Prag’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Oteller

Prag, konaklama bakımından ciddi bir araştırma isteyen şehirlerden. Birbirinden pahalı otelleri ile ön plana çıkan bu şehirde, butik ve bütçeli birçok oteli de rahatlıkla bulabiliyorsunuz.
Öncelikle Prag’da nerede kalınır ? sorusuna geçmeden önce, şehirde 1’den 10’a kadar olan bölgelerin mantığını anlayın derim.

Prag’da bulunan bölgeler 1-10 arasında rakamlarla ifade ediliyor. Fakat, 1’den 10’a yaklaştıkça şehir merkezinin dışına çıkıyorsunuz, anlamına gelmiyor. Mesela benim Prag’da kaldığım otel Prague 5’de bulunuyordu. Ancak konakladığım otelin arka caddesi ise, Prague 2 bölgesi olarak biliniyordu. Bu yüzden, bu rakamların pek bir anlam ifade etmediğini söyleyebilirim.

Prague 5 bölgesi, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan bölgelerden. Prague 2 de öyle. Bu yüzden, rakamlar büyüdükçe şehir merkezinin dışına çıktığınızı düşünmeyin. Aşağıda belirttiğim bölgelerden sizin için uygun olanı seçerek, bütçenize ve zevkinize göre konaklama birimini çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Prag’da Nerede Kalınır ? En İyi Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Prag’da bölgeler arasında merkezi olan bölgeler ile merkeze uzak olan bölgeler arasında oldukça büyük fiyat farklılıkları bulunuyor. Bu yüzden şehrin tam merkezinde konaklamak yerine merkeze 1-2 km uzaklıkta bulunan konaklama birimlerini bütçeli Prag gezisi için tercih edebilirsiniz.

Prague 1 Bölgesi

Prague 1 Bölgesi, Lesser Town (Mala Strana), Old Town (Stare Mesto) ve New Town (Nove Mesto) olarak 3 bölüme ayrılıyor.

Prague 1’de bu 3 semtten herhangi birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bu 3 semtte, şehirdeki en popüler semtlerden. Fakat sessiz bir yer, gece hayatına yakın veya turistik yerlere yakın bir yer arıyorsanız bunların bir arada olduğu bir semt yok. Bu yüzden de aşağıdaki detaylı bölge incelemesine göz atmanızda yarar var.

1.Old Town (Stare Mesto) – Eski Şehir Bölgesi (Bölge Puanı 100/100)

Old Town - Prag
Old Town

Prag’daki en güzel ve en popüler bölge nerede diye soracak olursanız, kesinlikle Old Town deriz. Bu bölge turistlerin bu şehirde en çok tercih ettiği bölgelerden biri.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Otelimden çıkıp bi koşu Eski Belediye Binası’nın ordaki Astronomik Saat‘e göz atayım diyorsanız
 • Şehrin tam kalbinde konaklayayım diyorsanız
 • Şehirdeki en kalite ve en iyi restoranları ve kafeleri arıyorsanız
 • Prag’da en iyi gece hayatına sahip bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Prag gezilecek yerler bakımından popüler olan yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gitmek istiyorsanız
 • Otel ve diğer konaklama birimleri seçeneklerinin fazla olduğu bir bölge arıyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Sessiz sakin bir bölgede konaklayıp kafa dinleyeyim diyorsanız
 • Süper bütçeli oteller arıyorsanız
 • Şehirdeki en ucuz restoranları ve barları arıyorsanız
 • Otellerde konaklamayı planlamıyorsanız

Old Town (Eski Kent ) Bölgesi’nde konaklama birimi tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler ; 

 • Eğer bilmiyorsanız söyleyelim, Old Town Prag’ın kalbi ve bu bölgede otel veya diğer konaklama birimleri tercih ederken süper merkezi yerlere az da olsa uzak olun. Yok ben Old Town’un tam göbeğinde kalacağım diyorsanız, 3 yıldızlı otel yerine 4 yıldızlı otel ücreti ödeyebilirsiniz.
 • Yüksek sezonda Prag’ı ziyaret ediyor ve Eski Kent Bölgesi’nde konaklamayı planlıyorsanız, turistlerin boğucu kalabalığı sizi rahatsız edebilir. Bu yüzden turistler ile aranız pek iyi değilse biraz daha dışarıdaki bölgelere göz atabilirsiniz.
 • Bu bölgede restoran seçimi yaparken gidip tam Eski Kent Meydanı çevresindeki restoranları seçmeyin. Ara sokaklara girin. Çok daha uygun fiyatlara restoranları ve kafeleri bu bölgede bulabilirsiniz.

