Viyana’da Nerede Kalınır? En İdeal Bölgeler ve Otel Tavsiyeleri

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Viyana'da Nerede Kalınır ?

Eşsiz mimari yapıları ve tarihi ile Avrupa’nın en gözde ve en popüler şehirlerinden biri olan Viyana, süper pahalı şehirlerden, özellikle konaklama fiyatları bu şehirde bir hayli pahalı olabilmektedir. Bunun yanında, 1500’e yakın konaklama birimi arasından uygun olanı seçmek hiç de kolay olmuyor. İşte Viyana’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, seçilmiş en ideal, en yüksek reytinge sahip ve en popüler oteller arasında, zevkinize ve bütçenize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Tabi, tesis seçmeden önce bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınız oldukça önemli. Bu yüzden aşağıdaki konaklama bölgeleri arasından zevkinize ve bütçenize uygun olan bir bölgeyi seçip daha sonra tesise karar verin deriz.

Yazıdaki Başlıklar

Viyana’da Nerede Kalınır ? – En İyi Bölgeler

Viyana’nın bölgelerine (mahallelerine) ”Bezirkes” denir ve toplamda 23 bölge bulunur. 1’den 23’e kadar numaralandırılmış bu bölgelerin numarası düşük olan şehre daha yakındır. Mesela District 1 (1.Bölge) İnnere Stadt veya İnner City olarak bilinmekte ve Viyana’nın en merkezi bölgesidir. 2-9 arası bölgeler, İnnere Stadt bölgesinin etrafını çevrelemekte. 3-9 ise Vorstradte veya İnnere Suburbs olarak bilinmekte ve en az İnnere Stadt kadar hareketlidir. Eğer, kafam karışmasın diyorsanız, bu bölgelerin sistemini anlamaya çalışmanıza da gerek yok. Turistik yapıları takip ederek de konaklayacağınız yeri seçebilirsiniz.

Çok fazla zamanınız yoksa, bölgelere kısa kısa göz atayım diyorsanız ;

—Innere Stadt Bölgesi (1st District) ; Süper merkezi olan bu bölge Tarihi Viyana’nın kalbi. Viyana gezilecek yerler bakımından süper popüler olan Aziz Stephen Katedrali, Hofburg Sarayı, Binicilik Okulu, Albertina Müzesi ve Opera gibi yerleri kolayca aradan çıkarabilirsiniz. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Museums Quartier – Neubau Bölgesi (7th District) : Dünyanın en büyük kültür merkezlerinden birine yakın yerde mi konaklamak istiyorsanız ? o zaman Neubau Bölgesi tam size göre. Birçok müzenin birleşiminden oluşmuş bu kültür merkezi Viyana’nın en popüler yerlerinden biri. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Wieden Bölgesi (4th District) : Çok kültürlü gece hayatıyla ünlü olan bu bölge, Viyana’nın farklı tadını sunan bir başka bölge. Hippi ve öğrencilerle dolu olan hareketli bir bölgedir. Ailece seyahat ediyorsan es geç, yalnız veya arkadaşlarınla seyahat ediyorsan, mutlaka göz atıver. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Mariahilf Bölgesi (6th District) : Neubau ve Wieden arasında eşsiz bir konuma sahip olan bu bölge, Avrupa’nın en havalı mahallelerinden biri olarak bilinir. Mariahilferstrasse adındaki devasa bir alışveriş caddesine ev sahipliği yapar. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Leopoldstadt Bölgesi (2nd District) : Viyana’nın eski Yahudi mahallesi olan bu bölge, Prater ve Dönme Dolapa ev sahipliği yapıyor. Bölge, şehir merkezine çok yakın olmasa da yakın denebilecek bir yerde bulunuyor. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Landstrasse Bölgesi (3rd District) : Bu bölge, şehir merkezine yakın ama uygun fiyatlı konaklama birimleriyle ünlü. Yerleşim yerleri ve aileler ile ünlü olan bu bölge çocuklar ile Viyana’yı ziyaret edenlerin ilk göz atabileceği bölgedir. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Margareten Bölgesi (5th District) : Viyana hakkında az çok araştırma yaptıysanız, Naschmarkt’i duymuşsunuzdur. Duymadıysanız da bizden duymuş olun. İşte bu bölge ünlü Naschmark’e ev sahipliği yapmakta. Bu bölgenin iç kesimlerinde olan konaklama birimlerini tercih edecek olursanız, Innere Stadt’a yakın olursunuz. Böyle şehir merkezine yakın olursunuz. Ayrıca iç kısımlarda bulunan konaklama birimleri dış kesimlerinde bulunanlara nazaran 1 tık daha uygun denebilir. Bu bölgedeki otellere göz at.

