Berlin’de Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Avrupa’nın önde gelen turistik şehirlerinden biri olan Berlin, tarihi ve turistik yapılarıyla ülkenin ve Avrupa’nın en çok kültür gezisi düzenlenen şehirlerinden biri. Bu süper turistik şehirde konaklayacak yer bulmak da pek kolay olmuyor.
Berlin’de nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal, en turistik veya en sakin bölgeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca otel, daire veya hostel seçimi yapmadan önce, mutlaka hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz. Bölge seçimi yaptıktan sonra konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Berlin’de ulaşım araçları hiçbir zaman problem olmayacaktır. Tramvay, metro ve otobüsler ile dilediğiniz birçok turistik yere rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bu yüzden, bölge seçimi yaparken turistik yerlere süper yakın olmanıza da pek gerek yok. Sadece bu şehirde yapmak istediklerinize karar verin ve ona göre aşağıdaki bölgelerden ve konaklama birimlerinden bütçenize ve zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Berlin’de Nerede Kalınır ? | En İdeal Bölgeler

Berlin’de konaklama için ilk olarak tesis aramak yerine hangi bölgede konaklayacağınıza kesinlikle karar verin derim. Bölge seçimi yapmadan otel arayacak olursanız aynı tarzda otellere çok daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Ayrıca konum olarak da turistik yerlerden ve şehir merkezinden uzak yerlerde konaklayabilirsiniz.

 • Berlin’de turistik yerlere yakın konaklama için en merkezi, en ideal, en iyi, en popüler bölge Mitte
 • Berlin’de gece hayatı için en iyi konaklama bölgesi, Kreuzberg.
 • Berlin’de aileler için en ideal konaklama bölgesi Charlottenburg-Wilmersdorf.
 • Berlin’de konaklama için bütçeli bir bölge, Friedrichshain
 • Berlin’de hemen hemen herkesin rahatlıkla konaklayabileceği bölge Tiergarten.

1.MITTE BÖLGESİ ( Bölge Puanı 95/100)

Berlin Konaklama
Berlin’de Kalacak Yerler

Şehrin merkezi bir bölgesi olarak bilinen Mitte’de aradığınızı fazlasıyla bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Şehirdeki gezilecek turistik ve tarihi yapıların büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bu bölge biraz büyük. Bu yüzden de bu bölgede konaklarken bazı yerlerin süper merkezi olmadığını da bilin. Zaten Mitte’nin tam kalbinde konaklamak istiyorsanız, kesenin ağzını açmanız gerekiyor.

Eğer Mitte’nin merkezien 1 km uzaklıkta olan tesisleri tercih edecek olursanız, yine turistik yerlere yakın olursunuz fakat biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

NEDEN Mitte’de Kalayım ? 

 • Berlin’e çoğu turist 2-3 veya 3-4 günlüğüne gitmekte. Siz de bu şehirde kısa süre konaklayacaksanız, Mitte sizin için ideal. Çünkü kısa süre içerisinde şehirdeki turistik yerleri çok rahat gezebilirsiniz.
 • Mitte’de 7’den 70’e herkes için bir şeyler var.
 • Şehrin en güvenli bölgelerinden biri. Berlin genel olarak güvenli. Fakat bazı bölgelerinde geceleri dolaşmanın pek zor olduğu söylenmekte. Bu yüzden yazının tamamını okumaya vaktiniz veya niyetiniz yoksa hemen Mitte’den konaklama birimlerinizi seçebilirsiniz.
 • Birçok otelde erken rezervasyon fırsatları var. Bu bölge otellerin en fazla olduğu bölgelerden biri. Süper yüksek sezonda Berlin’i ziyaret etmiyorsanız, otellerin birbiriyle yarışan fırsat indirimlerini yakalamanız mümkün. Tabi bunun için en azından 3-4 hafta öncesinden rezervasyon yapmakta gerekebiliyor.

Mitte’nin Kötü Yönleri Var mı  ?

Tabi ki var. Her bölgenin mutlaka beğenmeyeceğiniz bir yanı olacaktır. Bu bölgeninki ise, gürültülü olması, kalabalık olması ve çoğu zaman pahalı olması.

Bu bölgede görebileceğiniz turistik yerler ise ; 

TV Tower (Televizyon Kulesi), Alexanderplatz, Müze Adası gibi Berlin gezilecek yerler bakımından popüler olan yerleri bulabilirsiniz.

