Daha çok yeşil alanları ve parkları ile Almanya’nın popüler şehirlerden biri olan Hannover, ülkenin görülmeye değer fuarlar şehridir. İkinci Dünya Savaşı’nın izlerini taşıyan mimari yapıları ile sıkılmadan gezebileceğiniz şehirlerden. Hannover gezilecek yerler listesi oluştururken birbirine yakın turistik yerlerden başlayacak olursanız, Hannover kültür geziniz çok daha anlamlı olacaktır.

Hannover’de gezilecek yerlere kolay ulaşım sağlamak adına tercih edeceğiniz konaklama birimi de oldukça önemli. Bu yüzden Hannover’de nerede kalacağınıza iyi karar vermekte yarar var. Şehirdeki en iyi konum sahip, en iyi fiyat/fayda oranına sahip ideal otel tavsiyesi verecek olursak ; şehir merkezine 1 km uzaklıkta bulunan Prizeotel Hannover City adlı tesise veya biraz daha lüks bir otel için şehir merkezine 1.2 km uzaklıkta olan DORMERO Hotel Hannover adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Şehrin tam merkezinde konaklamayı planlıyorsanız da InterCity Hotel Hannover adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz.

Hannover Gezilecek Yerler

Hannover’de birbirinden güzel birçok gezilecek yer var. Bu yerlerin hepsini 1-2 günde gezmek pek mümkün değil. Fakat Hannover’daki en önemli turistik yerlere göz atarak güzel bir 1-2 günlük Hannover gezisi yapabilirsiniz. Bu şehirde gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu yüzden, gezilecek yerler listenize en önemli turistik yapılardan başlayın. Bu şekilde turistik yerleri kısa yürüyüş mesafeleri ile ziyaret edebilirsiniz.

1.Herrenhausen Bahçeleri

Hannover Gezilecek Yerler

Hannover’de olmazsa olmazlardan olan bu bahçeler, şehirdeki en turistik yapılardan. Versay Sarayı’nın bahçelerinden ilham alınarak 1692-1714 yılları arasında inşa edilmiş yemyeşil bir alan. Barok tarzda olan bu bahçe,
İngiliz tarzı olan Georgengarten Parkı ve botanik bir bahçe olan orkide ve kaktüslerin de olduğu Berggarten’i kapsamakta. Ayrıca bu bahçe, yaz aylarında birbirinden güzel konserlere ve festivallere ev sahipliği yapmakta.

Herrenhausen Bahçelerine yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

2.Yeni Belediye Binası

Hannover Gezilecek Yerler

6 binden fazla kaya yığının üzerine inşa edilmiş olan bu bina, 100 metreye yakın yükseklikteki kubbesiyle şehirdeki en görkemli yapılardan biri. Bu bina yaklaşık 11 senede yapılmış ve binanın kulesine asansör yardımıyla çıkarak güzel bir şehir manzarası da seyredebiliyorsunuz. 9.30am – 18.30pm saatleri arasında ziyarete açık olan bu binayı da Hannover gezilecek yerler listenize ekleyin.
Bina Eski Şehir bölgesinde güney kısmında bulunmakta. II.Wilhelm döneminden kalma yapı 1913 yılında kullanıma açılmış. Göle yakınlığı ve çevresindeki söğüt ve çınar ağaçları güzel bir görüntü sunan bu belediye binası da Hannover’da kaçırılmaması gereken tarihi yapılardan.

Yeni Belediye Binası’na yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Maschsee Gölü

Şehir merkezinin güney kısmında bulunan bu yapay göl de görülecek güzel yerlerden biri. Şehrin en önemli rekreasyon alanlarından biri olan Maschsee, su sporu tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden. Etrafındaki doğal güzelliği sayesinde nam yapmış olan bu göle mutlaka bir uğrayın. Özellikle yaz aylarında. 1936 yılında halkın kullanımına açılmış olan bu göl 78 hektarlık bir alanı kapsıyor.

Maschsee Gölü’ne 5-10 dakika yürüme mesafesinde olan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4.Eski Şehir Bölgesi

Hannover Gezilecek Yerler

Hannover gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazlarından olan Eski Şehir, Hannover’ın tarihi kısmını oluşturmakta. İkinci Dünya Savaşı sırasın en çok hasar gören yerlerden biri olmasına rağmen kısa sürede yapılan restorasyon çalışmaları sayesinde bugünkü şaşalı görünümüne yeniden kavuşturulmuş. Balhof Binası ve Eski Belediye Binası’da bu bölgede bulunmakta. Yani tek bir bölgeyi ziyaret ederken birçok turistik ve tarihi yerleri de görmüş olacaksınız.

