Salzburg’da Nerede Kalınır? | Bölgeler ve Oteller

Avusturya‘nın dördüncü büyük şehri olan Salzburg, Viyana kadar olmasa da oldukça turistik ve güzel şehirlerden. Bu şehirde bulunan konaklama birimleri ise, Viyana’ya nazaran biraz daha uygun. Fakat, Avusturya genel olarak pahalı bir ülke olduğundan bu şehirde otel veya hostel seçimi yaparken az biraz araştırma yapmak gerekiyor. Salzburg’da nerede kalınır ? adlı bu yazı ile şehirdeki en ideal ve en uygun konaklama bölgelerini, bölgelere özel otel tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Salzburg’da Nerede Kalınır ? Bölgeler

 • Salzburg’da konaklama için en merkezi, en popüler ve turistik noktalara erişim konusunda en ideal olan bölge, Altstadt Bölgesi‘dir.
 • Şehirdeki en bütçeli konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölge ise, Elisabeth Vorstadt Bölgesi‘dir.
 • Salzburg’da gece hayatı için en iyi bölge, Neustadt Bölgesi‘dir.
 • Salzburg’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap ise, Nonnberg Bölgesi‘dir.

Acelem Var Diyorsanız ; 

Alstadt Bölgesi‘ni gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Salzburg’un Eski Şehir Bölgesi olarak bilinir. Salzburg’da gezilecek yerler bakımından en popüler turistik noktalar bu bölgeye yürüme mesafesinde. Bölge süper turistik. Kalabalık. Pahalı ve şehrin kalbi burada atar. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak favorimiz ise ; Star Inn Hotel Premium Salzburg Gablerbräu, by Quality adlı 3 yıldızlı tesistir. Bu otelden, Mozart’ın Evi’ne yürüyerek 3 dakika, Aziz Sebastian Kilisesi’ne 2 dakika, Salzburg Katedrali’ne 7 dakika ve Mirabell Sarayı’na 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bölgenin merkezi bir yerinde alır. Süper popülerdir ve erken rezervasyon fırsat indirimleri vardır. Ayrıca 8.9 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanına sahiptir. Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya fiyatlara göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1.ALTSTADT BÖLGESİ Bölge Puanı 95/100 En Merkezi Salzburg’da Nerede Kalınır ? 

Altstadt Bölgesi Salzburg
Altstadt

Nerede kalınır ? sorusu için en merkezi ve turistik yerlere süper yakın bir bölge arıyorsanız, aradığınızı fazlasıyla Altstadt Bölgesi’nde bulabilirsiniz.

Altstadt, Eski Şehir Bölgesi’dir. Yani şehirdeki tarihi yapıların en fazla olduğu yerlerden biri. Bunun yanında, Salzburg’daki en önemli turistik noktalara da bu bölgeden çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bu bölgede, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini de bulmak mümkün. Tamam bölge şehrin kalbi, fakat 2-3 yıldızlı otelleri tercih edecek olursanız, uygun fiyatlara tesisler bulabiliyorsunuz.

Burada Kalın, EĞER ; 

 • Şehrin en iyi, en güzel ve en merkezi bölgesinde konaklamak istiyorsanız
 • Salzburg’un en güzel gezilecek yerlerine yürüme mesafesinde olayım diyorsanız
 • Pahalı restoranlara ve kafelere alışkınsanız veya ucuz restoranlar için uzun uzun yürürüm diyorsanız
 • 1-3 günlük bir Salzburg gezisi planlıyorsanız
 • Şehrin en canlı ve en hareketli yerlerine yakın olmak istiyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Şehirdeki en ucuz konaklama birimlerini arıyorsanız
 • Bütçeli bir Salzburg gezisi yapmayı planlıyorsanız
 • Turistik yerlere toplu taşıma araçlarıyla da giderim, sıkıntı yok diyorsanız
 • Turist kalabalığının içinde kaybolmak istemiyorsanız

ALTSTADT BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAK ŞEYLER

Şimdi müze olarak faaliyet gösteren Mozart’ın doğum yerini ziyaret edin.

13. yüzyıldan kalma eczaneyi görebileceğiniz Old Market‘e gidin

Ortaçağ evleriyle çevrili belediye binasını görmek için Kranzlmarkt’a doğru yürüyün

Bi koşu Hohensalzburg Kalesi‘ne gidin

Mirabell Sarayı’nı da kaçırmayın.

