Singapur Otelleri

Güneydoğu Asya‘nın en modern şehirlerinden biri olan Singapur, Avrupai havasıyla turistlerin en beğendiği ülke/şehirlerden. Bu modernliği ve kozmopolit havasından dolayı, Singapur’da nerede konaklayacağınıza karar vermek oldukça zor oluyor. Singapur’da ki otel ve hostel fiyatları sizi epey şaşırtacak. Özellikle, Bangkok veya Kuala Lumpur gibi otel/hostel fiyatlarının oldukça ucuz olduğu şehirlerden Singapur’a gitmeyi planlıyorsanız, çılgın otel fiyatları için hazır olun.
Singapur’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere özel otel ve diğer konaklama tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Singapur’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Singapur, Asya’daki en pahalı ülke-şehirlerden biri. Bu yüzden de konaklama için az da olsa araştırma yapmak gerekiyor. Zaten burada 2 günden fazla konaklamanızı da pek tavsiye etmem. Küçük bir yer olduğu için Singapur’u 1-2 günde halledebilirsiniz. Öncelikle konaklama birimlerine bakmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin derim. Bölge seçimi yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Singapur'da Nerede Kalınır ?
Singapur’da Kalınacak Yerler

Acelem Var Diyorsanız ; 

Marina Bay Bölgesi ; Bu bölge, Singapur’un en çok tercih edilen ve en beğenilen bölgesidir. Ayrıca üzerinde gemisi olan binada burada bulunur. Şehrin en hareketli ve en turistik yeridir. Gördüğünüz insanların %90’ı turisttir. Biraz daha diğer bölgelere nazaran pahalıdır. Ama kısa bir süreliğine Singapur’u ziyaret ediyorsanız en ideal bölgedir. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede Konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Marina Bay Sands 5 Yıldız ; Hep hayalini kurduğumuz bu otel kısmet olmasa da, bütçeniz yetiyorsa gözünün kapalı tercih edin. Bu otelde konaklamasanız dahi havuzuna ve kumarhanesine göz atın. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
 • City Balcony Apartment with Marina Bay View – Daire 4 Yıldız ; Maalesef bu bölgede 5 yıldızlı otellerin dışında otel yok. Geri kalan tesisler daireden oluşuyor. City Balcony adlı bu tesis de bu bölgedeki en ideal dairelerden biri. Booking.com aracılığıyla tesisi incele & fiyatlara göz at 

1.Marina Bay Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi ve En Lüks Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Marina Bay Bölgesi Singapur
Marina Bay Bölgesi – Marina Bay Sands

Singapur pahalı demiştik. Fakat Marina Bay biraz daha pahalı diyebiliriz 🙂 Burası şehrin en turistik bölgesi ve buraya gelen turistler çevredeki otellere ağzı açık bakar. Hayal kurar, keşke şu otelde konaklayabilsem der. Biz de öyleyiz aslında. 4 ay gibi uzun bir süre Singapur’a yaşamış olmama rağmen Marina Bay’daki otellerde konaklayacak havayı kendimde bulamadım.

Burası Singapur’da gezilecek yerler bakımından süper popüler olan yerlere yakın bir konumda. Zaten Marina Bay Bölgesi’nin kendi başlı başına görülmesi gereken yer.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Ben de para var, 5 yıldızlı otelde de konaklarım sen bana şehrin en iyi ve en lüks bölgesini göster diyorsanız
 • Pahalı restoranlara ve kafelere alışkınsanız.( Ucuza yemek isterseniz, MRT’yi kullanarak Arab Street ve Chinatown gibi yemekleri ucuza bulabileceğiniz yerlere gitmeniz gerekiyor)
 • Binlerce turisti koşuştururken otelimin balkonunda seyredeyim, onlara el sallayayım diyorsanız
 • Kumarhaneye yakın olmak istiyorsanız
 • Şehirdeki en iyi fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Dairelerde de konaklarım diyorsanız (Bütçeli olmak adına şart)

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Süper turistik bölgeler ile aranız iyi değilse
 • 2-3 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranlara yakın olmak istiyorsanız
 • Bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız
Botanik Bahçesi Singapur
Botanik Bahçesi – Marina Bay

Marina Bay Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Sands Skypark’tan (55.Kattan) şehrin akıl almaz manzarasını izleyin

Botanik Bahçesi’ne akşam gidin. Gündüzleri pek bir esprisi yok. Güzel fotoğraf kareleri yakalamayı da unutmayın.