—Josefstadt Bölgesi (8th District) : Viyana’nın en küçük bölgesi olan Josefstadt, Viyana Belediye Sarayı yakınında yer almaktadır. Şehir merkezine kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bu bölge bütçeli bir bölge olmasa da, Innere Stadt’a nazaran biraz daha uygundur. Bu bölgedeki otellere göz at.

İyi de burada çok fazla bölge var kafam karıştı, diyorsanız ; kolaylık olması adına, gücünüz yetiyorsa Innere Stadt, yetmiyorsa da Landstrasse bölgesinde konaklayın. Bu iki bölge de her tip gezginin beğenebileceği bölgelerden.

Bu özet bana yetmez, detaylı bir bölge araştırması yapayım diyorsanız da, yazının devamını okuyabilirsiniz.

Viyana’da Nerede Kalınır ? – INNERE STADT BÖLGESİ (Bölge Puanı 100/100)

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Viyana Innere Stadt Bölgesi

1.Aziz Stephen Katedrali 2.Hofburg Sarayı 3.İspanyol Binicilik Okulu 4. Albertina Müzesi 5.Avusturya Milli Kütüphanesi 6.Sacher Otel ve Kafe 7.Viyana Devlet Operası 8.Volksgarten Parkı 9.Julius Meinl (Kafe) 10.Cafe Demel

1.Grand Ferdinand Hotel (5 Yıldız) 2.Hilton Vienna Plaza (5 yıldız) 3.Hotel Capricorno (4 yıldız) 4.Hotel Kärntnerhof (3 Yıldız) 5.Hotel Post (3 Yıldız) 6.Motel One Wien-Staatsoper (3 Yıldız) 7.Steigenberger Hotel Herrenhof (5 Yıldız) 8.Hollmann Beletage Design & Boutique (4 Yıldız) 9.Austria Trend Hotel Europa Wien (4 Yıldız) 10.Pension Dr. Geissler (3 yıldız)

Viyana’ya kısa süreliğine gidiyorsanız şehirde konaklayabileceğiniz en iyi bölge Innere Stadt yani 1st District Bölgesi’dir.

Almanca’da şehir içi anlamına gelen Innere Stadt, Arnavut kaldırımlı geçitlerle ve ünlü birçok kiliseyle dolu. Viyana’nın eski şehri işte tam burasıdır.

Eğer alışveriş için de bu şehri ziyaret ediyorsanız, bu bölge şehirdeki en iyi alışveriş caddelerine ev sahipliği yapar.

Tabi şehrin tam kalbinde konaklayıp turistik yerlere 2-3 adımda gitmenin bir bedeli var. Bu bölge, şehirdeki en pahalı bölge. Gerek restoranlar ve kafeler, gerekse de konaklama birimleri bu bölgede süper pahalı. Tabi biraz daha uygun fiyatlı konaklama birimlerini iyi bir araştırma sonucunda bulmak da mümkün.

