Amsterdam Hostelleri | En KLAS Hostel Önerileri

Amsterdam’da hostelde konaklamayı planlıyor ve tam olarak ne tarz bir hostelde konaklayacağınızı veya en iyi konuma sahip olan hostelleri bilmiyor musunuz ?

Amsterdam Hostelleri adlı bu yazı ile, Amsterdam’ın en havalı, en ucuz ve en merkezi hostellerine göz atabilir, aradığınız zevkte ve bütçede hosteli çok daha rahat bulabilirsiniz.

Öncelikle Amsterdam gibi pahalı bir Avrupa şehrinde hostel seçimi yaparken ; 

 • Ucuz kahvaltı var mı ?
 • Hostelin mutfağı var mı ?
 • Parti hosteli mi ? yoksa biraz daha sakin bir hostel mi arıyorsunuz ?
 • Sevgiliniz/eşiniz ile mi hostelde konaklayacaksınız ?
 • Ucuz olsun diye mi ?, atmosfer olsun diye mi hostelde konaklıyorsunuz ?
 • Karışık dorm odalarında mı ? yoksa sadece kız/erkek dorm odalarında mı konaklamak istiyorsunuz ?
 • Hostel, Amsterdam’ın kalbinin attığı yer olan ”Dam Meydanı”na, Rijksmuseum’a veya diğer turistik noktalara yürüyerek gidilebilecek bir uzaklıkta mı ?
 • Büyük dorm odaları mı ? (10-32 kişilik) yoksa, küçük dorm odalarında (4-6 kişilik) mı ?, yoksa çift kişilik odalar da mı ? konaklamayı düşünüyorsunuz ?
 • Şehir merkezi mi ? yoksa şehir merkezinin dışında mı bir hostel arıyorsunuz ? gibi sorulara cevap verin derim.

Bu sorulara siz cevap verdiyseniz, aşağıdaki yazıda bizim de, bu tüm sorulara cevap verdiğimiz hostelleri görebilirsiniz.

NOT : Amsterdam hostel fiyatları, 20£’dan başlar ve 50£’ya kadar çıkar. Bu dorm/paylaşımlı odalar için geçerlidir. Peki nedir ideal fiyat derseniz ? 20-28£ arasındaki hostel sizi üzmeyecektir. Bir de kahvaltısı varsa, hemen rezervasyon yap gitsin. 33-50£ arası hosteller lüks hostellere girer.

Bu fiyat aralığında bir hostelde konaklayacaksanız da, ucuza kahvaltınızın olduğunu ve şehirdeki turistik yerlere bi koşu gidebilecek bir konumda olduğunuzdan da emin olun. 20£’nun altında bir hostel bulursanız, bu hosteli çok detaylı inceleyin. Şehir merkezine 5-10 km uzaklıkta olabilir veya çok tercih edilmeyen, temizlik konusunda sıkıntılı olan hostel de olabilir.

Amsterdam’daki en iyi hostellere kısaca göz atacak olursak ; 

 • Öncelikle şehirdeki en iyi hostelin ”ClinkNoord” olduğunu unutmayın. Hem fiyat hem de konum ve değerlendirme puanı bakımından sizi üzmeyecek bir hostel.
 • Hostelimde erkek çalışan bile olmasın diyorsanız ”Hostelle – female only hostel”e göz atabilirsiniz.
 • Bir parti hosteli arıyorsanız ”The Flying Pig Downtown” adlı hostelden başka bir yere bakmanıza gerek yok.
 • St Christophers Inn at The Winston, daha çok çiftlerin tercih ettiği bir hostel olsa da, mükemmel konumuyla kusursuza yakın hostel arayanların göz atabileceği bir tesistir.
 • Lüks bir hostel arıyorsanız da, Generator Amsterdam Hostel‘e göz atabilirsiniz.
 • Shelter City Christian Hostel, şehrin en çok satan 3 hostelinden biridir. Çok ucuz olmasa da, güzel bir fiyata sahiptir. Konum olarak şehrin en güzel yerinde bulunur (Red Light District)
 • The White Tulip Hostel ise, daha çok hareketli ve canlı bir barı olan hosteldir. Çok yüksek konuk değerlendirme puanına sahip olmasa da, Amsterdam’ın tam kalbinde bulunur ve şehir hostel fiyat ortalamasının altındaki gecelik konaklama ücretleri göz atabileceğiniz bir tesi.

Gelelim En Klas Amsterdam Hostellerine 

1.Hostelle – female only hostel (No Erkek)

Hostelle - female only hostel
Hostelle – female only hostel

Öncelikle kız kıza seyahat ediyor veya biz erkekleri görmek istemiyorsanız, erkek sineğin bile olmadığı ”Hostelle – female only hostel” adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu hostelin gecelik konaklama ücretleri 25-30£ arasında ve şehir merkezine 7 km uzaklıkta. Bu uzaklığa aldırmayın derim. Çünkü toplu taşıma ile şehir merkezine 10-15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

NOT : Bu hostel, konum olarak hoşunuza gitmeyebilir. Ancak hostelin 8+ konuk değerlendirme puanı ve Tripadvisor, Hostelworld ve Booking üzerinden de, gayet olumlu yorumları var.