ArtScience Müzesi’nde dünya standartlarında sergileri görün. Mimari yapıya hayran kalacaksınız.

Dünyanın en yüksek mikro bira fabrikası olan LeVel 33’te bir bardak bira için.

Marina Bay Art Trail’de yürümeyi unutmayın.

Merlion Park’ı ziyaret edin ve Singapur’un sembolü olan ünlü Merlion (yarı balık, yarı aslan) heykelini görün.

Esplanade’nin dış mimarisini görün. Yada paranız çoksa bir konsere katılın.

Marina Bay Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Little İndia Bölgesi – Bölge Puanı 85/100 – En Ucuza Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Little İndia Bölgesi Singapur
Little İndia

Singapur’da gördüğünüz veya göreceğiniz Hintliler, moderndir, giyinmesini bilir. Kızlara asılmaz. Eğitimlidir. Yani Hindistan’daki veya Malezya’daki gibi değildir. Bir kızın peşine 500 Hintli takılmaz.

Little İndia, Hintlilerin en fazla ticaret yaptığı bölge. Bu bölgede çok fazla hostel bulunuyor. Eğer hostellerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgeye göz atabilirsiniz. MRT hattı burada çok iyi gelişmiştir.

Litte İndia aslında pek de little değil. Yani bu bölge şehirdeki birçok bölgeyle kapışacak büyüklükte. Ama öyle labirent gibi değil. Aradığınız sokağı veya otelinizi elinizle koymuş gibi bulabilirsiniz.

Singapur’da ucuza yemek yemek, alışveriş yapmak veya ucuza konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge burasıdır. Ucuz ve Hintli diyince de çekinmeyin. Burası şehrin en havalı ve en canlı bölgelerinden. İnanın bana Singapur’da değil tehlikeli bölge, tehlikeli insan yoktur. Varsa da bunu sadece tehlikeli olan kişi biliyordur. Bu yüzden burası güvenli mi değil mi ? gibi soruları aklınıza getirmeyin. Singapur’da elin 100 bin lirayla gez kimse sana o paralar ney öyle diye sormaz bile.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehirdeki en ucuz konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoran ve alışveriş mağazalarına yakın olmak istiyorsanız
 • Konakladığım bölgede toplu taşıma araçlarına kolay ulaşım, dilediğim yerlere çabucak ulaşayım diyorsanız
 • Singapur’u yürüyerek de keşfederim diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Marina Bay yanı başımda olsun diyorsanız
 • Lüks oteller olmazsa olmazlarınızdansa

Little İndia Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Serangoon Yolu’nu görün. Bölgenin ana caddesidir.

Renkli, tarihi ve ikonik dükkanları görün.

Race Course Road adlı yol boyunca kendi kendinize bar turuna çıkın. Şehirdeki en uygun barlardan birkaç şey için.

Harika yiyecek tezgahlarının birinde veya restoranlarda ucuz ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarın.

Singapur’un en büyük iç mekanlı “ıslak” pazarı olan Tekka Center’da çeşitli ürün ve yerel lezzetler satın alın.

Hint giysi aksesuarları, eşyaları ve daha fazlasıyla dolu dar bir sokak olan Little India Arcade’de dolaşın.

Singapur’un en eski ve en önemli Hindu Tapınağı olan, girintili bir oyma gopuraya (ana kapının üstündeki heykel) ev sahipliği yapan Sri Mariamman Tapınağı’nı ziyaret edin.

Singapur’un 24 saat açık alışveriş merkezlerinden biri olan Mustafa Center’da alışveriş yapın. Sunulan 75.000’den fazla ürünle, bir veya iki bibloyla dolaşmak zorunda kalacaksınız. (Burası gerçekten akıl almaz bir yer. Aklınıza gelebilecek tüm ürünleri, yeme, içme bulabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’den ithal edilen Pop Kek, Eti Puf ve lokumları da burada bulabilirsiniz. Canınız çekerse uğrayın)