Altstadt Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Hotel Krone 1512 3 Yıldız ; Bölgenin en bütçeli konaklama birimlerinden biri olan Krone Hotel, 15. yüzyıldan kalma yenilenmiş bir binada hizmet veriyor. Terası ve aile odaları da olan bu bütçeli tesis, Aziz Sebastian Kilisesi’nin hemen yanında bulunuyor. Ayrıca otelden Mozart’ın Evi’ne ve Salzburg Katedrali’ne de yürüyerek 5 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz at
 • Cityhotel Trumer Stube 3 Yıldız ; Bölgedeki bir diğer 3 yıldızlı tesis ise, şehrin en çok tercih edilen otellerinden biri olan Trume Stube adlı bu tesistir. Tesis, Mirabell Sarayı (Schloss Mirabell) ve Mozart’ın Doğum Yeri’ne (Mozarts Geburtshaus) yürüyerek sadece 5 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Otelin 8.6 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Elefant 4 Yıldız ; 13. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren bu tesis, Eski Şehir Bölgesi’nin kalbinde yer almakta. Daha çok çiftlerin tercih ettiği bu tesis, Mozart’ın Doğum Yeri’ne 1 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.9 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Radisson Blu Hotel Altstadt 5 Yıldız ; Bu bölgede 5 yıldızlı otelde konaklamanızı pek tavsiye etmesek de, sen boş ver ben de para çok diyenlere tavsiye edebileceğimiz Radisson Blu, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden. Geçmişi 1377 yılına uzanan tarihi bir binada hizmet veren bu lüks otel, Salzburg Katedrali’ne ve Müzesi’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.ELİSABETH VORSTADT BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – En Ucuza Salzburg’da Nerede Kalınır ? 

Elizabeth Vorstadt Bölgesi Salzburg
Elizabeth Vorstadt Bölgesi

Bu bölge, Neustadt bölgesi, merkez istasyon ve Salzach nehri arasında merkezi bir konuma sahiptir. Tarihsel olarak göçmen ve işçi sınıfı bir mahalle olarak bilinir.

Diğer bölgelere nazaran çok daha uygun fiyatlı konaklama birimlerine ev sahipliği yapan bu bölge, şehirdeki en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak bilinmekte. Özellikle 4-5 yıldızlı otellerden vazgeçemeyen ve uygun fiyatlara Lüks 4 yıldızlı oteller arayanların favorilerindendir. 5 Yıldızlı otel bu bölgede olmasa da, 4 yıldızlı oteller 5 yıldızlıları aratmayacak türden.

Özellikle yaz aylarında Salzburg’u ziyaret ediyorsanız, bölgenin sahip olduğu Salzach Nehri boyunca yürüyüşler popülerdir. Güzel fotoğraf kareleri yakalamak için bu nehir kenarında uzun uzun yürüyün ve bisiklet ile turlayın.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki en ucuz otelleri veya hostelleri arıyorsanız
 • Mirabell Sarayı’na ve Mozart’ın Doğduğu Ev’e yürüyerek 10-20 dakikada ulaşmayı dert etmiyorsanız
 • Salzburg Merkez İstasyonu hemen yanı başımda olsun diyorsanız
 • Salzburg’da en uygun fiyatlı restoranları ve kafeleri arıyorsanız

Burada Kalmayın, EĞER ;

 • Altstadt Bölgesi’nde konaklayacak bütçeniz varsa
 • Gece hayatı için planlarınız varsa (Daha iyi bölge var, söyleyeceğiz)

Elizabeth Vorstadt Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Austria Trend Hotel Europa Salzburg 4 Yıldız ; Şehirdeki en popüler 4 yıldızlı tesislerden biri olan Trend Hotel, Salzburg Ana Tren İstasyonu’na sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bunun yanında şehirdeki en önemli turistik noktalardan olan, Mirabell Sarayı ve Mozart’ın Doğduğu Ev’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Otelin 8.6 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • H+ Hotel Salzburg 4 Yıldız ; Biraz daha uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri olan H+ Hotel, Mirabell Sarayı’na ve Eski Kent 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmakta. Ayrıca otel, 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel Hohenstauffen 3 Yıldız ; Salzburg’daki gezilecek yerlerin büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan veya yakın olan Eski Şehir Bölgesi, bu otele 15 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. 100 yıldır bir aile tarafından işletilmesiyle ünlü olan bu tesisü şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Otelin 8.7 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • a&o Salzburg Hauptbahnhof – HOSTEL ; Salzburg’da konaklama için hostelleri düşünüyorsanız, bu bütçeli hostele mutlaka göz atın deriz. Merkez Tren İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostelin 7.8 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Hosteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.NEUSTADT BÖLGESİ – Bölge Puanı 90/100 – Gece Hayatı İçin Salzburg’da Nerede Kalınır ? 

