Buenos Aires’te Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Arjantin‘in başkenti ve en güzel şehirlerinden biri olan Buenos Aires, konaklama bakımından oldukça uygun denebilir. Bu şehirde 400-700 TL arasında muhteşem bir 5 yıldızlı otelde konaklamak bile mümkün. Bu şehirde çok fazla konaklama birimi olduğundan Buenos Aires’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak konaklama birimi aramak yerine, ilk olarak bölgeye karar vermenizde yarar var. Hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdikten sonra da, konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Buenos Aires’te Nerede Kalınır ? Bölgeler

Buenos Aires’te konaklama birimlerine bakmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yapmadan bu şehirde otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak pek de kolay olmuyor. Aslında kolay oluyor fakat fiyat bakımından oldukça farklılık göstermekte. Bu yüzden ilk olarak hangi bölgenin bütçenize ve zevkinize uygun olduğunu öğrenin. Daha sonra otel veya diğer konaklama birimlerini bulmak oldukça kolay olacaktır.

 • Şehirde konaklayabileceğiniz en ideal ve en popüler bölge, Recoleta Bölgesi‘dir.
 • Şehirdeki en bütçeli konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge San Telmo Bölgesi‘dir.
 • Buenos Aires gece hayatı için en ideal bölge ise, Palermo Bölgesi‘dir.
 • Buenos Aires’te Ailece Nerede Kalınır ? sorusuna en güzel cevap Belgrano Bölgesi‘dir.

1.PALERMO BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 Buenos Aires Gece Hayatı İçin Nerede Kalınır ? 

Buenos Aires'te Kalınacak Yerler
Buenos Aires Otelleri

Şehirdeki en büyük ve en hareketli bölgelerden biri olan Palermo bölgesi, konaklama için düşünülmesi gereken ilk seçeneklerden biri diyebilirim. Parklar, plazalar, kafeler, restoranlar ve eşsiz bir gece hayatı deneyimine sahip bu bölge biraz büyük olduğundan, bu bölgede otel seçimi yaparken biraz daha dikkatli olmakta yarar var.

Bu bölge şehir merkezinden biraz uzak. Bu yüzden, merkezi bir yerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölge size göre değil. Fakat konaklama ücretleri çok daha uygun olacağından dolayı göz atmanızı tavsiye ederim.

Her bütçeye uygun konaklama birimini bulabileceğiniz Palermo bölgesinden turistik yerlerin birçoğuna ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekiyor.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

2.RECOLETA BÖLGESİ – Bölge Puanı 95/100 – Buenos Aires’te Nerede Kalmalı ?

Recoleta Mezarlığı Buenos Aires
Recoleta Mezarlığı

Gelelim şehirdeki en popüler ve en ideal olan bölgeye. Recoleta bölgesi, Nerede kalmalı?  sorusuna merkezi bir cevap arayanların tercih edebileceği en ideal bir bölge.

 • Kültür gezisi için Buenos Aieres’e gidiyorsanız, en ideal bölge
 • Turistik yerlere yakın
 • Metroyu kullanarak şehirdeki her yere ulaşım sağlayabiliyorsunuz.
 • Gece hayatı ölü (Birkaç bar bulmak mümkün)
 • Gece/gündüz oldukça güvenli
 • Aile için ideal

Recoleta bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede ideal otel tavsiyesi olarak da ;

3.MİCROCENTRO BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Buenos Aires Otelleri

Buenos Aires Otel Tavsiyeleri
Microcentro Bölgesi

Buenos Aires’teki en iyi oteller nerede? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Microcentro bölgesi şehirdeki en popüler bölgelerden. Birbirinden şık, modern ve kaliteli otelleri bulabileceğiniz bu bölge hem süper lüks hem de bütçeli otel arayanlar için oldukça ideal.

 • İş amaçlı seyahatler için ideal. (Finans Bölgesi burada bulunuyor)
 • Şehir merkezinde konaklamanın faydalarından olan ulaşım ağı, bu bölgede de oldukça gelişmiş
 • Her bütçeye uygun konaklama birimi var
 • Turistik yerlere oldukça yakın (Birçok turistik yere yürüyerek gidebilirsiniz)
 • Alışveriş için ideal
 • Çiftler ve yalnız seyahat edenler için ideal
 • Süper kalabalık
 • Gece hayatı iyi
 • ŞEHİR MERKEZİ
 • Gece/gündüz güvenli

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

4.SAN TELMO BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – Buenos Aires’te En Ucuz Nerede Kalınır ? 

San Telmo Buenos Aires
San Telmo

Buenos Aieres’te hostelde konaklamayı düşünüyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölgelerden biri de San Telmo olacaktır. Daha çok hostelleri ile meşhur olsa da, uygun fiyatlı otelleri de fazlasıyla bulabilirsiniz.