Berlin’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap olan Mitte’de istemediğiniz kadar otel bulabilirsiniz. Her bütçeye ve her zevke uygun oteli bu bölgede bulmak mümkün.

Not : Tiergarten Bölgesi’de Mitte Bölgesi’nin içerisinde yer alıyor. Yani Tiergarten’a yakın Mitte Bölgesi’nde konaklamak istiyorsanız da Booking.com aracılığıyla Berlin’in en büyük bu bahçesine yakın otellerine göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Burada kalın, EĞER ;

 • Ben de para çok sen bana en güzel bölgeyi göster diyorsanız
 • Süper turistik bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Turist kalabalığının içinde kaybolmak istiyorsanız
 • Milyonlarca otel seçeneğim olsun diyorsanız
 • Berlin gece hayatı için planınız varsa
 • Alışverişe meraklıysanız
 • Berlin’e kısa süreliğine geliyor ve bi koşu turistik yapıları göreyim diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Bütçeli bir Berlin gezi planı yapıyorsanız

MITTE BÖLGESİNDE YER ALAN EN İDEAL VE EN POPÜLER OTELLERE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Mitte bölgesinde tavsiye edebileceğim konaklama birimleri ise ;

 1. Tryp Berlin Mitte ; 4 yıldız, süper popüler, fiyatlar kendi kategorisindeki otellere göre uygun. Oteli incele
 2. Apartments am Brandenburger Tor ; Süper popüler daireler, kalabalık gruplar veya özeline düşkün olan çiftler için. Fiyatlar orta bütçeli. Tesisi incele
 3. Pulmann Berlin Schweizerhof ; 5 yıldız, süper lüks, 9.1 puan ve çok ama çok popüler. Oteli incele
 4. Hotel Arena Inn – Berlin Mitte ; 3 yıldız, ucuz, erken rezervasyon fırsatlarıyla çok daha ucuz. Oteli incele
 5. Generator Berlin Mitte Hostel ; Kişisel tavsiye, tek geçerim. Berlin’deki en iyi ve en popüler hostellerden. Hosteli incele

2.KREUZBERG BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Berlin'de Nerede Kalınır ?
Kreuzberg – Berlin Konaklama Rehberi

Berlin’de nerede kalınır ? sorusuna süper güzel bir cevap olan, Xberk olarak da bilinen bu bölge, Türk göçmenlerin en çok olduğu merkezi bir bölge. Şehirdeki en kral barları ve gece kulüplerini, restoranları bu bölgede bulabilirsiniz. Bölge şehir merkezine yakın bir yerde bulunduğundan da dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

”Hip Berlin”in merkezi olarak lanse edilen bu bölge Doğu Kreuzberg ve Batı Kreuzberg olmak üzere iki kısıma ayrılıyor.

Doğu Kreuzberg Mitte’ye alternatif olarak merkezi bir bölge olarak kabul edilir ve turistler arasında bir hayli popülerdir. Ayrıca Türk nüfusunun en fazla olduğu yerlerden biridir.

Doğu Kreuzberg Bölgesi, Wranglerkiez ve Kotti taraflarıyla ünlüdür. Canlı müzikli mekanlara, barlara ve gece kulüplerine yakındır. Fakat konaklama konusunda çok fazla seçeneği bu tarafta bulamazsınız.

Eğer gece hayatı Doğu Kreuzberg’de konaklamayı düşünüyorsanız, Köttbusser Tor, Görlitzer Bahnhof ve Schlesisches Tor’un çevresinde konaklayın.

Batı Kreuzberg ise, biraz daha lükse düşkünlerin ve gece hayatından az da olsa biraz uzak olmak istyenlerin tercih edebileceği bölgedir.

NEDEN Kreuzberg’de Kalayım ? 

 • Öncelikle bu bölge hem gece hayatı sevenlere, hem de biraz daha sessiz sakin, merkezi ve lüks bir bölge arayanlara hitap etmekte. Gece hayatı olsun sabahlara kadar dans edeyim ve bütçeli bir tesiste konaklayayım diyorsan, git doğu Kreuzberg’de konakla. Yok ben ailemle seyahat ediyorum, biraz daha lüks bir yerde konaklayayım diyorsanız da Batı Kreuzberg’e göz atabilirsiniz.
 • İyi bağlantılara sahip de ondan. Ayrıca Berlin’deki bazı turistik yerlere de ev sahipliği yapmakta.

Bölgenin Kötü Yanı Var mı ? 