Eski Kent Bölgesi’nde kaçırılmaması gereken turistik yerler ; Eski Kent Meydanı, Astronomik Saat, Prag Musevi Müzesi, Eski Yahudi Mezarlığı ve Charles Köprüsü.

—Eski Kent Bölgesi’nde bulunan tüm otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Eski Kent Bölgesi Otel Tavsiyeleri

 • 4 yıldızlı bir otel olan Unitas Hotel‘e göz atabilirsiniz. Bu otel şehirdeki en iyi konuma ve en iyi konuk değerlendirme puanına sahip otellerden. Karl Köprüsü’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Eğer çok bütçeli bir otel aramıyor ve şehrin kalbinde güzel ve kaliteli bir otelde konaklamak istiyorsanız, gönül rahatlığıyla bu oteli tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Yok ben lüksü severim, biraz daha lüks bir otel yok mu diyorsanız da ? Buddha-Bar Hotel Prague adlı 5 yıldızlı otele kesinlikle göz atın derim. Şehrin en lüks ve en şık otellerinden biri olan bu tesisin 9.0 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Eski Kent Meydanı’na ve Parizska alışveriş caddesine birkaç adım uzaklıkta bulunan bu otel, sunduğu hizmetleri ve geniş odalarıyla lüks severlere hitap eden otellerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Biraz bütçeli bir Prag gezisi planlıyorsanız da 3 yıldızlı Hotel King George adlı tesise mutlaka göz atın. Kendi kategorisinde en iyi fiyat/fayda oranına sahip bu otelin 8.5 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Charles Köprüsü’ne 3 ve Eski Kent Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, bizim Prag’da nerede kalınır ? sorusu için önerebileceğimiz otellerden biri. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.New Town (Nove Mesto) – Yeni Şehir Bölgesi (Bölge Puanı 90/100)

Prag New Town
Prag’da konaklama için en ideal bölgeler

Yine Prague 01 bölgesinde bulunan bu bölge, az biraz Eski Kent Bölgesi’nden sessiz yer arayanlar için tercih edilebilecek bölgeler arasında.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Eski Kent Bölgesi’ne nazaran biraz daha uygun konaklama birimleri arıyorsanız
 • Şehrin tam merkezinde olmasam da Eski Kent Bölgesi’ne yakın olayım diyorsanız
 • Gece hayatı için çok fazla planınız yoksa
 • Ailecek seyahat ediyorsanız
 • Grup olarak seyahat ediyor ve dairelerde konaklamayı planlıyorsanız
 • Otelimden çıkıp bi koşu Wenceslas Meydanı’na gideyim diyorsanız
 • Şehirdeki en turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Daha güzel bir bölgeyi bulabileceğinize inanıyorsanız

Bölgenin öne çıkan turistik yerleri ; Wenceslas Meydanı, Franz Kafka Anıtı, Ulusal Müze, Kudüs Sinagogu, Komunizm Müzesi ve Mucha Müzesi’dir.

—New Town Bölgesi’nde (Vaclav Meydanı Yakınları) bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

New Town Otel Tavsiyeleri

 • 3 yıldızlı bir otel olan, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri olan Hotel Brixen‘e göz atabilirsiniz. Wenceslas Meydanı’na ve Ulusal Müze’ye yürüme mesafesinde bulunan bu otelin, 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan The Icon Hotel Lounge adlı 4 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. 9.3 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel Vaclav Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Yok 5 yıldızlı otellerin aşağısı otellerde konaklayamıyorsanız, şehirdeki en iyi 5 yıldızlı otellerden biri olan Alcron Hotel Prague adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 5 yıldızlı otellerden biri olduğu gibi, en iyi konuk değerlendirme puanına sahip 5 yıldızlı otellerden biri. Otelin 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Bütçeniz sınırlı değil ve bir 5 yıldızlı otelde konaklamayı planlıyorsanız, bu otelin dışında hiçbir otele bakmanıza gerek yok. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.The Lesser Town/Castle  (Bölge Puanı – 90/100)

Prag Otel Tavsiyeleri
Prag Otel Tavsiyeleri

Prag’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan olan The Lesser Town/Castle, şehrin en sessiz bölgeleri olarak bilinir.

