Gent’te Nerede Kalınır? Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri (2020)

Gent’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en güzel cevabı mı arıyorsunuz ?

O zaman ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verin deriz. Bölge seçimi ile, bütçenize ve zevkinize uygun olan konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

Gent, Belçika’nın diğer gözde şehirlerinden olan Brugge ve Brüksel’e nazaran biraz daha uygun bir şehir olsa da, yine de Avrupa standartlarına göre pahalı olan bir şehirdir.

Gent’te ödediğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla almayı planlıyor, daha güzel bir bölgede ve kaliteli bir otelde, daha uygun fiyata konaklamak istiyorsanız yazımızın devamındaki detaylı bölge araştırmasına ve otellere göz atabilirsiniz.

NOT : Gent’te konaklama tercihi yaparken Kontlar Kalesi, Çan Kulesi, Aziz Micheal Köprüsü, Aziz Bavo Katedrali, Patershol Sokakları, Aziz Nikolas Kilisesi ve Korenmarkt Meydanı gibi Gent’te gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan noktalara da yakın olduğunuzdan emin olun.

Gelelim şehirdeki en ideal konaklama bölgelerine ;

1.BİNNENSTAD (Old Town)

Şehrin Kalbi’nde olayım diyenlere özel ;

Gent Eski Şehir
Gent Eski Şehir – Binnenstad

Tartışmasız bir konaklama bölgesi mi arıyorsunuz ? o zaman Binnenstad’ta bulunan bütçenize ve zevkinize uygun herhangi bir tesisi tercih edebilirsiniz. 

Burası, şehrin kalbinin attığı yer olarak bilinir ve Old Town’un merkezi burasıdır.

Turistlerin en çok bu bölgeyi tercih etmesinin en önemli nedeni, bölgenin şehirdeki turistik yerlere yakın oluşudur. Bunun yanında, şehirdeki en iyi restoranlardan ve kafelerden bazılarını da bu bölgede bulabiliyorsunuz.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Para çokta sıkıntı değil sen bana şehrin en iyi bölgelerinden birini göster diyorsanız,
 • Otelimden çıkıp bi koşu Korenmarkt, Çan Kulesi, Aziz Micheal Köprüsü, Aziz Bavo Katedrali gibi şehrin önde gelen turistik yerlerine gideyim diyorsanız,
 • Daha çok otelleri tercih edecekseniz,
 • Gecenin bir yarısı çıkıp bi bara gideyim, açık bar arama derdim olmasın diyorsanız,
 • Şehirdeki en güzel ama pahalı restoranlar için otelimden çok fazla yürümeyim diyorsanız,
 • Belçika yemeklerini denemek istiyorsanız,
 • Gent gece hayatı için bir planınız varsa bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Düşük bütçeli bir Gent gezisi planlıyorsanız.

NOT : Binnenstad bölgesi şehirdeki en fazla konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bölgeddir. İster lüks bir otel, isterseniz de bütçeli butik otelleri ve hostelleri de bulabilirsiniz.

Binnenstad Bölgesi’nde bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Binnenstad Otel Tavsiyeleri

 • 1898 The Post ; Tesis gerek konuk değerlendirme puanlarına gerekse sunduğu hizmete bakarak şehirdeki en kaliteli otellerden biri. Ayrıca tesis başlı başına görülmesi gereken bir yapı. Oldukça eski bir yapı olan bu binada konaklamanın ayrıcalığını yaşamak için normalin üzerinde ücret ödeyebiliyorsunuz. Tesisin, yıldızı olmasa da, 3-4 yıldızlı bir otel kıvamında olduğunu söyleyebiliriz.
 • Ghent River Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha uygun, orta bütçeli gezginler için de nehir kenarında bulunan bu tesisi önerebiliriz. Süper popüler olan bu otelde de aradığınız konforu ve hizmeti bulabilirsiniz. Otel, cuma pazarının hemen yanında yer almakta ve 8+ bir konuk değerlendirme puanına sahiptir.
 • Hotel Cathedral – 3 Yıldız ; Daha da bütçeli bir otel için de 3 yıldızlı bu otele göz atabilirsiniz. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen gayet şık ve modern bir tesis olması dolayısıyla, birçok turistin favori yerlerinden. Şehrin tam kalbine 5 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelden, şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine yürüyerek 10 dakikadan kısa bir sürede ulaşabiliyorsunuz.