Booking.com aracılığıyla Little İndia Bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Hotel 81 Rochor 2 Yıldız ; Bölge, zaten uygun bir de 2 yıldızlı bir otel seçip daha uygun olsun derseniz, Hotel 81 adlı bu tesise göz atabilirsiniz. Eğer otellerden beklentiniz çok yüksek ise, Little İndia size istediğiniz vermeyecektir. Çünkü bu bölge bütçeli oteller ile dolu. Süper bir hizmet ve süper lüks konaklama birimleri beklemeyin. Bu bölgede ilk olarak bu tesise göz atın. Bu tesisin konumu güzel ve merkezi. MRT’ye yakın. Ayrıca bölgenin restoranlarına da bu otelden yürüyerek gidebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel 81 Dickson 2 Yıldız ; Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna hem popüler hem de ucuz bir cevap olan Dickson Hotel, bu bölgenin en çok tercih edileni. Elektronik cenneti Sim Lim Meydanı ve Bugis MRT İstasyonu’na yürüyerek 10 dakika uzaklıktadır. Konumu da fena değil. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • RedDoorz Plus @ Little India 3 Yıldız ; Henüz yeni sayılan otellerden biri. Bugis Caddesi’ne 1 km uzaklıkta bulunuyor. Çok fazla konuk yorumu olmasa da, yeni olduğundan (2019 Haziranda açılmış) ve güzel bir konuma sahip olduğundan dolayı göz atılabilir. Bu bölgede tutunabilmesi için de 1-2 yıl boyunca fiyatları 2 yıldızlı otellerin fiyatlarına kadar çekecektir. Bu yüzden mutlaka göz atın derim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Clarke Quay Bölgesi – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Clarke Quay Singapur'da Nerede Kalınır
Clarke Quay Gündüz

Eğer Singapur gece hayatı için ciddi anlamda bir plan yapıyorsanız ve para çok da problem değilse, bu bölgede yer alan otel ve hosteller gayet mantıklı olacaktır. Bu bölgeden birçok turistik yere, ulaşım araçlarıyla rahatlıkla gitmek de gayet mümkün.

Bu bölge, Chinatown ve Singapur nehri arasında bulunuyor. Gecenin geç saatlerine kadar bu bölgede fazlasıyla eğlenebiliyorsunuz. Birbirinden şık restoranlar, barlar ve gece kulüplerini bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Singapur’a kadar gidiyorum, gece hayatı olmadan, Çinli kızlarla tanışmadan da olmaz diyorsanız
 • Bir gece kulübüne giriş için 50 SGD ödeyip, ödediğiniz ücreti 30 saniyede unutabilirseniz
 • Şehirdeki en klas, en güzel ve en genç nüfusun olduğu yerde konaklamak istiyorsanız
 • Otelde içeceğime Seven Eleven’dan biramı alır köprüde manzaraya karşı içerim diyorsanız
 • Şehrin birinci sınıf restoranlarında veya barlarına yakın olmak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız (Çocuklar için sakıncalı bir yer değil. Fakat ne bileyim ben burada hiç çocuk görmedim. Çok garip olurdu heralde, diye düşünüyoruz)
 • Seçici biriyim, 100 otel arasında anca aradığımı bulurum diyorsanız (Bu bölgede taş çatlasa 10 otel ve 20 diğer konaklama birimleri bulunuyor)
Clark Quay Singapur'da Nerede Kalınır
Clarke Quay Bölgesi – Gece

Clarke Quay Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Nehir boyunca gezinirken, Clarke Quay ve Singapur’un eşsiz manzarasının keyfini çıkarın.

Seven Eleven’dan birkaç bira alıp köprüde 500 tane turistle birlikte için.

Asya Medeniyetleri Müzesi’nde Asya’nın dört bir yanından 1300’den fazla eseri görün.

”1-Altitude Viewing Gallery”de Singapur’un en yüksek noktasından 360 derecelik manzaranın keyfini çıkarın

Singapur’un en popüler kulübü Attica’da gece boyunca dans edin

Clarke Quay’den sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan ve 100 yıllık bir Çin tapınağı olan Hong San See Tapınağı’nı ziyaret edin.

Asya’nın ilk prosecco ve votka barı Bar Opiume’de, şehrin elit insanlarıyla aynı havayı soluyun.

Ulusal Sanat Galerisi’nde dünyanın en büyük Singapur ve Güneydoğu Asya sanat koleksiyonunu görün.

Adrenalininizi G-Max Ters Bungy’de pompalayın, saatte 200 kilometreye kadar ters bungee jumping.

