Doha’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Kaliteli yaşamın ve refah seviyesinin oldukça yüksek olduğu şehirlerden biri olan Doha, konaklama konusunda araştırma isteyen şehirlerden. Bu şehirde konaklama için yüzlerce seçenek bulunuyor. Fakat bunlar arasında bütçenize ve zevkinize uygun olanı bulmak pek de kolay olmuyor.
Doha’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bu bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Doha’da konaklama için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Doha’da nerede kalacağınıza karar verirken, turistik yerlere yakınlık, merkeze yakınlık, toplu taşıma araçlarının bağlantısının iyi olup olmadığı, bölgenin pahalı olup olmadığı gibi en önemli faktörleri göz önüne almanızda yarar var.

Doha’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Doha’da konaklama için toplamda 4-5 bölge bulunuyor olsa da, bunlar arasında gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz 3 bölge bulunuyor. Bunlar ;

 • Doha’daki en iyi konaklama bölgesi West Bay Bölgesi‘dir. İş seyahatleri için vazgeçilmez bir bölge olan West Bay, bu şehirde aileler ve gece hayatı arayanlar için de ideal bir bölgedir. Bu bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezine ve Corniche’ye yakın olduğundan dolayı da, şehirdeki en popüler ve en iyi bölge olarak bilinir.
 • Doha’daki deniz manzaralı en iyi bölge Corniche Bölgesi‘dir. Gökdelenlerin ve Palm Tree Adası’nın eşsiz manzarasını sunan bu bölge de, turistik yerlere ve merkeze kolay ulaşım sağlayabileceğiniz bir bölgedir.
 • Doha’da geleneksel ve tarihsel bir bölge olan Al Souq, bu şehirde konaklama için tercih edilebilecek en güzel ve en merkezi bölgelerden biridir. Ayrıca Doha gezilecek yerler listesinin ilk sırasında yer alan Waqif Çarşısı da bu bölgede bulunmaktadır.

NOT : Doha’da nerede kalacağınıza karar verirken şehrin önde gelen gezilecek yerleri olan Waqif Çarşısı, Corniche (Korniş), The Pearl, West Bay gibi yerlere de yakın olup olmadığınıza da mutlaka göz atın.

Doha’da Nerede Kalınır ? – WEST BAY BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Doha'da Nerede Kalınır ?
West Bay Bölgesi

Doha’da konaklama için şehrin en çok tercih edilen, en iyisi olan, en güzel konumda bulunan bölgesi West Bay’dir. Bu bölge, her yaştan ve türden gezgine hitap eden bölgedir.

Bu bölgede, Doha’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında olduğundan dolayı da, nerede kalınır ? sorunuza en güzel cevaptır diyebiliriz.

Lüks konaklama ve deniz manzaralı tesisler için en çok tercih edilen bu bölgede, orta bütçeli oteller veya diğer konaklama birimleri de bulmak mümkün.

Şehirdeki en modern binaların ve gökdelenleri ile popüler olan bu bölgede bulunan tesislerin ya özel plajı ya da çatı havuzu bulunuyor.

City Center Alışveriş Merkezi de bu bölgede bulunduğundan hem yemek için hem de alışveriş için de güzel bir seçenek.

Bu bölge şehirdeki en önemli diğer turistik yerlerden olan Corniche, Katar Ulusal Müzesi, Al Riwaq Sergi Merkezi, Waqif Çarşısı ve İslam Sanatı Müzesi’ne toplu taşıma araçları ile 10-15 dakika uzaklıkta bulunmaktadır.

Not : Eğer Doha’da nerede konaklayacağınız hakkında tereddütsüz bir bölge arıyor ve süper bütçeli bir Doha gezisi planlamıyorsanız, bu bölgedeki tesisleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

West Bay Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Bu bölge daha çok 4-5 yıldızlı otellerden oluşuyor. Bu yüzden bütçeli bir Doha gezisi planlıyorsanız, başka bölgelere göz atmanızda yarar var.