2.ELİSABETH BEGİJNHOF  

Biraz daha bütçeli bir bölge arayanlara özel ;

Elizabeth Begijnhoj - Gent
Elizabeth Begijnhoj

Elisabeth begijnhof, Binnenstad bölgesine nazaran turistik yerlere ve şehrin tam kalbine daha uzak bir bölge olsa da, daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Burada kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki en uygun fiyatlı tesisleri arıyorsanız,
 • Şehirdeki turistik yerlere çok yakın olmayı dert etmiyorsanız,
 • Tren istasyonuna yakın olmak istiyorsanız, (Havaalanından otelinize ulaşım için ideal)
 • Ucuz restoranları ve barları arıyorsanız,
 • Yerel halka daha yakın olmak istiyorsanız bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Şehrin tam merkezinde konaklamak istiyorsanız (Merkeze 10-20 dakika yürüme mesafesinde)
 • Turistik yerlere çok yakın olmak istiyorsanız,
 • Toplu taşıma araçlarıyla uğraşmak istemiyorsanız,

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Elisabethbegijnhof Otel Tavsiyeleri

 • Erasmus Hotel – 2 Yıldız ; Bu otel, daha çok bütçeli Gent gezisi planlayanlar için olsa da, 8+ konuk değerlendirme puanı, merkezi konumu ve sunduğu hizmetleri ile 3 yıldızlı otelleri aratmıyor diyebiliriz.
 • Hotel Onderbergen – 3 Yıldız ; Bu otel, şehrin tam merkezinde bulunan otellere nazaran çok daha uygun olduğu gibi, konum olarak da bölgenin en iyisi. Eski Kent bölgesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin 8+ konuk değerlendirme puanı, restoranı, barı ve terası da bulunmaktadır.
 • Ghent Marriott Hotel – 4 Yıldız ; Biraz daha modern ve lüks fakat uygun otel arayanlar için de, 4 yıldızlı bu tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri olduğu gibi, sunduğu hizmet ve konuk değerlendirme puanı ile kendi kategorisindeki birçok otelden daha iyi diyebiliriz.

Gent’te nerede kalınır ? sorusu için 1-2 bölgeyi daha eklemek mümkün. Fakat bu 3 bölgede aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, kafanızı çok da bulandırmanıza gerek yok.

3.Sluizeken-Tolhuis-Ham

Sluizeken-Tolhuis-Ham
Sluizeken-Tolhuis-Ham

Eski Kent’e (Old Town) çok daha uzak olmayan (10-25 dakika yürüme mesafesinde) bu bölge de, biraz daha bütçeli bir konaklama birimi arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Otelimden çıkıp bir koşu arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşayım diyorsanız,
 • Restoranlar, kafeler ve sanat galerilerine yakın olayım diyorsanız,
 • Turistler veya yerli halk ile iç içe olayım, barda veya restoranda yalnız başıma masalarda oturmayayım diyorsanız
 • Şehrin merkezine yakın olayım ama konaklama için de çılgın ücretler ödemeyeyim diyorsanız.
 • Lüks ama çok da abartılı olmayan otellerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Ailece seyahat ediyor ve dairelerde de konaklamayı planlıyorsanız
 • Tesis olarak otellerin dışında da yerleri seçebiliyorsanız, bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Yukarıdaki iki bölgede konaklayabilecek bütçeniz varsa

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Sluizeken-Tolhuis-Ham Konaklama Tavsiyeleri

 • Hotel Harmony – 4 Yıldız ; Şehrin tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan, bölgenin en çok tercih edilen otellerinden biri olan bu tesis, 9+ konuk değerlendirme puanı ve lüks odalarıyla göz atmaya değer bir otel.
 • The House of Trade – Daire ; Yok ben otelleri sevmiyorum dairelerde kalmayı planlıyorum diyorsanız da, şehirdeki en gözde dairelerden biri olan The House of Trade adlı bu tesise göz atabilirsiniz. Bu tesis şehrin tam merkezine 10 dakika ve birçok restorana ve barlara yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu tesisin, 8+ konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır.
 • Puerto Patershol – Konukevi ; Şehirdeki en ucuz konaklama birimlerinden biri olan bu tesis, oldukça temiz ve hizmeti güzel. Fakat bir hostel tarzı olduğundan dolayı herkesin sevebileceği bir yer olmayabilir. Bu yüzden sadece ucuz olduğu için tercih edilebilecek bir konukevi olduğunu unutmayın.

Gent Otel Fiyatları ve RezervasyonBooking.com


Gent’te otel fiyatları genel olarak 65£’dan başlamaktadır. Evet Belçika’nın bu güzel şehri, konaklama konusunda oldukça pahalı.

65£’dan başlayan otel ücretleri 300£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat ortalama 90-170£ arasında bir ücrete şehirdeki 3-4 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde konaklayabilirsiniz.