Viyana'da Nerede Kalınır

Bu bölgede konaklamasanız dahi Viyana gezinizde bu bölgeyi gördüğünüzden emin olun.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Bende para çok sen bana Viyana’nın en güzel, en kaliteli, en merkezi, en iyi ve en popüler bölgesini göster diyorsanız
 • Pahalı restoranlara ve kafelere vereceğiniz ücretler canınızı sıkmıyorsa
 • Otelimden çıkıp bi koşu Aziz Stephen Katedrali’ni, Hofburg Sarayı’nı, Albertina Müzesi’ni ve Viyana Devlet Operası’nı ziyaret edeyim diyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını kullanmak istemiyorum, diyorsanız
 • Şehrin en güvenli bölgesinde konaklayayım diyorsanız
 • Daha çok otelleri tercih edecekseniz

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Nasıl bütçeli bir Viyana gezisi yaparım diyorsanız
 • Ucuz otel veya diğer konaklama birimleri arıyorsanız
 • Ucuz restoran veya kafeler arıyorsanız
 • Süper turistik bir yere uzak olmak istiyorsanız
 • Sokak ortasında size bilet veya turları satmaya çalışan sokak sanatçılarına gıcık oluyorsanız
 • Sessiz ve sakin bir bölge arıyorsanız

Innere Stadt Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • 5 yıldızlı Le Meridien Vienna adlı tesis, bu bölgedeki ve şehirdeki en lüks ve en kaliteli otellerden. Ayrıca şehirdeki en iyi fiyat/fayda oranına sahip olması da bu otelin en güzel yanı. Otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 5 yıldızlı Steigenberger Hotel Herrenhof adlı tesisi de lüksü sevenlere tavsiye edebileceğimiz en iyi oteldir. Bu otel, bölgenin en merkezi yerinde bulunmakta. Otelin konuk değerlendirme puanı ise 9.0. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • 4 yıldızlı Hotel Kaiserin Elisabeth adlı tesis de, biraz daha uygun fakat hala lüks bir otel arayanların tercih edebileceği bir otel. Otelin 9.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 4 yıldızlı Hotel Capricorno adlı tesis ise, bölgenin en merkezi otellerinden biri. Farklı mimari yapısıyla dikkat çeken bu otelin de 9.1 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı Hotel Post Wien, turistik yerlere yakınlığı ile popüler. 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirmesi olan bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerinin olması. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı Pension Dr. Geissler adlı tesis ise, bu bölgedeki en uygun fiyatlı otellerden biri. Otelin 8.3 gibi de bir puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Viyana’da Nerede Kalınır ? – NEUBAU – MUSEUMSQUARTİER BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Viyana'da Nerede Kalınır

Viyana’da konaklama için en ideal bir diğer bölge ise, Neubau Bölgesi’dir. Viyana’yı keşfetmek için en ideal bölgelerden biri olarak bilinen Neubau’da konaklama ücretleri Innere Stadt’ın bazı yerlerine göre birazcık daha uygun denebilir.

Bu bölge, Viyana’nın genç tasarımcılarının, sanatçılarının ve mağaza sahiplerinin takıldığı bir yer olarak bilinir.

Neubau Bölgesi, 6. Bölgede bulunan Mariahilferstrasse alışveriş caddesine de yürüme mesafesinde bulunan otellere ev sahipliği yapar.

Restoran konusunda bir hayli seçeneğe sahip bu bölge Innere Stadt’tan sonra ilk göz atmanız gereken yerdir diyebiliriz.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Şehir merkezine yakın olmak fakat çok da yakın olup otellere çılgın ücretler ödemek istemiyorsanız
 • Şehirdeki en havalı bölgelerden birinde konaklayayım diyorsanız
 • Öyle bir bölgede konaklayım ki, bar, kafe ve restoranlar çok fazla olsun diyorsanız
 • Yürüyerek Aziz Stephen Katedrali’ne (25 dakika) ve Hofburg Sarayı’na (20 dakika) ulaşayım diyorsanız
 • Otelimden çıkıp bi koşu MuseumsQuartier’e, müzelerden oluşan bu kültür merkezini göreyim diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Parklara yakın bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Küçük çocuklarınız ile seyahat ediyorsanız
 • Süper bütçeli bir Viyana gezisi planlıyorsanız
 • Şehrin tam merkezinde konaklayayım diyorsanız
 • En önemli turistik yerler 3-5 dakikada ulaşayım diyorsanız
 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız (Bölgede toplasan 20 otel var yok)

Neubau Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

Viyana’da Nerede Kalınır ? – WİEDEN (4th District) BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Viyana'da Nerede Kalınır

Viyana’da gece hayatı denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Wieden Bölgesi de çok da sessiz sakin bir yer aramıyorsanız, gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bölgelerden biridir.