Ayrıca şehrin tarihi merkezi olarak da bilinmektedir. Eğer gece hayatı olmasın, bölgede çok gürültü olmasın diyorsanız, bu bölgede bulunan otellere göz atabilirsiniz.

Bölgede 1-2 bar bulunuyor. Fakat ne bir gece kulübü ne de yüksek sesli bir bar bulunmakta. Bu da, bu bölgeyi daha çok sessiz bir gece geçirmek isteyenlerin  bölgesi yapıyor.

Lesser Town adı verilen bölge, kalenin hemen alt tarafında kalan bölge. Yani bu bölgeden Prag’ın en bilindik meydanı olan Old Town Square (Eski Kent Meydanı) 7 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Eski kent meydanı çevresinde de, dilediğiniz birçok barı, restoranı, kulüpleri ve alışveriş mağazalarını da bulabilirsiniz.

Lesser Town (Mala Strana) Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

 • Öncelikle bütçeden yana sıkıntınız yoksa sizi Prag’ın en iyi ve en popüler 3 otelinden biri olan Hotels King Court ile tanıştırayım. Bu otel, 2 Prag seyahatimde de hayalini kurduğum otellerden. Süper popüler ve süper lüks olan bu otel, Prag’ın en iyi otellerinden. Eğer para sorun değil diyorsanız, bu otelde gözünüz kapalı rezervasyon yapabilirsiniz.

Prag Otel Tavsiyeleri

Hotel Kampa Garden (3 Yıldız)

Prag Otelleri
Hotel Kampa Garden – Prag’da konaklama

8.8 gibi oldukça yüksek bir puana sahip Hotel Kampa, konum olarak şehirdeki en iyi oteller arasında. Karl Köprüsü‘ne 2 dakika yürüme mesafesinde, Prag Kalesi‘ne  ve Eski Kent Meydanı’na (Old Town Square) ise 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Kanalın eşsiz manzarasını da otel odalarının balkonlarından seyredebiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Boutique Hotel Constans (4 Yıldız)

Prag Otelleri
Boutique Hotel Constans

Mala Strana’da (Lesser Town Bölgesi) bulunan bu otel, Prag Kalesi’ne ve Karl Köprüsü’ne 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. 9.2 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, diğer Prag otellerine nazaran biraz daha küçük.

Sessiz sakin bir bölgede olması, gecelik çift kişilik odaların oldukça ideal olması bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Motel One Prague (3 Yıldız)

Prag Otelleri
Motel One

Prague 1 bölgesinin en popüler otellerinden biri olan Motel One, Prag’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Otel, 3 yıldızlı olmasına rağmen 4 yıldızlı otelleri aratmıyor. 9.2 gibi oldukça yüksek bir puana sahip bu otelin gecelik çift kişilik odaları gayet uygun.  Eğer tercihinizi Lesser Town bölgesinden yana kullanacak olursanız, ilk olarak bu otele göz atın derim. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Prague 2 (Vinohrady) Bölgesi (Bölge Puanı – 95/100)

Prag Otelleri
Prag Otel Önerileri – Prag Konaklama Rehberi

Prague 1 bölgesine 1 km uzaklıkta bulunan bu bölge, barların, restoranların ve alışveriş mağazaların en çok olduğu yerlerden.

