Zarif ve şık binalarıyla, kültürel ve tarihi yapısıyla dünyanın dört bir yanında turistleri ağırlayan St Petersburg veya Sankt-Petersburg, Rusya’nın Moskova’dan sonra en büyük şehri. Bu şehirde konaklama ücretleri ise, genel olarak uygun.
Bu şehirde çok fazla otel seçeneği olduğundan dolayı, St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna tesis aramak yerine ilk olarak hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermenizde yarar var. Bölge seçimi yaptıktan sonra, aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini çok daha rahat bulabilirsiniz.

St Petersburg’da Nerede Kalınır ?

Bu şehirde merkeze süper yakın konaklama birimlerini tercih edecek olursanız, aşağıdaki 3 bölgeye de gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Şehrin tam merkezi olarak bilinen bölge Tsentralny Bölgesi olsa da, diğer 2 bölgede de şehir merkezine yürüme mesafesinde olan birçok tesis bulabilirsiniz.

Eğer Petersburg’da araştırma için çok fazla zamanınız yoksa Palace Square Çevresinde bulunan tesisleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yok az da olsa araştırma yapmak isterseniz diğer 2 bölgeye de mutlaka göz atın derim. Petersburg’da daha birçok konaklama bölgesi olmasına rağmen bu 3 bölge hem bütçeli hem de lüks konaklama birimlerini bulabilirsiniz. Ayrıca diğer bölgeler hem konum bakımından hem güvenli bölge olma bakımından oldukça zayıf.

PALACE SQUARE ÇEVRESİ (Bölge Puanı ; 100/100 – Şehrin Kalbi)

St Petersburg'da Nerede Kalınır
Petro Palace Hotel

Şehrin en hareketli yerlerinden biri olan Palace Square (Saray Meydanı) çevresi, Petersburg’da konaklama için en ideal seçeneklerden. Bu bölgede konaklayarak şehirdeki turistik yerlerin hepsine ama hepsine yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Süper merkezi konumuyla oldukça popüler olan bu meydan yakınlarında birçok oteli de bulmak mümkün.

St Petersburg’u keşfetmek için en ideal yerler bu meydan çevresinde bulunuyor. Yani bu meydana ne kadar yakın olursanız, o kadar iyi.

Meydan çevresinde 2-3 metro istasyonu bulabileceğiniz gibi, diğer toplu taşıma araçlarını da bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz. Meydan çevresinde birçok restoran, bar ve cafe de bulabilirsiniz. Ayrıca meydan, nehre oldukça yakın bir konumda bulunuyor.

Palace Square yakınlarında bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu meydan yakınlarında ideal otel tavsiyesi olarak da ;

–Sky Hotel (3 Yıldız) : Şehirdeki en uygun ve en ideal 3 yıldızlı otellerden biri olan Sky Hotel, eşsiz konumu ve şık odaları sayesinde oldukça popüler. Şehrin en çok satan otellerinden biri olmasının en büyük nedeni ise, erken ve son dakika rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Bu otel, Saray Meydanı’na (Palace Square) 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca şehrin tam kalbine de ortalama 500 metre uzaklıkta bulunmakta. Ayrıca bu otelden Nevsky Prospekt adlı şehrin en gözde bölgesine de yürüyerek 3 dakikada ulaşabilirsiniz. 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otele de göz atın derim. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Pushka Inn Hotel (4 Yıldız) : Saray Meydanı’na sadece 400 metre uzaklıkta bulunan bu otelden şehrin tam merkezine  yürüyerek 4 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Oldukça merkezi konumuyla popüler olan bu otelin oda ücretleri de 4 yıldızlı otel ücretlerinin ortalamasının altında diyebiliriz. Süper olumlu konuk yorumlarına ve 9.4 gibi oldukça yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, 4 yıldızlı oteller arasında gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek tesislerden. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Petro Palace Hotel (5 Yıldız) : St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna süper lüks bir cevap olan bu 5 yıldızlı tesis, Saray Meydanı’na ve Prospekt Bulvarı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde yer almakta. Yani konum olarak şehirdeki en merkezi otellerden. Otel çevresinde şehirdeki önemli katedralleri, müzeleri ve tarihi yapıları da fazlasıyla görebiliyorsunuz. Ayrıca otelin 8.8 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