Şehrin kalbine oldukça yakın bir konumda bulunuyor olması da, bu bölgenin popüler olmasının en önemli nedenlerinden. Gece hayatı için olmasa bile, şehir merkezine yakın fakat Innere Stadt’dan biraz daha uygun konaklama birimleri için bile bu bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Viyana’da yürüyerek keşfedebileceğiniz güzel bölgelerden olan Wieden, daha çok daireleri ile ünlü. Eğer Viyana’da dairelerde konaklamayı planlıyorsanız, bu bölge size önerebileceğim en iyi bölgelerden biri. Tabi bölgede 20’e yakın otel de bulunmaktadır.

Bölgedeki iki önemli nokta, küçük Çin Mahallesi ve Naschmarkt tarihi pazar yeridir.

Viyana Üniversitesi’nin kampüsüne de ev sahipliği yaptığından dolayı, öğrencilerin çokça tercih ettiği ucuz restoranları ve barları da bu bölgede bulabilirsiniz.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Viyana’ya gece hayatı için de gidiyorsanız
 • 45 yaş altındaysanız
 • Genç kesimin bulunduğu bir bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Innere Stadt’a yakın fakat biraz daha uygun olan bir bölge arıyorsanız
 • Şehirdeki turistik yerlere uzun yürüyüşler sonrasında ulaşmak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Sessiz sakin bir bölge arıyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız
 • Genç kesimle aranız iyi değilse

Wieden Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Eğer bu bölgede 5 yıldızlı bir otelde konaklamak istiyorsanız, Pakat Suites Hotel‘e mutlaka göz atın deriz. Bu otel, Belvedere Sarayı’na oldukça yakın ve şehir merkezine de yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Aile odalarıyla da popüler olan bu otelin 8.7 gib yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 2019’da yenilenmiş olan Hotel Erzherzog Rainer adlı 4 yıldızlı otel ise, bölgenin en merkezi otellerinden biri. 1913 yılında açılmış olan bu otel, Devlet Operası’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.9 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna bu bölgede bütçeli bir cevap arıyorsanız da Drei Kronen Hotel Wien City adlı 3 yıldızlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, bölgedeki en çok tercih edilen otellerden biri olarak bilinir. Kalsplatz metro istasyonuna sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelden de şehrin merkezine yürüyerek ulaşmak mümkün. Otelin 8.7 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunmaktadır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 3 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da Carlton Opera adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otelden, Viyana Devlet Operası’na yürüyerek 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Bölgedeki en sessiz yerde bulunan bu otel hemen hemen herkesin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği tesislerden. Ayrıca tesisin 8.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bölgedeki en güzel orta bütçeli bir otelde konaklamak istiyorsanız da Austria Trend Hotel beim Theresianum Wien adlı tesise göz atabilirsiniz. 8.6 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel bölgenin ve şehrin en çok tercih edilen otellerinden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Viyana’da Nerede Kalınır ? – MARİAHİLF (6th District) BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Viyana’da Konaklama

Viyana’nın en güzel konaklama bölgelerinden biri olan Mariahif, Neubau ve Wieden arasında yer almaktadır. Yani hem Neubau’daki hem Wieden’deki güzelliklerden bu bölgede konaklayarak faydalanabilirsiniz.