Booking.com aracılığıyla Clarke Quay yakınlarında yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Swissotel Merchant Court Singapore 5 Yıldız ; Singapur’da konaklama için şık ve lüks bir otel arıyorsanız aradığınızı bu tesiste fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara bu otelde oda bulabiliyorsunuz. Bölgenin hareketli yerine bu otelden yürüyerek 2-3 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Holiday Inn Express Singapore Clarke Quay 4 Yıldız ; Biraz daha bütçeli ama hala lüks bir otel için de Holiday Inn’e göz atabilirsiniz. MRT istasyonuna 10 dakika yürüme mesafesinde ve Chinatown’a da ortalama 1 km uzaklıkta bulunmaktadır. Clarke Quay’in kalbine ise yürüyerek 5 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin, 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.CHİNATOWN BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Her Şeyden Az Biraz Diyenler İçin Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Chinatown Bölgesi Sİngapur
Chinatown

Eğer Çin yemekleri ile aranız iyiyse, bu bölgede çok ama çok ucuza öğle ve akşam yemeklerinizi aradan çıkarabilirsiniz. Tabi, bunun yanında birkaç lüks restoran da bulunuyor. Yani, hemen hemen her bütçeye uygun restoranları bu bölgede bulmak pekala mümkün.

Bu bölgede, pazarlar, tapınaklar ve birçok Çin mağazası bulabiliyorsunuz. Yani, Çin ürünü olan birçok şeyi burada uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatları da bulunuyor. Yani hafta içi için 1-2 ay önceden rezervasyon yapmayı planlıyorsanız, %30’a varan fırsat indirimleri olan tesisleri burada bulabilirsiniz. Bu bölgeden Singapur gece hayatı için en iyi ve en ideal bölge olan Clarke Quay‘e de çok rahat bir şekilde ulaşmak mümkün.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehrin en iyi ve en uygun bölgelerinden birinde konaklamak istiyorsanız
 • Yeni ve Eski’nin güzelce harmanlandığı bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Dini yerlere yakın olayım diyorsanız
 • Turistik yerlere çok rahat bir şekilde toplu taşıma araçlarıyla ulaşayım veya 1-1.5 km yürürüm be ne olacak diyorsanız
 • Singapur’da gezilecek birçok yere yürüyerek gideyim diyorsanız
 • Clarke Quay Bölgesi’ne, yani şehrin gece hayatına da yürüme mesafesinde olayım diyorsanız (Ortalama 1 km)
 • Ucuz yemek önemli diyorsanız
 • Ucuz otel için Little İndia Bölgesi’ne alternatif arıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Çinliler ile aranız yoksa
 • Çin yemeklerini sevmiyorsanız
 • Lüks restoranlar arıyorsanız

Chinatown Bölgesi’nde Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Geceleri ”Club Street”te dans edin.

Singapur Şehir Galerisi’ni ziyaret edin ve şehrin ve ülkenin büyük ölçekli modellerini görüntülerken Singapur’un kentsel gelişim tarihini keşfedin.

Ann Siang Parkı’nda yürüyün ve Çin mahallesindeki en yüksek coğrafi noktalardan birine tırmanın.

Buddha Tooth Relic Tapınağı’nı ziyaret et ve 27 metrelik Maitreya Buddha heykelini gör.

Pinnacle @ Duxton Skybride’a tırmanın ve Singapur’un en yüksek konut projesinden şehrin etkileyici manzarasını izleyin.

Smith Caddesi boyunca dolaşın ve sokak tezgahlarından bir şeyler alın ve ağız sulandıran yemeklerin tadını çıkarın.

Singapur’un en eski Çin tapınağı olan ve 1820 yılına kadar uzanan Thian Hock Keng Tapınağı’nı ziyaret edin.