Evet var. Gece hayatını sevmiyorsanız, sessiz sakin bir yer arıyorsan yanlışlıkla doğu Kreuzberg’de konaklayabilirsiniz ve tam tersi bir durum olabilir. Bu yüzden bu bölgede konaklama birimi tercih ederken biraz dikkatli olmakta yarar var.

Doğu Kreuzberg’de ( Friedrichshain-Kreuzberg) konaklamak istiyorsanız, buraya tıklayarak Booking.com aracılığıyla gece hayatına yakın konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Batı Kreuzberg’de sessiz sakin bir konaklama birimi arıyorsanız da buraya tıklayarak Booking.com aracılığıyla Kreuzberg’in aile için uygun olan tesislerine göz atabilirsiniz.

Bu Bölgede Popüler Olan Şeyler ;

 • Landwehr Canal ; Şehrin en popüler kanalı olan Landwehr bu bölgede bulunuyor.
 • Markthalle Neun : Her perşembe günü kurulan bu pazar, bildiğiniz Türk pazarı gibi, ne ararsanız bulabilirsiniz.
 • Görltizer Park : Bu park çevresinde en iyi barları, süper ucuz yemekleri bulabilirsiniz. John Muir’e uğramayı da unutmayın 🙂
 • Mustafa’s Gemuse Kebab : Berlin’in en popüler kebapçısını da bu bölgede bulabilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehir merkezine yakın olmak istiyorsanız
 • Ucuz yemek yiyecek mekanlar arıyorsanız
 • Berlin gece hayatı için bir planınız varsa
 • Yolda selam verdiğinizin yarısının Türk olma ihtimaline takılmıyorsanız
 • Otellerde konaklamayı planlıyorsanız

Burada Kalmayın, Eğer ;

 • Lüks restoranlar arıyorsanız
 • Fast Food ile aranız iyi değilse
 • Geceleri rahat ve sessiz bir bölge arıyorsanız
 • Hostel arıyorsanız

Not : Kreuzberg Bölgesi’nin bazı yerleri sakin. Yani gece hayatına yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız, otelinizin Friedrichshain-Kreuzberg’de olduğundan emin olun.

KREUZBERG BÖLGESİNDE YER ALAN TÜM KONAKLAMA BİRİMLERİNE GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Kreuzberg Bölgesinde tavsiye edebileceğim en popüler ve en iyi konaklama birimleri ise ;

 1. Grimm’s Hotel am Postdamer Platz : 3 yıldız süper popüler. 9.1 ortalama konuk puanı. Oteli incele & Fiyatlara Göz At
 2. Hotel Vier Jahreszeiten Berlin : 4 yıldız popüler. 8.1 ortalama konuk puanı. Oteli incele & Fiyatlara Göz At 
 3. The Cat’s Pajamas Hostel : Bütçeli, süper popüler. 8.9 ortalama konuk puanı. Hosteli incele & Fiyatlara Göz At

3.FRIEDRICHSHAIN BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Berlin'de Nerede Kalınır ?
Friedrichshain 

Friedrichshain bölgesi, Berlin’deki en iyi gece kulüplerine ev sahipliği yapan bölge olarak biliniyor. Eğer Berlin’e parti için geliyorsanız, ilk göz atmanızı tavsiye edebileceğim bölge diyebilirim.

Not : Bu bölgede biraz daha sakin yerler bulabilirsiniz. Friedrichshain ile Kreuzberg’in birbirine yakın olduğu yer, tam gece hayatı olarak bilinmekte.

Berlin hakkında az çok bir bilginiz varsa, gece hayatı için Avrupa’nın en iyi şehirlerinden biri olduğunu da duymuşsunuzdur. Duymamışsanız söyleyeyim. Bu şehir, hafta içi çılgınlar gibi çalışan Almanların, hafta sonu çılgınlar gibi partiler yaptığı bir şehir. Bu şehrin bazı kulüplerine kalbiniz dayanmayabilir. İşte o akıl almaz partileri bulabileceğiniz güzel bölgelerden biri de Friedrichshain’dir.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Berlin gece hayatı için planlarınız varsa
 • Ailece veya çift olarak Berlin’e seyahat ediyorsanız (Aile dostu parkları bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz)
 • Bir zamanlar dünyanın en iyi gece kulübü olan Berghain’e gitme gibi bir hayaliniz varsa
 • Turistik yapılara ulaşım araçları ile gitmeyi pek dert etmiyorsanız
 • Bi gün Fast Food bi gün şık bir restoranda yemek yemeyi planlıyorsanız
 • Daha az Türk görmek istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • 45 yaşın üstündeyseniz
 • Sakin bir konaklama bölgesi arıyorsanız

