Yunanistan‘ın en romantik adası olarak nam salmış Santorini, doğal güzellikleri, eşsiz manzarası, şirin köyleri ve lezzetli şaraplarıyla çiftlerin en çok tercih ettiği tatil destinasyonlarından biri olarak biliniyor. Santorini’de konaklama ise genel olarak biraz pahalı. Fakat uygun bütçede birkaç konaklama birimini bu adada bulmak da çok zor değil. Santorini’de konaklama biriminden çok hangi bölgede konaklayacağınız daha önemli. Bu yüzden Santorini’de nerede kalınır ? sorusu için ilk olarak bölge seçmenizi, daha sonra da tesisinizi seçmenizde yarar var.

Santorini’de bulunan en ideal bölgeleri detaylı olarak incelemeden önce özet olarak bölgeler hakkında bir fikir sahibi olmakta yarar var.

 • Adanın en romantik bölgeleri ; Oia ve Imerovigli
 • En iyi manzaraya sahip bölgeler ; Oia ve Imerovigli
 • En ideal alışveriş bölgesi ; Fira
 • Balayı tatili için en ideal bölgeler ; Imerovigli (sessiz/romantik), Fira (Gece hayatı) ve Oia (Hem gece hayatı hem de romantik)
 • En iyi gece kulüplerinin ve barların bulunduğu bölge ; Fira
 • En iyi restoranların bulunduğu bölge ; Imerovigli
 • En iyi plaj bölgesi ; Kamari
 • En ucuza konaklayabileceğiniz bölge ; Firostefani ve Fira (Fira’da da birkaç uygun bütçeli oteller bulabilirsiniz)
 • Aileler için en ideal bölgeler ; Fira, Oia ve Kamari (Çocuklar için ideal)
 • Listedeki tüm bölgeler Santorini’n merkezine yürüme mesafesindedir.
 • Adanın en ucuz konaklama birimlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Kısaca bu bölgelere bakarak da az çok Santorini’de nerede kalmalı ? sorusuna cevap bulabilirsiniz. Yukarıdaki bölgelerde ilginizi çeken bölgeyi aşağıda daha detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Bu bölgeler arasında muhteşem bir tatil planı için Fira, Oia veya Imerovigli adlı bölgeleri gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu bölgelerde bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli bu bölgelerden birinde bulmak olacaktır.

Santorini’de Nerede Kalınır ? Bölgeler

Santorini’de konaklama için ciddi anlamda bir araştırma yapmak gerekiyor özellikle uzun bir tatil planı yapıyorsanız. Santorini’de bulunan bölgeler her kesime farklı hitap etmekte. Bu yüzden o kesimden misiniz ? değil misiniz bilmenizde yarar var. Bu yüzden aşağıdaki bölgeleri ve bölgelere özel otel ve diğer konaklama tavsiyelerine bir göz atmanızda yarar var.

FİRA BÖLGESİ

Santorini'de Nerede Kalınır
Fira Bölgesi – Santorini’de Konaklama Rehberi

Adanın en büyük bölgelerinden biri olarak Fira, Santorini’de en iyi manzara fotoğrafları çekebileceğiniz bölgelerden biri diyebiliriz. Bu bölge genel olarak lüks otellerden oluşuyor olsa da, birkaç tane uygun fiyatlı konaklama birimlerini de bulmak mümkün.

Adadaki en fazla restoranın, cafelerin ve barların bulunduğu bu bölge, adanın en iyi gece hayatına ev sahipliği yapıyor. Yani başka bir bölgede konaklasanız dahi gece hayatı için bir planınız varsa bu bölgeye mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Eğer sessiz-sakin bir yer arıyorsanız, Fira sizin için uygun olmayacaktır. Sürekli hareketli ve canlı olan bu bölgede aradığınız huzuru bulamayabilirsiniz. Bu bölgede bulunan hemen hemen tüm otellerin eşsiz manzarası bulunuyor. Bu yüzden aradığınız oteli burada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Santorini'de Nerede Kalınır
Philippion Boutique Hotel – Santorini Otel Tavsiyeleri

Fira bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgedeki en iyi otelin Aria Suites olduğu söylenir. Fakat biraz pahalı olduğu için benim size tavsiyem Philippon Boutique Hotel olacaktır.

