Orta Avrupa’nın en canlı şehirlerinden biri olan Prag’da konaklama ücretleri diğer Avrupa ülkelerine nazaran çok daha uygundur. Özellikle şehir merkezine biraz uzak konaklama birimlerinde fiyatlar çok daha uygun. Bu yüzden bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınız hakkında az çok fikir sahibi olmanızda yarar var. Prag otelleri ve Prag otel fiyatları sezona ve bölgeye göre oldukça farklılık göstermektedir. Bu yüzden otel seçimi az da olsa bu şehirde önemlidir.

Prag Otel Fiyatları

Prag’daki otellerin büyük bir bölümü gayet uygun fiyatlı tesislerden oluşmaktadır. Bu yüzden, gönül rahatlığıyla 4-5 yıldızlı otellere göz atabilirsiniz. Hatta şehir dışında bulunan 5 yıldızlı otellerin gecelik konaklama ücretleri de gayet uygun. Bu yüzden bütçenizi sarsmayacak tesisleri bu şehirde kolaylıkla bulabiliyorsunuz. Bu şehirdeki en uygun oteller 40-50£’dan başlamakta ve 200£’ya kadar çıkabilmektedir. Fakat orta bütçeli bir otel arıyorsanız, 90-120£ arası bir ücret fazlasıyla yetecektir.

En İdeal ve En Uygun Prag Otelleri

Prag’daki en ideal otellerin büyük bir bölümü şehir merkezi etrafında toplanıyor olsa da, şehir merkezi dışında şık ve lüks otelleri çok uygun fiyatlara bulabiliyorsunuz. Bu yüzden, kendinizi şehir merkeziyle kısıtlamayın derim. Şehirdeki diğer bölgelere de göz atın derim. Ayrıca bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınız hakkında pek fikriniz yoksa Prag’da nerede kalınır ? adlı yazımıza göz atarak konaklama bölgeleri hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

1.Grandior Hotel Prague (5 Yıldız )

Prag’daki en lüks otellerden biri olan Grandior Hotel Prague, eşsiz konumu ve lüks odalarıyla hizmet vermekte. Sunduğu imkanlarla ve 10 binin üzerindeki konuk değerlendirmesiyle 8.8 gibi yüksek bir puana sahip olan bu hostelin en güzel yanı da diğer 5 yıldızlı otellere nazaran biraz daha uygun olması. Ayrıca bu otelin erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun gecelik odaları bulabilirsiniz. Bu otelden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Salvator Boutique Hotel (4 Yıldız )

Prag Otelleri arasında şık ve lüks otellerden biri olan Salvator Hotel’de aradığınız konforu ve hizmeti fazlasıyla bulabiliyorsunuz. 3 bine yakın konuktan 8.7 gibi yüksek bir puana sahip bu otelin en güzel yanı da gecelik konaklama ücretlerinin ortalamanın epey bir altında olması. Wenceslas Meydanı’na 5 dakika uzaklıkta bulunan bu otelden Prag’da gezilecek yerler bakımından popüler olan birçok yere yürüyerek 5-15 dakika içerisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gecelik oda ücretleri 90£’dan başladığı bu otele göz atmadan Prag’da otel seçimi yapmayın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Panorama Hotel Prague (4 Yıldız )

Daha çok şehir manzarasıyla ön plana çıkan otellerden biri olan bu lüks tesiste konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. Tabi düşük sezonda fiyatlar biraz daha uygun olacaktır. Veya erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirseniz fiyatlar çok daha uygun olabiliyor. Şehirdeki turistik yerlere bu otelden yürüyerek gidemiyor olsanız da, otel çevresinde bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Adeba Hotel (3 Yıldız )

Prag’daki oteller arasında en uygun fiyatlı otellerden biri olan Adeba Hotel, gerek konumu gerekse eşsiz konuk değerlendirme puanı ile ön plana çıkan otellerden. Şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek gidebileceğiniz bu otelin gecelik konaklama ücretleri ise, 85£’dan başlamaktadır. Otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını da fazlasıyla bulabilirsiniz.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Residence Bene (3 Yıldız)

