Singapur Hostelleri | En İyi 7 Singapur Hostel Tavsiyesi

Asya’nın en pahalı ülke/şehirlerinden biri olan Singapur, konaklama konusunda iyi bir araştırma isteyen şehirlerden. Bu şehirde bulunan otellerin büyük çoğunluğu 5 yıldızlı otel havasında. Yani, 3 yıldızlı bir otelde bile kalsanız, Avrupa’nın birçok yerindeki 5 yıldızlı bir otel ücreti ödeyebiliyorsunuz. Bu yüzden Singapur hostelleri bütçeli seyahat planlayanların en çok tercih ettiği konaklama seçeneği oluyor.

Singapur’da hostel seçimi yapmadan önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar verin derim. Bu şekilde tarzınıza, amacınıza ve bütçenize en uygun olan hosteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Konaklama bakımından en beğendiğim bölgeler, Orchard Road ve Clarke Quay bölgesidir. Fakat tüm bölgeler hakkında daha detaylı bir fikir sahibi olmak adına, Singapur’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atabilirsiniz.

Singapur Hostelleri

1.Bunc Hostel

Singapur Hostelleri

Bunc Hostel

Birçok arkadaşıma özellikle tavsiye ettiğim hostellerden biri olan Bunc Hostelde, çalışanlar dışında her şey çok güzel. Çalışanları biraz uyuşuk. Yani bi soru sorsanız bin ah işitebileceğiniz türden. Fakat olumsuz çalışan yorumlarından sonra, son 6 aydır kendisini yeniden toplayan bu popüler hostel. Singapur’daki en ideal  hostellerden. 1.000 konuktan 7.8 gibi oldukça güzel bir değerlendirme puanına sahip olması da bu hosteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

Bu hostelin ücretsiz kahvaltısı öyle sıradan bir kahvaltı değil. Gayet şık ve bol çeşitli bir kahvaltı. Zaten, müşteri yorumlarına bakacak olursanız da, hep kahvaltısı ile ön plana çıkıyor. Little İndia yakınlarında bulunan bu hostelden birçok turistik yere ulaşım için metroları kullanmanız gerekiyor. Fakat, yürümeyi seven biriyseniz, 30 dakika içerisinde Clarke Quay’a, 15-20 dakika içerisinde Chinatown’a ve Arab mahallesine gidebiliyorsunuz. Yani, konum olarak süper bir yerde bulunmuyor.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 90 TL’den başlıyor. Yani şehirdeki hostel ortalamasına göre gayet normal

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Footprints Hostel

Singapur Hostelleri

Footprints Hostel

Little İndia’nın tam kalbinde bulunan bu hostel, şehirdeki en popüler hostellerden. Yine birçok yere ulaşmak için ulaşım araçlarını kullanmanız gerekiyor. Fakat, Singapur hostelleri arasında en uygun fiyatlı hostellerden olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 45 TL’den başlıyor. Bunun yanında, 3 bin müşteriden 8.1 gibi oldukça yüksek bir puanı var. Ücretsiz kahvaltısı ve süper temizliği ile popüler olan bu hosteli de, Singapur hostel tavsiyesi listenize ekleyebilirsiniz.

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Adler Hostel (Lüks)

Singapur Hostelleri

Adler Luxury Hostel

Otellerden yeni yeni hostellere mi geçiyorsunuz ? 4-5 yıldızlı otellerden basit bir hostele geçmek zor olabilir. Bu yüzden, bu hostel size gereken modernliği ve lüksü verecektir. Şehirdeki en lüks hostel olan Adler’in gecelik dorm ücretleri 120 TL’den başlıyor. Yani, bir hayli pahalı. Fakat, daha lüks bir hostel arıyorsanız, Adler Hostelin dışında başka hostel aramanıza da gerek yok.

Bu hostelin 8.6 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı var. Yani, sırf bu puana bakarak bile tercih edilebilir. Hostelin bulunduğu konum ise, Chinatown’un tam kalbi. Yani birçok turistik yere buradan yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Zen Hostel Hong Kong Caddesi Singapur

Singapur Hostelleri

Zen Hostel Hong Kong Street

Şehirdeki en popüler 3 hostelden biri olan Zen Hostel, Singapur Nehrine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha çok temizliği ve konumu ile ön plana çıkan bu hostelin gecelik dorm ücretleri ise, 60 TL’den başlıyor. Yani, diğer hostellere nazaran bir tık pahalı.

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.The Pod & Beach Road Boutique Capsule Hostel

Singapur Hostelleri

The Pod Beach Capsule Hostel

Singapur’un en modern ve şık hostellerden biri olan  The Pod, şehirdeki en popüler hostellerden. Süper açık büfe kahvaltısı ile şehirdeki diğer hostellerden ayrılan bu hostelin 2 bin konuktan 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Arap Mahallesi’ne yürüme mesafesinde olan bu hostelin gecelik oda ücretleri diğer hostellere nazaran 1 tık daha pahalı. Fakat yeni yeni hostellerde konaklamaya başladıysanız, modernliği ile size otelleri aratmayacaktır.

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

6.Betel Box Backpacker Hostel

Singapur Hostelleri

Betel Box Hostel

Singapur Hostelleri arasında en ucuz 3 hostelden biri olan Betel Box, Joo Chiat Road’da bulunuyor. Yani, konum olarak idare edebilecek bir yer. Hostelin gecelik dorm ücretleri ise 50 TL’den başlıyor. Bu kadar ucuz olmasına rağmen 400 konuktan 8.1 gibi oldukça yüksek bir puana sahip.

Bu hostelin artılarından biri de, çift kişilik özel odaların oldukça uygun olması. Gecelik çift kişilik oda ücretleri 180 TL’den başlıyor. Ücretsiz kahvaltısıyla, barıyla, süper yorumları ile Singapur’da tercih edilebilecek en ideal hostel diyebilirim.

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

7.The Shophuse At Arab District

Singapur Hostelleri

The Shophouse At Arab Street

Singapur’un en ucuz hosteli olarak bilinen Shophouse, Clarke Quay ve Marina Bay Sands’a sadece 20 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak en güzel hostellerden (Arab street bölgesinde bulunuyor). Bunun yanında, Chinatown ve Little İndia da hostele yürüme mesafesindedir.

Bu hostelin gecelik dorm ücretleri 70 TL’den başlıyor. Yani, şehirdeki en ucuz hostellerden. İster karışık ister Female (Sadece kızlar) için olan odaları tercih edebiliyorsunuz. Fakat, Singapur’a yalnız seyahat ediyorsanız tavsiye edebileceğim hostellerden değil. Çünkü hostelin ortak alanı çok soğuk. Yani atmosfer açısından hiçbir albenisi yok. Bu yüzden de birçok gezgin ya gece hayatına ya da odalarına kaçıyor. Bu yüzden, bu hosteli sırf ucuz olduğu ve güzel bir konuma sahip olduğu için tercih etmenizi tavsiye ederim.

  • Bu hosteli detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayın.

Singapur’da 4 ay gibi uzun bir süre çalışmış biri olarak, önerebileceğim en ideal hosteller bunlardır. Son olarak size tavsiyem, hostel konusunda beklentinizi çok yüksek tutmamanız olacaktır. Özellikle çalışanlar konusunda beklentinizi düşük tutun. Avrupa’da olduğu gibi size her an yardım edecek hostel resepsiyonisti bulamayabilirsiniz. Bu yüzden konum, temizlik, fiyat ve puan bakımından size en uygun olan hosteli seçin ve daha fazlasını beklemeyin.

By |2018-03-31T11:50:29+00:00Mart 31st, 2018|Asya, Singapur|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)