Tiflis Gezilecek Yerler | En Turistik 15 Yer

Eski mimarinin güzel bir karışımına sahip Tiflis, Gürcistan’ın en gözde şehirlerinden biridir. Ahşap balkonlara sahip geleneksel evlerden, 18. yüzyıldan kalma art-nouveau’ya kadar birçok farklı yapıya sahip olmasıyla ünlü. Bu şehir, 1-2 gün bir gezi planı yapıp 3-4 gün gibi uzun bir süre konaklayıp, daha fazla kalmak isteyeceğiniz şehirlerden.

Peki nedir, Tiflis’i bu kadar özel kılan ? insanları ile başlayıp, yemekleriyle devam ederek, sayısız müzeleri, parkları ve katedrallerinden bahsedebiliriz. Bu şehirde, istemediğiniz kadar gezip görülecek yer var. Bunun yanında yapılacak da birçok turistik aktiviteyi bulabilirsiniz.

Tiflis gezilecek yerler listesi için en azından 2-3 gününüzü ayırın. Bu şehir, aceleye gelecek şehirlerden de değil. Bu yüzden günübirlik bir Tiflis gezisi ile bu şehri keşfetmeye çıkmayın deriz.

Tiflis Gezilecek Yerler Listesi ve Yapılacak Şeyler

Tiflis’te her ne kadar gezip görülecek ve yapılacak birçok şey olsa da, biz şehirdeki en turistik ve en güzel olan 15 yerden bahsedeceğiz. Bu şehirde, çok daha fazla zamanınız kalırsa, Tiflis çevresinde gezilecek yerler için de bir plan yapabilirsiniz. Şimdi gelelim şehrin en turistik 15 yerine,

Tiflis’te Nerede Kalmalı ? 

Old Tbilisi (Eski Tiflis) Bölgesi ; Tiflis’te konaklama için en çok tercih edilen ve en merkezi olan bu bölge, gezilecek noktalar için en ideal konaklama bölgesidir. Şehirdeki turistik noktaların bazılarına ev sahipliği yaptığı gibi, hemen hemen birçok turistik noktaya da yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Bölgede lüks bir otel bulabileceğiniz gibi, bütçeli bir oteli de bulabiliyorsunuz. Bölgedeki Oteller

1.Eski Şehri Keşfedin (Old Town) 

Eski Şehir Bölgesi Tiflis
Eski Şehir

Şüphesiz Tiflis’i keşfetmeye başlamak için en güzel noktalardan biri, Eski Şehir Bölgesi‘dir.

Renkli evleri, küçük labirent sokakları ve üzüm bağlarıyla bayılarak gezeceğiniz yerlerden biri. Burası, şehirdeki turistik noktaların bazılarını bir arada görebileceğiniz yer.

Saat Kulesi Tiflis Gürcistan
Eski Şehir Bölgesi’ndeki Saat Kulesi’ni de görmeyi unutmayın.

Bu mahallede gezip görülecek birçok önemli yer bulunmakta. Özgürlük Meydanı, Sülfür Banyoları ve Narikala Kalesi gibi birçok önemli yerden bahsetmek mümkün. Fakat Eski Şehir Bölgesi’ni keşfetmenin en iyi yolu, bir şeyler aramadan dolaşmaktır. Burada, daha önce hiç adı geçmeyen sokak aralarını ve bu sokak aralarında da birçok tarihi yapıları görebilirsiniz.

2.Abanotubani’de Sülfür Banyosu Yapın

Abanotubani Sülfür hamamı
Abanotubani Mavi ışıklı olan yerdir.

Tiflis’te yapılacak en güzel şeyler arasında şöyle güzel bir Sülfür Banyosu yapmakta vardır.

Bu hamamlar için hem erkekler için olanlar hem de kadınlar için olanları fazlasıyla bulabilirsiniz. Her birinin ücreti farklı olduğu gibi, bazıları 24 saat açıktır, bazıları ise akşama kadar.

Biraz daha lüks bir hamam deneyimi yaşamak isterseniz de, özel odalı olan, sizden başka kimsenin olmadığı tesisleri de bulabilirsiniz. Tabi bu biraz daha tuzlu olacaktır. Fakat, bu hamamlar arasında en popüler ve en çok tercih edilen Abanotubani’dir, yani Saray Banyoları’dır. Özel bir oda ve masajın size maliyeti taş çatlasa 50£ civarında olacaktır. Yani öyle akıl almaz ücretler ödemiyorsunuz.