Hostelin fotoğraflarına, konuk yorumlarına göz atmak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

2.The Flying Pig Downtown (Parti Hosteli)

The Flying Pig Downtown
The Flying Pig Downtown

Parti hosteli mi arıyorsunuz ? o zaman ”The Flying Pig Downtown” adlı hostelden başka bir yere bakmanıza gerek yok. Hostel, şehrin kalbinin attığı yerde, Amsterdam Merkez İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde. Yani, şehirdeki turistik noktaların hemen hemen hepsine yürüyerek bu hostelden ulaşabilirsiniz.

Hostelin 32 kişilik dorm odaları bile var 🙂 Tabi 32 kişilik bir odada uyuyabileceğinize inanıyorsanız, fiyatlar gayet uygun (30£). Daha bir ton oda var. 18, 16, 14, 6 ve 4 kişilik odalar da var. 6 kişilik dorm/paylaşımlı odaların gecelik konaklama ücretleri ise, 40£’dan başlamaktadır.

NOT : Bu hostelde 4-6£ karşılığında kahvaltı da var. Ayrıca bu hostel, biraz canlı ve hareketli. Sadece uyumaya gidiyorsanız, bu hosteli es geçin. Yok 1 gecede 50 kişiyle tanışıp ertesi gün tanıştıklarınızı unutmak istiyorsanız, daha iyi bir hostel bulamazsınız. Konum olarak da şehirdeki en iyi hostellerden ve en önemlisi, Tripadvisor, Hostelworld ve Booking.com’da adına şarkılar yapılmış bir hostel :). Hosteli İncele

3.ClinkNOORD Hostel (Amsterdam’ın Tartışmasız En iyi Hosteli)

Amsterdam Hostelleri
ClinkNoord Hostel

Bu hostel, lüks modern ve havalı. Süper merkezi olmasa da, güzel bir konuma sahip. 15-30 dakika içerisinde şehirdeki herhangi bir turistik noktaya bu hostelden yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz.

Bu hostel, şehirdeki en sosyal hostel olarak bilinir. Parti hosteli değildir. Fakat, insanlarla çok çabuk kaynaşabileceğiniz bir hosteldir.

Gecelik konaklama ücretleri bu hostelde 27£’dan başlamakta. Ancak hostelin 15£ gibi ek bir ücret/vergi adı altında check in yaparken ödemeniz gereken bir ücreti var. Yani toplamda 42£’dan başlayan gecelik odaları bu hostelde bulabilirsiniz. Bu hostelin 8£ karşılığında da kahvaltısı var. Ayrıca tesisin sadece kız dorm odaları da bulunmaktadır. Hosteli İncele

NOT : Yeri gelmişken söyleyeyim, Amsterdam hostellerinde veya otellerinde, check inn yaparken ek ücret ve vergi adı altında, fazladan para ödemeniz gerekir (Her Avrupa şehrinde yapılır, normaldir). Bu 4£’dan başlar ve 20£’ya kadar çıkar. Bu yüzden, hostel ucuzsa vergi/ek gelir fazla olabilir. Yani hostel ucuz olmayabilir 🙂 Bu yüzden, booking üzerinden o hostelin ne kadar vergi/ek ücret istediğine de mutlaka göz atın.

4.St Christophers Inn at The Winston (Çiftlere Özel)

Amsterdam Hostelleri
St Christopher’s Inn At the Winston

Bu hostel, gayet sosyaldir. Bunu konuk yorumlarına ve hostelin fotoğraflarına bakarak bile anlamak mümkün.

Gayet lüks ve şık bir hostel olarak bilinen St Christophers Inn (Avrupa’nın en iyi hostel zinciridir) konum olarak Amsterdam Merkez İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde. Hostel şehrin kalbi olarak bilinen ”Dam Meydanı”nda yer alıyor. Yani 5-10 dakika içerisinde şehrin en gözde turistik yerlerine bu tesisten rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca bu hostel Red Light District‘e de kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Y

Güzel konuk değerlendirme puanına sahip olan bu hostelin gecelik dorm/paylaşımlı oda ücretleri ise, 35£’dan başlamaktadır. Kahvaltı ise 6£’dur. Hosteli İncele

5.Generator Amsterdam Hostel (Amsterdam’ın En Lüks Hostellerinden – 3 Yıldız)

Amsterdam Hostelleri
Generator Amsterdam Hostel

De Pijp bölgesini duydunuz mu ? duymadıysanız hemen bahsedeyim. Amsterdam’daki en havalı semtlerden biri. Turistik yerlere çok uzak değil ama çok da merkezi bir bölge değil. İşte bu hostel, De Pijp bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor ve muhteşem bir modernliğe sahip.

Oosterpark, hemen hostelin yanı başında. Fakat diğer turistik yerler biraz daha uzak (15-30 dakika yürüme mesafesinde).