FİROSTEFANİ BÖLGESİ

Santorini'de Nerede Kalınır ?
Santorini’de Konaklama

Bu bölgede düşük bütçeli otelleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Yani 1.500 TL’ye gecelik bir otel bulabileceğiniz gibi 300-500 TL’ye de bir oteli burada bulabilirsiniz. Bu bölge, Fira’ya yürüyerek sadece 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Yani Fira’daki tüm nimetlerden bu bölgede konaklayarak da faydalanabilirsiniz. Eğer adanın en hareketli yerlerine yakın olmak istiyor fakat biraz daha sakin bir yer arıyorsanız, Firostefani tam sizin için. Ayrıca manzara konusunda da Fira bölgesinden aşağı kalır yanı yok.

Santorini'de Nerede Kalınır
Agali Houses adlı tesisin manzarası – Santorini Otel Tavsiyeleri

Bu bölgede bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak, 4 yıldızlı lüks bir otel olan Agali Houses veya bütçeli bir otel için de Argonaftes adlı tesisi inceleyebilirsiniz.

IMEROVİGLİ BÖLGESİ

Santorini'de Nerede Kalınır
Santorini’de hangi bölgede kalınır ?

Santorini’de nerede kalınır ? sorusu için sesiz/sakin bir bölge arıyorsanız, Imerovigli’de aradığınızı bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Bu bölge adadaki en iyi gün batımını seyredebileceğiniz yerlerden. Ayrıca adadaki en iyi manzaralardan birine sahip. Bu bölge, Fira’ya 20-30 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Yani biraz zorlayarak da Fira’daki canlı atmosfere katılmak mümkün. Tabi otobüs veya taksiler ile Fira’ya 3-5 dakika içerisinde de ulaşmak mümkün.

Santorini'de Nerede Kalınır
Zenith Blue Hotel’in manzarası – Santorini’de Nerede konaklamalı ?

Imerovigli bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak Zenith Blue adlı tesise göz atabilirsiniz.

OİA BÖLGESİ

Santorini'de Nerede Kalınır
Oia Bölgesi

Santorini’de nerede kalınır ? sorusuna süper romantik bir bölge arıyorsanız, Oia bölgesinde aradığınızı bulabilirsiniz. Şehirdeki en iyi otellere ev sahipliği yapan bu bölgede muhteşem bir balayı tatili yapmakta pekala mümkün. Daha çok gün batımı manzarasıyla ünlü olan bu bölge adanın en hareketli ve kalabalık bölgelerinden biri diyebilirim. Fakat hareketli denince aklınıza canlı bir gece hayatı gelmesin. Bu bölge gece hayatı için ölü bir bölge. Fakat gündüzleri oldukça canlı ve kalabalık.

Oia’dan Fira’ya yürümek gerçekten muhteşem bir deneyim olacaktır. Fakat yolculuk çok uzun süreceğinden dolayı, otobüs veya taksi kullanmanızda yarar var. Eğer çift olarak Santorini’de güzel bir tatil planı yapıyor ve gece hayatıyla pek ilgilenmiyorsanız, Oia bölgesi adadaki en iyi seçim olacaktır.

Santorini'de Nerede Kalınır
Aethrio Hotel

Oia bölgesinde bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da bölgenin en uygun konaklama birimlerinden olan Aethrio adlı tesise göz atabilirsiniz.

Santorini’de Konaklama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Santorini küçük bir ada. Yani herhangi bir bölgeden plajlara veya diğer bölgelere gitmek oldukça kolay. Adanın bir ucundan bir ucuna otobüs ile 20-30 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu yüzden plajlara yakınlık için özellikle tercih etmeniz gereken bir bölge yok diyebilirim. Her bölge plaj için gayet ideal olacaktır.