FRİEDRICHSHAIN BÖLGESİNDE YER ALAN EN İDEAL VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN KONAKLAMA BİRİMLERİNE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Friedrichshain bölgesinde tavsiye edebileceğim konaklama birimleri ise ;

 1. Holiday Inn Berlin City East Side ; 4 yıldız, süper popüler, fiyatlar kendi kategorisindeki otellere göre uygun. Oteli incele
 2. Inter City Hotel Berlin Ostbahnhof ; 3 yıldız, süper popüler, fiyatlar uygun. Oteli incele
 3. Plus Berlin ; Yıldızsız en iyi ve en popüler otel. Berlin’deki en iyi 10 otelden biri. Fiyatlar uygun. Oteli incele
 4. Backpacker Berlin Hostel ; Süper popüler ve ucuz bir hostel. Hosteli incele

4.Charlottenburg-Wilmersdorf Bölgesi (Bölge Puanı 85/100)

Berlin'de Nerede Kalınır ?
Berlin Konaklama Rehberi

Aile dostu bir bölge olan Charlottenburg-Wilmersdorf bölgesi, Berlin’de ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan.

Bu bölgenin aileler için ideal olmasının en önemli nedeni, çocuklu aileler için birçok aktivitesi olmasıdır.

Eğer bu bölgede konaklayacak olursanız, merkeze biraz daha yakın olan bölgenin doğu tarafını seçebilirsiniz. Tabi bölgenin en doğusuna gidecek olursanız, konaklama ücretlerinin biraz daha düştüğünü görebilirsiniz.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Ailece seyahat ediyorsanız
 • Berlin’de sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
 • Mitte ve diğer birçok bölgeye nazaran uygun konaklama birimleri arıyorsanız
 • Süper bütçeli bir Berlin gezisi planlıyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyiyse
 • Sanata düşkünseniz (Birçok farklı yapıda mimari yapıları ve galerileri bu bölgede bulabilirsiniz)

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Mitte’de konaklayabilecek bütçeniz varsa
 • Turistik yerlere bi koşu gideyim diyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını sevmiyorsanız
 • Berlin Gece Hayatı için planlarınız varsa

Charlottenburg-Wilmersdorf Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

5.NEUKÖLLN BÖLGESİ (Bölge Puanı 80/100)

Berlin'de Nerede Kalınır ?
Berlin

Birçok backpacker (Gezginler) camiasının takıldığı bölgelerden biri olan Neuköln’ü şöyle kısaca tanıtabilirim ; Türkler, ucuz barlar, eğlence, hafta sonu gece hayatı, farklı tipte birçok gece kulübü, hamburger, gay 🙂 Yani bu bölge daha çok gençlerin takılabileceği bölgelerden diyebilirim. Gay da çok fazla yok merak etmeyin.

Not : Neukölln için bu şehrin en iyi gece hayatına sahip bölgelerinden biri denilmekte. Bu pek de doğru değil. Tamam bu bölgede de gece hayatı var. Fakat Friedrichshain veya Kreuzberg’de olduğu gibi bir gece hayatını bulamazsınız.

Göz At : Berlin Otelleri

Burada kalın, EĞER ;

 • Turistik yapılara kolay ulaşım sağlamak istiyorsanız
 • Eğlencenin dibine vurayım diyorsanız
 • Ucuz bar ama lüks restoranlar arıyorsanız
 • Fast food ile aranız iyiyse
 • Kalabalıktan rahatsız olmuyorsanız
 • Konaklayacağım yer ucuz ve uygun olsun diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Süper lüks bir otel arıyorsanız
 • Sakin bir bölge arıyorsanız
 • Bar veya gece kulüpleri ile ilgilenmiyorsanız

NEUKÖLLN BÖLGESİNDE BULUNAN EN İDEAL VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN KONAKLAMA BİRİMLERİNE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Neuköln bölgesinde tavsiye edebileceğim konaklama birimleri ise ;

 1. Erlanger Hof ; 3 yıldız, Ucuz ve Popüler. Oteli incele
 2. Centro Park Hotel Berlin-Neuköln ; 3 yıldız, Süper popüler ve ucuz. Oteli incele.
 3. Estrel Berlin ; 4 yıldız, orta bütçeli, popüler, şehirdeki favori otellerden. Oteli incele
 4. 2A Hostel ; Bu bölgede illa hostelde kalacağım diyorsanız, bu hostelin dışında hostele bile bakmayın derim. Hosteli incele

6.PRENZLAUER BERG BÖLGESİ (Bölge Puanı 75/100)

Berlin'de Nerede Kalınır ?
Berlin Duvarı – Berlin’de hangi bölgede kalmalı ?