Mariahilferstrasse Alışveriş Caddesi’ne ev sahipliği yapan bu bölgede konaklama ücretleri Innere Stadt’a ve Neubau’ya göre azıcık daha uygun. Fakat büyük bir fiyat farkı beklemeyin.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Orta bütçeli bir Viyana gezisi planlıyorsanız
 • Viyana’nın tam kalbine ortalama 30 dakika uzaklıkta konaklamayı planlıyorsanız
 • Turistik yerlere gitmek için toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız
 • Dairede de konaklarım diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız
 • Süper bütçeli konaklama birimleri olsun diyorsanız
 • Bi koşu turistik yerlere gideyim diyorsanız
 • Tam merkezde konaklamak istiyorsanız

Mariahilf Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede konaklama tavsiyesi olarak da ;

 • Bütçeli bir konaklama birimi arıyorsanız ilk olarak 2 yıldızlı Hotel Kolping Wien Zentral adlı tesise göz atabilirsiniz. MuseumsQuartier’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.4 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer bütçeli otel tavsiyesi olarak da, yine 2 yıldızlı bir otel olan Hotel Terminus‘a göz atabilirsiniz. Bölgenin sakin bir ara sokağında yer alan bu otel, şehirdeki en çok tercih uygun fiyatlı otellerden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 3 yıldızlı bir otel için de şehirdeki en uygun ve en çok tercih edilen otellerden biri olan Ibis Wien Mariahilf adlı tesise göz atabilirsiniz. Mariahilferstrasse Alışveriş Caddesi’ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otelin 8.2 gibi de güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • 4 yıldızlı bir otel tavsiyesi olarak da, Boutiquehotel Das Tyrol adlı eşsiz otele göz atabilirsiniz. Şehirdeki en kaliteli ve en iyi 4 yıldızlı otellerden biri olan bu tesis, MuseumsQuartier’e sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 9.5 gibi süper yüksek bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olmasıdır. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer 4 yıldızlı otel tavsiyesi ise, Arthotel ANA Boutique Six adlı tesistir. Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan bu tesis, şehrin en büyük alışveriş caddesi olan Mariahilferstrasse’ye sadece 3 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Ayrıca otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Viyana’da Nerede Kalınır ? – LEOPOLDSTADT (2nd District) BÖLGESİ (Bölge Puanı 85/100)

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Viyana’da Nerede Kalmalı

Viyana’da ailece nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan biri olan Leopoldstadt, bu şehirdeki en uygun birkaç bölgeden biri.

Bu bölge, Innere Stadt’a göre konaklama birimlerinin ucuz olduğu bir bölgedir. Daha çok aileler tercih ediyor olsa da, çiftlerin veya yalnız seyahat edenlerin de gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir bölge.

Viyana’nın bu Yahudi Bölgesi, şehir merkezinin dışında yer alır. Yani şehirdeki turistik yerlere ve şehrin merkezine ulaşım için toplu taşıma araçlarına ihtiyacınız olacaktır.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Birçok bölgeye nazaran daha ucuz bir bölge arıyorsanız
 • Toplu taşıma araçlarını kullanmayı dert etmiyorsanız
 • Şehir merkezine uzak bir yerde konaklamak istiyorsanız
 • Ailece seyahat ediyorsanız
 • Yeşil alanın en çok olduğu bölgede konaklamak istiyorsanız
 • Çok fazla otel seçeneğim olsun diyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ;

 • Şehir merkezinde konaklamak istiyorsanız
 • Turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Süper lüks oteller arıyorsanız
 • Innere Stadt’da veya başka bölgede konaklayacak bütçeniz varsa

Leopoldstadt Bölgesi’nde bulunan konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

NOT : Bu bölgedeki oteller, şehirdeki en çok tercih edilen otellerden oluşmakta. Ayrıca hemen hemen her bütçeye uygun otelleri de bu bölgede fazlasıyla bulabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ;