3.Sameba Katedrali

Sameba Katedrali
Sameba Katedrali

Tiflis’in tarihi yerleri arasında olan Sameba Katedrali, şehir merkezine biraz uzak olsa da, görülmeye değer en güzel yapılardan biridir.

Kutsal Üçlü Katedrali olarak da bilinen Sameba, Gürcü Ortodoks Kilisesi’nin ana katedrali olarak bilinir.

2004 yılında inşa edilmiş olan bu katedralin iç kısmında dini resimler en çok göze çarpan eserlerden. Ayrıca katedralin kubbesi de, iç mekandan çok daha iyi görülebiliyor.

4.Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi’ni Görün

Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi - Tiflis Şelaleleri
Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi’nde bulunan şelale

Önceden Tiflis Botanik Bahçesi olan daha sonra Gürcistan Ulusal Botanik Bahçesi olarak değiştirilen bu büyük yeşil alan, Tiflis’te görülecek en güzel yerlerden bir tanesi.

Eski Şehir Bölgesi ile Narikala Kalesi arasında yer alan bu botanik bahçesi, japon bahçesi ve şelalesi ile ünlü olsa da, bu bahçede daha görülecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Ayrıca, bahçede bir de kafe bulunuyor. Fiyatların gayet uygun olduğu bu kafede dinlenebilirsiniz.

Narikala Kalesi’nden çok iyi görebileceğiniz bu bahçeyi de mutlaka listenize ekleyin deriz.

5.Narikala Kalesi’ne Teleferik İle Çıkın

Narikala Kalesi Tiflis
Narikala Kalesi

Tiflis’in en turistik yerleri arasında olan Narikala Kalesi, sunduğu eşsiz manzarasının yanı sıra, kaleye giden teleferik ise bambaşka bir deneyim. Hangisi daha iyi bir manzara sunuyor derseniz de, ikisi de diyebiliriz. Zaten bu kaleye çıkmanın en güzel yolu, bu teleferikleri kullanmaktır.

Tabi yükseklik korkunuz varsa veya teleferiğe binmek istemezseniz de, bu kaleye Betlemi Caddesi’ni takip ederek, yürüyerek de çıkabilirsiniz.

Bu teleferikleri bulabileceğiniz adres ise, ”Rike Park”tır. Bu parktan, kaleye cüzi bir ücret ödeyerek, teleferikler ile çıkabilirsiniz.

İlk olarak MS 4. yüzyılda inşa edilmiş olan bu kale, 19. yüzyılın ortalarındaki patlamadan zarar görmeden önceki zamana kadar birçok eklemeler yapılarak uzatılmış ve genişletilmiş.

Günümüzde iki takviye edilmiş bölüm bulunuyor ve her ikisine de çıkmak mümkün. Biraz dik ve kaygan olduğundan dolayı da, çocuklarınızı buraya götürmenizi pek tavsiye etmiyoruz.

6.Barış Köprüsü (Bridge of Peace)

Barış Köprüsü
Barış Köprüsü

Hemen hemen her manzara yerinden görebileceğiniz bu köprü, özellikle akşamları görülmeli. Eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapan bu köprü, daha çok fotoğraf severlerin tercih ettiği yerlerden biri.

Barış Köprüsü’nden geçmediysen Tiflis’e gitmemişsindir dediler ve geçtik. Gerçekten de övüldüğü kadar var. Daha önce gördüğünüz köprülere benzemeyen mimari yapısı, sunduğu eşsiz manzarası ile Tiflis’te kaçırılmaması gereken yerlerden.

Barış Köprüsü
Barış Köprüsü

Bu yaya köprüsü, Eski Şehir Bölgesi ile Rike Park’ı birbirine bağlamaktadır. Yani iki tarafınız da, şehirdeki en önemli turistik yerlerden.

Bu köprüye yerli halk ”Her zaman ultra köprü” olarak adlandırıyor. Bunun sebebi de, köprünün bir kadın pedine benzetilmesiymiş. İlginçtir, benziyor da 🙂

7.Kartlis Deda (Statue of Mother Georgia)

Kartlis Deda
Kartlis Deda

Narikala Kalesi’nin hemen yanında yer alan bu dev heykel de, Tiflis’te görülecek yerler arasında.