Mauer Park’a ve Berlin Duvarı’na ev sahipliği yapan bu bölge, Alman halkı tarafından pek sevilmeyen bir bölge olsa da, turistlerin büyük bir çoğunluğu bu bölgeden mutlu ayrılıyor. Doğru yerlere bakacak olursanız, aradığınız birçok şeyi burada fazlasıyla bulabilirsiniz. Ayrıca konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran ortalamanın altında.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Bütçeli oteller arıyorsanız
 • Berlin Duvarı’nı bi koşu gidip göreyim, diyorsanız
 • Arkadaş gruplarıyla veya yalnız seyahat ediyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Süper lüks bir otel arıyorsanız
 • Şehir merkezinde konaklamayı planlıyorsanız
 • Çok fazla konaklama seçeneği arıyorsanız

PRENZLAUER BERG BÖLGESİNDE YER ALAN TÜM KONAKLAMA BİRİMLERİNE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Prenzlauer Berg bölgesinde tavsiye edebileceğim konaklama birimleri ise ; 

 1. Alex Hotel : 2 yıldız, ucuz ve popüler. Oteli incele
 2. Vienna House Easy Berlin ; 3 yıldız, popüler ve uygun fiyatlı. Oteli incele
 3. Myer’s Hotel Berlin ; 4 yıldız, orta bütçeli ve süper popüler. Oteli incele

7.SCHÖNEBERG BÖLGESİ (Bölge Puanı 70/100)

Berlin'de Nerede Kalınır ?
Berlin Otel Tavsiyesi

Bu bölge, detaylara takılmayanların tercih edebileceği bölgelerden biridir. Berlin’in GAY bölgesi olarak bilinen bu bölge aslında tavsiye edebileceğim bir bölge değil. Fakat, bu bölge hakkında da az çok bilginiz olması açısından, Schöneberg’in nasıl bir bölge olduğu konusunda bir şeyler bilin derim. Bu bölgede, erkek başınıza dolaşmak biraz zor 🙂 Tabi, doğru mekan ve bölge tercihi yapabilirseniz, bu bölgede eğlenebileceğiniz kadar başka bir bölgede eğlenmek pek mümkün değil.

Göz At : Berlin Hostel Tavsiyeleri

Eğer tek başınıza Berlin’e gidiyorsanız ve nereye gideceğinizi tam olarak bilmiyorsanız, bu bölgeden uzak durun derim. Yok, araştırmamı iyi yaparım sorun değil diyorsanız da bu bölgede tercih edilebilir. Çünkü bu bölgede 5 yıldızlı otellerde bile konaklayabilirsiniz. Mitte’de 3 yıldızlı bir otelde konaklamak yerine bu bölgede 4 yıldızlı bir otelde hatta 5 yıldızlı bir otelde bile konaklayabilirsiniz.

SCHÖNEBERG BÖLGESİNDE BULUNAN TÜM KONAKLAMA BİRİMLERİNE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

Berlin’de Konaklama İçin Aradığınızı Bulamadınız mı ? 

Hala nerede konaklayacağınıza karar veremediyseniz, aşağıda bölge özetlerine de göz atabilirsiniz. Bu şekilde bölgeleri çok daha iyi anlayabilmek mümkün.

Mitte : Mitte’yi birkaç kelime ile açıklayayım, süper merkezi, pahalı, turistik yerlere yakın, gece hayatı için popüler olan bölgelere ulaşım kolay, ulaşım ağı çok iyi, turist tuzakları çok, ucuz konaklama birimi bulmak kolay değil, çok fazla konaklama birimi var, otel, hostel, daire, apart otel gibi tüm konaklama birimlerini burada bulabilirsiniz.

Kim için ? ; Paraya kıyabilen herkes için. Çocuklu aileler, çiftler veya yalnız seyahat edenler. Arkadaşlarınız ile grup halinde seyahat ediyorsanız, bu bölgede konaklamayın. Gidin Kreuzberg’e veya Neukölln Bölgelerine göz atın.