Hostelin gecelik konaklama ücretleri 30£’dan başlıyor. Yani, Amsterdam hostel fiyat ortalamasının çok az üzerinde. Bu da böylesine modern ve lüks bir hostel için gayet normal. Kahvaltı ise 10£ civarındadır. Konum olarak süper merkezi olmasa da, sizi üzmeyecek bir hostel olduğunu söyleyebilirim. Hosteli İncele

6.Stayokay Amsterdam Vondelpark (Amsterdam’ın En Ucuz hostellerinden)

Amsterdam Hostelleri
Stayokay Amsterdam Vondelpark

Amsterdam’da en iyi konaklama bölgelerinden biri olan Vondelpark‘ta bulunan Stayokay hostel, şehirdeki en çok tercih edilen hostellerden.

Van Gogh Müzesi‘ne, Rijksmuseum’a, Leidseplein’e ve Amsterdam gece hayatı için tercih edilebilecek popüler clublardan olan Paradiso’ya ve daha birçok bara yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, konum olarak gayet merkezi bir yerde bulunmaktadır.

Bunun yanında hostelin 8+ gibi oldukça yüksek bir puanı var. Hostelin gecelik konaklama ücretleri ise 25£’dan başlamaktadır. Hosteli İncele

7.Shelter City Christian Hostel 

Shelter City Christian Hostel 
Shelter City Christian Hostel

Amsterdam’ın en çok satan hostelinde konaklamak ister misiniz ? o zaman Shelter’a mutlaka göz atın.

Peki neden şehrin en çok tercih edilen hosteli ? Öncelikle hostelin konuk yorumlarına, fotoğraflarına ve konuk değerlendirme puanına bir bakın. Gayet başarılı ve kaliteli bir otel. Bunun üzerine mükemmel konum ve uygun fiyatta eklenince, şehirdeki en çok satan hostel olması kaçınılmaz oluyor. Tabi biraz da hostelin büyük olması da etkilidir.

Hostel, Amsterdam gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi tavsiye edebileceğim Dam Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde. Yani bu meydandan şehirdeki hemen hemen tüm turistik yerlere çok kısa sürede yürüyerek gidebilirsiniz. Hosteli İncele

8.The White Tulip Hostel

The White Tulip Hostel - Amsterdam Hostelleri
The White Tulip Hostel

Yukarıda da bahsettiğimi gibi bu tesis, bir parti hosteli. Yani biraz gürültülü olabilir. Fakat, gerçek bir parti hosteli arıyor ve çok fazla hostel tecrübeniz varsa bu hosteli de inceleyebilirsiniz.

Hostelin Booking üzerinden biraz düşük konuk değerlendirme puanı var. 7+ konuk değerlendirme puanı bir hostel için iyi bir şey değil. Fakat, parti hostelini 8 ve 9+ konuk değerlendirme puanında tutmak bir sanat işidir. Bu yüzden, bu noktaya çok takılmayın.

Hostel konum olarak, şehrin kalbinde, Dam Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca turistik yerlerin hemen hemen hepsi hostele kısa bir yürüyüş mesafesinde. Hosteli incele

9.Durty Nelly’s Inn (Red Light District’e Yakın Olmak İsteyenlere)

Durty Nelly's Inn
Durty Nelly’s Inn

Bu hostel, Kırmızı Işık Bölgesi olarak da bilinen Red Light District’te bulunuyor. Yani şehrin kalbinde bulunan bir hostel.

Hostel 2018 yılının sonlarına doğru açılmış. Bu yüzden de, şehirdeki en ucuz hostellerden. Kapsül tarzındaki dorm odalarıyla popüler olan bu tesis, şehirdeki fiyat, konum ve fayda bakımından en iyiler arasında ve göz atmaya kesinlikle değecek bir hostel. Hosteli İncele

Amsterdam Hostelleri Hakkında Bilgiler

 • Amsterdam’da Hostel seçerken çok da derin bir araştırma yapmanıza gerek yok. Zaten şehirdeki hostellerin büyük bir bölümü gayet şık ve modern. Yani öyle düşük seviyeli hostellerden çok fazla yok.
 • Bu şehirde çok merkezi bir hostelde konaklamanıza da gerek yok. Zaten şehirdeki hostellerin büyük bir bölümü, turistik yerlere 15-30 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu yüzden, şehrin tam kalbinde konaklayarak fazladan 10-15£ gecelik bir ücret ödemenize de gerek yok.
 • Amsterdam’ın en ucuz hosteli, yani 20£’nun altındaki hosteller, genelde Haarlem veya diğer şehir merkezinin dışındaki semtlerde bulunur. Aslında bu bölgeler de konaklama için tercih edilebilir, ancak şehir merkezine 15-20 dakikalık tren yolculukları ile gidip gelmeyi planlamıyorsanız, buradaki hostelleri pek sevmeyebilirsiniz.
 • Amsterdam’da hangi bölgede hostel arayacağınıza henüz karar veremediyseniz de, Amsterdam’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak, şehirdeki konaklama bölgeleri hakkında çok daha detaylı bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Amsterdam’da hostel tavsiyesi olarak daha listeye birçok tesis eklemek mümkün. Fakat, bu 9 hostel arasından her zevke ve bütçeye uygun olan konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, ilk olarak bu hosteller ile araştırmanıza başlayın derim.Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...