Prague 3, 4 ve 10 bölgelerine sınırı bulunan Prague 2 bölgesi de konum bakımından tercih edilebilecek bölgeler arasında. Bu bölgede yer alan oteller diğer bölgelerdeki otellere nazaran biraz daha uygun. Bu yüzden, bütçeli bir Prag gezisi planlıyorsanız, Prague 2 oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Göz At : Prag Otelleri

Burada kalın, EĞER ; 

 • Prag’ın göçmen topluluğuna yakın bir yerde konaklama istiyorsanız
 • Biraz daha yerli halk ile iç içe olmak istiyorsanız
 • Sessiz ve yeşil bir bölge arıyorsanız
 • Prag gece hayatı için bir planınız yoksa (Varsa toplu taşıma araçları veya taksiler ile otelinize dönmek zorunda kalabilirsiniz)
 • Çok daha uygun fiyatlı oteller arıyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Otelimden çıkıp bi koşu turistik yerlere gideyim diyorsanız
 • Toplu taşıma araçları ile aranız iyi değilse
 • Geceleri otelime kolay bir şekilde döneyim diyorsanız
 • Gay’lere sıcak bakmıyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız (Bazı yerler çocuklu aileler için uygun olmayabilir)

Vinohrady BÖLGESİNDE YER ALAN OTELLERE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Prag 2 Bölgesi Otelleri

Hotel & Residence Royal Standard (3 Yıldız)

Prag Otelleri
Hotel Residence Royal Standard – Prag Otel Tavsiyeleri

8.1 gibi oldukça yüksek puana sahip olan bu otelin gecelik çift kişilik ücretleri diğer 3 yıldızlı otellere nazaran gayet uygun. Oldukça çeşitli kahvaltısı ve süper lüks daireleri ile ön planda olan bu otelde, kendinize özel daire de tutabiliyorsunuz.

Prag Kalesi ve Vitava nehrinin eşsiz manzarasına ev sahipliği yapan bu otel, Namesti metro istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Şehirde yer alan birçok turistik yere bu otelden yürüyerek rahatlıkla ulaşabiliyor olmanız da, bu otelin en güzel özelliklerinden. Açık büfe kahvaltısıyla, fiyatıyla, konumuyla, manzarasıyla, güvenli bir bölgede bulunması ile, şehirde ilk düşünülebilecek oteller arasında diyebilirim.

Hotel Ankora (3 Yıldız)

Prag Otelleri
Hotel Ankora – Prag Otel Tavsiyesi

8.1 gibi oldukça yüksek bir puana sahip hotel Ankora da uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden. Wenceslas Meydanı’na 500 metre uzaklıkta bulunan bu 3 yıldızlı otel Prag’da nerede konaklayacağınıza karar vermeden önce göz atmanız gereken oteller arasında.

Ücretsiz kahvaltı ve wifi yerine her odaya ait kablolu hızlı internet olması ise, bu otelin en güzel özelliklerinden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Royal Bellezza Apartments

Prag Şehir Merkezi Otelleri
Royal Bellezza Apartments – Prag’da nerede kalmalı ?

Eğer, Prag’da illa otel odalarında kalayım diye bir derdiniz yoksa, Royal Bellezza adı verilen tesiste, kendinize ait bir daireyi 50£’ya kadar bulabilirsiniz. Salon, yatak odası, mutfak ve banyo/tuvaletten oluşan bu daireler, birçok otele nazaran çok ama çok daha iyi.

9.3 gibi yüksek bir puana sahip olması, 1000’e yakın misafir yorumlarının %90 gibi büyük bir çoğunluğunun olumlu olması, bu tesisi Prag’da konaklama için ilk tercih edilebilecek yerlerden yapıyor. Ayrıca tesisin erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla TESİSİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

Prague 3 – Zizkov Bölgesi  Bölge Puanı 90/100

Prag Şehir Merkezi Otelleri
Prag Konaklama Rehberi

Zizkov bölgesi olarak da bilinen Prague 3 bölgesi, turistik bölgelere az uzak olan bir bölge olarak biliniyor. Buna rağmen, turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden.

Bu bölgenin çok tercih edilmesinin en önemli nedeni ise, oldukça uygun fiyatlara oteller bulunabiliyor olması ve gece hayatı için akıl almaz planların yapılıyor olması. Eğer gece hayatı veya süper uygun bir otel aramıyorsanız bu bölgeyi es geçebilirsiniz.

Eğer merkezi bir yere gitmek istiyorsanız, en az 20-30 dakika yürümeniz gerekiyor, yok yürümem diyorsanız, toplu taşıma araçları var. Bunu dert etmiyorsanız, bu bölge de Prag’da nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olacaktır.