Bütçenize uygun bir konaklama birimi bulabilir misiniz ? zor olsa da imkansız değil. Booking.com’a git Mitte yaz veya buraya tıkla Mitte Bölgesi’ne git, ucuz bir otel mi arıyorsun ? sol taraftan 1 ve 2 yıldızlı otelleri seç, fiyatlara bak, Mitte’nin merkezine uzak olanlara da bak. Çok fazla dışarı gitmene gerek yok. Tiergarten taraflarına 1 km uzaklıkta olsan yeter.

Berlin’de 5 yıldızlı bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölgede 4 yıldızlı otellere, 4 yıldızlı otellerde konaklamayı planlıyorsanız da 3 yıldızlı otellere göz atın. Bu bölge, otellerin en şık ve en modern olduğu bir bölge. Yani genelde 5 yıldızlı otellerde konaklayan biriyseniz bile bu bölgedeki 4 yıldızlı otelleri seveceksiniz.

Kreuzberg ; Gece hayatı olsun sabahlara kadar ucuz biraları içeyim, hatta 2-4 gün boyunca kapanmayan gece kulüplerine gideyim, sabah-öğle-akşam partilere katılayım derseniz, bu bölgede konaklayın. Tabi doğu tarafında yani Friedrichshain-Kreuzberg’de. 48 saat veya 72 saat boyunca durmadan partilerin olduğu gizli gece kulüpleri için bize emailden yazabilirsiniz.

Kreuzberg’in doğu tarafı ucuz. Yani Mitte’ye nazaran veya batı Kreuzberg’e göre. Bu yüzden bu bölgede konaklama birimi ararken çıtanızı bir tık yükseltebilirsiniz.

FRIEDRICHSHAIN : Yine Berlin’de gece hayatı için plan yapıyorsanız, bu bölgeyi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bu bölge Kreuzberg’in doğusuna göre bir tık daha pahalı. Fakat batısına göre de 1 tık daha ucuz.

Bu bölgede gece hayatı için planınız yoksa bile konaklayabilirsiniz. Fakat bu bölgenin biraz daha kuzeyine doğru olan taraflarında.

Berlin’de Konaklama İçin Bilinmesi Gerekenler

 • Öncelikle bu şehirde konaklama birimi tercih etmeden önce bölge seçmenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabilirsiniz.
 • Mitte tarafı genelde turist tuzaklarıyla dolu. Bu yüzden özellikle alışveriş yaparken bu bölgede biraz daha dikkatli olun. Ara sokaklarda bulunan kafelerde veya barlarda menüye bakmadan da sipariş vermeyin.
 • Gece hayatı için bir plan yapıyorsanız, nerede konakladığınız oldukça önemli. Kreuzberg Bölgesi yerine gidip CHARLOTTENBURG-WİLMERSDORF bölgesinde konaklamayın. Konaklarsanız, gece otelinize dönmek için taksilere akıl almaz ücretler ödeyebilirsiniz.

Berlin Otel Tavsiyeleri – En İdeal Berlin Otelleri

Berlin’de hangi bölgede kalınır ? sorunuza cevap bulduysanız ve bölgelere özel otel tavsiyelerini beğenmediyseniz, şehirdeki en kaliteli ve en ideal bu 10 otele de göz atabilirsiniz.

1.SANA Berlin Hotel 

Berlin Konaklama Rehberi
San Berlin Hotel, Berlin’deki en çok tercih edilen otellerden biri.

Charlottenburg-Wilmersdorf Bölgesi’nde ailece veya çift olarak seyahat edenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bu 4 yıldızlı otel, süper modern ve şık odalarıyla bölgenin en kaliteli ve en çok tercih edilen otellerinden biri.

Otelin mutfaklı odaları da bulunuyor. Yani kendi yemeklerinizi pişirmek isterseniz de bu mutfaklı odaları tercih edebilirsiniz. Otel, konum olarak bölgenin en merkezi yerlerinden birinde bulunuyor. Ayrıca şehrin merkezindeki turistik yerlere de kolay ulaşım sağlayan toplu taşıma araçlarını otele yürüme mesafesinde bulabilirsiniz. Otelin 8.7 gibi yüksek bir de konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Intercity Hotel Berlin Hauptbahnhof 

Berlin Otel Tavsiyeleri
Intercity Hotel Berlin, bu bölgedeki en popüler 4 yıldızlı otellerden biri.

Berlin’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Intercity Hotel, Mitte Bölgesi’nde yani şehrin en iyi ve en merkezi bölgesinde bulunuyor.

