Boston’da Nerede Kalınır ? | En İyi Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Massachusetts Eyaletinin başkenti ve en büyük şehri olan Boston, ülkenin popüler üniversiteleri sayesinde sosyal yaşamın en iyi olduğu şehirlerden biri. Hareketli ve kültürel yapısıyla, dünyanın dört bir yanından turistlerin uğrak yerlerinden biri olan Boston’da konaklama ise, genel olarak pahalı. Tabi bu bütçenize uygun bir oteli bulamayacağınız anlamına da gelmiyor. Boston’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerine göz atarak aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Boston’da Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Konaklama ücretleri konusunda dünyanın en pahalı 6. şehri olan Boston’da otel fiyatları süper uçuk. Bu yüzden, çıtanızı bu şehirde 1-2 tık düşürmenizde yarar var.
 • Boston’da konaklama ücretleri seçtiğiniz tarihe göre ve şehirdeki etkinliklere göre süper değişiklik gösteriyor. Bu yüzden, konaklamak istediğiniz tarihte Boston’da neler olup bittiğine de göz atmanızda yarar var. Etkinliklerden 1-2 gün sonra otel fiyatları çok daha uygun olacaktır.
 • Ekim ayı Boston’da konaklama ücretlerinin en pahalı olduğu ay. En ucuz olduğu aylar ise, kış aylarıdır.
 • Boston, yürüyerek keşfedilebilecek bir şehir. Hemen hemen tüm turistik yerler birbirine oldukça yakın. Yani turistik yapıların birkaçına yakın bir bölgede konaklayacak olursanız, hemen hemen tüm turistik yerlere yakın olacaksınızdır.
 • Boston’da konaklama için en azından 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapmaya çalışın ve yaptığınız rezervasyon ile yetinmeyin. Son dakika fırsatları bu şehirde bir hayli fazla. Bu yüzden, ücretsiz iptal seçeneği olan otellerde rezervasyon yapın ve seyahatinize birkaç gün kala aynı otele yeniden bakın. Booking.com son dakika fırsatları için en ideal site.
 • Bu şehirde 500 TL’nin altında otel bulmak yüksek sezonda neredeyse imkansız. Bu yüzden 800-1.200 TL gibi bir ücreti (Belki daha fazla), gecelik konaklama için gözden çıkarmanız gerektiğini de bilin.

Boston’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

DOWNTOWN (Şehir Merkezi)

Boston'da Nerede Kalınır

HI Boston Hostel – Boston’da hangi bölgede kalınır ?

İş ve turistik yerlere yakın olmak amaçlı tercih edilebilecek en ideal bölgelerden biri, hiç şüphesiz şehir merkezi bölgesidir. Bu bölgede konaklayacak olursanız, Financial District (Finans Bölgesi) ve sahil aktivitelerin olduğu yere oldukça yakın olursunuz. Bunun yanında, havaalanına ulaşımın en kolay olduğu bölge de şehir merkezidir.

Oldukça turistik ve popüler bir bölge olan şehir merkezinde hemen hemen her şey pahalı. Bu yüzden, restoranlar ve cafeler için ara sokakları, oteller için de şehir merkezinin biraz daha dışına doğru olan otelleri tercih etmekte yarar var.

Şehir merkezinden turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Her ne kadar Boston’daki en ideal bölge olsa da 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapmıyorsanız, bu bölgede bütçeli bir otel bulmak biraz zor.

Booking.com aracılığıyla şehir merkezinde bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Şehir merkezinde otel tavsiyesi olarak da ;