 • 5 yıldızlı Crowne Plaza Doha West Bay adlı tesis, bu bölgedeki en şık ve en çok tercih edilen lüks otellerden biri. Konum olarak bölgenin en merkezi yerlerinden birinde bulunan bu otel, 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer 5 yıldızlı otel olan Hilton Doha adlı tesiste, bu bölgede gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz tesislerden. Crowne Plaza’ya nazaran bu otelde biraz daha uygun odaları bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız. Sahil şeridindeki eşsiz konumuyla göz kamaştıran bu tesisin 8.1 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • 4 yıldızlı bir otel olan Ezdan Hotel Doha adlı tesis ise, biraz daha bütçeli ama hala lüks otel arayanların tercih edebileceği güzel tesislerden biri. 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da yüksek bir kulede hizmet veriyor olması. Yani otelin eşsiz manzarası gerçekten çok iyi. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Doha’da Nerede Kalınır ? – CORNİCHE BÖLGESİ (Bölge Puanı 95/100)

Doha'da Nerede Kalınır ?
Corniche Bölgesi – Doha’da Konaklama

Doha’da deniz manzarası için en ideal ve en iyi bölge olarak bilinen Corniche, konaklama bakımından West Bay’a nazaran 1 tık daha uygun. Ayrıca bu bölgede 3 yıldızlı otelleri de bulabiliyorsunuz.

West Bay’ın güneyinde bulunan bu bölge, Palm Tree Adası’nın ve gökdelenlerin eşsiz bir manzarasına sahip.

Birçok anıta ve heykele ev sahipliği yapan parklarıyla ünlü olan bu bölgenin sahil şeridi ise, turistlerin en gezintiye başlama noktası olarak seçtikleri en güzel yer.

Corniche, gün batımını izleyebileceğiniz en güzel yer. Özellikle Dhow adı verilen teknelerle bu gün batımı çok daha güzel olacaktır.

Corniche Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • 3 yıldızlı bir otel olan Green Garden Hotel, Doha’da nerede kalınır ? sorusuna en bütçeli cevaplardan biridir. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otellerin konforunu ve modernliğini aratmayan bu tesis, şehirdeki en merkezi tesislerden. Ayrıca otel çevresinde toplu taşıma araçlarının duraklarını da bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer 3 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da, Century Hotel Doha adlı tesise göz atabilirsiniz. 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, Corniche Bölgesi’nin biraz dışında Waqif Çarşısı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • 4 yıldızlı bir otel tavsiyesi olarak da, bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olan, Best Western Plus Doha adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, Corniche Caddesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 5 yıldızlı bir otel arıyorsanız da, Sheraton Grand Doha Resort & Convention Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Bölgedeki en lüks ve en şık otellerden biri olan Sheraton, sahildeki konumuyla ünlü. Ayrıca otelin 8.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 5 yıldızlı otel tavsiyesi ise, Mövenpick Hotel West Bay Doha adlı tesistir. Bu otel, Corniche Bölgesi’nde güzel bir konuma sahip olduğu gibi, ücretsiz havaalanı servisi de bulunmaktadır. Kalabalık gruplar veya ailece seyahat edenler için geniş odaları bulunan bu otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Al Souq – SOUQ WAQİF BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Doha’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Souq Waqif Bölgesi, turistik yerlere ve merkeze yakınlığı ile ünlü olan bölgelerden biri.

Doha’nın kültürüne ve tarihsel yapılarına daha yakın olabileceğiniz bu bölgede konaklama birimleri, diğer 2 bölgeye nazaran biraz daha uygun denebilir. Souq Waqif’e 1 km’den az bir mesafede bulunan tesisler bu bölge sınırları içerisinde yer alıyor denebilir. Bu yüzden de otel tercihi yaparken mümkün olduğu kadar Souq Waqif’a yakın olan tesisleri tercih etmekte yarar var.

Bu bölgede, Doha’daki birçok önemli turistik yerleri bulabilirsiniz. Ayrıca bu bölgeden Corniche ve West Bay Bölgesi’ne de kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Souq Waqif Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • İlk olarak bütçeli bir otel için 2 yıldızlı La Villa Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu 2 yıldızlı tesis, Souq Waqif’a sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Bölgenin en iyi konumuna sahip otellerinden biri olan bu tesisin 7.0 gibi ortalama bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani herkesin sevebileceği otellerden biri değil. Fakat hem konumu hem de fiyatını göz önüne alacak olursanız, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri diyebiliriz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer bütçeli otel tavsiyesi de 3 yıldızlı Kingsgate Hotel Doha adlı tesistir. 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olan bu otel, Souq Waqif’a 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yüzme havuzu, fitness merkezi, spa ve sağlık merkezi gibi hizmetleri de olan bu otelden şehirdeki turistik noktalara da kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • 3 yıldızlı Doha Dynasty Hotel ise bu bölgede tercih edebileceğiniz bütçeli otellerden biri. Souq Waqif’a 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, bu bölgenin biraz daha dışında yer alıyor. Bu yüzden de bu otelde konaklama ücretleri şehirdeki diğer 3 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun. Daha çok süper bütçeli bir Doha gezisi planlayanların tercih edebileceği bu otel, sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek tesisler arasında. Otelin 6.7 gibi düşük bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bu bölgede lüks bir otel arıyorsanız da, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri olan Souq Waqif Boutique Hotels – Tivoli adlı tesise göz atabilirsiniz. İlginç ve güzel bir mimariye sahip olan bu tesisin, 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Souq Waqif’in kalbinde bulunan bu otelden Corniche’nin merkezine de yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinse de bu otel aile odalarıyla da ünlü. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Doha’da Konaklama İçin En İyi 3 Otel Tavsiyesi