Ana Tren İstasyonu’na sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca otel Mitte’nin tam merkezinde olmadığından (Tam merkeze 1 km uzaklıkta) dolayı da oda ücretleri gayet ideal.

4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla hizmet veren bu tesisin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca otelin restoranı, barı ve açık büfe kahvaltısı da bulunmakta. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Berlin Ucuz Otel Tavsiyeleri

Ucuz denince akla şehrin en ucuz oteli gelmemeli, şehirdeki konaklanabilecek, kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden bahsediyoruz.

3.Motel One Berlin-Spittelmarkt

Berlin Otel Tavsiyeleri
Motel One Berlin-Spittelmarkt adlı tesiste şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri.

Berlin’de nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri de Mitte’nin tam merkezine ortalama 1.5 km uzaklıkta bulunan bu tesistir.

Şehrin tam kalbine yani Mitte’nin merkezine biraz uzak olduğundan dolayı da bu otelin oda ücretleri diğer 3 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern odalarıyla ünlü olan bu tesisin 8.9 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Şehirdeki turistik yerlerin çoğuna yürüyerek gidemiyor olsanız da otele 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan metro istasyonunu kullanarak şehrin tam kalbine en fazla 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Alexanderplatz Meydanı ve Potsdamer Platz Meydanı’na bu otelden tren ile 5 dakikada ulaşmak mümkün.

Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. Yani bu otelde 3-6 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Tabi bu erken rezervasyonu da abartmamakta da yarar var. Yani gidip 4-5 ay öncesinden rezervasyon yapmanın size pek bir getirisi olmayacaktır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

4.Plus Berlin Hostel ve Hotel

Berlin Otel Tavsiyeleri
Plus Berlin Hostel ve hotel

Hem hostel hem de otel olarak faaliyet gösteren bu tesis, Friedrichshain-Kreuzberg’de bulunuyor. Yani gece hayatı için Berlin’de planlar yapıyorsanız, bu tesiste konaklayarak en iyi gece kulüplerinin ve barların olduğu yerlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tarihi bir okul binasında hizmet veren bu tesis, turist gençlerin en çok tercih ettiği tesislerden biri olarak biliniyor. Gerek modern odalarıyla gerekse de konumu ve fiyatıyla hoşunuza gidebilecek tesislerden biri.

Bu otelden Alexanderplatz Meydanı’na tren ile 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Yani hem şehrin tam merkezine hem de şehirdeki turistik yerlere ulaşım ağı gayet iyi. Ayrıca otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

5.NH Collection Berlin Mitte am Checkpoint Charlie

Berlin Otel Tavsiyeleri
NH Collection Berlin Mitte am Checkpoint Charlie’ye şık ve modern bir otel arıyorsanız göz atabilirsiniz.

Mitte’nin tam kalbine 1 km uzaklıkta bulunan bu otel, bölgedeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri.

8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden, ünlü Friedrichstrasse Alışveriş Caddesi’ne yürüyerek 2 dakikada gidebilirsiniz. Ayrıca Checkpoint Charlie’ye ve Potsdamer Platz Meydanı’na bu otelden yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşmak mümkün.

Aile odaları da olan bu otelin bir de Spa ve Sağlık merkezi bulunuyor. Gayet şık ve modern havasıyla, güzel konumu ve fiyatlarıyla gönül rahatlığıyla göz atabileceğiniz otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Berlin Lüks Otel Tavsiyeleri

6.InterContinental Berlin

Berlin Otel Tavsiyeleri
Intercontinental Berlin – Şehirdeki en lüks otellerden biri

Berlin’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel 5 yıldızlı cevaplardan biri olan bu tesis, Tiergarten Bölgesi’ne daha yakın bir konumda yer alıyor. Otelin 14. katında bulunan restoranından şehrin güzel manzarasını seyredebiliyorsunuz.

Kurfürstendamm alışveriş caddesine ve Tiergarten Parkı’na 15 dakikada yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Bu fırsatlardan yararlanacak olursanız %30’a kadar daha uygun odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Tabi bunun içinde en azından 3-4 hafta öncesinden rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Ve bu otel daha çok çiftlerin tercih ettiği tesislerden biri olarak biliniyor. Eğer Berlin’de lüks bir otel arıyorsanız, diğer 5 yıldızlı otellere göre fiyat/fayda oranı biraz daha yüksek olan bu tesise göz atabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

7.Leonardo Hotel Berlin Mitte

Berlin Otelleri
Leanardo Hotel Berlin Mitte

Mitte’nin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olduğunda da otele 2-3 dakika yürüme mesafesinde bulunan metro istasyonlarını kullanabilirsiniz.