PRAGUE 3 Zizkov bölgesinde bulunan tüm otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • Hotel Columbo adlı 3 yıldızlı tesis bu bölgede tercih edebileceğiniz en ideal ve en uygun otellerden. Eski Kent Bölgesi’ne 3 tramvay durağı uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki en iyi gece hayatı bölgelerine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız da 4 yıldızlı bir otel olan Carlton adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olduğu gibi 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip. Eski Kent’in merkezine bu otelden tramvayla 5 dakika içerisinde rahatlıkla gidebilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu da olmadı süper lüks bir otel için de 5 yıldızlı bir otel Courtyard by Marriott Prague City adlı otele göz atabilirsiniz. Bu otel şehirdeki en lüks otellerden biri olduğu gibi 5 yıldızlı oteller arasında en uygun fiyatlı otellerden. Ayrıca otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunuyor. Ayrıca otel 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Prague 4 Bölgesi (Bölge Puanı 75/100)

Prag Şehir Merkezi Otelleri
Eski Kent Meydanı – Prag’da hangi bölgede kalınır ?

Bu bölgelerde de, aynı Prague 3 bölgesinde olduğu gibi çok uygun fiyatlara 3 ve 4 yıldızlı oteller bulabilirsiniz. Fakat, bu bölge hakkında yapılan yorumlara göre, konum itibari ile oldukça kötü olduğu söylenebilir.

Göz At : Dans Eden Ev

Tramvayları ve otobüsleri bu bölgede bulabileceğinizden dolayı, konum olarak o kadar kötü olabileceğini sanmam. Sonuçta 20-25 dakika turistik yerlere ve merkeze gitmek için yürümek istemiyorsanız, ulaşım araçlarını kullanarak çok rahat bir şekilde gitmek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

PRAGUE 4 BÖLGESİNDE YER ALAN OTELLERE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Inos‘a göz atabilirsiniz. Bu otel şehirdeki en uygun fiyatlı 3 yıldızlı otellerden biri. Ayrıca konum olarak da bölgenin en merkezi yerinde bulunuyor. Eski Kent’e 10 dakikalık bir tramvay yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz. Yani merkeze uzak fakat ulaşımın kolay olduğu bir bölge. Bu yüzden de tıpkı bu bölgedeki diğer otellerde olduğu gibi kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı otellerden. Ayrıca otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Biraz daha lüks bir otel arıyorsanız da 4 yıldızlı bir otel olan Holiday Inn adlı tesise göz atabilirsiniz. 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelden metro ve tramvaylar ile çok kısa sürede dilediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Prague 6 Bölgesi (Bölge Puanı 70/100) 

Prag Şehir Merkezi Otelleri
Rest & Fun Cneter – Prag’da hangi bölgede kalmalı ?

Prague 6 bölgesinde birçok konsolosluğun olması ve havaalanına yakın olması bölgeyi en güvenli bölgeler arasında yapıyor. Eğer, günübirlik bir Prag seyahati yapmayı planlıyor veya otelim havaalanına yakın olsun diyorsanız Prague 6 bölgesi en ideal seçenek olacaktır. Fakat, bu bölgede pek fazla seçeneğinizin olmadığını da unutmayın derim.

PRAGUE 6 BÖLGESİNDE YER ALAN OTELLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Prague 7 Bölgesi (Bölge Puanı 70/100)

Prag Şehir Merkezi Otelleri
Parkotel Praha 

Prague 7, Letna, Troja ve Liben gibi oldukça popüler bölgelere ev sahipliği yapıyor. Prag hayvanat bahçesi, Troja adı verilen bölgede bulunuyor. Eğer şehir merkezine çabuk ulaşım sağlayabileceğiniz ve konaklama için oldukça ucuz bir yer arıyorsanız, Prague 7 bölgesi oldukça ideal bir yer olacaktır. Fakat, şehir merkezine veya popüler bölgelere yürüyerek biraz zor gidebileceğinizi de unutmayın.