Mirabell Sarayı Salzburg
Mirabell Sarayı

Yeni Şehir olarak bilinen Neustadt, aslında yeni değil. Yani 19. yüzyıldan tarihi yapıları ve binaları da burada bulabiliyorsunuz.

Eski şehir Mozart’ın doğduğu yer iken, Neustadt ailesi taşındıktan sonra yetişkin olarak yaşadığı yerdir. Ev bir müzeye dönüştürülmüş ve Mozart ailesi ve günlük yaşamları hakkında bilgiler sergilenmekte. Orijinal ev, II. Dünya Savaşı sırasında tahrip edilmiş ancak aynı şekilde yeniden inşa edilmiş.

Salzburg’un Neustadt’ının bir diğer önemli özelliği de Mirabell Sarayı’na ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Saray, 1606 yılında inşa edilmiştir ve bugün Avusturya’daki en iyi saraylardan biridir.

NOT : Eski Şehir – Altstadt Bölgesi ve Yeni Şehir Neustadt Bölgesi arasında turistik yerlere yakınlık bakımından pek fark yok. Ayrıca ikisi de şehir merkezine yakın. Tabi Alstadt biraz daha merkezi diyebiliriz. Tek fark Neustadt Bölgesi, gece hayatı için şehirdeki en iyi yerdir. Alstadt’ta da gece hayatı vardır. Fakat Neustadt Bölgesi kadar değil.

Burada Kalın, EĞER ;

 • Şehirdeki turistik noktalara yakın olayım diyorsanız
 • Alstadt Bölgesi’ne alternatif bir bölge arıyorsanız
 • Salzburg Katedrali’nde çok Mirabell Sarayı’na yakın olayım diyorsanız
 • Şehirde gece hayatı için planlarınız varsa

Burada Kalmayın, EĞER ; 

 • Şehrin genç kesiminin en fazla olduğu yerleri sevmiyorsanız
 • Sazlburg’u sadece kültür gezisi için ziyaret ediyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız

NEUSTADT BÖLGESİ’NDE GEZİLECEK YERLER VE YAPILACAKLAR

Mirabell Sarayı’nı ve bahçelerini ziyaret edin.

Mozart’ın yetişkin olarak yaşadığı evi görün

Öğleden sonrayı Oyuncak Müzesi’nde geçirin.

Mirabell Sarayı Bahçesi
Mirabell Sarayı Bahçesi

Neustadt Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • Sheraton Grand Salzburg 5 Yıldız ; Mirabell Sarayı manzaralı bu lüks otel, şehirdeki en çok tercih edilen tesislerden biri. Şehirdeki diğer turistik yerlere de 5-20 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesisin 8.4 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Hotel am Mirabellplatz 4 Yıldız ; Mirabell Sarayı ve Salzburg Kongre Merkezi’nin hemen karşısında bulunan bu tesis, Salzburg Katedrali’ne ve şehirdeki diğer önemli turistik noktalara da 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız fiyatların %25’e yakın bir oranda düştüğünü görebilirsiniz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.NONNBERG BÖLGESİ – Bölge Puanı 85/100 – Ailece Salzburg’da Nerede Kalınır ? 

Nonnberg Manastırı Salzburg
Nonnberg Manastırı

Altstadt Bölgesi‘nin güneyinde bulunan Nonnberg Bölgesi, teknik olarak Alstadt Bölgesi sınırları içerisinde yer alıyor. Fakat daha çok aile dostu bir bölge olduğundan dolayı da, çocuklu ailelerin favorilerinden diyebiliriz.

Hohensalzburg Kalesi ve topraklarında Nonnberg manastırın varlığı sayesinde turistler için gerçekten çekici bir bölge.

