St Petersburg’da Nerede Kalınır ? | Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Zarif ve şık binalarıyla, kültürel ve tarihi yapısıyla dünyanın dört bir yanında turistleri ağırlayan St Petersburg veya Sankt-Petersburg, Rusya’nın Moskova’dan sonra en büyük şehri. Bu şehirde konaklama ücretleri ise, genel olarak uygun.
Bu şehirde çok fazla otel seçeneği olduğundan dolayı, St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

St Petersburg’da Nerede Kalınır ?

PALACE SQUARE ÇEVRESİ (Bölge Puanı ; 100/100)

St Petersburg'da Nerede Kalınır

Petro Palace Hotel

Şehrin en hareketli yerlerinden biri olan Palace Square (Saray Meydanı) çevresi, Petersburg’da konaklama için en ideal seçeneklerden. Bu bölgede konaklayarak şehirdeki turistik yerlerin hepsine ama hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Süper merkezi konumuyla oldukça popüler olan bu meydan yakınlarında birçok oteli de bulmak mümkün.

St Petersburg’u keşfetmek için en ideal yerler bu meydan çevresinde bulunuyor. Yani bu meydana ne kadar yakın olursanız, o kadar iyi.

Meydan çevresinde 2-3 metro istasyonu bulabileceğiniz gibi, diğer toplu taşıma araçlarını da bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Meydan çevresinde birçok restoran, bar ve cafe de bulabilirsiniz. Ayrıca meydan, nehre oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Palace Square yakınlarında bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu meydan yakınlarında ideal otel tavsiyesi olarak da ;

TSENTRALNY BÖLGESİ (Newsky Prospekt – Bölge Puanı ; 90/100)

St Petersburg'da Nerede Kalınır

Akyan St Petersburg

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Tsentralny Bölgesi, diğer bölgelere nazaran çok daha ucuz. Bu bölgede her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehir merkezi ve turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, daha çok hareketli bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bu bölgedeki otellerin birçoğu Palace Square’ye de oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Yani Palace Square yakınlarında otel ararken bu bölgedeki otellere de denk gelme olasılığınız oldukça yüksek. Bu bölgede yer alan restoranların büyük bir bölümü de fast-food için. Yani tipik bir restoranı bulmak için de bölgenin biraz daha dışına çıkmanız gerekiyor.

Birçok bar ve cafeleri de bulabileceğiniz bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

  • Azart (200 TL’den başlayan fiyatlar)
  • Liki Loft Hotel (3 Yıldız – 300 TL’den başlayan fiyatlar)
  • Akyan St Petersburg (4 Yıldız – 700 TL’den başlayan fiyatlar) adlı tesise göz atabilirsiniz.

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Bunlar arasında New Holland Adası ve Vasilievsky Adası gibi az da olsa konaklama bakımından tercih edilen bölgelerde bulunuyor. Fakat bu iki ada, şehir merkezine ve birçok yere biraz uzak olduğundan ve çok popüler olmadığından dolayı, bu bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini yukarıda bahsettiğim iki bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

St Petersburg Otel Tavsiyeleri

1.KRAVT HOTEL (3 Yıldız – 400 TL’den başlayan fiyatlar)

St Petersburg'da Nerede Kalınır

Kravt Hotel

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna uygun, fakat lüks bir cevap arıyorsanız, aradığınızı bu otelde bulabilirsiniz. Süper modern odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan Kravt Hotel, kendi kategorisindeki otellere göre çok daha popüler. Tsentralny bölgesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden.

Otel, Isac Katedrali’ne, Saray Meydanı’na ve daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Otele en uzak turistik yer ortalama 2 km uzaklıkta bulunmakta. Yani şehirdeki tüm turistik yerleri bu otelden yürüyerek ziyaret etmek mümkün.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına bakarak, temizlik, hizmet ve konfor bakımından oldukça üst düzeyde olduğunu söyleyebilirsiniz. Zaten otelin 2.300 konuktan almış olduğu 8.7 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması da bunun en önemli kanıtı. Oteli incele & Rezervasyon Yap

2.ASTON HOTEL (4 Yıldız – 600 TL’den başlayan fiyatlar)

St Petersburg'da Nerede Kalınır

Aston Hotel

Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Aston Hotel, süper merkezi konumu ve uygun fiyatlarıyla ünlü. Bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün.

Newsky Prospekt’e 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak kendi kategorisindeki en ideal otellerden biri. Ayrıca Moskovsky tren istasyonu otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Dostoevsky metro istasyonu otele 300 metre uzaklıkta bulunuyor.

Saray Meydanı’na 2 km uzaklıkta olan bu otele en uzak turistik yer 3 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca otel çevresinde birçok restoran, bar ve cafeleri de bulabiliyorsunuz.

1.500 konuktan 9.0 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Corinthia Hotel St Petersburg (5 Yıldız – 1.000 TL’den başlayan fiyatlar)

St Petersburg'da Nerede Kalınır

Corinthia Hotel St Petersburg

St Petersburg’da nerede kalmalı ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan bu lüks otel, oldukça merkezi bir konumda, metro istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Saray Meydanı’na 2 km uzaklıkta olan bu otel, daha çok süper lüks otel arayanların tercih ettiği otellerden.

Şehirdeki birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu otelde, spor salonu, sauna ve sağlık kulübü gibi imkanlarda bulunuyor. Otelin lobi barında ise, her akşam canlı piyano müziği ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinen Corinthia Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Bunun yanında, otelin süper olumlu konuk yorumları ve 3 bin konuktan 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Oteli İncele & Rezervasyon Yap

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeye eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına, her zevke ve bütçeye hitap eden bu otellerden araştırmanıza başlayarak aradığınız oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

By |2018-03-30T19:03:11+00:00Mart 30th, 2018|Avrupa, Rusya|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)