 • Konum güzel
 • Süper bütçeli konaklama birimi arayanlar için
 • Gündüzleri oldukça güvenli (Geceleri bu bölgede biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor)
 • Restoran ve cafeler oldukça ucuz
 • Gece hayatı için tercih edilmez
 • Aile için uygun değil
 • Yalnız veya arkadaş gruplarıyla seyahat edenler için ideal

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

5.PUERTO MADERO BÖLGESİ – Bölge Puanı 80/100 – Buenos Aires’te Kalınacak Yerler

Buenos Aires En Ucuz Otel Tavsiyeleri
Buenos Aires

Buenos Aires’te lüks bir deneyim yaşamayı planlayanların tercih edebileceği bu bölge, diğer bölgelere nazaran biraz daha pahalı. Daha çok 4-5 yıldızlı otelleri bulabileceğiniz bu bölgede, şehirdeki en lüks, en kaliteli ve en pahalı otelleri bulabiliyorsunuz.

Şehirdeki en modern bölgelerden biri olan Puerto Madero’da uygun fiyatlı birkaç otel de bulmak da pekala mümkün. Fakat uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız, bu bölgede konaklamanın pek mantığı olacağını sanmıyorum.

Bu bölgeden şehirdeki birçok turistik yere yürüyerek gitmek mümkün. Tabi bir o kadar da toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanız gereken turistik yerler bulunuyor. Biraz zorlayarak şehir merkezine buradan yürüyebilirsiniz.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Bölgedeki en uygun fiyatlı otel olan Unique Art Madero‘ya (4 Yıldız) göz atabilirsiniz.

Bu şehirde konaklama birimleri genel olarak uygun olduğundan, 4-5 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Bunun yanında, şehirdeki otellerin büyük bir bölümünde Booking.com’da erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Bu fırsatlar ile aynı otelde %30’a varan fırsat indirimleriyle konaklamak mümkün.


Booking.com

Buenos Aires Otel Tavsiyeleri

Buenos Aires En Ucuz Otel Tavsiyeleri
Otel Tavsiyesi

Bu şehirde otel tavsiyesi olarak birçok birimi listeye eklemek mümkün. Fakat, şehirdeki en ucuz otelleri ve en lüks otelleri listede bulacaksınız. Ayrıca ucuz otellerden çekinmenize de gerek yok. Zaten listedeki ucuz konaklama birimleri, şehirdeki en konaklanabilecek otellerden. Yani şehirdeki en ucuz oteller değil.

Şehirdeki en ucuz oteller, merkezin biraz dışında kalmaktadır. Bu yüzden ilk olarak şehir merkezi ve turistik yerlere yakın olan konaklama birimlerine göz atmanız da yarar var.

En Ucuz Otel Tavsiyeleri – Buenos Aires Otelleri

 • Hotel Mundial ; Şehirdeki en çok tercih edilen Buenos Aires Otelleri arasında. Birbirinden güzel konuk yorumlarına ve güzel bir konuma sahip.
 • Hotel Pacifico ; Aile odaları da olan bu otel de bütçeli bir konaklama için tercih edilebilecek tesisler arasında. Konum olarak da şehirdeki turistik noktalara kolay ulaşım sağlayan bir yerde bulunmaktadır.
 • Astoria Hotel ; Bir diğer ucuz otel ise, Plaza de Mayo Ana Meydanı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Astoria Hotel’dir. Bu tesis, diğer ucuz otellere nazaran biraz daha modern ve şık bir tasarıma sahiptir.

Buenos Aires Otel Fiyatları

Buenos Aires Otelleri
Buenos Aires Otelleri

Bu şehirde otel ücretleri 20£’dan başlamakta ve 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat en ideal otelleri 45-90£ arasında bir ücrete çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. 3-4 yıldızlı otelleri, hatta 5 yıldızlı birkaç oteli de bu ücret aralığında bulabilirsiniz.

Bunun yanında 20£’dan düşük bir ücrete konaklama birimi arıyorsanız da, Buenos Aires Hostellerine göz atın. 20£’nun altında otel bulmak pek kolay değil.

Buenos Aires, genel olarak pahalı değil. Bu yüzden de 4-5 yıldızlı otellere bile gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Şehir merkezinin tam göbeğinde konaklamak yerine de merkez 1-2 km uzaklıkta bulunan konaklama birimlerini tercih edecek olursanız çok daha uygun tesisler bulabilirsiniz.

Buenos Aires’te nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak bu 5 bölgeden başka bir bölgeye göz atmanızı pek tavsiye etmem. Hem güvenlik, hem konum hem de fiyat bakımından birçok ziyaretçiyi tatmin edecek bu bölgelere, şehirdeki en ideal ve en iyi bölgelerdir. Bu yüzden tek yapmanız gereken konaklama için ayırmanız gereken bütçeye karar vermek olacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...