Japonya’nın Tokyo’dan sonra en güzel şehirlerinden biri olan Kyoto’da konaklama, Japonya’nın diğer şehirlerine nazaran biraz daha uygun. Bu şehirde konaklama için ilk olarak hangi bölgede kalacağınıza karar vermenizde yarar var. Şehirde birçok konaklama bölgesi olduğundan dolayı, Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak ilk olarak bölgeye karar verin derim. Bölge seçimini yaptıktan sonra aradığınız zevkte ve bütçede oteli bulmak çok daha kolay olacaktır.

Kyoto’da nerede kalmalı ? sorusuna cevap olarak en ideal bölgeler, Kawaramachi, Gion ve Karasuma bölgeleridir. Bu bölgelerde konaklayarak, şehirdeki turistik yapılara yakın olacağınız gibi merkeze de ulaşımınız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otelleri ve fırsat indirimleri olan konaklama birimlerini bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Kyoto’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler

Kyoto’da konaklama için bölge seçimi önemli. Şehir genel olarak pahalı. Bu yüzden de şehrin tam merkezinde konaklama biraz bütçeleri aşabiliyor. Fakat şehir merkezi 1-2 km uzaklıkta bulunan yerlerde konaklayarak da gerek Kyoto’da gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlere gerekse şehrin tam merkezine çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

KAWARAMACHİ BÖLGESİ (Bölge Puanı 100/100)

Kyoto'da Nerede Kalınır
Hotel Gracery – Kyoto Otel Tavsiyesi için en ideal tesislerden biri diyebiliriz.

Kyoto’da konaklama için en çok tercih edilen bölgelerden biri olan Kawaramachi, şehirdeki en ideal bölge diyebilirim. Bu bölgede konaklayarak Old Kyoto olarak bilinen Gion’a yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında, Kawaramachi bölgesinden şehirdeki turistik yapıların birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklayarak hem paradan hem zamandan hem de harcadığınız enerjiden tasarruf yapabileceksiniz. Eğer Kyoto’da konaklama hakkında detaylı bir bilgiye sahip değilseniz ve nerede konaklayacağınız konusunda kararsızsanız bu bölgeyi tereddütsüz tercih edebilirsiniz.

Kawaramachi bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.
Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-The Pocket Hotel Kyoto Shijo Karasuma (3 Yıldız) : Şehirdeki en yeni ve en uygun otellerden biri olan bu 3 yıldızlı tesis, şehirdeki turistik noktaların büyük bir bölümüne oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Merkezi bir konumu olmasa da, şehirdeki en ideal konumlardan birine sahip diyebiliriz. 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olan bu otele göz atmanızda yarar var. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Hotel Resol Trinity Kyoto Oikefuyacho (4 Yıldız) : Kyoto’da hangi otelde kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 4 yıldızlı tesis, şehirdeki en uygun 4 yıldızlı otellerden biri. Kyoto Uluslararası Manga Müzesi’ne sadece 7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Ayrıca bu otelin erken ve son dakika fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Yani aynı odayı %30’a varan indirimler ile bulmanız mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

GİON BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Kyoto'da Nerede Kalınır
Gion Maifukan Hotel – Kyoto’da hangi bölgede kalınır ?

Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Gion bölgesi, geneleneksel Japon kültürünü en iyi öğrenebileceğiniz yerlerden. Oldukça merkezi bir konuma sahip Gion’dan Kawaramachi bölgesine de yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölgede geceleri biraz daha hareketli. Yani sessiz/sakin bir bölge arıyorsanız, Gion’da aradığınızı bulamayabilirsiniz.

Gion’da konaklama ücretleri diğer bölgelere nazaran 1-2 tık daha pahalı. Fakat aradığınız bütçede konaklama birimini de burada bulmak mümkün. Birçok turist buranın red light district bölgesi olduğunu düşünüyor. Fakat bu bölge aileler ve çiftler için de oldukça ideal. Biraz hareketli diye farklı bir izlenim veren bu bölgede gönül rahatlığıyla çocuklarınız ile konaklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklayarak Geisha District adlı bölgeye, Maruyama Park’a ve Kamogawa Nehri’ne oldukça yakın olursunuz. Bunun yanında birçok turistik ve tarihi yere de ulaşımınız oldukça kolay olacaktır.

