Amsterdam’da nerede kalınır ?, şehir merkezine yakın yerler mi tercih edilmeli, yoksa şehir dışında bulunan yerler mi ?. Amsterdam’da konaklama için birçok uygun ve farklı seçenek bulmak mümkün. Öncelikle hostel veya otel seçimi yapmadan önce, hangi bölgede konaklamak istediğinize karar vermenizde yarar var. Bölgeye karar verdikten sonra konaklama seçimi çok daha kolay olacaktır.

Amsterdam’da konaklama, az da olsa pahalı diyebilirim. Özellikle şehir merkezi etrafında toplanmış hostel ve oteller, şehir dışında bulunan yerlere göre çok daha pahalıdır. Bu yüzden mümkün olduğu kadar şehir merkezinden uzaklaşmanızı, mümkünse Haarlem, gibi şehir merkezine 15-20 dakika uzaklıkta bulunan bölgeleri tercih etmenizi tavsiye ederim.

Amsterdam’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Amsterdam’da konaklama için birbirinden güzel bölgeler bulunmakta. Fakat bu bölgelerin arasında en ideal olanlar, en iyi konuma sahip olanlar ve en çok tercih edilenleri aşağıdaki bölgeler arasında bulabilirsiniz. Bu bölgeler arasında her zevke ve her bütçeye uygun konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

ŞEHİR MERKEZİ

Amsterdam'da Nerede Kalınır ?
Amsterdam’da Nerede Kalınır ?

Şehir merkezi etrafında bulabileceğiniz hostel ve oteller, Amsterdam’ın en pahalı konaklama seçeneklerinden olacaktır. Fakat Red light district, Dam meydanı, Amsterdam Kraliyet Sarayı gibi turistik yerlere yürüme mesafesinde olacaksınız. Bunun yanında, birçok cafe, restoran ve barları da şehir merkezinde fazlasıyla bulabileceksiniz. Ayrıca, şehir merkezinde en iyi alışveriş merkezlerini ve mağazalarını fazlasıyla bulabileceğinizi de unutmayın.

Sonuç olarak bütçeli bir seyahat planlamıyorsanız, şehir merkezi ilk düşünmeniz gereken bölgelerden olmalıdır.

  • Booking.com aracılığıyla Amsterdam şehir merkezinde yer alan otellere göz atmak için tıklayın.

Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak Ibis Styles Amsterdam Central Station adlı 3 yıldızlı otele göz atabilirsiniz.

MUSEUM QUARTER BÖLGESİ

Amsterdam'da Nerede Kalınır
Museum Quarter Bölgesi – Amsterdam’da nerede kalınır

Şehir merkezinin güneybatısında yer alan bu bölge, Van Gogh Müzesi ve Rijkmuseum gibi, şehrin önde gelen müzelerinin bulunduğu bölgedir. Şehir merkezi kadar pahalı da değildir. Bu bölgede bulunan birçok otel, yüksek reytinglere sahip otellerden oluşmakta. Fakat hostel seçimi için bu bölgeyi es geçin derim.

Sonuç olarak Museum Quarter orta bütçeli otel arayanlar, çok fazla turist kalabalığı sevmeyenler için ideal bir bölgedir.

  • Amsterdam museum quarter bölgesindeki otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak ise, Golden Tulip Amsterdam (4 Yıldız) ve Hotel Casa Amsterdam (3 Yıldız) denenebilir.

DE PİJP BÖLGESİ

Amsterdam'da Nerede Kalınır
Sir Albert Hotel – Amsterdam’da hangi bölgede kalmalı ?

Favorim olan bölgelerden biridir. Turist kalabalığını sevmeyen, Amsterdam gibi bir şehirde az da olsa kafa dinlemek isteyenlerin tercih edebileceği bölgelerden biri diyebilirim. Şehir merkezine yakın olan, ancak otel ve hostel fiyatlarının gayet uygun olduğu bu bölge, Amsterdam’da nerede kalınır? sorusunun ilk cevabıdır diyebilirim.

Yerli halkın birbiriyle olan ilişkisi, çok fazla turist olmaması, şehir merkezine yürüme mesafesinde olması, çok daha uygun fiyatlarda otel ve hostel bulabiliyor olmanız, bu bölgeyi tercih etmek için yeterlidir.

De Pijp bölgesinde bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da Sir Albert Oteldir. 4 yıldızlı olan bu otel fazla lüks gelirse Hotel Blossoms City (2 Yıldız) adlı oteli deneyebilirsiniz.

JORDAAN BÖLGESİ

Amsterdamda Nerede Kalınır ?
Amsterdam’da Nerede Kalınır?

Şehir merkezinin batı kısmında bulunan bu bölge, Amsterdam’da en çok gitmek isteyeceğiniz yerlerden olacaktır. Konaklama dışında, gece hayatı, alışveriş caddeleri, tarihi ve turistik yerleri ile hayran kalacağınız bir bölge diyebilirim. Bölgede görülmesi gereken en önemli yer ise, şüphesiz Anne Frank Evi‘dir.

