Cape Town’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin 3 başkentinden biri olan Cape Town, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleri ile vizesiz gidilebilecek en güzel şehirlerden. Şehirde çok fazla konaklama bölgesi ve birimi olduğundan dolayı da, Cape Town’da nerede kalınır ? sorusuna direkt olarak tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Cape Town’da konaklama ücretleri bölgelere göre oldukça farklılık göstermekte. Bu yüzden hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli.

Cape Town’da Nerede Kalınır ?

CİTY BOWL BÖLGESİ

Cape Town'da Nerede Kalınır

Icon Luxury Apartments

Şehir merkezindeki en ideal bölgelerden biri olan City Bowl bölgesi, Cape Town’da en çok tercih edilen ve en ideal bölgelerden. Gerek şehrin tam merkezine yakın olması gerekse, her bütçede konaklama birimini burada bulabiliyor olmanız gayet güzel.

Liman bölgesine, plajlara ve şehirdeki birçok restorana süper yakın bir konumda bulunan bu bölge, şehirdeki en iyi manzaraya sahip bölgelerden biri. Eğer gerçek bir Cape Town deneyimi yaşamayı planlıyorsanız, City Bowl bunun için en ideal bölge olacaktır.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

WATERFRONT BÖLGESİ

Cape Town'da Nerede Kalınır

The Commodore

Dağ manzaralı otelleri ile popüler olan bu bölge de, Cape Town’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri. Ciy Bowl bölgesinden sonra en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Waterfront bölgesi alışveriş ve restoran konusunda seçici olanların beğenebileceği bölgelerden biri.

Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin birçoğu oldukça pahalı olsa da, uygun fiyatlı birkaç otel de bulmak mümkün.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

BO-KAAP BÖLGESİ

Cape Town'da Nerede Kalınır ?

Cape Town’da Nerede Kalınır ?

Cape Town’un en güzel bölgelerinden biri olan Bo-Kaap tarihi ve renkli binalarla çevrili şirin bir yer. Bu bölgenin tam içerisinde birkaç konaklama birimi bulunuyor olsa da, bu bölgeye yakın olan tesisleri (Ortalama 1 km mesafede olanlar) gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Arnavut kaldırımlı sokakları, süper tarihi camileri ve canlı atmosferiyle şehrin en güzel bölgesine yakın olmakta yarar var.

Bu bölge yakınlarında bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölge yakınlarında konaklama tavsiyesi olarak da ;

En İdeal Cape Town Otel Tavsiyeleri

1.Protea Hotel by Marriott Cape Town Waterfront Breakwater Lodge

Cape Town'da Nerede Kalınır ?

Protea Hotel By Marriott Cape Town Waterfront Breakwater Lodge

19.yüzyıldan kalma bir cezaevinde hizmet veren bu tesis Masa Dağı’nın eşsiz bir manzarasına sahip. Şehirdeki birçok turistik yere ulaşımın kolay sağlandığı bu otel konum olarak Waterfront bölgesinde bulunuyor. Yani süper merkezi bir otel değil.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 1.000 konuktan almış olduğu 7.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Circa Luxury Apartment Hotel (4 yıldız)

Cape Town'da Nerede Kalınır

Circa Luxury Apartments

City Bowl bölgesinde merkeze oldukça yakın konumuyla popüler olan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen fiyat bakımından oldukça uygun olan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Alışveriş bölgelerine ve şehrin en canlı caddelerine oldukça yakın bir konumda bulunan bu otelin 1.200 konuktan 8.4 gibi yüksek bir değerlendirme puanı bulunuyor. Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Protea Hotel by Marriott Cape Town Sea Point (3 Yıldız)

Cape Town'da Nerede Kalınır

Protea Hotel By Marriott Cape Town Sea Point

Plaja 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, açık dalma havuzu ve spor salonu ile oldukça ünlü. Masa Dağı teleferiğine araçla 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden şehirdeki birçok yere yürüyerek gidebiliyorsunuz. Daha çok çiftlere ve ailelere seslenen bu otelin gecelik oda ücretleri de şehirdeki birçok otele göre oldukça uygun. Sea point bölgesinde bulunan bu otelin 500 konuktan 8.0 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor.

Bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cape Town’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok otel tavsiyesi eklemek mümkün. Fakat araştırmanıza bu otellerden ve bölgelerden başlayarak çok daha rahat aradığınız zevkte ve bütçede tesisi bulabilirsiniz.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-03-30T18:54:57+00:00Mart 30th, 2018|Afrika|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)