Singapur Hostelleri | En İyi 7 Singapur Hostel Tavsiyesi

Asya’nın en pahalı ülke/şehirlerinden biri olan Singapur, konaklama konusunda iyi bir araştırma isteyen şehirlerden. Bu şehirde bulunan otellerin büyük çoğunluğu 5 yıldızlı otel havasında. Yani, 3 yıldızlı bir otelde bile kalsanız, Avrupa’nın birçok yerindeki 5 yıldızlı bir otel ücreti ödeyebiliyorsunuz. Bu yüzden, Singapur hostelleri bütçeli seyahat planlayanların en çok tercih ettiği konaklama seçeneği oluyor.

Singapur’da hostel seçimi yapmadan önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verin derim. Bu şekilde tarzınıza, amacınıza ve bütçenize en uygun olan hosteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Konaklama bakımından en beğendiğim bölgeler, Orchard Road ve Clarke Quay bölgesidir. Fakat, tüm bölgeler hakkında daha detaylı bir fikir sahibi olmak adına, Singapur’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Singapur Hostelleri

1.Green Kiwi Backpacker Hostel

Birçok arkadaşıma özellikle tavsiye ettiğim hostellerden biri olan Green Kiwi Hostelde, çalışanlar dışında her şey çok güzel. Çalışanları biraz uyuşuk. Yani, bi soru sorsanız bin ah işitebileceğiniz türden. Fakat, olumsuz çalışan yorumlarından sonra, son 3 aydır kendisini yeniden toplayan bu popüler hostel. Singapur’daki en ideal  hostellerden. 2 bine yakın müşteriden 8.3 gibi oldukça güzel bir puana sahip olması da bu hosteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu hostelin ücretsiz kahvaltısı öyle sıradan bir kahvaltı değil. Gayet şık ve bol çeşitli bir kahvaltı. Zaten, müşteri yorumlarına bakacak olursanız da, hep kahvaltısı ile ön plana çıkıyor. Little İndia yakınlarında bulunan bu hostelden birçok turistik yere ulaşım için metroları kullanmanız gerekiyor. Fakat, yürümeyi seven biriyseniz, 30 dakika içerisinde Clarke Quay’a, 15-20 dakika içerisinde Chinatown’a ve Arab mahallesine gidebiliyorsunuz. Yani, konum olarak süper bir yerde bulunmuyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 45 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en uygun dorm ücretine sahip hostellerden.

2.Footprints Hostel

Little İndia’nın tam kalbinde bulunan bu hostel, şehirdeki en popüler hostellerden. Yine birçok yere ulaşmak için ulaşım araçlarını kullanmanız gerekiyor. Fakat, Singapur hostelleri arasında en uygun fiyatlı hostellerden olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 45 TL’den başlıyor. Bunun yanında, 3 bin müşteriden 8.1 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Ücretsiz kahvaltısı ve süper temizliği ile popüler olan bu hosteli de, Singapur hostel tavsiyesi listenize ekleyebilirsiniz.

3.Adler Hostel (Lüks)

Otellerden yeni yeni hostellere mi geçiyorsunuz ? 4-5 yıldızlı otellerden basit bir hostele geçmek zor olabilir. Bu yüzden, bu hostel size gereken modernliği ve lüksü verecektir. Şehirdeki en lüks hostel olan Adler’in gecelik dorm ücretleri 95 TL’den başlıyor. Yani, bir hayli pahalı. Fakat, daha lüks bir hostel arıyorsanız, Adler Hostelin dışında başka hostel aramanıza da gerek yok.

Bu hostelin 8.7 gibi oldukça yüksek bir müşteri puanı var. Yani, sırf bu puana bakarak bile tercih edilebilir. Hostelin bulunduğu konum ise, Chinatown’un tam kalbi. Yani, birçok turistik yere buradan yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

4.River City Inn

Şehirdeki en popüler 3 hostelden biri olan River City Inn, Singapur Nehrine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok temizliği ve konumu ile ön plana çıkan bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise, 60 TL’den başlıyor. Yani, diğer hostellere nazaran bir tık pahalı.

Hostelin 2 bin müşteriden 8.4 gibi oldukça yüksek bir puanı olması da, bu hosteli tercih etmek için yeterli.

5.The Little Red Dot

Bu hostelin en güzel yanı, ücretsiz havaalanı servisi olması. Günün belirli saatlerinde havaalanı-hostel, hostel-havaalanı servisi yapan bu hostelin gecelik dorm ücretleri 50 TL’den başlıyor. Birçok turistik yere de bu hostelden 20-30 dakika yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Yani, konum olarak süper bir yerde bulunmuyor. Ama sırf ücretsiz havaalanı servisi ve 2 bin müşteriden almış olduğu 8.6 gibi bir puanı için bile tercih edilebilecek hostellerden.

6.Betel Box Backpacker Hostel

Singapur Hostelleri arasında en ucuz 3 hostelden biri olan Betel Box, Joo Chiat Road’da bulunuyor. Yani, konum olarak idare edebilecek bir yer. Hostelin gecelik dorm ücretleri ise 43 TL’den başlıyor. Bu kadar ucuz olmasına rağmen 1.000 müşteriden 8.6 gibi oldukça yüksek bir puana sahip.

Bu hostelin artılarından biri de, çift kişilik özel odaların oldukça uygun olması. Gecelik çift kişilik oda ücretleri 180 TL’den başlıyor. Ücretsiz kahvaltısıyla, barıyla, süper yorumları ile Singapur’da tercih edilebilecek en ideal hostel diyebilirim.

7.Shophouse The Social Hostel

Singapur’un en ucuz hosteli olarak bilinen Shophouse, Clarke Quay ve Marina Bay Sands’a sadece 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak en güzel hostellerden (Arab street bölgesinde bulunuyor). Bunun yanında, Chinatown ve Little İndia da hostele yürüme mesafesindedir.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 40 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en ucuz hostellerden. İster karışık ister Female (Sadece kızlar) için olan odaları tercih edebiliyorsunuz. Fakat, Singapur’a yalnız seyahat ediyorsanız, tavsiye edebileceğim hostellerden değil. Çünkü, hostelin ortak alanı çok soğuk. Yani atmosfer açısından hiçbir albenisi yok. Bu yüzden de birçok gezgin ya gece hayatına ya da odalarına kaçıyor. Bu yüzden, bu hosteli sırf ucuz olduğu ve güzel bir konuma sahip olduğu için tercih etmenizi tavsiye ederim.

Singapur’da 4 ay gibi uzun bir süre çalışmış biri olarak, önerebileceğim en ideal hosteller bunlardır. Son olarak size tavsiyem, hostel konusunda beklentinizi çok yüksek tutmamanız olacaktır. Özellikle çalışanlar konusunda beklentinizi düşük tutun. Avrupa’da olduğu gibi size her an yardım edecek hostel resepsiyonisti bulamayabilirsiniz. Bu yüzden, konum, temizlik, fiyat ve puan bakımından size en uygun olan hosteli seçin ve daha fazlasını beklemeyin.

By | 2017-03-04T12:13:13+00:00 Mart 4th, 2017|Asya, Singapur|
error: Content is protected !!
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)