Gion bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-Laon Inn Gion Nawate (3 Yıldız) : Otele 1-2 dakika yürüme mesafesinde birçok restoran, cafe ve marketleri bulabiliyorsunuz. Şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olması, Yasaka Tapınağı’na 7 dakika yürüme mesafesinde olması ve 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Hana-Touro Hotel Gion (4 Yıldız) : 2017 yılının ortalarında açılmış olan bu yeni otel Ünlü Geyşa semti Hanami-Koji Caddesine 1 dakika, Kaburenjo tiyatrosuna ve Kennin-ji Tapınağı 2 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. Yasaka Tapınağı’na ise yürüyerek 4 dakikada ulaşılabilirsiniz. Yani konum olarak oldukça güzel bir yerde bulunmakta. Aile odalarıyla da popüler olan bu otelin 9.2 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

KARASUMA BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Kyoto'da Nerede Kalınır
Hotel Mystays Kyoto – Kyoto Otel Tavsiyeleri

Birçok turistik yere yürüme mesafesinde olmasa da, ulaşım ağının gayet iyi olması dolayısıyla, dilediğiniz hemen hemen her yere bu bölgeden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Birçok restoran, alışveriş bölgeleri ve cafeleri bulabileceğiniz bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden.

Kyoto’da en uygun konaklama birimlerini bulabileceğiniz bu bölgedeki 3-4 yıldızlı oteller ciddi anlamda uygun. Yani daha önce 4 yıldızlı bir otelde konaklamamış olsanız bile, bu bölgede 4 yıldızlı otellere gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz.

Şehirdeki merkezi bölgelerden biri olarak bilinen Karasuma’dan metro istasyonunu kullanarak diğer bölgelere 5-10 dakikada rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Nijo Kalesi, Nishiki Pazarı ve İmparatorluk Sarayı’na ev sahipliği yapan bu bölge de, konaklama için düşünülebilecek bölgelerden.

Karasuma bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

-Hotel Mystays Kyoto Shijo  (3 Yıldız) : Şehirdeki en çok satan 3 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, Nijo Kalesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Dünya Mirası niteliğindeki Kiyomizu-dera Tapınağı ve Heian-Jingu Tapınağı ise otobüsle 15 dakikada gidilebilir. Konum olarak gayet güzel bir yerde bulunan bu oteli de Kyoto’da nerede kalınır ? listenize mutlaka ekleyin derim. Ayrıca otelin 8.4 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta ve 4-5 yıldızlı otelleri aratmamakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

-Mitsui Garden Hotel Kyoto Shinmachi Bettei (4 Yıldız) : Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, şehirde kendi kategorisinde uygun olan bu 4 yıldızlı otele de göz atabilirsiniz. Otel, şık ve lüks odalarıyla hizmet vermekte ve otel çevresinde rahatlıkla toplu taşıma araçlarını bulabiliyorsunuz. Bu sayede şehirde dilediğiniz hemen hemen her yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca fiyat/fayda bakımından önde gelen otellerden olması ve 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması bu oteli tercih etmek için sanırım yeterli olacaktır. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Kyoto’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok bölge daha eklemek mümkün. Fakat şehirdeki en ideal, en popüler ve en merkezi bu 3 bölge, aradığınız konaklama birimini bulmak için yeterli olacaktır. Ayrıca bu bölgelerin dışına çıkacak olursanız, hem konum bakımından hem de güvenlik bakımından iyi olmayan bölgelerde konaklayabiliyorsunuz.

Bu 3 bölgede içerisinde bulunan otellerin büyük bölümünde erken veya son dakika rezervasyon fırsatları bulunmaktadır. Bu sayede aynı oteli %30’a varan indirimler ile bulmak pekala mümkün.

Kyoto’da çok geniş çaplı araştırma yapmanıza gerek kalmadan bu bölgelerde tercih yapabilirsiniz. Bu bölgelere ek olarak 1-2 bölge daha eklemek pekala mümkün. Fakat hem kafanızın karışmaması hem de fiyat ve konum bakımından ideal yerlerde konaklamak için bu bölgelerin dışına çıkmayın derim. Zaten bu bölgelerde her bütçeye ve zevke uygun konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayrıca not olarak Kyoto’da dairelerde en çok tercih edilen konaklama birimlerinden. Eğer aile olarak veye 3-4 kişi seyahat ediyorsanız dairelere de göz atmayı unutmayın. Seyahatinizi çok uygun fiyatlara getirebilirsiniz.

[huge_it_maps id=”72″]

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here