Tokyo Otelleri | Tokyo Otel Fiyatları

Tokyo Otelleri
Tokyo Otelleri

Japonya’nın en güzel ve en canlı şehirlerinden biri olan Tokyo’da konaklama fiyatları tahmin edebileceğiniz üzere oldukça pahalıdır. Zaten şehrin geneli pahalı olduğundan ve turist yoğunluğunun fazla olduğundan dolayı da hemen hemen turistler için her şey oldukça pahalı. Fakat Tokyo Otelleri arasında uygun olan birkaç tesisi bulmak da pekala mümkün. Tek yapmanız gereken hangi bölgede konaklayacağınıza karar vermek ve fırsat indirimlerini takip etmek olacaktır.

Tokyo Otel Fiyatları

Tokyo’da 30 ile 50£ arasında birçok otel bulmak pekala mümkün. Fakat bu otellerin büyük bir bölümü şehir merkezine oldukça uzak konumda bulunmakta ve odalarda oldukça küçük olarak dizayn edilmiştir. Fakat ortalama 80-120£ arasında bir fiyata dilediğiniz konforu ve aradığınız özellikleri birçok otelde çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

En İdeal ve En Uygun Tokyo Otelleri

1.Hotel Mystays Premier Akasaka (4 Yıldız)

Tokyo’da en lüks ve fiyat bakımından en ideal otellerden biri olan bu tesisin en güzel yanı, metro durağına sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmasıdır. Tokyo’daki en fiyat/fayda oranına sahip otellerden biri olan bu tesisin gecelik ortalama konaklama ücretleri 90£’dan başlamaktadır. Yani şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biri diyebilirim. Genellikle çiftlerin tercih ettiği otellerden biri olarak bilinen bu tesisin yaklaşık 5 bin konuktan almış olduğu 8.7 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

2.APA Hotel & Resort Nishishinjuku Gochome Eki Tower (3 Yıldız)

Oldukça farklı bir isme sahip bu otel bir resort oteli olduğundan dolayı her şey çok daha uygun olabiliyor. Konum bakımından güzel bir yerde bulunan bu tesisten şehirdeki birçok turistik yere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Meiji Jingu Tapınağı’na sadece 1.5 km uzaklıkta bulunan bu tesis daha çok açık büfe ve Amerikan kahvaltısı ile meşhur diyebiliriz. Spa ve Sağlık merkezi ile de kendinizi şımartabileceğiniz bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 75£’dan başlamaktadır. Ayrıca 3 bin konuktan 8.2 gibi yüksek bir değerlendirmeye sahip olması da bu otelin en güzel özelliklerinden biri.

3.Richmond Hotel Premier Asakusa İnternational (3 Yıldız)

Tokyo otelleri arasında en popüler seçimlerden biri olan bu tesis 4 yıldızı hatta 5 yıldızı hak eden otellerden biri diyebilirim. Gerek bulunduğu konum itibari ile gerekse sunduğu hizmetleri ile birçok otele nazaran çok daha iyi olan bu otelden şehirdeki en işlek yerlere çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabiliyorsunuz.

Sensoji Tapınağı’na sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin gecelik ortalama konaklama ücretleri 100£’dan başlamaktadır. Şehirdeki önemli turistik yerlerin birçoğuna yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 4 bin konuktan almış olduğu 9.1 gibi yüksek bir değerlendirme puanına bakarak bile bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün.

4.Sakura Hotel Nippori (2 Yıldız)

Tokyo’daki en uygun fiyatlı otellerden biri olan Sakura, gerek konumu gerekse sunduğu hizmetleri ile sizi tatmin edebilecek otellerden. Restoranı, barı ve kahvaltısı olan bu tesisin gecelik ortalama konaklama ücretleri 56£’dan başlamaktadır. 1.500 konuktan almış olduğu 8.2 gibi bir puana bakarak da bu oteli tercih etmek pekala mümkün. Eğer bütçeli bir otel arıyor ve çok fazla lüksünüze düşkün biri değilseniz bu otel Tokyo’daki oteller arasında en ideal ve en uygun seçimlerden biri diyebilirim. Ayrıca otel konum itibari ile birçok turistik noktaya kolay bir ulaşım sunmaktadır.

Tokyo Merkez Otelleri

Tokyo’nun şehir merkezindeki oteller genel olarak pahalı olsa da, uygun fiyatlı oteller de bir o kadar fazladır. Bu yüzden merkez otellerinin çok pahalı olabileceğini düşünüp merkezi otellerden vazgeçmeyin. Çünkü şehir dışındaki otellerde konaklayarak ulaşım araçlarına çok fazla ücretler ödeyebiliyorsunuz. Bunun yanında, bazı oteller toplu taşıma araçlarının duraklarına biraz uzak olduğundan dolayı taksi kullanmak zorunda da kalabiliyorsunuz. İşte tam bu yüzden şehirdeki oteller daha çok cazip gelmektedir.

Şehir merkezinde çok fazla sayıda otel olduğundan dolayı, oteller arasında büyük bir rekabet olmaktadır. İşte bu rekabeti fırsata dönüştürerek çok uygun fiyatları lüks merkezi otellerde konaklamak mümkün. Özellikle erken rezervasyon fırsat indirimlerinden yararlanacak olursanız.

En Ucuz Tokyo Otelleri

Tokyo’daki otellerin büyük bir bölümü oldukça uygun fiyatlıdır. Bu otellerin büyük bir bölümü şehir merkezinin dışında bulunuyor olsa da, şehir merkezinde bulunan birçok uygun fiyatlı otelleri de bulmak pekala mümkün. Bu yüzden bu şehirde ucuz otel ararken illa şehir merkezine çok uzak otellere bakmaya gerek yok. Eğer şehir merkezindeki otellere doğru zamanda bakacak olursanız, fırsat indirimlerinden yararlanabileceğinizi de unutmayın derim.

Tokyo Otelleri veya Tokyo Otel Fiyatları her ne kadar mevsime sezona ve bölgeye göre değişiklik gösteriyor olsa da, ortalama fiyatlar bu aralıkta diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here