Girit’te Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Dünyaca tanınan turizm merkezi Girit, Yunanistan’ın en büyük adası. Doğa harikası kanyonları ve el değmemiş doğal güzellikleriyle muhteşem bir tatil destinasyonu olan Girit’te konaklama ücretleri ise, çok karışık. Yani fiyatlar bölgelere göre öylesine değişiklik gösteriyor ki, süper bütçeli bir oteli bulabileceğiniz yerde, adanın en pahalı otelini de bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, Girit’te nerede kalınır ? hakkında sağlam bir araştırma yapmak gerekiyor.

Girit’te en ideal oteller 400-700 TL arasında diyebilirim. Tabi 400 TL’nin altında onlarca otel bulabileceğiniz gibi, daha lüks 1.000 TL ve üzeri otelleri de bu adada bulabiliyorsunuz.

Girit’te konaklama için bilmeniz gerekenler 

  • Girit’te en iyi konaklama seçeneklerini bulabileceğiniz site Booking.com’dur.
  • Girit’te konaklama için en popüler, en ideal, ve en iyi bölgeler, Hanya (Chania), Aya Nikola, Kandiye, Resmo ve Elounda adlı bölgelerdir.
  • Elafonisi, Girit’te en iyi ve en güzel plajlardandır. Ve Hanya’dan 90 dakika uzaklıktadır.
  • Romantik bir tatil veya balayı tatili için en ideal bölge Hanya (Chania)’dır
  • Aya Nikola bölgesi biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz güzel bölgelerdendir.

Girit’te Nerede Kalınır ? 

Girit’te konaklama için Hanya, Aya Nikola, Kandiye (Heraklion), Resmo ve Elounda bölgelerinin dışına çıkmanızı pek tavsiye etmem. Bu bölgelerin özelliklerini ve artılarını detaylı olarak yazının devamında bulabilirsiniz.

HANYA (Chania)

Girit'te Nerede Kalınır

Porto Veneziano Hotel

Girit’in batısında kalan bu bölge, adadaki en popüler bölgelerden. Girit’te en fazla konaklama birimine sahip bu bölge Eski Kent Surları’na ve Venedik Limanı’na en yakın bölgelerden biri. Eğer Girit’te merkezi bir bölgede konaklamak istiyorsanız, Hanya ilk düşünmeniz gereken bölgelerden biri.

Bu bölgede konaklayarak adanın en iyi plajlarına ve turistik yapılara süper yakın olursunuz. Bunun yanında, bu bölgeden diğer birçok bölgeye dilediğiniz gibi kısa bir sürede ulaşmak da mümkün.

Eğer güzel bir balayı oteli veya romantik bir Girit tatili planlıyorsanız, aradığınız konaklama birimini Hanya’da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu bölgedeki konaklama ücretleri ise, orta bütçeli bir Girit tatil planı yapanlar için uygun.

Girit Adası’nın en popüler bölgesi olan Hanya’daki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 4 yıldızlı bir otel olan Samaria Hotel‘e veya daha uygun bir otel için de 3 yıldızlı bir otel olan Porto Veneziano‘ya göz atabilirsiniz.

AYA NİKOLA

Girit'te Nerede Kalınır

Santa Marina Hotel

Daha çok bütçeli bir Girit tatili planlayanların tercih edebileceği bölgelerden biri olan Aya Nikola, Girit’te nerede kalınır ? sorusunun en iyi cevaplarından biridir. Birbirinden güzel plajları ile biraz daha sakin bir tatil planlayanların bölgesi olarak bilinen Aya Nikola, daha çok aile ve yalnız seyahat edenlerin tercih ettiği bölgelerden.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 2 yıldızlı bir otel olan Sgouros Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için de 3 yıldızlı bir otel olan Santa Marina Hotel‘e göz atabilirsiniz.