PRAGUE 7 BÖLGESİNDE YER ALAN OTELLERE BOOKİNG.COM GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Prague 8 Bölgesi (Bölge Puanı 75/100)

Prag Şehir Merkezi Otelleri
Hotel Alwyn

Prague 8 bölgesi, Karlin ve Kobylisy adı verilen popüler bölgelere ev sahipliği yapıyor. Bu bölgede ulaşım, birçok bölgede olduğu gibi tramvay, otobüs ve metrolar ile sağlanıyor. Fakat, bu bölgede konaklayacak olursanız, toplu taşımayı kullanmadan şehir merkezine 30 dakika içerisinde anca ulaşabilirsiniz. Bu yüzden, çok ucuza bir oteli diğer bölgelerde bulamadıysanız, Prague 8 bölgesine de göz atmakta yarar var.

PRAGUE 8 BÖLGESİNDE YER ALAN OTELLERE BOOKİNG.COM ARACILIĞIYLA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

Prague 9 Bölgesi (Bölge Puanı 70/100)

Daha çok yerli halkın konakladığı bölge olarak biliniyor. Bu yüzden, bu bölge turistlerin pek tercih etmediği yerlerden. Zaten bu bölgede konaklamak isterseniz, birkaç tane otelden başka seçeneğiniz olmuyor. Bu yüzden, bu bölgeyi direkt olarak es geçebilir yada kısaca bu bölgede bulunan otellere göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Prag’da Nerede Kalınır ? Sorusuna Hala Cevap Bulamadınız mı ?

Prag'da Nerede Kalınır ?
Prag Konaklama Rehberi

Eğer, 35 yaş üstü biriyseniz ve sessiz sakin bir bölge olsun diyorsanız, kesinlikle Prague 1 Bölgesini tavsiye ederim. Bu bölgede, geceler sessiz sakin. Tabi Old Town hariç. Prague 1 yazan her yer sessiz olmasa da, bu bölgedeki otellerin büyük bir bölümü sessiz bir yere bulunuyor.

Birçok turistik ve tarihi yerlere yakın, şehir merkezine yakın. Bu yüzden, ilk tercihinizi bu bölgede bulunan 3-4 yıldızlı otellerden yana kullanabilirsiniz.

Eğer, Prag gece hayatı için planlarınız varsa, kanınız kaynıyorsa, bana 3-4 saat uyku yeter gecelere akayım diyorsanız, Eski Kent Meydanı’na oldukça yakın olan otelleri tercih etmenizde yarar var. Bu meydana 100-150 metre uzaklıkta bulunan, Gorgeous Prague Rooms (4 Yıldız – 9.1 Puan) adlı tesisi kesinlikle deneyebilirsiniz. Meydana yakın bir yerde konaklıyor olmanız da, gece hayatı için tüm bar ve gece kulüplerine kolay erişim sağlayacaktır. Şöyle ki, Eski Kent Meydanı çevresinde bulunan en iyi barlar ve gece kulüpleri, meydana 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani, gecenin geç saatlerinde hiçbir araca ihtiyacınız olmadan, kulüplerden veya barlardan rahatlıkla, güven içerisinde otelinize yürüyerek dönebilirsiniz.

Prag Otelleri 

Prag’da konaklama için yüzlerce otel tavsiyesi verilebilir. Fakat bu oteller arasında en iyi ve en ideal otelleri bulmak bazen çok kolay olmuyor. Bu yüzden, aşağıdaki en iyi konuma, en iyi konuk değerlendirme puanına ve en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller arasından bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Ucuz Otel Tavsiyeleri

1.Motel One Prague – 9.2

Motel One Prag
Motel One Prag’daki en kaliteli ve en şık otellerden biri

Eğer bu otelin fotoğraflarına göz atacak olursanız, bir 3 yıldızlı otel değilde sanki 4 veya 5 yıldızlı otel sanabilirsiniz.

