Bükreş Otelleri | Bükreş Otel Fiyatları

Bükreş Otelleri
Bükreş Otelleri

Romanya’nın en güzel ve en turistik şehirlerinden biri olan Başkent Bükreş’te konaklama ücretleri genel olarak uygun. Yüksek sezonlarda otel ücretleri süper değişiklik gösterebiliyor. Bükreş otelleri ve Bükreş otel fiyatları sezona, bölgeye ve erken rezervasyona göre de farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden bu şehri ne zaman ziyaret edeceğiniz de oldukça önemli.

Bükreş’te konaklama ücretleri ortalama 40£’dan başlamakta ve 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 70-110£ arası bir otel sizi yeterince tatmin edecektir.

En İdeal ve En Uygun Bükreş Otelleri

1.Novotel Bucharest City Centre (4 Yıldız)

Bükreş’teki en ideal ve en uygun fiyatlı otellerden biri olan bu 4 yıldızlı lüks tesis Çeşmeci Parkı’nın hemen yakınında yer almaktadır. Tesis Bükreş’in tarihi merkezine ve çok sayıda bar, restoran ve cafelerin bulunduğu Lipscani Caddesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Piata Universitatii Metro İstasyonu’na Novotel’den yürüyerek 2 dakikada, tren istasyonuna ise 10 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 90£’dan başladığı bu otelin 2 bin konuktan 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

2.Hotel Ambasador (4 Yıldız)

Eski Kente 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis Bükreş’te merkezi konuma sahip oteller arasındadır. Otel çevresinde toplu taşıma araçları için güzel bağlantı kurulmuş. Yani şehirde dilediğiniz yere çok rahat ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanında otelin havaalanı servisi ve kahvaltısı da bulunmaktadır. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 60£’dan başladığı bu oteli de Bükreş Otelleri listenize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. Ayrıca otelin 2 bin konuktan 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

3.Ramada Parc Hotel (4 Yıldız)

Bükreş’in kuzeyindeki iş bölgesinde bulunan bu otel, şehirdeki birçok turistik noktaya kolay ulaşım sağlamaktadır. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 70£’dan başladığı bu otelin 5 bine yakın konuktan 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Havaalanı servisi, yüzme havuzu, spa ve sağlık merkezi gibi imkanları da olan bu oteli Bükreş’teki ideal oteller listenize ekleyebilirsiniz.

4.Hilton Garden Inn Bucharest (4 Yıldız)

Eski Kent bölgesinde güzel bir konumda yer alan bu lüks otel, Bükreş Ulusal Tiyatrosu’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bunun yanında Çeşmeci Parkı’na yürüyerek bu otelden 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Ortalama gecelik konaklama ücretlerinin 100£’dan başladığı bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri.

5.Radisson Blu Hotel Bucharest (5 Yıldız)

Şehir merkezinde eşsiz bir konumda yer alan bu otel, birçok turistik ve tarihi mekanın yanında yer almaktadır. Yüzme havuzu, fitness merkezi, barı, restoranı ve müthiş bir kahvaltısı olan bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 115£’dan başlamaktadır. Yani diğer 4 yıldızlı oteller arasında büyük bir fiyat farklılığı yok denebilir. Özellikle otelin konumunu göz önüne alacak olursanız. Ayrıca otelin 2.500 konuktan 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.

Göz At : Bükreş’te nerede kalınır ?

Bükreş Merkez Otelleri

Bükreş’te merkezde bulunan oteller ile merkeze uzak olan oteller arasında tabi ki fiyat farklılığı bulunmaktadır. Fakat bu fiyat farklılığı öğle çok fazla değil. Bu yüzden merkezde bulunan otellere de mutlaka göz atın derim.

En Ucuz Bükreş Otelleri 

Bükreş’te ucuz bir otel arıyorsanız, ilk olarak bakmanız gereken yerler merkeze uzak olan yerler olacaktır. Merkeze 3-4 km uzaklıkta bulunan bütçeli oteller aradığınız bütçeye uygun olacaktır.

Bükreş Otelleri veya Bükreş Otel Fiyatları her ne kadar bölgeye, sezona veya erken rezervasyon fırsat indirimlerine göre değişiklik gösteriyor olsa da ortalama fiyatlar bu aralıktadır diyebiliriz.

7 Senelik Profosyonel Yurt dışı otel ve hostel tecrübesinden sonra, part time olarak başladığım gezi bloguna, Full time devam. Özellikle Güneydoğu Asya'da geçirdiğim 5 seneden fazla süreyi, gezerek çalıştığım şehirleri ve çok daha fazlasını yazılarımda paylaşıyorum. -iyi bir Backpacker, -içerisinde çikolata olan her şeyi sever. -En iyi yaptığı şey ; ''Running a Hostel''

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here