Jordaan‘da hemen hemen her bütçeye uygun otel ve hostel bulmak mümkün. Bunun yanında, birbirinden güzel barları ve cafeleri, restoranları da fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz. Yani Jordaan’a Amsterdam’ın ikinci şehir merkezi de diyebiliriz. Tabi biraz daha ucuz olanı.

Amsterdam'da Nerede Kalınır
Linden Hotel – Jordaan Bölgesi
  • Jordaan bölgesinde yer alan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için tıklayın.

Jordaan bölgesinde otel tavsiyesi olarak Linden Hotel (3 Yıldız ) ve Hotel De Looier (3 Yıldız) adlı tesislere göz atabilirsiniz.

Amsterdam’da Nerede Kalınır ? – Otel, Hostel ve Airbnb Alternatifleri

Amsterdam’da bulunan hostellerin büyük bir çoğunluğu, Avrupa’nın önde gelen hostelleri arasında, temizlik, şehir merkezine yakınlık ve odaların genişliği ile, bir otelde aradığınız hemen hemen birçok şeyi bu hostellerde bulabilirsiniz. Daha önce hiç hostelde kalmamış olsanız bile, Amsterdam hostelleri, bir otel havasında olduğundan dolayı, hostelde konakladığınızı anlamak çok kolay olmayacaktır. Bu yüzden de hostellere de mutlaka göz atın derim.

Bütçeniz ne olursa olsun, ilk olarak hostelleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Çünkü, bu şehirde oteller ve hosteller arasında konfor bakımından çok büyük farklar yoktur. Şehir merkezi dışında bir otelde kalmak yerine, hemen hemen aynı fiyata, çok daha lüks ve şehir merkezinde bulunan bir hostelde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. Tek gecelik çift kişilik hostel ücretleri ; 40£’dan başlamaktadır. Fakat, 75-100£ arasında bir ücrete, Amsterdam’ın en iyi ve en lüks hostelinde konaklayabilirsiniz.

Eğer otel tercih edecek olursanız, bütçeli oteller 75£’dan başlamakta. Tabi, bu ücrete oteller bulmak için şehir merkezinin biraz daha dışarısına çıkmanız gerekiyor. Şehir merkezinde bulunan 4-5 yıldızlı oteller akıl almaz pahalıdır. Bu yüzden, 4-5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, size tavsiyem Vondelpark etrafını veya De Pijp bölgesini tercih etmeniz olacaktır. Bu bölgelerde uygun fiyatlara 4-5 yıldızlı oteller bulmak gayet mümkün.

Bunun yanında, ailece veya 3-4 kişi grup olarak seyahat ediyorsanız, mutlaka airbnb yolu ile ev kiralayın derim. Haarlem, airbnb yolu ile en ucuz evi bulabileceğiniz bölgelerden biridir. Bu bölgeden şehir merkezine trenle 10 dakikada gidip gelebilirsiniz. Bunun yanında, airbnb için Jordaan ve Negen Staatjes bölgesi de düşünülmesi gereken seçeneklerden. Günlüğü 100-150£’ya 1+1 veya 2+1 daireler veya müstakil evler bulabilirsiniz. Bu 2+1 dairelerde genelde en az 3-4 yatak bulunur. Bu da, bir aile veya grup olarak çok ama çok daha ucuza konaklayabilirsiniz demektir.

Airbnb ile günlüğü 150£’ya bir ev kiraladığınızı ve 3 kişi olduğunuzu düşünürsek, ortalama kişi başı 50£ gecelik ücret ödeyeceksiniz. 50£’ya tek kişilik hostel odası bile bulmak zorken, kendi evinizde konaklıyor olmanız, çok da mantıklı olacaktır. Bunun yanında, yemekleri dışarıdan yemek yerine, marketlerden alışveriş yaparak, evde kendi yemeğinizi kendiniz pişirerek çok daha uygun bir Amsterdam gezisi organize edebilirsiniz.

Airbnb Tavsiyesi : Eğer, airbnb yolu ev kiralamayı düşünüyorsanız, kaç kişi konaklayacağınızı ev sahibinize tam olarak söylemeyin derim. Normalde 2 kişilik için sabit fiyat vardır. Ancak, 3 kişi olduğunuz takdirde, fiyatlar akıl almaz derecede artmaktadır. Zaten, ev sahibiniz hiçbir şekilde eve gelip sizi kontrol etmediğinden dolayı, 4 kişiyseniz, 2 veya 3 kişi kalacağınızı söyleyebilirsiniz.

Amsterdam’da En İdeal Otel Tavsiyelerim

Amsterdam’da hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz şimdi aşağıdaki otelleri inceleyebilirsiniz.

1.Radisson Blu Otel – 4 Yıldız

Amsterdam'da Nerede Kalınır ?
Radisson Blu – Amsterdam’da hangi bölgede kalınır ?

Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna gayet lüks ve modern cevaplardan biri olan Radisson Blu, şehir merkezinde bulunan otellerden biri. 8.7 gibi yüksek bir puana sahip bu otelde gecelik çift kişilik konaklama ücretleri diğer 4 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun. Bunun yanında erken rezervasyon fırsat indirimleriyle çok daha uygun fiyatlara odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapıyorsanız bu otele bir göz atın derim.

  • Bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Hotel CC – 3 Yıldız

Amsterdam'da Nerede Kalınır
Hotel CC – Amsterdam Otel Tavsiyeleri

Kendi kategorisindeki otellere nazaran uygun olan Hotel CC, Amsterdam merkez istasyonuna 250 metre uzaklıkta bulunuyor. Şehir merkezinin göbeğinde yer alan bu otel, konumu ile ön plana çıkmakta. Birçok turistik noktaya bu otelden rahatlıkla yürüyerek gidebiliyorsunuz

8.6 puana sahip olan bu otel, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en uygun cevaplardan diyebilirim. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimlerine denk gelecek olursanız %35’e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz.

  • Bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.The Student Hotel Amsterdam City 4 Yıldız (Tereddütsüz Tercih Edilebilir)

Amsterdam'da Nerede Kalınır
The Student Hotel Amsterdam – Amsterdam Otel Tavsiyesi

Amsterdam’da ilk olarak düşünmeniz gereken otellerden biri olan The Student Hotel, tüm modernliği ve sıcak havası ile tercih edilmesi gereken uygun otellerden. Amsterdam’da bulunan en uygun otellerden, fakat en çok tercih edilen otellerdendir. The Student Hotel’de oda ücretleri diğer birçok 4 yıldızlı otele nazaran gayet uygun. Bunun yanında 7 bin konuktan 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına sahip olması da gayet güzel.

Bu otelden bisiklet kiralayabilir, otel çevresinde bulunan birçok restorandan uygun fiyatlara karnınızı doyurabilir veya barlarda eğlenebilirsiniz. Metro durağına 2 dakika yürüme mesafesinde bulunması, şehir merkezine de 15 dakika yürüme mesafesinde bulunması, 4 yıldızlı olması, gecelik fiyatlarının birçok otele göre çok daha uygun olması, odalarının temiz ve geniş olması, Amsterdam’da en çok tercih edilen otel olması, muhteşem yorumlara sahip olması bu otelin en büyük artılarından

  • Bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Amsterdam’da Bulunan En İyi Reytinge Sahip ve en Popüler Hosteller

Bu listeyi hazırlarken, Tripadvisor, Hostelworld, Agoda ve Booking.com gibi sitelerin aynı hostele vermiş olduğu puana göre ve 14 aylık hostel resepsiyonistliği tecrübelerime göre oluşturduğumu, gönül rahatlığıyla bu hostelleri tercih edebileceğinizi de bilmenizde yarar var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

1.ClinkNOORD Hostel 

Amsterdam'da Nerede Kalınır
ClinkNoord Hostel

Amsterdam’ın en gözde hostellerinden biri olan ClinkNOORD, Amsterdam merkez tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Modernliği ve atmosferi ile ön planda olan bu hostel, Amsterdam’da ilk olarak düşünmeniz gereken hostellerden. 10 üzerinden almış olduğu 8.8 gibi yüksek bir puanı ile, oldukça popüler olduğunu söyleyebilirim.

  • ClinkNoord hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

2.Stayokay Amsterdam Vondelpark Hostel

Amsterdam'da Nerede Kalınır
Stayokay Amsterdam Vondelpark – Amsterdam Konaklama Rehberi

Vondelpark, Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi’ne yakınlığı ile tanınan bu hostel, Amsterdam’ın en yüksek reytinge sahip ikinci hostelidir. 5.000 yakın olumlu yorumu ile, Amsterdam’ın en beğenilen hostelleri arasında. Daha çok yalnız seyahat eden gençlerin tercih ettiği bu hostel, Amsterdam’da nerede kalınır ? sorunuza en iyi cevaplardan biri diyebilirim. 24 saat açık olan resepsiyonu ile, hostelde bulabileceğiniz birçok imkan ile, düşünülebilecek seçeneklerden.

Bu hostelde, her gün, gece hayatı için ortak planlar yapılmakta. Amsterdam gece hayatı için sizin bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Hostel görevlileri tarafından parti düzenlemeleri yapılarak, toplu olarak Pub Crawl turları (Bar bar gezme) yapılmakta. Hem dışarıda hem de hostel içerisinde eğlenmek istiyorsanız, bu hostel sizin için ideal hostellerden olacaktır.

Stayokay Amsterdam Vondelpark hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

[huge_it_maps id=”28″]

 

Amsterdam’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel/hostel eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olması adına ilk olarak bölgeyi seçecek olursanız, konaklama birimini tercih etmek çok daha kolay olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here