Kyoto’da Nerede Kalınır? Bölgeler ve Oteller

Japonya‘nın Tokyo’dan sonra en güzel şehirlerinden biri olan Kyoto’da konaklama, Japonya’nın diğer şehirlerine nazaran biraz daha uygun. Bu şehirde konaklama için ilk olarak hangi bölgede kalacağınıza karar vermenizde yarar var. Şehirde birçok konaklama bölgesi olduğundan dolayı, Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak ilk olarak bölgeye karar verin derim. Bölge seçimini yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulmak çok daha kolay olacaktır.

Kyoto’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Kyoto’da konaklama için bölge seçimi önemli. Şehir genel olarak pahalı. Bu yüzden de şehrin tam merkezinde konaklama biraz bütçeleri aşabiliyor. Fakat şehir merkezi 1-2 km uzaklıkta bulunan yerlerde konaklayarak da gerek Kyoto’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere gerekse şehrin tam merkezine çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kyoto'da Nerede Kalınır ? Otel Tavsiyeleri
Kyoto
  • Şehirdeki en ideal ve en çok tercih edilen bölge, Higashiyama Bölgesi‘dir.
  • Kyoto’da en havalı nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise Gion Bölgesi‘dir.
  • Kyoto’da konaklama için en merkezi ve turistik yerlere en iyi ulaşım sağlayan bölge ise, Shimogyo (Karasuma) Bölgesi‘dir.
  • Turistik yerlere yakınlık ve gece hayatı bakımından en iyi olan bölge ise, Kawaramachi Bölgesi‘dir.

1.Kawaramachi Bölgesi – Bölge Puanı 90/100

Kawaramachi - Kyoto'da Nerede Kalınır ?
Kawaramachi

Kyoto’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Kawaramachi, şehirdeki en ideal bölge diyebilirim. Bu bölgede konaklayarak Old Kyoto olarak bilinen Gion’a yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında, Kawaramachi bölgesinden şehirdeki turistik yapıların birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayarak hem paradan hem zamandan hem de harcadığınız enerjiden tasarruf yapabileceksiniz. Eğer Kyoto’da konaklama hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilseniz ve nerede konaklayacağınız konusunda kararsızsanız bu bölgeyi tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Kawaramachi bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-The Pocket Hotel Kyoto Shijo Karasuma (3 Yıldız) : Şehirdeki en yeni ve en uygun otellerden biri olan bu 3 yıldızlı tesis, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Merkezi bir konumu olmasa da, şehirdeki en ideal konumlardan birine sahip diyebiliriz. 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan bu otele göz atmanızda yarar var. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Hotel Resol Trinity Kyoto Oikefuyacho (4 Yıldız) : Nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 4 yıldızlı tesis, şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri. Kyoto Uluslararası Manga Müzesi’ne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otelin erken ve son dakika fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Yani aynı odayı %30’a varan indirimler ile bulmanız mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

2.Shimogyo – Karasuma Bölgesi – Bölge Puanı 95/100 – En Merkezi Kyoto’da Nerede Kalınır ? 

Kyoto'da Nerede Kalınır ?
Kyoto Otelleri

Birçok turistik yere yürüme mesafesinde olmasa da, ulaşım ağının gayet iyi olması dolayısıyla, dilediğiniz hemen hemen her yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Birçok restoran, alışveriş bölgeleri ve cafeleri bulabileceğiniz bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden.

Kyoto’da en uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgedeki 3-4 yıldızlı oteller ciddi anlamda uygun. Yani daha önce 4 yıldızlı bir otelde konaklamamış olsanız bile, bu bölgede 4 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Şehirdeki merkezi bölgelerden biri olarak bilinen Shimogyo’dan metro istasyonunu kullanarak diğer bölgelere 5-10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Nijo Kalesi, Nishiki Pazarı ve İmparatorluk Sarayı’na ev sahipliği yapan bu bölge de, konaklama için düşünülebilecek bölgelerden.

Shimogyo bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-Hotel Mystays Kyoto Shijo  (3 Yıldız) : Şehirdeki en çok satan 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Nijo Kalesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Dünya Mirası niteliğindeki Kiyomizu-dera Tapınağı ve Heian-Jingu Tapınağı ise otobüsle 15 dakikada gidilebilir. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu oteli de Kyoto’da nerede kalınmalı ? listenize mutlaka ekleyin derim. Ayrıca otelin 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta ve 4-5 yıldızlı otelleri aratmamakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Mitsui Garden Hotel Kyoto Shinmachi Bettei (4 Yıldız) : Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, şehirde kendi kategorisinde uygun olan bu 4 yıldızlı otele de göz atabilirsiniz. Otel, şık ve lüks odalarıyla hizmet vermekte ve otel çevresinde rahatlıkla toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz. Bu sayede şehirde dilediğiniz hemen hemen her yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca fiyat/fayda bakımından önde gelen otellerden olması ve 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması bu oteli tercih etmek için sanırım yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

3.Higashiyama Bölgesi – Bölge Puanı 95/100

Kyoto'da Nerede Kalınır ?
Higashiyama

Kyoto’nun birçok ünlü yapısına ve yerlerine ev sahipliği yapan bu bölge, şehir merkezine kolay ulaşımı sayesinde, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak kabul edilir.

Bu bölgedeki turistik noktalar veya gece hayatı yeterli gelmezse, Downtown Kyoto olarak bilinen şehir merkezi bölgesine yürüyerek çok rahat bir şekilde gidebiliyorsunuz.