Santorini’de hava, yüzmek için mayıs sonundan itibaren güzelleşiyor. Yani denize girme gibi bir planınız varsa mayıstan önce veya ekimden sonra bu adaya gitmenizi pek tavsiye etmem.

Fonikia, Exo Gonia, Episkopi Gonias ve Agia Paraskevi bölgelerinde konaklamanızı kesinlikle tavsiye etmem. Bu bölgeler adanın en ücra köşeleri olduğu gibi, konaklama birimleri bakımından da oldukça fakir bölgeler.

Santorini’de nerede kalınır ? sorusu için yukarıdaki 4 bölge dışına çıkmanıza gerek yok. Zaten aradığınız zevkte veya bütçede konaklama birimini bu 4 bölgeden birinde rahatlıkla bulabileceğinizden dolayı, buna gerek de kalmayacaktır.

En İdeal 3 Santorini Otel Tavsiyesi

Santorini’de daha çok villalar ve butik tarzda oteller tercih edilmekte bu yüzden villaları da konaklama için listenize ekleyin derim.

1.Ifestos Villa (Bütçeli – Butik Hotel)

Santorini'de Nerede Kalınır
Ifestos Villa

Fira bölgesinin merkezinde bulunan bu otel, şehir ve deniz manzaralı odalarıyla bölgenin en popüler ve en uygun fiyatlı otellerden olan bu tesis 3-4 yıldızlı otel konforunda gayet şık ve modern bir otel.

Santorini adasının tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin süper olumlu konuk yorumlarına ve 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli tercih etmek mümkün.

Booking.com aracılığıyla oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

2.Aqua Mare Luxury Suites (Daire – Süper Lüks)

Santorini'de Nerede Kalınır
Aqua Mare Luxury Suites adlı tesisin eşsiz gün batımı manzarası

Imerovigli bölgesinin en şık ve lüks tesislerinden biri olan Aqua Mare Luxury Suites, hem balayı hem de muhteşem bir tatil için en ideal tesislerden. Santorini’n tam merkezine 3 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis, eşsiz deniz manzarasıyla oldukça popüler.

Adadaki birçok bölgeye yakın olan bu otelin 9.2 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı olması da, tesisin en büyük artılarından. Fiyat bakımından biraz pahalı olduğundan sadece lüks konaklama birimi arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Booking.com aracılığıyla tesisi incelemek veya rezervasyon yapmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

3.Musses Studios (Orta Bütçeli – Daire)

Santorini'de Nerede Kalınır
Musses Suites

Adanın en ideal bölgelerinden biri olan Oia’da bulunan bu tesis, daha çok uygun fiyatlı odaları ile ünlü. Plaja 15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu tesis Oia bölgesindeki en uygun fiyatlı tesislerden. Daire konseptindeki odalarıyla hizmet veren bu tesisten, adadaki birçok yere yürüyerek veya kısa bir otobüs/taksi yolculuğu ile ulaşabiliyorsunuz.

Adanın tam merkezine 10 dakika yürüme mesafesinde olan bu otelin 8.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bu oteli tercih etmek de mümkün.

Santorini’de nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak birkaç otel daha eklemek mümkün. Fakat konaklamak istediğiniz bölgeye bakarak aradığınız konaklama birimini rahatlıkla bulabileceğinizden sanırım buna gerek kalmayacaktır. Eğer Santorini’de güzel bir tatil planı planlıyorsanız gecelik 700-1300 TL arası bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor. Yok bütçeli ucuz konaklama birimleri arıyorsanız da 300-700 TL arasında konaklama birimleri bulmak mümkün. Fakat bu tesislerin adanın en ücra köşelerinde olabileceğini de unutmayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir 

[huge_it_maps id=”53″]

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here