Süper modern ve şık odalarıyla dikkat çeken bu 3 yıldızlı otel, şehirdeki favori otellerden. Bu otelin turistler arasında çok fazla tercih edilmesinin en önemli nedeni, eşsiz konumu. Eşsiz konum diyince süper merkezi bir yer aklınıza gelmesin. Tabi otel merkezi bir yerde fakat hemen hemen her yere bu otelden yürüyerek veya tramvayla ile rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Göz At : Prag gezi rehberi

Bu otelden yürüyerek Wencesleas Meydanı ve Karl Köprüsü’ne yürüyerek ortalama 15-20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Konum olarak Prague 1 yani Prag’da nerede kalmalı ? sorusuna en ideal cevap olan bir bölgede bulunuyor. Bu yüzden bu otelden şehrin kalbi olarak bilinen Eski Kent’e yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu şehirde gece hayatı için de planınız varsa bu 3 yıldızlı modern oteli tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Hotel Adler – 9.0

Hotel Adler Prag
Hotel Adler

Prag’da nerede kalmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan bir diğeri ise, yine 3 yıldızlı bir otel olan Hotel Adler’dir.

Vaclav Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi bölge olarak bilinen Prague 1 Bölgesi’nde yer alıyor.

Tesise 2 dakika yürüme mesafesinde bulunan metro istasyonundan Prag’da dilediğiniz yere çok rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu otel, kendi kategorisindeki otellere göre fiyat bakımından gayet ideal. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Hotel Merkur – 9.1

Prag'da Nerede Kalınır ?
Hotel Merkur

Prag’daki en güzel 3 yıldızlı otellerden bir diğeri ise, Eski Şehir Meydanı’ndan sadece birkaç adım uzaklıkta bulunan bu tesistir.

Metro istasyonuna sadece birkaç adım uzaklıkta bulunan bu otelden şehirdeki birçok turistik noktaya yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bölge olarak Prague 01 Bölgesi’nde yer alan bu otel, Palladium Alışveriş Merkezi’ne süper yakın. Bu alışveriş merkezinde de restoranda kafelere ve marka mağazalara aradığınız birçok şeyi bulabilirsiniz.

Süper modern bir otel olmasa da, hem konumunu hem de fiyatını ve konuk değerlendirme puanını göz önüne alacak olursanız, gönül rahatlığıyla bu oteli tercih edebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Prag Lüks Otelleri

1.Moods Charles Bridge – 9.4

Moods Charles Bridge Hotel
Moods Charles Bridge Hotel

Prag’da 4 yıldızlı bir otel arıyor ve hiç araştırma yapmadan tercih yapmak istiyorsanız, Moods Charles Bridge adlı bu tesisi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Otel konum olarak eşsiz bir yerde bulunuyor. Bu otelden Karl Köprüsü’ne ve Astromik Saat Kulesi’ne yürüyerek 5 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanın Prag’ın en güzel meydanlarından olan Eski Kent Meydanı’na ve Vaclav Meydanı’na yürüyerek 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Yani bu otelde konaklayarak şehirdeki gezilecek yerlerin yarısına yürüyerek çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Geniş çift kişilik odaları veya aile odalarıyla da popüler olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

2.Pytloun Boutique Hotel Prague – 9.4

Pytloun Boutique Hotel Prague
Pytloun Boutique Hotel Prague

Prag’da nerede kalınmalı ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu 4 yıldızlı otel süper modern bir otel olarak biliniyor. Odalarındaki şıklık ve modernlik sayesinde akıl almaz şekilde popüler olan bu otelin konumu ise Prague 01. Yani şehirdeki en merkezi otellerden biri.

Vaclav Meydanı’nda yer alan bu butik otelin 5 yıldızlı otellere taş çıkartacak modernliği ve şıklığı var. Ayrıca tramvay ve metro durakları otele sadece 100 metre uzaklıkta yer alıyor.

Ana tren istasyonuna, Eski Kent Merkezi’ne ve Karl Köprüsü’ne ortalama 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, daha çok çiftlerin tercih ettiği otellerden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

3.Bishop’s House – 9.5

Bishop's House
Bishop’s House

Şehirdeki en kaliteli 4 yıldızlı otellerden biri olan Bishop’s House, daha çok modernliği ve uygun fiyatlı odaları için tercih edilen tesislerden biri.