Tabi konaklayacağınız bölgeye göre de fiyatlar biraz değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden, şehrin tam merkezinde konaklamak yerine, yine merkez olarak kabul edilen, şehrin kalbine 5-10 dakika yürüme mesafesinde olan otellere ve diğer konaklama birimlerine göz atabilirsiniz.

Gent Otelleri
Gent

Gent’te otel rezervasyonu için de Booking ve Expedia adlı siteleri kullanabilirsiniz. İki otel arama sitesi de gayet kullanışlı ve popülerdir. Fakat bunlar arasında, tesislerin konuk yorumlarını ve özelliklerini en iyi görebileceğiniz site Booking’dir. Bu yüzden ilk olarak booking ile araştırmanıza başlayın deriz.

Gent’te erken rezervasyon da şart. Özellikle 2-3 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatların %30’a kadar düştüğünü görebilirsiniz. Tabi son dakika otel fırsatları da oldukça fazla. Bu yüzden, otel fırsatlarına göz atmadan da rezervasyon yapmamaya çalışın.

Gent Otel Tavsiyeleri – En Güzel Gent OtelleriBooking.com


Şehirde hangi bölgede kalacağınıza karar verdiniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerini beğenmediyseniz, aşağıdaki en lüks, orta bütçeli ve en ucuz oteller listemize göz atarak da aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulabilirsiniz.

Lüks Otel Önerileri

Gent’te bulunan tüm lüks otellerede Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

1.NH Gent Belfort (4 Yıldız)

Nh Gent Belfort Otel Gent
Nh Gent Belfort

Şehirdeki Tarihi Belediye Binası’nın hemen yanında yer alan bu otel, şehirdeki en lüks ve en çok satan otellerden biri.

Şehrin tam merkezine 5 dakikadan az bir sürede bu otelden çıkarak ulaşabilirsiniz.

Eğer yaz aylarında Gent’i ziyaret ediyorsanız, bu otelin terasından şehrin çarpıcı manzarasını seyredebilirsiniz.

Aziz Nikolas Kilisesi veya şehrin önde gelen alışveriş merkezlerinden biri olan Post Plaza’ya otelinizden çıkıp bi koşu gidebilirsiniz.

Bölge olarak Binnenstad sınırları içerisinde yer alan bu otelin 8+ konuk değerlendirme puanına sahip olması da otelin en büyük artılarından. Ayrıca otel tarihi bir binada hizmet vermekte.

2.Pillows Grand Hotel Reylof (5 Yıldız )

Pillows Grand Hotel Gent
Pillows Grand Hotel

Bizim çok konaklamak istediğimiz fakat bütçemizi bir hayli aştığından dolayı konaklayamadığımız bu otel, ELİSABETHBEGİJNHOF Bölgesi’nin en iyi / fiyat fayda oranına sahip oteli diyebiliriz.

Tarihi şehir merkezine ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel 2018’de yenilenmiş.

Teraslı bir avlu bahçesine ev sahipliği yapan bu otel, şehirdeki en popüler otellerden biri olduğu gibi en çok fırsat indirimlerinin olduğu otellerden biri.

Spa havuzundan fin saunasına, bakım odalarından fitness merkezine aradığınız hemen hemen her şeyi bu otelde fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

3.Snooz Ap Holiday & Business Flats (4 Yıldız – Daire)

Gent Otelleri
Snooz Ap Holiday

Eüer kendi keyfinize düşkün biraz daha geniş ve ferah bir konaklama seçeneği arıyorsanız, sizi şehirdeki en kaliteli ve en lüks dairelerden biri olan Snooz Ap ile tanıştıralım.

Snooz Ap, 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olduğu gibi şehirdeki en iyi manzaraya sahip konaklama birimlerinden biri.

Şehrin tam merkezine ortalama 5 dakika uzaklıkta bulunan bu tesisten, Gent’te en popüler turistik ve tarihi yerlere yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Daha çok çiftlerin ve ailelerin tercih ettiği tesislerden biri olan Snooz Ap, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip tesislerden biri.

Orta Bütçeli Gent Otelleri

Gent’te lüks otellerde konaklayacak kadar bir bütçe ayırmadıysanız, şehrin merkezine ve şehirdeki en önemli turistik yerlere yakın olan aşağıdaki orta bütçeli otellere göz atabilirsiniz.

Gent’te orta bütçeli otellerin tamamına göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

1.İbis Gent Centrum St. Baafs Kathedral (3 Yıldız)

İbis Hotel Gent Otel Önerileri
İbis Hotel

Şehrin tam merkezine çok kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu otel daha çok konumu ile ön plana çıkmakta.