Hawker Food Center’da ya da Chinatown kompleksinde ucuz ama lezzetli yemeklerin tadını çıkarın

Booking.com aracılığıyla Chinatown’da bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel 1887, The New Opera House 3 Yıldız ; Chinatown’un kalbinde bulunan bu bütçeli otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Sri Mariamman Tapınağı’nın hemen yanında bulunan bu otelden bölgedeki birçok noktaya çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Otelin 7.7 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Q Loft Hotel1929@Chinatown 3 Yıldız ; Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en uygun cevaplardan biri olan bu tesis, bölgedeki en iyi konuma sahip tesislerden. 7.9 gibi bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otelden en yakın tapınak 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani otelinizde ses yalıtım sistemi olmasa da, bu tapınaklardan gelen sesleri duymazsınız. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel 81 Chinatown 2 Yıldız ; Bölgenin en hareketli ve en kalabalık bir yerinde bulunan bu tesis, konum olarak oldukça merkezi. Ayrıca bölgedeki en uygun fiyatlı tesislerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Sentosa Adası Bölgesi – Bölge Puanı 80/100 – Ailece Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Sentosa Adası Singapur
Sentosa Adası

Singapur’da konaklama için Sentosa Adası yere göğe sığdırılamaz. Fakat biz ısrarla bu bölgeyi yazmak istemesek de, maalesef internetteki birçok yanlış bilgiden dolayı yazmak istedik.

Tamam burası şehirdeki en güzel bölgelerden. Sonuçta ada yani. Ailece konaklayabilecek en güzel bölgelerden. Fakat bu ada, Singapur’un en pahalı. Yani bir kere seven eleven fiyatları 2 katı. Yani buraya ucuz diyen arkadaşlar ya işkembe-i kübradan sallıyorlar, hayatında Singapur görmemişler. Yada biz Singapur’da hiç yaşamamışız.

Clarke Quay’de seven eleven’da en ucuz bira 5 dolar, Sentosa’da seven eleven’da en ucuz bira 9 dolar. Buradan hesabını siz yapın. Biz bu adaya, biralarımızı, SUYUMUZU, yiyeceklerimizi alarak gideriz. Yani öyle elini kolunu sallayarak gitmek için sağlam bir bütçe şart.

Yok ben yemem içmem diyorsanız, bu bölgeden sağlıklı bir şekilde ayrılabilirsiniz 🙂 Fakat bu bölge pahalı. Ciddi anlamda pahalı. Bunun bilin yeter. Bunun yanında konaklama birimlerinde kahvaltı ve akşam yemeği veren tesisler bulabilirseniz, bu bölge tercih edilesi en ideal yerlerden olabilir.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Pahalı bölgelere alışkınsanız,
 • Çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız (Çocuk dostu bir bölgedir)
 • 1 su için 4 Singapur doları ödemeye razıysanız
 • Singapur’da plaja da yakın olayım diyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Bu bölgenin ucuz olduğunu söyleyen arkadaşlara inanıyorsanız
 • Bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız
 • Plajlar ile işiniz yoksa
 • Ucuz restoranlar arıyorsanız
Sentosa Adası
Sentosa Adası

Sentosa Adası’nda Gezilecek Yerler ve Yapılacak Şeyler

Tiger Sky Tower’ın üstünde durun ve Asya’nın en yüksek gözlem kulesinden Sentosa, Singapur ve güney adaların 360 derecelik manzarasını izleyin.

Senoso, Palawan veya Siloso plajlarında güneşin keyfini çıkarın

Çocuğunuzu Universal Studios Singapore’da şımartın ve bir gününüzü tema parkının yedi bölge, keşif, fantezi ve eğlence bölgesini keşfederek geçirin!

S.E.A’yı ziyaret et. Akvaryum ve dünyanın en büyük oceanarium’unda okyanusun nazik devleri hakkında bir şeyler öğrenin. Bırakın çocuklarınız Singapur’un keyfini burada çıkarsın.

Dost canlısı balıklarla şnorkel yapın

Adventure Cove Su Parkı’na da gidin.

Çığır açan görsel-işitsel teknolojilerini ışık ve su efektleriyle birleştiren dünyanın en büyük animatronik Crane Dance’a hayran kalacaksınız.

Teleferik deneyimi yaşayın

Singapur’daki tek halka açık golf sahasında golf oynamaya çalışın. Merak etmeyin burası bizim gibi acemilerle dolu 🙂

6.KAMPONG GLAM/ARAB STREET BÖLGESİ – Bölge Puanı 75/100 – Arap Yemeklerine Yakın Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Arab Street Bölgesi
Arab Street Bölgesi

Little İndia bölgesine yürüme mesafesinde olan Arab bölgesi de, Singapur’da nerede kalmalı? sorunuza en güzel cevaplardan.