Prag’daki en uygun ve en ideal otellerden biri olan bu tesisin gecelik ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Oldukça popüler olan bu otelden şehirdeki turistik yerlerin birçoğuna yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 3 yıldızlı bir otel olmasına rağmen 4-5 yıldızlı otelleri aratmayan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyonlarda bir hayli ucuz olması. Eğer Prag’da bütçeli bir otelde konaklamayı planlıyorsanız, ilk olarak bu otele göz atmanızı tavsiye ederim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.a&o Prag Metro Strizkov (3 Yıldız )

Metro istasyonuna sadece 200 metre uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik yere metrolarla çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bu otelin konumu merkeze şehirdeki turistik yerlere biraz uzak fakat metroları kullanarak dilediğiniz yere gidebileceğinizden dolayı, merkeze yakın olmanıza da pek gerek kalmıyor. Prag’daki en ucuz otellerden biri olmasının en önemli sebebi de otelin konumudur. Bu otelin ortalama gecelik konaklama ücretleri 45£’dan başlamaktadır. Yani kendi kategorisindeki diğer otellere nazaran çok daha uygun denebilir.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Prag Merkez Otelleri

1.Andante Hotel (3 Yıldız )

Prague 01 bölgesinde merkeze 400 metre uzaklıkta bulunan bu bütçeli otelin gecelik konaklama ücretleri 80£’dan başlamaktadır. Şehirdeki turistik yerlerin hemen hemen hepsine bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyor olmanız da otelin en büyük artısı. 1.500 konuktan 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de mutlaka göz atın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Cloister Inn Hotel (3 Yıldız)

Karl Köprüsü’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daire konseptindeki odalarıyla oldukça popüler olan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 110£’dan başlamaktadır. Daha çok çiftlere hitap eden bir otel olarak bilinse de aile odalarıyla da hizmet vermektedir.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Hotel Majestic Plaza (4 Yıldız )

Prag Merkez Otelleri arasında en popüler 4 yıldızlı otellerden biri olan Majestic hotel, şehirdeki en çok fırsat indirimi olan otellerden biri. Gerek konumu gerekse sunduğu hizmetlerle gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bu otelin gecelik konaklama ücretleri 125£’dan başlamaktadır. 5 bine yakın konuktan 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de mutlaka bir göz atmakta yarar var.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Ucuz Prag Otelleri 

1.B&B Hotel Prague City (3 Yıldız)

Eski Kent Bölgesi’ne ve Karl Köprüsü’ne 3 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 35£’ya kadar düşebilmektedir. Özellikle erken rezervasyonlar ile veya düşük sezonlarda oldukça uygun fiyata odaları bu otelde bulabilirsiniz. 6 bin konuktan 8.5 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele mutlaka göz atın derim.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Hotel Arena (3 Yıldız )

Şehirdeki turistik yerlere ortalama 4-5 km uzaklıkta bulunan bu otelin gecelik konaklama ücretleri 45£’dan başlamaktadır. Şehir merkezine biraz uzak olsa da otel yakınında bulunan toplu taşıma araçlarını kullanarak dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. 2 bin konuktan 8.7 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı olması da bu otelin en büyük artılarından.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Hotel Aida (4 Yıldız )

Prag otelleri arasında en uygun 4 yıldızlı otellerden biri olan Aida hotelde gecelik konaklama ücretleri 50£’dan başlamaktadır. 3 bine yakın konuktan 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin konumu da şehir merkezine biraz uzak. Turistik yerlere ortalama 4-5 km uzaklıkta bulunan bu otelde bütçeli bir lüks otel arayanların tercih edebileceği yerlerdendir.

Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Prag Otelleri ve Prag Otel Fiyatları her ne kadar sezona ve bölgeye göre değişiklik gösteriyor olsa da, erken rezervasyon yaparak biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabiliyorsunuz. Bu yüzden rezervasyonunuzu mümkün olduğunca erken yapmaya çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here