Bir kültür sanat şehri olan Düsseldorf, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri. Birbirinden güzel turistik yerleri ile popüler olan bu şehir Ren Nehri kıyısına kurulmuş Dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla popüler olan bir şehir. Yeşilliği ve alışveriş olanaklarıyla Almanya’nın en çok tercih edilen şehirlerinden biri olan Düsseldorf’ta görülmeye değer birçok yer bulunuyor.Düsseldorf gezilecek yerler listenizi oluştururken merkezde bulunan turistik yapılardan başlamanızda yarar var. Bu şekilde diğer turistik yerlere de çok kolay bir şekilde sırasıyla ulaşabilirsiniz.

Düsseldorf gezilecek yerler listesi oluşturmadan önce hangi bölgede veya hangi tesiste konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Düsseldorf’ta birçok konaklama seçeneği bulunuyor. Fakat şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına, en iyi konuma ve en iyi konuk değerlendirme puanına sahip ; şehrin tam merkezine 7 dakika yürüme mesafesinde 4 yıldızlı bir otel olan Hotel Nikko Düsseldorfadlı tesise veya merkeze ortalama 1 km uzaklıkta bulunan Holiday Inn Express Düsseldorf City adlı 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

Düsseldorf’ta bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Düsseldorf Gezilecek Yerler – Düsseldorf’ta Görülecek En Güzel Yerler

Bu şehirde gezilecek birçok yer bulunmakta. Bunların başında Marktplatz, Alstadt, Königsalle ve Rheinturm gibi yerler gelmekte. Bu turistik yerlerin dışında şehirde daha gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmakta. Ayrıca gezilecek yerlerin hemen altında bulunan o turistik noktaya en yakın olan otelleri de bulabilirsiniz.

1.Marktplatz

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf’un ana meydanı olarak bilinen Marktplatz, şehirdeki hemen hemen her yer oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Turistlerin gezilecek yerler listesindeki ilk yer olan bu meydanda birbirinden güzel restoranları, cafeleri ve turistik yerleri bulabilirsiniz. Meydanın tam ortasında Jan Wellem heykeli yer alıyor. Ayrıca Düsseldorf’ta ki birçok festivalde bu meydanda düzenlenmekte.

Eğer Düsseldorf’a kış aylarında gitmeyi planlıyorsanız, Noel zamanında bu meydana kurulan büyük pazarı da görebilirsiniz. Şehrin en kalabalık ve en hareketli yerlerinden biri olarak kabul edilen bu meydanı gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim.

Marktplatz Meydanı’na yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Alstadt

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf’un en popüler ve en güzel yerlerinden bir diğeri ise Aldstadt olarak bilinen Düsseldorf’un Eski kent bölgesidir. Bu bölge şehirdeki birçok turistik noktaya, alışveriş bölgelerine, barlara ve restoranlara oldukça yakın bir konumda bulunmakta. Ayrıca konaklama konusunda da en çok tercih edilen bölgelerden biri. Bu bölgede birbiri ardına dizilmiş barları görmek mümkün. Bu yüzden de buraya dünyanın en uzun barı deniliyor.

Alstadt (Eski Şehir Bölgesi)’a yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Rhine Kulesi (Rheinturm – Ren Kulesi)

Düsseldorf Gezilecek Yerler
Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf’ta gezilecek yerler arasında en popüler yapılardan biri olan Rhine Kulesi, Ren Nehri’nin hemen yanında bulunmakta. 1979 senesinden günümüze kadar gelmiş olan bu eşsiz yapı 234 metre yüksekliğindedir. Bu kuleye çıkarak Düsseldorf’un eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz. Rehinturm veya Ren Kulesi olarak da bilinen bu kulenin üzerinden dünyanın en büyük dijital saati olduğu söylenen bir saat bulunmakta.

Rhine Kulesi’ne yürüme mesafesinde olan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Königsallee

Düsseldorf’ta alışveriş için en güzel ve en iyi yerlerden biri olan Königsallee’yi de Düsseldorf gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Alışveriş yapmasanız dahi görülmeye değer bir yer diyebiliriz. Birbirinden ünlü lüks markaların yer aldığı bu yerde birçok restoran ve cafeyi de bulabilirsiniz. Şehrin tam kalbindeki konumuyla hemen hemen şehirdeki birçok turistik yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Konaklama konusunda da oldukça popüler bir bölge olması da bu bölgenin süper merkezi bir bölge olduğunu göstermekte.

Königsallee’ye yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Benrath Sarayı

Düsseldorf Gezilecek Yerler

60 hektarlık bir alan üzerine av köşkü olarak 1756-1773 yılları arasında inşa edilmiş olan bu sarayın bahçesinde 18. yüzyıla ait eserleri de görmek mümkün. Pembe renkteki görkemli yapısı ile oldukça popüler olan bu saray Barok tarzı bir mimari yapıya sahip. Bu sarayı görmekle yetinmeyin. İçeriye girip müzelere de göz atın derim. Saray içerisinde biri Doğa Tarihi Müzesi diğeri ise, Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi olmak üzere iki müze bulunmakta. Her yaştan turistin severek gezebileceği bu sarayı da Düsseldorf gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin derim.

6.K21 Kunstsammlung Nordrhein – Westfalen

İsmine baktığınızda pek bir şey ifade etmeyen bu müze, geniş bir sanat eserleri koleksiyonuna sahip. Picasso gibi ünlü sanatçıların eserlerini de bulabileceğiniz bu müze 1960 yılında inşa edilmiş. Birbirinden güzel 3 bölümden oluşan bu müzeye de göz atmanız da yarar var.