Hohensalzburg Kalesi, kentin eski ortaçağ kalesidir. Tepenin üzerine tünemiş, uzaktan görebiliyorsunuz ve Salzburg’un en iyi manzaralarına sahip.

Nonnberg Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ; 

 • JUFA Hotel Salzburg ; Salzburg’daki konaklama birimleri arasında en çok tercih edilen tesislerden biri olan Jufa Hotel, bütçeli bir konaklama sunuyor. Eski Kent Bölgesi’ne sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden Hohensalzburg Kalesi’nin manzaralı odaları da bulunuyor. Tek kişilik ve aile odaları ile de ünlü olan bu tesisten, Salzburg Katedrali’ne 10 dakika yürüyerek gidebiliyorsunuz. 7.7 gibi bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin erken rezervasyon fırsat indirimleri de bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Altstadthotel Kasererbräu 4 Yıldız ; Bölgedeki en lüks ve en şık otellerden biri olan bu tesis, Hohensalzburg Kalesi’nin eteklerinde hizmet vermekte. Salzburg Katedrali’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 7.9 gibi bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz AtBooking.com

Salzburg’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Otel Tavsiyeleri

Bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınıza karar verdiniz ve bölgelere özel otel tavsiyelerinde aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini bulamadıysanı, aşağıdaki şehrin en çok tercih edilen ve en iyi konumuna sahip otellerine de göz atabilirsiniz.

1.H+ Hotel Salzburg (4 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
H+ Hotel – Salzburg’da nerede kalmalı ?

Salzburg ana tren istasyonunun tam karşısında bulunan bu otel, Mirabell Sarayı’na ve Eski Kent Bölgesi’ne 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Lüks odaları ve Spa merkezi ile popüler olan bu otelin 8.3 gibi yüksek bir puanı bulunması da, bu oteli tercih etmek için yeterli nedenlerden.

Süper modern bu 4 yıldızlı otelin bazı odalarında ücretsiz rezervasyon iptali de bulunuyor. Ayrıca Salzburg havaalanına da yakın olması otelin en beğenilen özelliklerinden. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

2.MEININGER Hotel Salzburg City Center (3 Yıldız)

Salzburg'da Nerede Kalınır
Meininger

Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en uygun cevaplardan biri olan MEININGER Hotel, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden biri. Süper olumlu konuk değerlendirmesine sahip olan bu otel, Eski Şehir’e 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Çatı terasından Salzburg’un eşsiz manzarasıyla popüler olan bu otelin, 4 bin konuktan almış olduğu 7.7 gibi yüksek bir puanı da rezervasyon yapmadan önceden dikkate almanız gereken olumlu özelliklerden.

Mirabell Sarayı’na  ve Hohensalzburg Fortress’e 2 km uzaklıkta bulunan bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %30’a varan indirimlerden de faydalanabiliyorsunuz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

3.Hotel Turnerwirt (3 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
Hotel Turnerwirt – Salzburg Konaklama Rehberi

Salzburg şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan bu otel, Sbu şehirde uygun fiyatlı otel arayanların tercih edebileceği en ideal otellerden. Birçok olumlu konuk değerlendirmesine sahip bu otel daha çok aile odalarıyla da popüler. Mirabell Sarayı’na 2.5 km uzaklıkta bulunan bu otelin  7.6 gibi iyi bir puanı olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

4.Star Inn Hotel Premium Salzburg (3 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
Star Inn Premium – Salzburg Otel Tavsiyesi

Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal ve en uygun cevaplardan biri olan Star Inn Hotel, şehirdeki en popüler otellerden. Bunun yanında, en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden olması, 8.9 gibi süper yüksek bir puanı olması ve fiyatlarının gayet uygun olması da bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Mozart’ın Evi’ne sadece 3 dakika yürüme mesafesinde  bulunan bu otel, Mirabell bahçelerine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani konum olarak şehirdeki en ideal otellerden. Farklı konsepti ve şık odalarıyla hizmet veren bu otel, 4-5 yıldızlı otellere taş çıkaracak cinsten. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

5.Alstadt Hotel Hofwirt Salzburg (3 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
Alstadt Hotel – Salzburg Otel Tavsiyeleri

Tarihi 1878 yılına uzanan bu otel, şehirdeki en popüler ve en ekonomik otellerden. Süper merkezi konumuyla konukların memnun ayrıldığı bu otel, Mirabell Sarayı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca Salzburg merkez tren istasyonu otele sadece 1 km uzaklıkta bulunmakta.