TSENTRALNY BÖLGESİ (Newsky Prospekt – Bölge Puanı ; 90/100)

St Petersburg'da Nerede Kalınır
Akyan St Petersburg

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan Tsentralny Bölgesi, diğer bölgelere nazaran çok daha ucuz. Bu bölgede her bütçeye uygun konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz. Şehir merkezi ve turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunan bu bölge, daha çok hareketli bölge arayanların tercih edebileceği yerlerden.

Bu bölgedeki otellerin birçoğu Palace Square’ye de oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Yani Palace Square yakınlarında otel ararken bu bölgedeki otellere de denk gelme olasılığınız oldukça yüksek. Bu bölgede yer alan restoranların büyük bir bölümü de fast-food için. Yani tipik bir restoranı bulmak için de bölgenin biraz daha dışına çıkmanız gerekiyor.

Birçok bar ve cafeleri de bulabileceğiniz bu bölgedeki tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–Nomera Na Nevskom 111 (2 Yıldız) : Tsentralny bölgesindeki en ideal ve en uygun fiyatlı otellerden biri olan Nomera, şehirdeki en çok satan tesislerden. Otel süper merkezi bir konumda bulunmuyor olsa da, şehirde dilediğiniz birçok yere çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanına bakarak bile tercih yapmak mümkün. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Allegro Hotel Ligovsky Prospekt (3 Yıldız) : Prospekt Caddesi üzerinde güzel bir konumda yer alan bu otel, tren istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Otel çevresinde toplu taşıma araçlarının duraklarını fazlasıyla bulmak da mümkün. Ayrıca bu otelin 8.7 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

–Imperial Art (4 Yıldız) : Şehirdeki turistik noktaların bazılarına yürüme mesafesinde olan bu otel, şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri. Güzel konumu fırsat indirimleriyle popüler olan bu otelin 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla OTELİ İNCELE & FİYATLARA GÖZ AT

ADMIRALTEYSKIY DISTRICT  BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Admiralteyskiy bölgesi de tıpkı Tsentralny bölgesi gibi şehirdeki merkezi bir konumda bulunmakta. Bu bölgeden de şehirdeki en önemli turistik ve tarihi yapılara kısa bir yürüyüş sonrası gidebilirsiniz. Bunun yanında bu bölge etrafında birbirinden güzel lokal restoranları ve cafeleri de fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Bu bölgede bulunan oteller şehirdeki diğer bölgelerde bulunan otellere nazaran hemen hemen aynı. Fakat Tsentralny bölgesine nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Özellikle bu bölgenin biraz daha dışına doğru yerlerde konaklayacak olursanız.

Bu bölgede konaklayın Eğer ; şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına ve en güzel konuma sahip uygun ve ideal otellerde konaklamayı planlıyor ve erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanmak istiyorsanız.

Admiralteyskiy bölgesinde bulunan otellere booking.com aracılığıyla göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

–4 yıldızlı bir otel olan The Gamma Hotel‘e (Bu otel şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri. Otelin 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Turistik yerlere ve merkeze yakınlığı sayesinde rahatlıkla tercih edilebilecek tesislerden.

–Veya 3 yıldızlı bir otel olan Station Hotel K43 adlı tesise (Bu otel şehirdeki en ideal 3 yıldızlı otellerden biri. Modern ve şık odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmıyor. Ayrıca otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunmakta) göz atabilirsiniz.