 • The Copley House (2 Yıldız) : Boston gibi bir şehirde ucuz otel kavramının olmadığını göz önüne alacak olursak, bu otelin oda ücretleri şehirdeki en uygun fiyatlardan diyebiliriz. Tarihi back bay bölgesinde bulunan bu otel, Copley Meydanı’na sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta. Bunun yanında Hynes Kongre Merkezi ise otele sadece 500 metre uzaklıkta bulunmakta. Bu şehirde alışveriş de yapayım, restoranlara yakın olayım ve turistik yerlere de kolayca ulaşabileyim diyorsanız, 4 bine yakın konuktan 8.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan bu otele mutlaka göz atın derim.
 • HI – Boston Hostel‘e (3 Yıldız) : Daha önce hiç hostelde konaklamamış olmasanız dahi bu hostel size aradığınız zevkte bir oteli anımsatacaktır. Birbirinden uygun fiyatlı özel odaları da olan bu tesis, şehirdeki en çok satan tesislerden biri. Boston’un tam kalbinde bulunan bu hostelden şehirde dilediğiniz yere çok rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Daha çok sıcak havasıyla da burada kendinizi evinizde hissedebiliyorsunuz. 8 bine yakın konuktan 8.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu hosteli de listenize eklemenizde yarar var.
 • The Godfrey Hotel Boston‘a (4 Yıldız) : Şehirdeki en mükemmel otellerden biri olan bu 4 yıldızlı otel de diğer 2 otel gibi şehir merkezine ve turistik yerlere oldukça yakın bir konumda bulunmakta. Bu otelden şehrin tam merkezine 7 dakikada rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun yanında Freedom Trail’e ve Tea Party Gemileri ve Müzesi’ne sadece 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

THEATRE DİSTRİCT (TİYATRO BÖLGESİ )

Boston'da Nerede Kalınır

Found Hotel Boston Common

Halk Bahçesi’ne ve Boston Common’a oldukça yakın bir konumda bulunan bu bölge, Back Bay ve şehir merkezine ulaşımın en iyi sağlandığı bölgelerden biri. Şehrin en hareketli bölgelerinden biri olması dolayısıyla da oldukça kalabalık.

Back Bay bölgesi ve şehir merkezine bu bölgeden yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz. Bunun dışında şehirdeki tüm turistik yerler bu bölgeye ortalama 0-3 km uzaklıkta bulunuyor. Yani hemen hemen tüm turistik yerlere bu bölgeden yürüyerek ulaşmak mümkün. Ayrıca Back Bay ve Boston Güney İstasyonu bölgeye yürüme mesafesinde bulunuyor. Şehir merkezinde aradığınız bütçede konaklama birimini bulamazsanız alternatif olarak bu bölgeye de göz atabilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 2 yıldızlı oldukça uygun bir otel olan Found Hotel Boston Common‘a göz atabilirsiniz. Boston Common’a 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otele 10 dakika uzaklıkta da toplu taşıma araçlarını fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Tiyatro Bölgesinin en gözde ve en uygun otellerinden biri olan Found Hotel Boston Common’a göz atmayı da unutmayın.

SOUTH END BÖLGESİ

Boston'da Nerede Kalınır

40Berkeley Hotel – Boston’da nerede kalınır ?

Şehrin en ucuz otellerinden 1-2 tanesine ev sahipliği yapan bu bölge ucuz konaklama için tercih edilebilecek en ideal bölgelerden. Back Bay ve Berkeley Caddesi’ni bulabileceğiniz bu süper popüler bölgeden turistik yapıların birçoğuna yürüyerek rahatlıkla gidebilirsiniz. Bölgeye en uzak turistik yer ise, ortalama 4 km uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında birçok turistik yer 0-3 km alan içerisinde.

Birbirinden şık ve çeşitli restoranlara ev sahipliği yapan bu bölge daha çok Back Bay’a iş seyahatinde bulunanlar için ideal olsa da, şehri keşfetmek için de tercih edilebilecek bölgelerden.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

BACK BAY BÖLGESİ (Tereddütsüz Tercih Edilebilir)

Boston'da Nerede Kalınır ?

Copley Square Hotel – Boston’da nerede kalınır ?

Boston’da nerede kalınır ? sorusuna en iyi ve en ideal cevap olan Back Bay bölgesi, hemen hemen her bütçeye uygun oteli ile popüler. Otel fiyatları genel olarak pahalı olsa da, 650 TL’nin altında 1-2 oteli de bu bölgede bulmak mümkün. Tabi aylar öncesinden bu oteller dolduğu için rezervasyonunuzu en azından 2-3 ay öncesinden yapmanız gerekiyor. Özellikle yüksek sezonda Boston’ı ziyaret ediyorsanız.