Salzburg’daki en iyi fiyat/fayda oranına sahip oteller arasında olan Alstadt Hotel’in  8.3 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Ayrıca bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak çok daha uygun fiyatlara odalar bulabilirsiniz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

6.Star Inn Salzburg Zentrum, By Comfort (3 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
Star Inn Zentrum – Salzburg’da hangi bölgede kalmalı ?

Salzburg’un merkezine oldukça yakın olan bu otel, Mirabell Sarayı’na 1 km uzaklıkta bulunuyor. Süper konumu ile konukların beğenisini almış bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olan otellerden. Ayrıca otelin almış olduğu 8.3 gibi yüksek bir puanı olması da bu otelde rezervasyon yapmak için yeterli oluyor.

Daha çok farklı tarzda, modern odalarıyla dikkat çeken bu otel Getreidegasse adlı alışveriş caddesine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Süper konum puanına sahip bu otelde oda ücretleri ise, diğer 3 yıldızlı otellere nazaran normal. Tabi 3-4 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, daha uygun fiyatlı odalar da bulabiliyorsunuz. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

7.Adlerhof (2 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
Adlerhof

Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna ucuz bir cevap arayanların tercih edebileceği otellerden biri olan Adlerhof, Merkez Tren İstasyonu’na sadece 4 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Konum olarak turistik yapılara ve müzelere oldukça yakın olan bu otel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Ayrıca otelin almış olduğu 7.9 gibi yüksek bir değerlendirme puanı olması da, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

Salzach Nehrinin hemen yanında yer alan bu otel, Mirabell Sarayı’na da 900 metre uzaklıkta bulunmakta. Salzburg’da merkezi bir otelde kalmak istiyor ve otel için çok fazla ücret ödemek istemiyorsanız, ilk göz atmanız gereken otellerden biri Adlerhof olmalı. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

8.Goldenes Theater Hotel Salzburg (4 Yıldız)

Salzburg'da Nerede Kalınır
Goldenes – Salzburg’da konaklama

Mirabell Sarayı’na ve Merkez Tren İstasyonu’na 1.5 km uzaklıkta bulunan bu lüks otel, şehirdeki en popüler otellerden. Konum olarak süper merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, birçok turistik yerlere ve şehrin önde gelen merkezlerine yürüyerek rahatlıkla gidebiliyorsunuz.

Süper olumlu konuk yorumlarına sahip bu otelin 8.0 gibi yüksek bir puanı olması, 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen kendi kategorisindeki otellere nazaran bir tık daha uygun olması ve süper modern odalarının olması bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

9.NH Salzburg City (4 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
NH Hotel

Kontinental kahvaltısı ile meşhur olan bu 4 yıldızlı otel, Eski Kent’e 10 dakika yürüme mesafesinde ve Mirabell Sarayı’na da 300 metre uzaklıkta bulunmakta. Spa alanıyla da oldukça popüler olan bu otel, Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna lüks bir cevap arayanların tercih edebileceği otellerden. Fiyatlar kendi kategorisinde normal olsa da, 3 yıldızlı otellere nazaran 1-2 tık pahalı. Bu yüzden, sadece lüks otel arıyorsanız bu otele göz atın.

7.9 gibi yüksek bir puan almış bu otelde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %20’ya varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

10.Crowne Plaza Salzburg – The Pitter (4 Yıldız )

Salzburg'da Nerede Kalınır
Crowne Plaza

Salzburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Crowne Plaza, 4 yıldızlı oteller arasında en yüksek reytinge sahip ve en çok tercih edilen oteller arasında. Manzaralı terası ile dikkat çeken bu otelde, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak %15’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak mümkün.

Tarihi Eski Kent’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması da rezervasyon yaparken dikkate almanız gereken olumlu özelliklerden. Oldukça olumlu konuk değerlendirmelerine sahip bu otele de mutlaka bir göz atın derim. Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Salzburg’da Nerede Kalınır ? Sorunuza Hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Salzburg'da Nerede Kalınır ?
Salzburg konaklama rehberi

Bu şehirde konaklama ücretleri pahalı. Fakat doğru bölge seçimiyle çok daha uygun fiyatlara konaklama birimlerini de bu şehirde fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Eğer hala hangi bölgede konaklayacağınıza karar veremediyseniz, size tavsiyemiz Alstadt veya Neustadt Bölgesi‘nde konaklayın. Bu iki bölge de şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde. Ayrıca şehirdeki en güvenli bölgelerdir. Ayrıca gece hayatı için de aradıklarınızı bu bölgelerde bulabiliyorsunuz.