Heykel 20 metre yüksekliğinde ve bir elinde kılıç, diğer elinde bir bardak şarap tutarken tasvir edilmiş. 1958’den bu yana ziyaretçilerini ağırlayan bu heykelin birkaç fotoğrafını çekmeyi de unutmayın.

8.Çocuklarınızı Mtatsminda Park’a Götürün Yada Kendiniz Gidin

Mtatsminda Park
Mtatsminda Park’taki dönme dolap

Tiflis’in eğlence parkı olan ”Mtatsminda Park” şehirdeki aile dostu yerlerden biri. Daha çok çocuklu ailelere öneriliyor olsa da, her yetişkinin doyasıya eğleneceği şeyleri de burada bulabiliyorsunuz.

Yaz aylarında güzel bir akşam saatinde giderek dönme dolaplara binerek şehri seyredebilir veya ailenin ufak bireyleri ile daha da çocuklara hitap eden eğlence araçlarına binebilirsiniz. Burası her aile bireyinin sevebileceği bir park, mutlaka bir göz atın.


Booking.com

9.Rustaveli Bulvarı ve Özgürlük Meydanı

Rustaveli Bulvarı
Rustaveli Bulvarı

Tiflis’te gezilecek yerler arasında en hareketli ve en canlı yerlerden biri olan Rustaveli Bulvarı, eskiden Golovin Caddesi olarak biliniyormuş.

Şehrin en kalabalık yerlerinden biri olan Özgürlük Meydanı’ndan başlayan bu bulvar, 1.5 km uzunluğundadır. Burası, hükümet, kültür ve iş merkezlerinin çoğunun bulunduğu şehir merkezi olarak bilinir ve şehrin kalbinin attığı yerdir.

Tiflis’te alışveriş için de en ideal yerlerden biri olan Rustaveli Bulvarı, severek gezebileceğiniz yerlerden. Ayrıca çok da uzun bir bulvar olmadığından 1 saatten kısa bir sürede tüm bulvarı görebiliyorsunuz. Biltmore Hotel, Gürcistan Ulusal Müzesi gibi 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiş binaların da sıralandığı bu bulvarın başlangıç noktası olan Özgürlük Meydanı ise, başka bir güzellik.

Özgürlük Meydanı
Özgürlük Meydanı

Özgürlük Meydanı, Eski Şehir Bölgesi’nin tam ortasında bulunan bir meydandır ve Rus İmparatorluğu döneminde Erivan Meydanı olarak bilinirmiş. Aziz George’un altın heykeli ise, meydanı süsleyen en güzel eserlerden.

Meydan çevresinde birbirinden güzel restoranları ve kafeleri bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu meydan çevresi Tiflis’te konaklama için de en çok tercih edilen yerlerden biri. Hem merkezi konumu hem de turistik yerlere yakınlığı ile, göz atılmaya değer bir bölge.

10.Gallery 27

Tiflis Gezilecek Yerler - Gallery 27
Gallery 27 – foodfuntravel.com

Tiflis’in en çok instagramlanan yerlerinden biri olan Gallery 27, sırf vitray ve ahşap merdiven için ziyaret edilebilecek yerlerden.

Burada, Gürcü sanatçılar tarafından sevgi ve özenle hazırlanmış el yapımı sanat eserlerine aşık olacaksınız. Birbirinden güzel ve değişik bu el yapımı ürünlerden de birkaç şey almayı da unutmayın. Turist tuzağı olmadığı gibi eserler gerçekten muhteşem.

Burada Gürcülerin geleneksel masa örtülerini, el yapımı ipek eşarplar, batikleri, georgian eşsiz alfabesiyle kapitone çantaları, mücevherleri, doğal keçeden yapılmış oyuncakları, örgü şapkaları ve çok daha fazlasını bulabiliyorsunuz.

11.Chronicles of Georgia

Chronicles of Georgia
Chronicles of Georgia

Tiflis’in Eski Şehir Bölgesi’ne ortalama 10 km uzaklıkta bulunan bu Gürcistan’a özgü olan anıt, devasa boyutlarıyla dikkat çekiyor.