Eski şehir bölgesine yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

5.Sprengel Müzesi

Almanya’nın en değerli sanat koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan bu müze, Picasso ve Paul Klee gibi dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yapıyor. 1979 yılında açılmış bu müzede daha birçok yerli ressamın eserlerini de görebiliyorsunuz. Müzenin kütüphanesinde ise, 20 ve 21. yüzyıl modern sanat akımına dair bilgileri de bulabilirsiniz. Müze ve resime ilgisi olan turistlerin beğenerek gezeceği bu müzeyi de Hannover gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Sprengel Müzesi’ne yürüme mesafesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6.Nana Heykelleri

Fransız ressam Niki de Saint phalle tarafından kadın hareketlerine destek amacıyla yapılmış bu heykeller rengarenk yapısıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Königsworther Meydanı’nda bulunan bu heykeller 1974’ten bu yana şehrin en gözde güzel yerleri arasında sayılmakta. Açık hava müzesi izlenimini veren bu heykeller gerek renkleriyle gerekse kıvrımlı yapıları görülmeye değer güzel eserlerden.

7.Eileriede Ormanları

Avrupa’nın en büyük şehir ormanı ünvanına sahip bu ormanlar şehrin doğusunda bulunuyor. Birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bu ormanlarda dinlenebileceğiniz yerler de bulunmakta. Almanlar tarafından yeşil akciğer olarak da adlandırılan bu ormanlar şehir merkezine de yakın. Bu yüzden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyen gezginlerin veya bisiklet turu yaparak tertemiz havanın keyfini çıkarmak isteyen gezginlerin Hannover gezilecek yerler listesine ekleyebileceği güzel bir yer.

8.Şehir Parkı

Birbirinden güzel ve çeşitli çiçek ve heykellerle süslü bir dinlenme alanı da olan Şehir Parkı, Stadtpark olarak da bilinmekte. 1951 yılında ilk bahçecilik fuarına da ev sahipliği yapmış bu parkın en güzel yerlerinden biri de japon Çay Bahçesi’dir. Bodur ağaçlarla çevrili bu parkta, koruluk alanlarda dinlenebilir ve gül bahçelerine de göz atabilirsiniz.

9.Marienburg Şatosu

Hannover’da görkemli yapılar arasında olan bu şato, şehir merkezine ortalama yarım saat uzaklıkta yer almakta. Süper popüler bir yer olmasa da arabası olan veya vakti olan turistlerin rahatlıkla gidebileceği tarihi bir yer. Restoranı ve müzesi de olan bu şatoyu da vaktiniz varsa Hannover gezilecek yerler listenize ekleyin derim. Kral V. George tarafından eşine doğum günü hediyesi olarak 1858-1867 yılları arasında armağan edilmiş. Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş bu şatonun mimarı ise, Conra Wilhelm Hase’dir.

10.Lister Kulesi

Şehrin en büyük bira bahçelerinden birine ev sahipliği yapan bu kule, ortaçağ zamanında bir savunma kulesi olarak yapılmış. Eilenriede Ormanı’nın hemen bitişiğinde bulunan bu yapı çocuklu aileler tarafından da tercih edilen güzel yerlerden. Bir dinlenme yeri olarak bilinse de, görkemli yapısı sayesinde de oldukça fazla turistin ilgisini çekmekte. Özellikle yaz akşamlarında hem turistler hem de yerel halk buraya susuzluklarını gidermek ve güzel sohbetlere katılmak için geliyor.

11.Hannover 96 Stadı

Almanya ve Fransa arasında oynanan dostluk maçı sonrasında açılmış bu stadyum. Futbol tutkunlarının ilk göz atması gereken yerlerden. 2006 FIFA Dünya Kupası için de kullanılmış olan bu stadyum konser gibi büyük etkinlikler için de kullanılıyor.

12.Hayvanat Bahçesi

Hannover Gezilecek Yerler

Şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan bu hayvanat bahçesi, daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer olarak bilinse de her yaştan gezginin zevkle gezebileceği bir yer. 1865 yılında kurulmuş olan bu hayvanat bahçesinde 250’den fazla hayvan türü olduğu söylenmekte. Hayvanat bahçesi içerisinde restoranın ve oyun alanlarının olması da çocuklu aileler için oldukça güzel. İster çocuklarınız ile isterseniz yalnız seyahat ediyor olun. Bu Almanya’nın en eski 5. doğal parkını Hannover gezilecek yerler listenize ekleyin derim.