Yok süper bütçeli bir Salzburg gezisi planlıyorsanız, aradığınız tesisi Alstadt Bölgesi’nde bulamazsınız. Bu bölgede en düşük oteller 3 yıldızlı. Şehrin kalbi olduğundan dolayı da bu tesisler pahalı.

Salzburg
Salzburg’da Kalınacak yerler

Bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız, Elizabeth Vorstadt Bölgesi‘nin dışına çıkmayın. Zaten bu bölgede aradığınız restoranları, kafeleri ve mağazaları da fazlasıyla bulabiliyorsunuz. Hem de çok daha ucuz olarak.

Ayrıca, Salzburg genel olarak güvenli bir şehir. Fakat bu şehirde bazı bölgelerde geceleri dolaşmak sıkıntılı olabiliyor. Özellikle gecenin geç saatlerinde otelinize veya konakladığınız tesise dönmeye çalışıyorsanız. Böyle bir planınız varsa, gecenin geç saatlerine kadar dışarıda kalıp eğlenmeyi planlıyorsanız, konakladığınız yerlerin gece kulüplerine ve barlara yakın olduğundan da emin olun.

Salzburg’da nerede kalınır? – Konaklama Tavsiyeleri

Salzburg Gece Manzarası
Salzburg Otel Tavsiyeleri

 • Salzburg’da bulunan 4-5 yıldızlı otellerin büyük bir bölümünde erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimleri bulunmaktadır. Eğer 1-2 ay öncesinden bu şehirde bir konaklama birimi arıyorsanız, 4-5 yıldızlı otellere de göz atın deriz. Çünkü bazen fiyatlar oldukça düşüyor ve 3 yıldızlı otel ücretine 4-5 yıldızlı otellerde konaklayabiliyorsunuz. Bunun yanında, 2-3 gün sonrasına bir otel arıyorsanız da 4-5 yıldızlı otellere göz atın deriz. Çünkü bazı oteller olayı abartıp fiyatı 3 yıldızlı otellerin altına çekebiliyor.
 • Bu şehirde konaklama için yeteri kadar bütçeniz varsa, hiç düşünmenize gerek kalmadan Alstadt Bölgesi’nde 3-4 yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Bu bölgede bulunan konaklama birimlerinin büyük bir bölümünde aradığınız hizmeti ve konumu rahatlıkla bulabilirsiniz.
 • Salzburg’da konakladığınız yer her ne kadar şehrin önde gelen turistik yerlerine yakın olsa da, yemek ve kafe tercihi yaparken bu turistik noktalara mümkün olduğu kadar uzak yerleri tercih edin. Bazı restoranların süper pahalı olduğu bu turistik yerlerde mümkünse yemek yemeyin. Restoran için daha çok ara sokakları ve Neustadt Bölgesi’ni tercih edin deriz.
 • Bu şehirde hostellerde konaklamayı planlıyorsanız ve çift kişilik odalar arıyorsanız, Eski şehir merkezinin dışına bakın. Çünkü Eski Şehir Bölgesi‘ndeki hostellerdeki çift kişilik odalar 3 yıldızlı oteller ile hemen hemen aynı ücrette.

Salzburg’da nerede kalınır ? sorunuza listede cevap bulamadınız mı ? tüm Salzburg otellerini incelemek için buraya tıklayabilir birkaç farklı otele daha göz atabilirsiniz. Yukarıdaki otellerin hepsi kendi kategorisinde en iyi reytinge ve konuma sahip otellerden olduğunu da unutmayın. Salzburg’da konaklama seçimi yaparken de şehrin merkezine süper yakın olmanıza da pek gerek yok. Zaten turistik noktalara yakın olan birçok otel veya diğer konaklama birimlerini bulabilirsiniz.

Salzburg manzarası
Salzburg’da Konaklama

Bunlar da İlginizi ÇekebilirBooking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor‘a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner‘a göz atabilirsiniz.

İSTANBUL

İstanbul’daki tarihi ve turistik cazibe merkezleri için detaylı bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...