7.Tritonenbrunnen Çeşmesi

Heykellerle süslü bir çeşme olan Tritonenrunnen Çeşmesi, Düsseldorf’a ait tarihi dokularla oluşturulmuş güzel bir yapıt. Konigsallee alışveriş caddesine yürüme mesafesinde olan bu çeşmeye de bi 2 dakikalığına göz atın. Turistlerin ilgi odağı olan bu çeşme hemen gölün başında bulunmakta.

8.Carlstadt

Biraz daha sakin ve huzurlu bir bölge olan Carlstadt da Düsseldorf gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz güzel yerlerden. Barok tarzı binaları ve alışveriş mağazaları ile ünlü olan bu bölgeye, şehrin o insan trafiğinden kurtulmak, biraz kafa dinlemek için uğrayabilirsiniz. Bunun yanında birbirinden güzel kafeleri ve restoranları da bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

9.St Andreas Kilisesi

Barok tarzda inşa edilmiş olan bu dini yapı, Düsseldorf’un en eski yapılarından biri olarak biliniyor. Pazar günleri kapalı olan bu kiliseye de 5 dakika bir göz atabilirsiniz.

10.Messe Düsseldorf

Düsseldorf’a kadar gelmişken bir fuar alanı görmeden de olmaz. Dünyanın en büyük fuar alanı olarak kabul edilen bu kompleks sergi alanı 285 metrekareden oluşuyor. Yani gez gez bitmez. Zaten Düsseldorf’a sırf bu fuar için bile gelen binlerce turist var.

11.Medienhafen

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Düsseldorf’un liman bölgesinde bulunan Medienhafen, Medya Limanı olarak da bilinmekte. Günümüzde bir iş merkezi olarak bilinen bu yer eskiden oldukça önemli bir liman olarak faaliyet gösteriyormuş. Bu bölgedeki farklı mimari yapılara sahip binalar ise, bölgede kaçırmamanız gereken yapılardan. Ayrıca yemek veya bir yerlere oturup bir şeyler içebileceğiniz güzel bir mekan arıyorsanız da aradığınız fazlasıyla bu bölgede bulabilirsiniz.

12.Stadttor binası

Rhine Kulesi veya Ren Kulesi olarak bilinen yerin hemen yakınında bulunan bu bina, dünyaca ünlü binalardan biri. Avrupa’nın en iyi ofis binası olma ödülünü alan bu bina benim pek hoşuma gitmemiş olsa da turistlerin en çok rağbet gösterdiği yerlerden biri diyebilirim. 73 metre uzunluğunda olan ve 20 katlı olan bu cam binayı da Düsseldorf gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

13.Burgplatz

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Ren Nehri kıyısında bulunan Burgplatz Düsseldorf’taki en güzel meydanlardan biri. Kale Meydanı olarak da bilinen bu yer biraz sakin. Yani kafa dinleyebileceğiniz güzel yerlerden biri. Nehirde tekne turuna katılarak da güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu meydan Almanya’nın en güzel meydanı ödülünü de almış güzel bir yer. Düsseldorf’ta gezilecek yerler listenizde olmazsa olmazlardan.

14.Japon Mahallesi

Çok popüler bir yer olmasa da binlerce Japonu bir arada görebileceğiniz güzel bir mahalle. Avrupa’da bulunan en büyük üçüncü Japon nüfusunun yaşadığı yer olarak bilinen bu mahalleye de zamanınız varsa göz atın derim.

15.Konrad Adenauer Meydanı

Düsseldorf’ta görülecek en güzel meydanlardan bir diğeri de Konrad Meydanı’dır. Düsseldorf’a gelip de Türk restoranı arıyorsanız, bu meydan çevresindeki restoranlara göz atabilirsiniz. Bunun yanında yine Türklere ait birçok farklı mağazayı da burada fazlasıyla bulabilirsiniz.

Düsseldorf’ta Nerede Kalmalı ?

Düsseldorf’ta konaklama için birçok bölge ve birçok konaklama birimi bulunmakta. Konaklama birimini seçmeden önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar verecek olursanız, konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

1.Holiday İnn Express Dusseldorf City (3 Yıldız)

Düsseldorf’ta en iyi fiyat/fayda oranına sahip 3 yıldızlı otellerden biri olan Holiday Inn, uygun fiyatları ve güzel konumu sayesinde şehirdeki en çok satan otellerden biri. Şehir merkezinde güzel bir konumda yer alan bu otel tren istasyonuna 1 km uzaklıkta bulunuyor. Otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını da bulabiliyorsunuz. Bu sayede de şehirde dilediğiniz hemen hemen her yere çok kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aile odaları da olan bu otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Hotel Stadt München (4 Yıldız)

Düsseldorf merkez istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam merkezine ortalama 700 metre uzaklıkta yer alıyor. Şehirdeki en canlı ve en hareketli caddelerden biri olan Königsallee Caddesi bu otele 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Bunun yanında şehirdeki en önemli turistik noktalara da bu otelden çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, eşsiz bir konuma sahip olması, 4 yıldızlı oteller arasında en ideal ve en uygun otel olması ve son olarak 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Leonardo Hotel Düsseldorf City Center (4 Yıldız)

Düsseldorf gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın bir konumda olan bu otel, erken rezervasyon fırsat indirimleriyle popüler otellerden biri. Düsseldorf Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Königsallee Caddesi’ne metroyla 5 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Birbirinden şık ve modern odaları olan bu otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Sırf bu puana ve otelin konumuna bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT 

Düsseldorf gezilecek yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Fakat 2-3 günlük güzel bir Düsseldorf gezisi için sanırım yeterli olacaktır. Bunun yanında yukarıda bahsetmiş olduğum ilk 4 turistik yere yakın yerlerde olan otellere de mutlaka göz atın derim. Zaten bu turistik yerlere yakın olursanız, şehirdeki birçok turistik noktaya ve alışveriş bölgelerine de yakın olmuş sayılırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here