iyi ve en ideal site. Bu sitede erken rezervasyon fırsatları olduğu gibi, ücretsiz rezervasyon iptal seçeneği de bulunuyor.
  • Mykonos’ta Temmuz veya Ağustos ayında konaklamayı planlıyorsanız, lüks oteller için en azından 4 ay ve bütçeli oteller için en azından 2 ay öncesinden rezervasyon yapmanız gerekir. Otellerin odaları doldukça fiyatlar gün geçtikçe artıyor.
  • Seyahat acentaları ile Mykonos’ta otel aramayın. Kendi başınıza Booking.com’dan veya direkt olarak otel sitelerinden rezervasyonunuzu yapın.
  • Eğer süper eğlenceli bir Mykonos tatili planlıyor ve para sorun değil diyorsanız, kesinlikle Mykonos merkezde kalın. Burada barlar, restoranlar, cafeler eşsiz bir deneyim sunuyor. Bunun yanında geceleri en hareketli olan yerdir. Ayrıca tüm plajlara ulaşım araçlar ile oldukça kolay.
Mykonos'ta nerede kalınır ?

Mykonos’ta nerede kalmalı ?

NOT : Mykonos’a gidip Paradise Beach (Cennet Plajı ) ve Super Paradise Beach’e gitmeden Mykonos gezinizi tamamlamayın. Adadaki en iyi gece kulüplerini ve plaj partilerini bu iki plajda fazlasıyla bulabilirsiniz. Cennet Plajı’na yakın konaklama birimlerine göz atmak için buraya ve Süper Cennet Plajı’ndaki konaklama birimlerine göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz. Bu iki bölge size pahalı gelecek olursa, alternatif olarak aşağıdaki plaj ve bölgelere göz atabilirsiniz. Fakat bütçeniz yeterliyse ve sert parti arıyorsanız bu iki plajın dışına çıkmanıza bile gerek yok.

Mykonos’ta Nerede Kalınır ?

MYKONOS MERKEZ

Mykonos'ta Nerede Kalınır

Poseidon Hotel Suites

Şüphesiz adanın en ideal konaklama bölgesi merkeze yakın konaklama birimleri olacaktır. Fakat bu bölgedeki tesisler süper pahalı olduğundan dolayı, doğru otel tercihi yapmak oldukça önemli.

Eğer merkezde konaklayacak olursanız, adanın birçok yerine ulaşım süper kolay olacaktır. Ayrıca barları, restoranları ve cafeleri de fazlasıyla burada bulabilirsiniz. Mykonos’taki adaların tümüne süper ulaşım ağı sunan merkezde isterseniz uygun fiyata araç kiralamakta mümkün. Fakat araç kiralamayı düşünmüyorsanız, toplu taşıma araçlarına yakın olduğunuzdan emin olun.

Mykonos merkezde daha çok süper lüks otelleri bulabileceğinizi de unutmayın.

Bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede 4-5 yıldızlı oteller süper pahalı olduğundan otel tavsiyesi olarak 3 yıldızlı bir otel olan Poseidon Hotel Suites‘e göz atabilirsiniz.

PSAROU

Mykonos'ta Nerede Kalınır

Palladium Hotel

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna süper canlı ve hareketli bir bölge arıyorsanız, Psarou’da aradığınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu zamana kadar gördüğüm en lüks plajlardan biri olan Psarou’da konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran bir tık daha pahalı.

Bu bölge merkezden az biraz uzak. Fakat adanın en çılgın plaj partilerini burada bulabilirsiniz. Eğer Mykonos’a parti için, sabahlara kadar eğlenmek için gidiyorsanız, ilk adreslerinizden biri Psaraou olmalı diyebilirim. Bu bölgedeki oteller süper pahalı olduğu için bölgeye yürüme mesafesinde bulunan otellere de göz atabilirsiniz.

Psarou bölgesinde ve bölgeye yürüme mesafesinde olan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da, 5 yıldızlı lüks bir otel olan, Psarou’ya 300 metre uzaklıkta bulunan Palladium Hotel‘e göz atabilirsiniz.

PLATİS YİOLAS

Mykonos'ta Nerede Kalınır

Petinos Hotel’in dıştan görünümü

Bu bölge Psarou Plajı’na en yakın olan bölgelerden biri. Yani bu bölgede konaklayarak Psarou’daki plaj partilerine ve eğlencelerine de yürüme mesafesinde olursunuz. Daha çok yalnız seyahat eden genç turistlerin tercih ettiği bu bölgede, akıl almaz bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz.

Platis Yiolas bölgesi, merkez ve Ornos bölgesinden sonra, en kalabalık, en canlı ve en popüler olan bölgedir. Fakat diğer bölgelere göre burada daha uygun otel bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyonlarda aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini burada bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklamayı planlıyorsanız, tercihinizi 3-4 yıldızlı otellerden yana kullanın derim. Hem modernlik hem de konfor bakımından 5 yıldızlı otelleri aratmayan birçok 3-4 yıldızlı oteli burada bulabilirsiniz. Ayrıca, gece hayatı için sağlam planlarınız varsa, bütçenizi konaklayacağınız tesise değil, eğlenceye ayırın.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Petinos Hotel‘i inceleyebilirsiniz.

ORNOS

Mykonos'ta Nerede Kalınır

Yiannaki Hotel

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna en popüler cevaplardan biri olan Ornos, plaj partileri ve süper turist trafiği ile ünlü. Ornos Plajı, diğer parti plajlarına nazaran 1 tık daha hareketli. Fakat süper turist trafiği sizi burada bunaltabiliyor.

Bu bölgenin en güzel yanı, merkeze, havaalanına ve limana yakın olması. Bu bölgedeki birçok otel merkeze ve havaalanına sadece 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani konum olarak Mykonos’taki en ideal bölgelerden. Bunun yanında diğer plajlara ve bölgelere Ornos’tan rahatlıkla ulaşım sağlamak mümkün.

Eğer çift olarak veya arkadaş ortamıyla Mykonos’ta plaj partilerine katılmayı planlıyorsanız, ilk olarak Ornos’a göz atmakta yarar var.

Ornos’ta bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Yiannaki Hotel‘e göz atabilirsiniz.

AGİOS LOANNİS

Mykonos'ta Nerede Kalınır

Apsenti Couples Only

Mykonos’ta gece hayatı için tercih edilebilecek en ideal bir diğer bölge ise, Agios Loannis’tir. Bu bölge daha çok süper lüks 5 yıldızlı otelleri ile popüler olsa da, birkaç uygun fiyatlı 3-4 yıldızlı otelleri de burada bulabilirsiniz. Daha çok çiftlerin ve ailece seyahat edenlerin tercih edebileceği bölgelerden biri olan Agios Loannis’te diğer bölgelere göre nazaran gayet hareketli ve canlı.

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusuna bir balayı oteli arıyorsanız, ilk olarak Agios Loannis’e göz atın derim. Birbirinden kaliteli ve lüks konaklama birimleriyle aradığınız balayı tatilini burada bulabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, merkeze 3-5 km uzaklıkta olursunuz. Bunun yanında, adadaki önemli turistik yerlere ve bölgelere de 2-4 km uzaklıkta olacaksınız. Yani konum olarak adadaki en ideal bölgelerden birinde konaklayacaksınız.

Agios Loannis bölgesindeki tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Apsenti Couples Only (Sadece Çiftler) adlı tesis düşünülebilir.

Mykonos’ta nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat aradığınız zevkte konaklama birimini bu bölgeler arasında rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, çok da bilinmedik olan bölgelerde konaklamanıza gerek yok.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

 

By |2018-03-30T23:51:22+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)