Merkeze, şehirdeki en ideal bölgelere ve hemen hemen tüm turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, konum olarak hem iş seyahati hem de kültür gezisi için en ideal bölgelerden.

Şehrin en hareketli bölgelerinden biri olan Back Bay bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Hotel 140 (3 Yıldız) : Hynes Kongre Merkezi’ne 1 km uzaklıkta olan bu otel metro istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu metro istasyonundan şehirde dilediğiniz yere çok kolay ve hızlı bir şekilde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aile odaları da olan bu otelin müşteri yorumlarına ve 3 bin konuktan almış olduğu 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bakarak bu oteli tercih etmek mümkün. Fiyat konusunda diğer 3 yıldızlı otellerden birazcık daha ucuz olan bu otele göz atmayı unutmayın. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • Boston Marriott Copley Place (4 Yıldız) : Devasa büyüklüğü ile turistlerin ve iş seyahati için Boston’a gelenlerin favori otellerinden. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu otel 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 5 yıldızlı otellerden farkı yok. Bunun yanında hemen hemen bir 3 yıldızlı otel fiyatındaki odaları ile, oldukça iyi. 2 bin konuktan 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli de mutlaka listenize ekleyin derim. OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT
 • Copley Square Hotel‘e (4 Yıldız) : Restoranı ve canlı müzik yapılan gece kulübüyle meşhur olan bu otel, şehirdeki en ideal ve en iyi konuma sahip 4 yıldızlı otellerden. Güzel konumu ve toplu taşıma araçlarına yakınlığı sayesinde şehirde dilediğiniz yere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında otelin 1.000 konuktan 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Boston’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç bölge daha eklemek mümkün. Fakat hem bütçeli hem de lüks bir Boston gezisi için bu bölgelerde aradığınız zevkte konaklama birimlerini bulabileceğinizden dolayı, sanırım başka bölge ile aklınızı bulandırmaya gerek yok.
Boston’da konaklama birimlerinin hemen hemen hepsinde erken rezervasyon fırsatı bulunuyor. Yani listedeki ortalama fiyatlar yüksek sezona göre yaklaşık fiyatlardır. Bu fiyatlar 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız veya kış aylarında Boston’ı ziyaret edecek olursanız, çok fazla değişmekte. Bu yüzden, araştırmanıza listedeki en ideal ve en uygun fiyatlı otellerden başlayabilirsiniz.

Boston’da daha fazla otel tavsiyesi arıyorsanız, Boston Otelleri adlı yazımıza göz atarak şehirdeki en ideal ve en uygun fırsat indirimi olan otellere göz atabilirsiniz. Bu listedeki otellerin hepsi şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en iyi konuma sahip olan otellerden. Otellerin ne zaman fırsat indirimleri olduğunu da bu yazı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca Boston’da otel fiyatları süper uçuk olduğundan dolayı da hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli. Otel rezervasyonu yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verebilirseniz, otel seçimi çok daha kolay olacaktır. Aslında oteller değil bölgeler daha pahalı olduğundan otel seçimi çok kolaydır. Fakat yanlış bölge seçimi yapıp ucuz otel arayacak olursanız, bu pek de mümkün olmayacaktır.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Boston’da nerede kalınır ? sorusu hakkında sormak istediklerinizi veya eklemek istediklerinizi bize yazabilirsiniz. Bu şehirde konaklama ücretlerinin süper uçuk olduğunu unutmayın. Bu şehirde mümkün olduğunca 5 yıldızlı otellerden uzak durun derim. Hem fırsat indirimleri olmuyor hem de ödediğiniz ücrete değmeyecek birçok otel bulunmakta. Bu yüzden tercihinizi 3 ve 4 yıldızlı otellerden yana kullanın derim.

 

By |2018-11-19T15:21:18+00:00Kasım 19th, 2018|ABD, Boston|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)