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak 1-2 bölge daha eklemek mümkün. Bunlar arasında New Holland Adası ve Vasilievsky Adası gibi az da olsa konaklama bakımından tercih edilen bölgelerde bulunuyor. Fakat bu iki ada, şehir merkezine ve birçok yere biraz uzak olduğundan ve çok popüler olmadığından dolayı, bu bölgelerde konaklamanızı pek tavsiye etmem. Zaten aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimini yukarıda bahsettiğim üç bölgede rahatlıkla bulabilirsiniz.

St Petersburg Otel Tavsiyeleri

St Petersburg’da birçok otel bulabilirsiniz. Fakat şehirdeki en ideal ve en güzel otellerden aşağıdaki otellere göz atmanızda yarar var. Bu oteller arasında aradığınız zevkte ve bütçede konaklama birimlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

1.KRAVT HOTEL (3 Yıldız)

St Petersburg'da Nerede Kalınır
Kravt Hotel

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna uygun, fakat lüks bir cevap arıyorsanız, aradığınızı bu otelde bulabilirsiniz. Süper modern odalarıyla 4 yıldızlı otelleri aratmayan Kravt Hotel, kendi kategorisindeki otellere göre çok daha popüler. Tsentralny bölgesinde bulunan bu otel, şehirdeki en iyi konuma sahip otellerden.

Otel, Isac Katedrali’ne, Saray Meydanı’na ve daha birçok turistik yere yürüme mesafesinde bulunuyor. Otele en uzak turistik yer ortalama 2 km uzaklıkta bulunmakta. Yani şehirdeki tüm turistik yerleri bu otelden yürüyerek ziyaret etmek mümkün.

Otelin süper olumlu konuk yorumlarına bakarak, temizlik, hizmet ve konfor bakımından oldukça üst düzeyde olduğunu söyleyebilirsiniz. Zaten otelin 8.7 gibi süper yüksek bir değerlendirme puanı olması da bunun en önemli kanıtı. Booking.com aracılığıyla Oteli incele & Rezervasyon Yap

2.ASTON HOTEL (4 Yıldız)

St Petersburg'da Nerede Kalınır
Aston Hotel – St Petersburg’da nerede kalınır ?

Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Aston Hotel, süper merkezi konumu ve uygun fiyatlarıyla ünlü. Bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yaparak %35’e varan fırsat indirimlerinden yararlanmak da mümkün.

Newsky Prospekt’e 1 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak kendi kategorisindeki en ideal otellerden biri. Ayrıca Moskovsky tren istasyonu otele sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Otel çevresinde birçok toplu taşıma araçlarını da rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Dostoevsky metro istasyonu otele 300 metre uzaklıkta bulunuyor.

Saray Meydanı’na 2 km uzaklıkta olan bu otele en uzak turistik yer 3 km uzaklıkta bulunuyor. Ayrıca otel çevresinde birçok restoran, bar ve cafeleri de bulabiliyorsunuz.

9.0 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu oteli booking.com aracılığıyla incelemek veya rezervasyon yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

3.Corinthia Hotel St Petersburg (5 Yıldız)

St Petersburg'da Nerede Kalınır
Corinthia Hotel St Petersburg

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna en ideal cevaplardan biri olan bu lüks otel, oldukça merkezi bir konumda, metro istasyonuna sadece 2 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Saray Meydanı’na 2 km uzaklıkta olan bu otel, daha çok süper lüks otel arayanların tercih ettiği otellerden.

Şehirdeki birçok turistik yere yürüme mesafesinde olan bu otelde, spor salonu, sauna ve sağlık kulübü gibi imkanlarda bulunuyor. Otelin lobi barında ise, her akşam canlı piyano müziği ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Daha çok çiftlerin tercih ettiği bir otel olarak bilinen Corinthia Hotel, şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Bunun yanında, otelin süper olumlu konuk yorumları ve 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Rezervasyon Yap

St Petersburg’da nerede kalınır ? sorusuna cevap olarak daha birçok oteli listeye eklemek mümkün. Fakat seçimin kolay olmasına, her zevke ve bütçeye hitap eden bu otellerden araştırmanıza başlayarak aradığınız oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

[huge_it_maps id=”95″]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here