13.Deniz Yaşamı Akvaryumu

Yüzlerce deniz canlısına ev sahipliği yapan bu akvaryum interaktif alanları sayesinde çocuklu ailelerin en çok ziyaret ettiği yerlerden. Birçok gösterinin de olduğu bu akvaryumda dünyanın birçok yerinden getirilmiş farklı deniz canlıları ile tanışma fırsatınız olacak. 3000 bine yakın canlının yaşadığı söylenen bu akvaryumun en güzel yeri saydam tüneldir. Bu tünelden geçerken köpek balıklarını ve deniz kaplumbağalarını fazlasıyla görebiliyorsunuz.

Göz at : Köln Gezilecek Yerler

14.Leibniz Evi

Ünlü Filozof Gottfried Wilhelm Leibniz’in yaşadığı bu ev ikinci dünya savaşı sırasında büyük hasar görmesine rağmen aslına uygun bir şekilde yeniden inşa edilerek günümüzde halini almış. Turistlerin favori yerlerinden biri olan bu evi de Hannover gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Eski Şehir bölgesi yakınlarında bulunan bu ev 1499 yılında inşa edilmiş.

Göz At : Bremen gezilecek yerler

15.Hannover Tarih Müzesi

Tarih ile arası iyi olan turistlerin mutlaka uğradığı yerlerden biri olan bu tarih müzesi, Almanya’nın tarihi hakkında geniş bir bilgi sunmakta. Özellikle İngiliz Kraliyet Ailesi ve kent arasındaki ilişki hakkında bilgileri bu müzede bulabilirsiniz. 11am-06pm saatleri arasında açık olan bu müze, savaş sırasında tamamen yıkılmış olsa da 2013 yılında yeniden inşa edilmiş. Bu müze, Herrenhausen Sarayı’nın içerisinde bulunmakta. Farklı bir müzeye deneyimi için kaçırılmaması gereken yerlerden.

Göz At : Berlin gezilecek yerler

Hannover’da Nerede Kalınır ?

Bu şehirde konaklama için çok fazla seçenek bulunmakta. Otellerden hostellere, dairelerden apart otellere birçok konaklama birimini bu şehirde fazlasıyla bulabilirsiniz. Bu şehirde konaklama diğer Almanya şehirlerinin çoğuna göre uygun olsa da hangi otelde ve hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli. Aşağıdaki en iyi konuma, en iyi fiyat/fayda oranına sahip şehirdeki en ideal otellere göz atabilirsiniz.

Göz at : Bremen gezilecek yerler

1.Concorde Hotel am Leineschloss (3 Yıldız)

Şehrin tam merkezinde bulunan bu 3 yıldızlı otelden Hannover gezilecek yerler bakımından popüler olan hemen hemen her yere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Eşsiz konumu ve uygun fiyatlı odaları ile popüler olan bu otel, Hannover Tren İstasyonu’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Eski Şehir Bölgesi ne de yürüme mesafesinde olan bu otelin en güzel yanı da fırsat indirimlerinin olmasıdır. Ayrıca otelin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Göz At : Dresden gezilecek yerler

2.Hotel Plaza Hannover (3 Yıldız)

Biraz daha uygun fiyatlı bir 3 yıldızlı otel olan Hotel Plaza, şehir merkezine 1 km uzaklıkta bulunuyor. Bu sayede de merkezde bulunan birçok 3 yıldızlı otellerden daha uygun. Hannover Tren İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya toplu taşıma araçları veya yaya olarak çok kolay bir şekilde ulaşmak mümkün. Ayrıca otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Göz At : Münih gezilecek yerler

3.Hotel Loccumer Hof (4 Yıldız)

Merkeze 500 metre uzaklıkta bulunan bu otel de oldukça güzel bir konuma sahip. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip 4 yıldızlı otellerden biri olan Loccumer Hof adlı bu tesis Hannover Tren İstasyonu’na yürüyerek 3 dakikada ulaşabilirsiniz. Şık ve modern odalarıyla popüler olan bu otelin 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en güzel yanı. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Göz At : Hamburg gezilecek yerler

Hannover gezilecek yerler tabi ki bu liste ile sınırlı değil. Fakat bu listedeki yerler şehirdeki en önemli ve en güzel yerler olduğundan 2-3 günlük güzel bir Hannover gezisi yapabilirsiniz. Ayrıca bu liste sanırım hemen hemen herkes için yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here