Birbirinden leziz yemekleri bulabileceğiniz restoranları ile, birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunmasıyla ve Türklerin/Araplar tarafından en çok tercih edilen bölge olmasıyla, düşünülebilecek bölgelerden biri. Bu bölgede bulunan otel ve hostel fiyatları, çok ucuz olmasa da diğer bölgelere nazaran oldukça uygundur. Bunun yanında, çıtanızı biraz artırmayı planlıyorsanız, en lüks ve şık otelleri de bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan otelleri, ağırlıklı olarak Müslüman halk tercih ettiğinden dolayı, otel restoranlarında çıkan yemeklere de tereddütsüz güvenebilirsiniz.

Booking.com aracılığıyla Kampong Glam bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; Booking.com

7.BUGİS BÖLGESİ – Bölge Puanı 75/100 – Singapur’da Nerede Kalınır ? 

Bugis Bölgesi

Müzelere ve anıtlara ev sahipliği yapan bu bölge, Kampong Glam bölgesine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Birçok ulaşım aracı ile dilediğiniz hemen hemen her yere bu bölgeden ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında, birbirinden farklı tarzda ve lezzette restoranları ile de, zor yemek seçenlerin tercih edebileceği yerlerden.

Havaalanından MRT ile ulaşımın en kolay olduğu bölgelerden olan Bugis’te bulunan hostellerin birçoğu Capsule (Kapalı yatak sistemi) dorm odalarından oluşuyor. Yani, herkesin kendi mahremiyeti oluyor. Bu da, hostellerden çekinenler için oldukça güzel bir şey.

Booking.com aracılığıyla Bugis bölgesinde yer alan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 4 yıldızlı bir otel olan Parkroyal on Beach Road adlı tesise göz atabilirsiniz.

8.ORCHARD ROAD – Bölge Puanı 85/100 

Singapur'da Nerede Kalınır
Orchard Bölgesi – Singapur’da hangi bölgede kalınır ?

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan Orchard Road bölgesi, bir alışveriş cenneti olarak bilinir. Birbirinden şık ve lüks mağazalarıyla, alışveriş caddeleri ve merkezleri ile, alışveriş sevenlerin beğenebileceği bölgelerden biri. Fakat, bu bölgede bulunan otellerin birçoğu oldukça pahalı. Bu yüzden, bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız, bu bölgeden uzak durmakta yarar var.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehir merkezine ve turistik yerlere gitmek için her zaman toplu taşıma araçlarını kullanırım sorun değil diyorsanız
 • Marina Bay gibi şık, lüks bir yerde konaklamak istiyorsanız (Burası Marina Bay’a en güzel alternatiftir)
 • Şehrin turistik havasından kurtulup biraz daha yerli halk ile iç içe olmak istiyorsanız
 • Alışveriş tutkunuysanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız
 • Otelim Marina Bay’a yakın olsun diyorsanız
 • Ucuz restoranlar bol olsun diyorsanız
Singapur'da Nerede Kalınır ?
Orchard Road

Booking.com aracılığıyla Orchard bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel Chancellor@Orchard 3 Yıldız ; Singapur’daki en ideal ve en çok tercih edilen otellerden biri olarak bilinen bu tesis, alışveriş, eğlence ve yemek mekanlarına sadece birkaç adım uzaklıkta bulunmaktadır. Singapur’daki bazı turistik noktalara yakın olsa da, Marina Bay gibi yerlere uzaktır. Bütçeli bir tercih için düşünülebilecek otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Jen Tanglin Singapore by Shangri-La 4 Yıldız ; Bölgedeki en şık ve en lüks otellerden biri olan bu tesis, konum olarak Orchad’daki en ideal yerde bulunuyor. Birbirinden güzel restoranlara, kafelere ve alışveriş mağazalarına yürüme mesafesinde bulunan bu otelde açık yüzme havuzu ve aile odaları da bulunmakta. Ayrıca otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Singapur’da Konaklayacağınız Yere Hala Karar Veremediniz mi ?

Singapur'da Nerede Kalınır ?
Singapur’da Nerede Kalmalı ?

Singapur’da konaklama için yeteri kadar bütçeniz varsa, Clarke Quay, Marina Bay veya Orchard Bölgesi’nde konaklayın. Bu bölgelerde aradığınız zevkte konaklama birimlerini mutlaka bulacaksınız.