16 dev direkten oluşuyor ve Gürcü heykeltıraş Zurab Tsereteli tarafından yapılmış oldukça etkileyici yapılardır. En üst kısımlar son 3000 yıldaki krallar ve kraliçeler gibi Gürcü tarihi ile dekore edilmiştir. Alt kısım, Gürcistan’ın Hıristiyan mirasını İsa Mesih’in hayatı boyunca gösterir.

Nasıl Gidilir ? ; Taksi ile en rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz, fakat ”Dünya Taksi Kuralları” gereği hiçbir şoför burayı bilmediğini söyleyip size geniş bir şehir turu yaptırabilir, tüm paranızı taksiye verebilirsiniz. Bu yüzden, Ghrmaghele istasyonuna giden metroya atlayın. Bu istasyondan 60 nolu otobüsü bulun ve bu dev direklerin olduğu yere bu otobüsler ile gidin.

12.Cvari Manastırı – Tiflis Çevresinde Gezilecek Yerler

Cvari Manastırı
Cvari Manastırı

Tiflis’e ortalama 20 km uzaklıkta Mtsheta kasabasında bulunan Cvari Manastırı, Tiflis’e yakın gezilecek yerler arasındadır.

6. yüzyılda, Gürcistan’da Hristiyanlığı vaaz eden popüler Saint Nino tarafından dikilen büyük bir tahta haç üzerine inşa edilmiş, turistlerin en favori yerlerinden bir tanesidir.

1994 yılından beri UNESCO listesinde yer alan bu manastır, bir dağın tepesine ve iki nehrin birleştiği muhteşem bir yere inşa edilmiş. Sırf çevresindeki manzara için bile burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bina teknikleri ve yüksek mühendislik standartları, eski Gürcü bina uygulamalarının en güzel kanıtıdır. Kalan Büyük Kilise bu mimari türün en güzel örneğidir ve ülkedeki diğer birçok kilise için bir model teşkil etmiş. Mimari yapısıyla olmasa da, tarihi ve sunduğu manzara ile görülmeye değer yerlerden biri.

13.Sioni Kilisesi

Sioni Kilisesi
Sioni Kilisesi

Gürcü orta çağ mimarisinin en ilgi çekici anıtlarından biri olarak kabul edilen Sioni Kilisesi, şehir merkezinde, Eski Şehir Bölgesi’nde yer almaktadır.

Orjinal kilise 6. ve 7. yüzyıllarda inşa edilmiş. Bu tarihten beri çok kez yıkılıp tekrar yapılmış, birçok kez değiştirilmiş. Sonuç olarak katedralin bugünkü görünümü, 13. yüzyıldan kalmadır.

Sioni Kilisesi, Gürcüler için özel bir öneme sahiptir, çünkü Gürcistan’ın koruyucu azizi olan Aziz Nino’nun kutsal haçına ev sahipliği yapmaktadır. Efsaneye göre, bu haç, Saint Nino’nun kendi saçıyla birbirine bağlanmış asma dallarından oluşuyordu.

Şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunduğundan ve tarihi bakımdan oldukça önemli olduğundan dolayı, kaçırmamanızı tavsiye edebileceğimiz bir dini yapıdır.

14.Gürcistan Ulusal Müzesi

Gürcistan Ulusal Müzesi
Gürcistan Ulusal Müzesi

Rustaveli Bulvarı üzerinde bulunan bu müze, Tiflis gezilecek yerler listenizin ilk sıralarında yer alması gereken eşsiz bir müzedir.

Bu müzenin en dikkat çeken yeri, şüphesiz bodrum kattaki Arkeolojik Hazine Bölümü’dür. Bu bölüm, Gürcistan’daki mezarlardan M.Ö. 3. yüzyıla kadar uzanan bir Hıristiyan öncesi altın, gümüş ve kıymetli taş eserinin zenginliğini sergilemektedir. En dikkat çekeni ise, batı Gürcistan’dan gelen ayrıntılı altın süslemelerdir.

En üst katta, Sovyet İşgali Müzesi, Sovyet baskısı ve buna karşı yerel direniş konusunda bilgileri bulabileceğiniz bir sergi yer almaktadır.

Zemin katta ise, 1.8 milyon yıllık insansı kafatasları erken Avrupa insanlığı çalışmasını yeniden yazan Gürcistan’ın güneyindeki arkeolojik alan Dmanisi’den sergiler de var.