KANDİYE (Heraklion)

Girit'te Nerede Kalınır

Kastro Hotel

Girit’te nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Kandiye, adanın merkezi konumuna sahip popüler bölgelerinden. Adadaki birçok turistik ve tarihi yapıya oldukça yakın olan bu bölge, turist trafiğinin en fazla olduğu bölgelerden. Eğer biraz daha sakin bir Girit tatili planlıyorsanız, bu bölgeyi es geçin. Yok canlı ve hareketli bir bölge arıyorsanız, Kandiye’de aradığınızı bulabilirsiniz.

Kandiye’de konaklama ücretleri orta düzeyde. Yani hemen hemen her bütçeye uygun konaklama birimini burada bulabiliyorsunuz. Ayrıca Girit Adası’nın en iyi ve en popüler otellerinden bazıları da bu bölgede bulunmaktadır.

Kandiye bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da gözünüzü kapatıp Kastro Hotel‘i tercih edebilirsiniz. Bu otel adanın en iyi ve en popüler otellerinden. Ayrıca bu otel adadaki en uygun fiyatlı otellerden. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4 yıldızlı otel konforunda olan bu otele mutlaka bir göz atın derim.

RESMO 

Girit'te Nerede Kalınır

Palazzino di Corina Hotel

Venedik Limanı’na ve Eski Kent Bölgesi’ne bu bölgedeki otellerin büyük bir çoğunluğu 2-3 km uzaklıkta bulunmakta. Yani biraz zorlayarak adanın merkezine yürüyerek gidebilirsiniz. Yürümek istemeseniz de, bölgeden sürekli hareket eden otobüsleri kullanarak da dilediğiniz herhangi bir yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu bölgedeki oteller genel olarak pahalı. Fakat uygun fiyatta birkaç oteli de bu bölgede bulabiliyorsunuz. Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da bütçeli bir otel olan Aristea Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Palazzino di Corina adlı otele göz atabilirsiniz.

ELOUNDA (Lüks Balayı Bölgesi)

Girit'te Nerede Kalınır

Sensima Elounda Village Resort & Spa By Aquila

Girit’te en iyi ve en lüks otelleri mi arıyorsunuz ? aradığınızı Elounda bölgesinde fazlasıyla bulabilirsiniz. Adanın en lüks otellerine ev sahipliği yapan bu bölgede daha çok tatil köyü tarzında oteller olsa da, birkaç bütçeli oteli bulmak da mümkün. Fakat bu bölgedeki bütçeli otelleri tercih etmek yerine Aya Nikola veya Kandiye’ye göz atın derim. Yok orta bütçeli veya lüks bir otel arıyorsanız, Elounda bölgesi adanın en iyi ve en ideal bölgelerinden biri olacaktır.

Bu bölgede konaklayacak olursanız, Elounda Koyu’nun kumlu plajına yakın olursunuz. Bunun yanında Aya Nikola bölgesine de ortalama 5-7 km uzaklıkta olursunuz. Yani konum olarak çok iyi bir yer değil. Fakat adanın en popüler yeri olmasından dolayı da bu bölgeye göz atabilirsiniz. Eğer Girit’te araç kiralamayı düşünüyorsanız, bu bölge en ideal bölgelerden olacaktır. Fakat aracınız yoksa 4-5 yıldızlı otellerin dışında otelleri bu bölgede tercih etmemekte yarar var.

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Elounda Palm Hotel‘e veya biraz daha lüks bir otel için 5 yıldızlı lüks bir otel olan Sensimar Elounda Village Resort & Spa By Aquila‘ya göz atabilirsiniz.

Not : Bu bölgede bulunan 4-5 yıldızlı oteller, balayı için lüks otel arayanların en çok tercih ettiği yerlerden. Fiyatlar biraz pahalı olduğundan, Hanya bölgesine de göz atmanız da yarar var.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

Girit’te nerede kalınır ? sorusu için listeye birkaç bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat bu 5 bölgede aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bulabileceğinizden ve diğer bölgeler pek popüler olmadığından, tercihinizi ilk olarak bu bölgelerden yana kullanın derim.

By |2018-03-30T23:48:47+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Yunanistan|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)