Doha’da konaklama için bu 3 bölgedeki otellerde aradığınızı bulamadıysanız, aşağıdaki en lüks ve en merkezi 3 otele de göz atabilirsiniz.

1.Al Najada Doha Hotel by Tivoli (5 Yıldız)

Doha'da Nerede Kalınır ?
Al Najada Doha Hotel By Tivoli – Doha’da Nerede Kalmalı ?

Şehirdeki lüks severlere hitap eden bu 5 yıldızlı otel, Doha’da en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri. Eşsiz bir konuma ve hizmete sahip bu otel, Vakıf Çarşısı’na 10 dakika, Emirlik Divanı’na 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

9.6 gibi akıl almaz bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da, otelin erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 3-5 hafta öncesinde rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun odaları bulabilirsiniz.

Açık yüzme havuzu, aile odaları ve fitness merkezi ile ünlü olan bu otel daha çok çiftlere hitap etmektedir. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Marsa Malaz Kempinski, The Pearl (5 Yıldız)

Doha Konaklama Rehberi
Marsa Malaz Kempinski – Doha’da hangi bölgede kalınır  ?

The Pearl adı verilen yapay bir adada bulunan bu otel, süper lüks otel arayanların tercih edebileceği tesislerden. Otel, şehirdeki en pahalı ve en lüks otellerin başında geliyor. Fakat bütçeniz yetiyorsa bu otel güzel bir Doha gezisi için eşsiz bir deneyim olacaktır.

Sahilde bulunan bu otelde de erken rezervasyonlar ile %25 gibi indirimlerden yararlanmak mümkün. Fakat yine de pahalı bir otel.

8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli Booking.com aracılığıyla incelemek veya fiyatlara göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Victoria Hotel (4 Yıldız)

Doha'da Nerede Kalınır ?
Victori Hotel – Doha Otel Tavsiyeleri

Doha’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel ve en ideal cevaplardan biri olan Victoria Hotel, bu şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Souq Waqif’a ve Corniche’ye toplu taşıma araçlarıyla bu otelden kısa bir süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca şehirdeki 4 yıldızlı otel fiyatlarının ortalaması altında olması da bu oteli tercih etmek için birkaç nedenden biri.

8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olması. Bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, biraz daha uygun fiyatlara odaları da bulabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Doha’da nerede kalınır ? sorusu için başka bir bölge aramanıza da gerek yok. Zaten bu 3 bölge içinden her bütçeye ve zevkinize uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Doha’da Nerede Kalınır ? Sorunuza hala cevap bulamadınız mı ? 

 • Eğer hala hangi bölgede konaklayacağınıza karar veremediyseniz, ilk olarak 4-5 yıldızlı otellerde konaklayacak bütçeniz varsa hiç tereddüt etmeden West Bay Bölgesi’ne göz atın. Buradaki otellerin konumları ve hizmeti sizi tatmin edecektir. Ayrıca şehirdeki birçok noktaya güzel ulaşım ağı sunan bu bölge ilk göz atacağınız yer olmalı diyebiliriz.
 • Yok ben de çok fazla para yok ama yine de merkezi bir bölgede konaklamak istiyorum diyorsanız da, Souq Waqif yakınlarında bulunan 2-3-4 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Hatta dairelerde konaklamak istiyorsanız da, bu bölgede aradığınızı bulabilirsiniz.
 • Ben şehrin en güzel yerinde kalmak istiyorum, çok fazla bütçem yok ama yine de orta bütçeli otellere gücüm yeter diyorsanız da, Corniche Bölgesi’nde konaklayın. Bu bölgede bulunan tesislerin büyük bir çoğunluğu manzaralı. Ayrıca şehirdeki turistik yerlere ve diğer bölgelere de kolay ulaşım sağlıyor. Yani sonuç olarak Corniche Bölgesi bizim süper bütçeli bir Doha gezisi planlayanlar hariç herkese ama herkese tavsiye edebileceğimiz konaklama bölgesidir.Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...