15.Metehi Kilisesi

Metehi Kilisesi - Tiflis Gezilecek Yerler Blog
Metehi Kilisesi – Tiflis Gezilecek Yerler Blog

Tiflis’te görülecek yerler arasında bir diğer turistik dini yapı ise, Metehi Kilisesi’dir.

Tiflis’in en tarihi bölgelerinden birinde, yerel efsanenin, kentin koruyucu azizi olan 8. yüzyılda şehit edildiği çarpıcı bir tepenin üzerinde yer almaktadır. Orta Çağda  inşa edilmiş olan bu kilise, doğuya bakan üç adet apsis ve dört yüksek direkten oluşuyor.

Bu kiliseyi en güzel görebileceğiniz yer ise, Narikala Kalesi’dir. Buradan kilisenin en güzel manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca kilisenin bulunduğu yerden de güzel bir panoramik manzara seyretmekte mümkün.

Bunlar da ilginizi çekebilir ; Sofya’da gezilecek yerlerSaraybosna’da görülecek en güzel yerler

Tiflis’te Nerede Kalınır ? – Tiflis Şehir Merkezi Otelleri

Tiflis Gezilecek Yerler Sülfür Hamamları

Tiflis’te konaklama için çok fazla sayıda bölge bulunmuyor olsa da, şehirde konaklama için tercih edilebilecek birkaç bölge de yok değil. Bunlardan en çok tercih edilen ve en güzel konuma sahip olanlar ise, Eski Şehir Bölgesi, Mtatsminda Bölgesi ve Avlabari Bölgesi’dir.

Eski Şehir Bölgesi ; Gezilecek noktaların büyük bir bölümüne ev sahipliği yapan bu bölge, turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden biri. Çünkü burası, şehrin kalbinin attığı yer. Bu şehirde turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüyerek gitmek istiyorsanız, konaklayabileceğiniz en ideal bölge burasıdır. Bu bölge, her zevke ve bütçeye uygun konaklama birimlerini de bulmak mümkün. Eski Şehir Bölgesi’ndeki otellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Mtatsminda Bölgesi ; Tiflis’te Eski Şehir Bölgesi’ne alternatif bir bölge arıyorsanız bu bölgeye mutlaka göz atın. Bu bölge, Eski Şehir Bölgesi’nden ve şehir merkezinden birçok yeri sınırları içerisinde bulunduran bir bölge. Yani hem şehrin kalbine yakın olmak hem de Eski Şehir Bölgesi’ne yakın olmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en ideal bölgedir. Bu bölgedeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Avlabari Bölgesi ; Bu bölge şehirdeki en uygun fiyatlı konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. Fakat yukarıdaki iki bölgeye göz atmadan bu bölgeyi incelemeyin deriz. Çünkü bu bölge, yukarıdaki bölgelere nazaran daha az popüler ve konum olarak da biraz daha merkez dışında kalmaktadır. Fakat Tiflis’te uzun bir süre konaklamayı planlıyor ve çok ucuza oteller arıyorsanız, düşünülebilecek seçeneklerden. Fakat bu bölgede konaklayacak olursanız, şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne ulaşmak için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacağını da unutmayın. Bölgedeki otellere göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Tiflis Güvenli Mi ? 

Tiflis Gezilecek Yerler Listesi
Tiflis Gezi Rehberi

Tiflis hakkında birçok şey yazılıp çizilmektedir. Bu şehir için pek de güvenli olmadığı söylenmektedir. Fakat, Gürcistan’ın bu turistik şehri, diğer Gürcistan şehirlerine nazaran çok daha güvenli diyebiliriz.

Şehirde en fazla yaşanılan olaylardan birisinin, yankesiciler olduğu söylenmektedir. Fakat 3 günlük Tiflis gezimizde böyle bir şeyi ne duyduk, ne de gördük. Tabi her turistik şehirde olduğu gibi, Gürcistan’ın bu güzel şehrinde de mutlaka turistler için sıkıntılı şeyler olacaktır. Tabi sırf bu yüzden de Tiflis gezinizi iptal etmenizin hiçbir anlamı yok.