Merkezi konumunun yanında, sunduğu imkanları ve hizmeti ile de ziyaretçilerin beğenisini kazanmış bu otelin 8.2 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Daha çok düşünmeden gözü kapalı tercih yapmak isteyenlerin göz atabileceği otellerden.

2.Hotel Gravensteen (3 Yıldız)

Hotel Gravensteen - Gent Otelleri
Hotel Gravensteen

Gravensteen Otel adından da anlaşılacağı üzere Kontlar Kalesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Merkeze ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Ayrıca turistik yerlere de oldukça yakın.

Tarihi 1865 yılına kadar bir binada hizmet veren bu otelin 8+ konuk değerlendirme puanı var.

3.Novotel Gent Centrum (3 Yıldız)

Gent Novotel
Novotel

Yine eski şehir bölgesinde merkezi bir konuma sahip otellerden biri olan Novotel Gent Centrum, 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip.

Aziz Bavo Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Daha çok teraslı barı ile ünlü olan bu oteli de listenize ekleyin.

Gent Ucuz Otel Önerileri

Gent’te ucuz bir konaklama birimi arıyorsanız, maalesef şehir merkezinin biraz dışına çıkmanız gerekiyor. Tabi birkaç ucuz oteli de şehir merkezine yakın yerlerde bulmak pekala mümkün. Fakat genel olarak ucuz oteller, turistik yerlere biraz uzak olabiliyor.

1.İbis Gent Centrum Opera (2 Yıldız)

İbis Opera Otel Gent
İbis Opera

Hem ucuz olup hem de şehir merkezine bu kadar yakın bir otel daha var mı bilmem. Şehirdeki en uygun ve en çok tercih edilen otellerden biri olan İbis Opera, Aziz Bavo Katedrali, Çan Kulesi ve Korenmarkt gibi şehrin en önde gelen turistik yerlerine sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Ucuz olmasının yanında gayet şık ve modern bir otel olan İbis Opera, uygun fiyatlı otel arayanlara tavsiye edebileceğimiz en güzel otel. Ayrıca otelin 7+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor.  

2.Hotel The Lord (2 Yıldız – Merkeze 2 km uzak)

Gent Otel Önerileri
Hotel The Lord

Ucuz otel denince merkezden uzaklaşmak gerek demiştik. İşte bunun en güzel örneklerinden biri de Hotel The Lord adlı tesistir.

Şehir merkezine ortalama 2 km uzaklıkta bulunan bu otel gerçekten süper ucuz. Hatta şehirdeki en ucuz birkaç otelden biri diyebiliriz. Fakat turistik yerlere ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmanız gerekebiliyor.

Bu otelden yürüyerek gidebileceğiniz tek yer MSK Müzesi ve bu da ortalama 15 dakika sürmekte. Bu yüzden çok ucuz otel aramıyorsanız, bu oteli es geçebilirsiniz.

Otelin 8+ konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Yani ucuz diye kötü bir otel beklemenize gerek yok. Gayet güzel ve konaklama bakımından tercih edilebilecek oteller arasında.


Booking.com

Gent’te konaklama birimi tercih ederken eğer 1 günden fazla bu şehirde konaklayamayacaksanız şehrin merkezi bir yerinde konaklamanızı tavsiye ederiz. Çünkü 1 gün için çok derin bir araştırma yapmaya sanırım gerek yok.

Belçika’nın en güzel ve en popüler şehirlerinden biri olan Gent, gerek konaklama konusunda gerekse yeme ve içme konusunda biraz pahalı. Özellikle Gent gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere yakın olan yerler süper pahalı olabiliyor.

Gent’te tesis seçimi yapmadan önce hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra tesis seçimi çok daha kolay olacaktır.

Göz At : Brüksel’de nerede kalınır ?

Ben pek araştırma yapmayı sevmem bana en güzel bölgeyi ve en güzel oteli söyle diyorsanız, bölge olarak Old Town (Biraz büyük bir bölümü içerir) ve otel olarak da ”Hotel Onderbergen” adlı tesisi önerebiliriz.

Fakat 2 veya 3 gün bu şehirde konaklamayı planlıyorsanız, da şehrin merkezinden biraz uzaklaşmanız da yarar var. Çok değil biraz. Yani şehrin tam merkezine 700 metre uzaklıkta olan bir otelde merkezi olarak sayılmakta. Bu yüzden bu tarz otellere de mutlaka göz atın. Çünkü birçoğu şehirdeki turistik yerlerin en önemlilerine yürüme mesafesinde bulunuyor.

Göz At : Brugge Otel Tavsiyeleri


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...