Singapur Hakkında Genel Bilgiler

Singapur Asya kıtasının en popüler ve en yüksek ekonomiye sahip Ülkelerinden biridir.Genel anlamda yaşam şartlarının yüksek olması sebebi ile pahalı bir Ülke olan Singapur hakkında genel bilgiler bulacağınız bu yazıda Singapur nerede?,Singapur vize istiyor mu?, Singapur para birimi nedir? gibi birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Genel Bilgiler

Lion City olarak bilinen bir şehir-devlet olan Singapur Asya’nın en popüler Ülkelerinden biridir. Singapur’un ikonu haline gelmiş balık gövdeli, aslan kafalı merlion aslanı heykeli Singapur’un en bilinen özelliğidir.

Güneydoğu Asya’da 54 küçük adadan oluşan Singapur’un Ana adası Malezya yarımadasının güney ucunda bir geçit ile bağlıdır.Yabancı yatırımcıların Singapur ekonomisine katkısı ve Stratejik konumu ile Singapur Dünyanın en yüksek ekonomisine sahip Ülkelerinden biri olmuştur.

Singapur’da nerede konaklayacağınıza henüz karar veremediyseniz Singapur’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölgelere özel konaklama birimlerine göz atabilir ve hangi bölgenin çok daha elverişli ve uygun konaklama birimlerine sahip olduğunu öğrenebilirsiniz. Singapur’da bulunan en ideal konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Singapur Nerede ?

Singapur Hint Okyanusu ve Çin Denizi arasında, Güneydoğu Asya’da Malay(Malezya) yarımadasının güney ucunda yer almaktadır.S ingapur hem bir Ülke hemde şehirdir.

Singapur Vize İstiyor mu ?

Singapur’a 90 güne kadar olan seyahatleriniz için hiçbir vize uygulaması bulunmamaktadır.Ancak Singapur girişlerinizde ne kadar kalacağınızı sorduklarında 2-3 hafta derseniz genelde size 1 ay vizesiz geçiş hakkı verilmektedir.O yüzden daha fazla kalabilme durumunuz varsa bunu belirtmeniz gerekmektedir.

Singapur Para Birimi 

Singapur para birimi Singapur Doları’dır ve kısaltması SGD’dir.Muhteşem bir ekonomiye sahip, Hemen hemen bir Avustralya Doları ile ya da Bir Amerikan Doları ile aynı değerde olan SGD yakın zamanda bu Ülkelerin para birimlerinden daha değerli olabileceği sanılmaktadır.

Singapur’a nasıl gidilir ?

Singapura en iyi aktarmalı uçaklar ile gidebilirsiniz.Direkt olarak Singapur’a değilde önce ya Endonezya’ya ya da Malezya (Kuala Lumpur)’a gitmeniz daha bütçeli olacaktır. Birçok iş adamının haftalık ve aylık Singapur seyahati yaptığını düşünürseniz fiyatların biraz yüksek olması normaldir.

Malezya’dan Singapur’a havaayolu ile ya da karayolu ile gidebilirsiniz.Otobüs yolculuğu 5-6 saat sürmektedir ve ücretler ise 35-40 tl arasındadır.Uçak yolculuğu ise 45-55 dakika sürmektedir ve biletinizi Kuala Lumpur’dan Singapur olarak 2 hafta öncesinden alırsanız 40 tl’ye kadar bilet bulabilirsiniz.2-3 gün önceden almak isterseniz fiyatlar genelde 90-150tl arasında değişmektedir.

Singapur’da Nerede Kalınır ?

Singapur konaklama için pahalı diyebileceğimiz bir Ülkedir.Bu yüzden en iyi konaklama biçimi bütçeli oteller ya da hostellerdir. Singapur hostelleri genel anlamda çok moderndir ve ücretleride çok pahalı değildir.Tavsiye edebileceğim hosteller ; Wink hostel, The green kiwi,Beary best ve The pod boutique en popüler ve en iyi olanlardandır.Hotel olarak ise Grand Mercure ve Wanderlust iyi bir seçenek olabilir.

Singapur genel bilgiler hakkında sormak istedikleriniz ya da eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak iletebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...