Gürcü halkı genelde yardımsever ve nazik insanlar olarak bilinir. Öyledir de. Bir adres sorduğunuzda, işini gücünü bırakıp sizinle gideceğiniz yere kadar bile gelebilirler 🙂

Tiflis’te geceleri biraz daha temkinli olmakta da yarar var. Çünkü geceleri çok fazla sayıda sarhoş görmek mümkün. Bu sarhoşlar da, tıpkı Ruslarda olduğu gibi, kavgacı tipler olabiliyor. Yanınızda kız arkadaşınız veya eşiniz varsa genelde sizi es geçebiliyorlar, fakat 3-5 erkek grup arkadaşı olarak geceleri otelinize dönmeye çalışıyorsanız, biraz daha dikkatli olmanızı da tavsiye ederiz.

Bunun dışında, şehirde öyle aman aman dikkat etmeniz gereken bir şey yok. Her turistik şehirde yapmanız gerektiği gibi, çantanıza ve cüzdanınıza, kameralarınıza sahip çıkın yeter. Gece hayatı ile işiniz yoksa da, akşamları pek tenha yerlerden geçmeyin.

Tiflis Gece Hayatı

Tiflis te Gezilecek Yerler

Gürcistan’ın en iyi gece hayatına sahip olan şehri Tiflis’te geceleri dışarı çıkmak, turistlerin Tiflis’te yapılacaklar listesindeki şeyler arasındadır.

Tiflis’te geceleri bir planınız varsa nereye gideceğim diye düşünmenize gerek yoktur. Şehir merkezindeyseniz, her iki tarafta da popüler barları ve gece kulüpleri fazlasıyla bulabiliyorsunuz.

Özellikle bir yere gitmek isterseniz, şehrin en gürültülü ve en kalabalık yeri olan Akhvlediani Caddesi‘ni önerebiliriz. Burası hem turistlerin hem de Gürcülerin Tiflis gece hayatı için en çok tercih ettiği yer olarak bilinir ve şehrin en iyi gece kulüplerini burada bulabilirsiniz. Bu caddeyi bulmak için de Rustaveli Metro istasyonunu bulmanız yeterli olacaktır. Cadde bu metro istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır.

En İyi ve En Popüler Tiflis Gece Kulüpleri

Tiflis’te gece hayatı için planınız barlarda canlı müziklere katılmak değil de, partiler için gece kulüplerine gitmek ise, şehirdeki en iyi ve en canlı kulüplerden bazılarını bilmenizde de yarar var.

Safe Club ; Şehrin merkezinde güzel, kaliteli ve canlı bir gece kulübü arıyorsanız, ünlü djlerin performanslarını sergilediği Safe Club’a göz atabilirsiniz. Genelde giriş ücreti olmasa da, özel günlerde giriş ücreti alınabilmektedir.

Bassiani ; Tekno sever biriyseniz bu gece kulübü tam size göre. Tiflis’te eşsiz bir gece hayatı deneyimi sunan bu mekan, daha çok dans pisti ile ünlü. Burası daha çok yerel halkın takıldığı mekanlardan. Yani çok turistik bir gece kulübü değil.

Mtkvarze Club ; Son olarak önerebileceğimiz gece kulüplerinden biri de, Mtkvarze Club’dır. İki farklı müzik salonu olması bakımından müzik için kolay karar veremeyenlerin tercih edebileceği mekanlardan biridir. Daha çok genç gürcülerin takıldığı bir yer olarak bilinir ve hippi tarzı Gürcüleri bolca görebileceğiniz mekandır. Dünyaca ünlü Dj’lerin performanslarını sergilediği Cuma veya cumartesi günleri mekana girişler ücrete tabiidir.

Tiflis Gezilecek Yerler Videosu

Göz At : Üsküp gezilecek yerler

Tiflis gezilecek yerler listesi tabi ki bu 15 yer ile sınırlı değil. Bu 15 yerin dışında daha listenize ekleyebileceğiniz şehir içerisinde ve Tiflis’e yakın birçok gezilecek yerleri de bulabilirsiniz. Fakat 2-3 günlük bir şehir gezisi için, kentin en turistik ve en güzel bu 15 yeri ile başlayabilirsiniz. Daha fazla zamanınız kalırsa da, günübirlik Tiflis turları için bir plan yapabilir veya Tiflis gece hayatı için de zaman ayırabilirsiniz. Ayrıca 4-5 saatlik sürüş mesafesinde olan Batum‘a gitmeyi de düşünebilirsiniz.

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...