Eğer alışveriş için güzel yerler arıyorsanız, otele 5 dakika yürüme mesafesinde Berlin’in en ünlü alışveriş caddelerinden birini bulabilirsiniz. Ayrıca burada birbirinden güzel ve kaliteli restoranları, barları ve kafeleri de bulmak mümkün.

4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen fiyatların bazen 3 yıldızlı oteller ile aynı olduğu bu otelde de fırsat indirimleri bulunmakta. Ayrıca otelin 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

8.Titanic Comfort Mitte 

Berlin Otelleri
Titanic Comfort Hotel

Berlin’de nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en uygun cevaplardan biri olan Titanic, Mitte’de tam merkeze 2 km uzaklıkta bulunuyor. Bu yüzden de otel ücretleri diğer 3 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun.

Metro istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden, Müze Adası, Gendarmenmarkt Meydanı ve Friedrichstraße üzerindeki Checkpoint Charlie yürüyerek 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Terası, barı ve otogarı bulunan bu otelin 8.2 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

9.Hampton By Hilton Berlin City East Side Gallery

Berlin Otelleri
Hampton By Hilton Berlin

Berlin’de nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 3 yıldızlı tesis, Friedrichshain-Kreuzberg’de güzel bir yerde bulunuyor.

Berlin’de gece hayatı için en iyi bölge olan Friedrichshain-Kreuzberg’de bulunan bu otelin en güzel yanı, gece hayatı için süper popüler olan barlara ve gece kulüplerine yakın olması. Ayrıca otel çevresinde birçok restoranı ve alışveriş yapabileceğiniz yerleri de bulabiliyorsunuz.

3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern olan bu otel, toplu taşıma araçlarına yakınlığı sayesinde Berlin’de görülmesi gereken yerlere kolay ulaşım sağlamaktadır. 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin fitness merkezi de bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

10.Motel One Berlin – Alexanderplatz (FAVORİ)

Berlin Otelleri
Motel One Alexanderplatz – Bu şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi şehirdeki en merkezi otellerden biri. 3 yıldızlı bir otel olduğundan dolayı da göz atabilirsiniz

Berlin’de nerede kalınır ? sorusuna bizim favori otelimiz olan Motel One, Alexanderplatz Meydanı’na 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehirdeki en popüler ve en merkezi otellerden biri olması, 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olması ve şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

Özet Olarak Berlin’de Nerede Kalınır ?

—-Yok beni bölge bölge uğraştırma, diyorsanız da, Alexanderplatz Meydanı çevresindeki otellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. İşte burası şehrin kalbinin attığı yer. Bütçeniz yetiyorsa burada herhangi bir tesiste konaklayın pişman olmazsınız. Ayrıca şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olursunuz. Burada tavsiye edebileceğim en iyi 2 otel ise, 3 yıldızlı Motel One Berlin Alexanderplatz ve 4 yıldızlı Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz adlı tesistir.

—-Bir diğer süper turistik yer olan Tiergarten‘da bulunan otelleri tercih edecek olursanız da yine süper merkezi bir yerde konaklamış olursunuz ve şehirdeki turistik yerlerin çoğuna yürüyerek veya metrolar ile çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak Tiergarten’daki en iyi, en merkezi ve en ideal otellere göz atabilirsiniz. Bu bölgede otel olarak da bütçeniz yetiyorsa, 3 yıldızlı Motel One Berlin Tiergarten veya 4 yıldızlı Hotel Berlin adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu iki otelde konaklayarak Berlin’den mutlu ayrılabilirsiniz.

Berlin TV Kulesi, Aziz Nicholas Kilisesi, Berlin Katedrali ve Müzeler Adası’na yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, süper merkezi otel arayanların tercih edebileceği güzel bir tesis. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Berlin’de nerede kalınır ? adlı bu yazıda bulunan otel ve hostellerin hepsi, bölgenin en çok tercih edileni ve en iyi konuk değerlendirmesine sahip. Bu yüzden, bölge konusunda karar verebilirseniz, konaklama birimleri konusunda endişeniz olmasın derim. Ayrıca, Berlin’de konaklama için de telefonunuzda veya bilgisayarınız başında saatlerce zaman harcamanıza gerek yok. Paranız varsa Mitte, yoksa Kreuzberg bölgesinde bütçenize ve zevkinize uygun konaklama biriminizi seçebilirsiniz.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...