Charles Köprüsü’ne sadece 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Prag Kalesi’ne yürüyerek 10 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Çiftlerin 9.9 gibi akıl almaz bir puan verdiği bu otel, hem konum ve fiyat hem de modernlik ve hizmet bakımından birçok kişinin mutlu ayrılabileceği nadir otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Süper Lüks Otel Tavsiyeleri

1.President Hotel – 9.0

President Hotel
President Hotel

Şehirde nerede konaklamalı ? sorusuna en güzel 5 yıldızlı cevaplardan biri olan President hotel, lüks otel arayanların gönül rahatlığıyla tercih edebileceği otellerden biri.

Süper lüks bu otelin en güzel yanı, eşsiz konumu ve sunduğu imkanlardır. Eski Kent Bölgesi’nin kalbinde yer alan bu otelden şehirdeki hemen hemen her yere çok kısa bir sürede yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Yahudi Mahallesi ve Parizska Alışveriş Caddesi bu otelin tam yanında bulunuyor. Akıl almaz modernlikteki bu otelde konaklamasanız dahi mutlaka bir göz atın derim. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.Hotel Kings Court – 9.1

Hotel Kings Court
Hotel Kings Court

Şehirdeki en şık ve lüks otellerden bir diğeri ise eşsiz konumuyla ve görkemli yapısıyla turistlerin favori otellerinden Hotel Kings Court’tur.

Prag’ın merkezinde eşsiz bir konumda yer alan bu otelden şehirdeki birçok önemli noktaya  yürüyerek çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Fin Saunası ve Buhar Banyosu da olan bu Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Prag’da Konaklama Hakkında Tavsiyeler

Prag'da Nerede Kalınır ?
Prag’da Nerede Kalınmalı ?

 • Bu şehri sadece kültür gezisi için ziyaret ediyorsanız, Eski Kent Bölgesi’nin dışına çıkmanıza gerek yok. Zaten 2-3 günde Prag’ı baştan aşağı gezebileceğinizden dolayı, ne kadar az süre konaklarsanız o kadar iyi. Az sürede çok yer gezmek için de Eski Kent Bölgesi en ideal bölge diyebiliriz.
 • Bu şehirde gece hayatı için de planınız varsa, nerede konaklayacağınız gerçekten önemli. Çünkü bu şehirde 2-3 gibi barlardan veya gece kulüplerinden dönerken otelinizi çok daha rahat bulmak adına bilindik bölgelerde konaklamanızda yarar var. Eğer, Old Town veya Zizkove Bölgesi yakınlarında konaklıyorsanız, geceleri otelinize dönmek çok kolay olacaktır. Gecenin belirli saatlerine kadar çalışan tramvaylar genelde otelinize yakın bir konumda durmuyor. Bu yüzden taksilere ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Eğer, tramvay durağına yakın bir otelde konaklayacak olursanız, taksilere de hiçbir ücret ödemenize gerek yok.
 • Prag’daki otellerin büyük bir bölümünde, özellikle 4-5 yıldızlı otellerde erken rezervasyon fırsat indirimlerini bulabilirsiniz. %30’a varan indirimleri bulabileceğiniz bu fırsat indirimleri genelde 1-2 ay öncesinden verilmekte. Yani erken rezervasyon olayını çok fazla abartmayın. Yani 3-5 ay öncesinden rezervasyon yapmayın. Zaten yapsanız da bu kadar erkenden bir fırsat indirimi bulamazsınız.
 • Prag’a çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, nerede konakladığınız da oldukça önemli. Çocuklar ile seyahat ediyorsanız, çok ucuza otelde konaklayacağım diye, hayat kadınlarının ve eşcinsellerin çok fazla olduğu bölgelerde konaklayabilirsiniz. Çünkü bu bölgeler şehirdeki en ucuz bölgelerden. Eğer çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız, Prague 1 ve Prague 2 bölgesinin dışına çıkmayın. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini bu iki yerden birinde rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Nerede kalınmalı ? sorusu için çok fazla düşünmek istemiyorsanız, direkt olarak otelinizi Eski Kent Bölgesi’nden ayarlayın. İste grup, isterseniz de çocuklarınız veya sevgiliniz ile seyahat ediyor olun. Eski Kent Bölgesi’ni kesinlikle seveceksiniz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Booking.com


Prag’da nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiyseniz, otel veya diğer konaklama birimini bulmak çok daha kolay olacaktır.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...