Burası, şehirdeki en çok turist trafiğine sahip yerlerden biri. Bu yüzden de bu bölgedeki konaklama ücretleri birazcık daha pahalı.

Bu bölge teknik olarak Gion Bölgesi’ni de içerisine alan oldukça büyük bir bölge, bu yüzden konaklama tercihi yaparken Gion tarafına yakın olacak olursanız, otel ücretleri biraz daha pahalı, uzaklaştıkça biraz daha uygun olmaktadır.

Higashiyama Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

  • Laon Inn Gion Nawate – 3 Yıldız ; En İyi Kyoto Otelleri arasında olan bu tesis, ayrıca şehirdeki bütçeli otellerden biridir. Yasaka Tapınağı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en uzak turistik noktaya 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yani, gezilecek yerlerin büyük bir bölümü bu otel 15-30 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca otelin 8.6 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
  • Hana-Touro Hotel Gion – 4 Yıldız ; Şehirdeki en şık ve modern tesislerden biri olan bu otel, Ünlü Geyşa semti Hanami-Koji Caddesi bir dakikalık, Kaburenjo tiyatrosu ve Kennin-ji Tapınağı 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Yasaka Tapınağı’na yürüyerek 4 dakikada ulaşılabilir. Geniş aile odaları da olan bu tesisin en güzel yanı ise, erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, fiyatlar %30’a kadar düşecektir. Tabi bu erken rezervasyon olayını da çok fazla abartmayın. Yani gidip de 5-6 ay öncesinden rezervasyon yapmanın size bir getirisi olmayacaktır. Otelin 9.1 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz at
  • Hotel The Celestine Kyoto Gion – 5 Yıldız ; Gion-Shijo İstasyonu’na 10 dakikalık, Kiyomizu-dera Tapınağı’na ise 15 dakikalık yürüme mesafesindedir. Konum olarak çok merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, uzun yürüyüşler sonunda dilediğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca, yürümek istemeseniz de toplu taşıma araçlarını otel yakınlarında bulabilirsiniz. Otelin 9.0 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla oteli incele & fiyatlara göz atBooking.com

4.GİON BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100

Kyoto'da Nerede Kalınır ?
Şehir merkezi

Gion bölgesi, geneleneksel Japon kültürünü en iyi öğrenebileceğiniz yerlerden. Oldukça merkezi bir konuma sahip Gion’dan Kawaramachi bölgesine de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölgede geceleri biraz daha hareketli. Yani sessiz/sakin bir bölge arıyorsanız, Gion’da aradığınızı bulamayabilirsiniz.

NOT : Bu bölge, Higashiyama Bölgesi içerisinde bulunan bir semttir. Fakat Higashiyama Bölgesi, biraz büyük. Higashiyama Bölgesi’nin her tarafı gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Fakat Gion’dan biraz uzaklaşacak olursanız, tesis ücretleri biraz daha uygun olacaktır.

Gion’da konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran 1 tık daha pahalı. Fakat aradığınız bütçede konaklama birimini de burada bulmak mümkün. Birçok turist buranın red light district bölgesi olduğunu düşünüyor. Fakat bu bölge aileler ve çiftler için de oldukça ideal. Biraz hareketli diye farklı bir izlenim veren bu bölgede gönül rahatlığıyla çocuklarınız ile konaklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayarak Geisha District adlı bölgeye, Maruyama Park’a ve Kamogawa Nehri’ne oldukça yakın olursunuz. Bunun yanında birçok turistik ve tarihi yere de ulaşımınız oldukça kolay olacaktır.

Gion bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-Laon Inn Gion Nawate (3 Yıldız) : Otele 1-2 dakika yürüme mesafesinde birçok restoran, cafe ve marketleri bulabiliyorsunuz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, Yasaka Tapınağı’na 7 dakika yürüme mesafesinde olması ve 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Hana-Touro Hotel Gion (4 Yıldız) : 2017 yılının ortalarında açılmış olan bu yeni otel Ünlü Geyşa semti Hanami-Koji Caddesine 1 dakika, Kaburenjo tiyatrosuna ve Kennin-ji Tapınağı 2 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Yasaka Tapınağı’na ise yürüyerek 4 dakikada ulaşılabilirsiniz. Yani konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunmakta. Aile odalarıyla da popüler olan bu otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Bu 4 bölgede içerisinde bulunan otellerin büyük bölümünde erken veya son dakika rezervasyon fırsatları bulunmaktadır. Bu sayede aynı oteli %30’a varan indirimler ile bulmak pekala mümkün.

Kyoto’da çok geniş çaplı araştırma yapmanıza gerek kalmadan bu bölgelerde tercih yapabilirsiniz. Bu bölgelere ek olarak 1-2 bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat hem kafanızın karışmaması hem de fiyat ve konum bakımından ideal yerlerde konaklamak için bu bölgelerin dışına çıkmayın derim. Zaten bu bölgelerde her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kyoto'da Nerede Kalınır ?

Ayrıca not olarak Kyoto’da dairelerde en çok tercih edilen konaklama birimlerinden. Eğer aile olarak veye 3-4 kişi seyahat ediyorsanız dairelere de göz atmayı unutmayın. Seyahatinizi çok uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en popüler ve en merkezi bu 4 bölge, aradığınız konaklama birimini bulmak için yeterli olacaktır. Ayrıca bu bölgelerin dışına çıkacak olursanız, hem konum bakımından hem de güvenlik bakımından iyi olmayan bölgelerde konaklayabiliyorsunuz.

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...