Bunun yanında süper bütçeli bir Singapur gezisi planlıyorsanız, Chinatown ve Little İndia sizin için en ideal bölgeler. Bu bölgeler, gayet güzel konuma sahip olduğu gibi her şey elinizin altında.

Sentosa Adası çok tavsiye edilir, çok övülür, hatta Singapur’da en ucuza konaklama birimlerini bulabileceğiniz yer olarak bahsedilir. Ama bunların hepsi dümen. Biri yanlış birinden duyuyor, öbürü de aynı yanlış bilgiyi kopyala yapıştır yapıyor ve ortaya böyle bir sonuç çıkıyor. Sentosa Adası, Marina Bay Bölgesi ile kapışacak pahalılıkta. Zaten Sentosa Adası’na gitmeyi planlıyorsanız, yanınızda su bile götürün. Aksi takdirde sulara bile 2-3 kat fazla ücret ödeyeceksiniz.

Adanın plajları güzel yüzebilir, güneşlenebilirsiniz. Fakat bunların hepsi ücretli. Şemsiye ücretli, şezlong ücretli. Bunun yanında ailece Singapur’a seyahat ediyorsanız, allah var, sizin için güzel bir bölge olacaktır. Fakat bütçenizi tekrar gözden geçirin. İlla bu bölgede konaklamak istiyorsanız, kahvaltı ve akşam yemeği dahil olan otelleri tercih edin. Dışarıda yemek yemeyin. Su bile içmeyin.

Tavsiyeler

Singapur'da Nerede Kalınır ?
Singapur’da Konaklama

Singapur’da nerede konaklayacağınıza karar vermek, maddi olarak biraz zor olabiliyor. Eğer 3-4 kişi Singapur’a seyahat ediyorsanız, Airbnb  yolu ile veya Booking.com aracılığıyla, 3-5 kişilik dairelere göz atın derim. Bu daireler arasında en lüks olanı seçecek olursanız bile, taş çatlasa kişi başı 100£ ödersiniz. Tabi, bu biraz lükse kaçar. Eğer, 150-200£ (Toplam ücret) arasında 4 kişilik daireleri bulabilirseniz, ekonomik açıdan çok daha iyi olacaktır. Zaten Singapur’da yemek fiyatları da oldukça pahalı olduğundan kendi yemeğinizi yapabileceğiniz bu daireleri düşünmeye başlayın derim.

Singapur’da konaklama için tercih yapmak gerçekten zor olabiliyor. Özellikle sınırlı bir bütçeniz varsa. Bu şehirde her şey pahalı, gidecek yerler pahalı, alkol pahalı, şu pahalı, o pahalı. Hepsi doğru. Fakat bu şehirde 4 ay kalmış biri olarak söylüyorum, her şeyi göründüğünün yarı fiyatına alabileceğiniz yerler var desem ?

Evet Singapur gibi bir yerde kaçak sigara veya bir almak mümkün. Ucuz restoranlar bulmak mümkün. Ucuza alışveriş yapabileceğiniz mağazaları bulmak. Hem de ucuza konaklayabileceğiniz oteller mümkün.

Şöyle ki, eğer alkolu bağımlısı değilseniz bu işe girmeyin. Sigara için de mutlaka yanınızda bir lokal bulundurun veya Little İndia veya Chinatown Bölgesi’nde herhangi birinden rica etmeye çalışın. Size ucuz sigaraları nerede bulabileceğinizi söyleyeceklerdir.

Bunun yanında ucuz konaklama birimleri için mutlaka Chinatown veya Little İndia Bölgeleri’ni tercih edin. Şehir merkezine uzaklaşırsam daha ucuz otel bulurum mantığı maalesef Singapur’da geçerli değil.

Singapur’da 3 ve 4 yıldızlı oteller yerine hostelleri de tercih edebilirsiniz. Çünkü, Singapur’da bulunan hostellerin çoğu, en az 3 yıldızlı oteller kadar lüks ve moderndir.

Singapur’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem Marina Bay Sand’a hem de Clarke Quay bölgelerine yakın olmak adına, şehirde tercih edebileceğiniz en ideal bölgeler bunlardan ibaret. Aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bu bölgelerde bulabileceğinizden dolayı da, başka bölgelerle aklınızı bulandırmayın derim.

Bunlar da İlginizi Çekebilir Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...