 • Motel One Wien Prater adlı 3 yıldızlı oteli bu bölgede tek geçeriz. Bizim de konaklamış olduğumuz bu tesis, şehirdeki en uygun fiyatlı ve en ideal otellerden biri. Prater eğlence parkının tam yanında bulunan bu otelden şehir merkezine metro ile 10 dakikada ulaşabilirsiniz. 9.0 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip bu otel, şehirdeki 3 yıldızlı oteller arasında en iyi fiyat/fayda oranına sahip otellerden. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bu bölgenin en uygun ve en popüler bir diğer 3 yıldızlı oteli ise, Austria Trend Hotel Messe Wien Prater adlı tesistir. Prater Parkı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan bu otelin 8.8 gibi yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Biraz daha modern ve lüks bir otel için de 4 yıldızlı Austria Trend Hotel Lassalle Wien adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, 8.3 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanına sahip olduğu gibi şehirdeki en uygun fiyatlı 4 yıldızlı otellerden biridir. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bir diğer 4 yıldızlı otel tavsiyesi ise, Novotel Wien City adlı tesistir. Şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri olan Novotel, gerek konumu gerekse 8.1 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanıyla bu bölgede gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek otellerden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 

Viyana’da Nerede Kalınır ? – LANDSTRASSE (3th District) BÖLGESİ (Bölge Puanı 90/100)

Viyana'da Nerede Kalınır

Viyana’da ucuza nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap olan Landstrasse Bölgesi, ucuz olduğu kadar da güzel bir bölgedir.

Viyana’da mutlak görülmesi gereken yerlerden biri olan Belvedere Sarayı’na ev sahipliği yapan bu bölge, o meşhur renkli bina Hundertwasserhaus adlı yere de ev sahipliği yapıyor. Bu iki önemli turistik yerlerin dışında botanik bahçelerine de bu bölgeden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Bu bölgede konaklamanın birçok artı yönü bulunsa da, en önemlisi turistik yerlere yürüme mesafesinde olmanızdır. Ayrıca bu bölge şehirdeki en uygun fiyatlı otelleri ve diğer konaklama birimlerini bulabileceğiniz bölgedir. Bu yüzden aklınızda soru işareti olmadan bir bölgede konaklama birimi tercih etmek istiyorsanız o bölge bu bölge olmalıdır.

Burada kalın, EĞER ; 

 • Bütçeli bir Viyana gezisi planlıyorsanız
 • Şehirdeki bazı turistik yerlere yürüme mesafesinde olmak istiyorsanız
 • Her şeyin ucuzunu seviyorsanız (Restoran, kafe, bar ve konaklama birimleri)
 • Viyana’nın en İDEAL bölgesinde konaklamak istiyorsanız

Burada kalmayın, EĞER ; 

 • Otelimden çıkıp bi koşu şehir merkezine oradan da şehrin en önemli turistik yerlerine gideyim diyorsanız
 • Süper merkezi bir bölgede konaklayacak bütçeniz varsa
 • Toplu taşıma araçlarıyla aranız iyi değilse

Landstrasse Bölgesi’nde bulunan otellere Booking.com aracılığıyla göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu bölgede otel tavsiyesi olarak da ; 

 • İlk olarak şehirdeki en uygun fiyatlı otellerden biri olan 2 yıldızlı Ibis budget Wien Sankt Marx‘a göz atmanızda yarar var. Daha çok süper bütçeli bir Viyana gezisi planlayanların tercih edebileceği bu otel, otobüs ve metro istasyonuna yürüyerek 2 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Bu otelden metro ile şehrin tam merkezine 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer bütçeli otel tavsiyesi olarak da 3 yıldızlı bir otel olan Gartenhotel Gabriel City adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu otel, konum olarak merkezi bir yerde bulunmuyor olsa da, otelin fiyatları gayet uygun. Yani sırf bütçeli bir otel olduğu için göz atabileceğiniz tesislerden biri. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Biraz daha modern ve lüks bir otel için de 4 yıldızlı bir otel olan Parks 73 The Townhouse Hotel adlı tesise göz atabilirsiniz. Belvedere Sarayı’na 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, Aziz Stefan Katedrali’ne 2 km uzaklıkta bulunmaktadır. Aile odalarıyla ve uygun fiyatlı odalarıyla ünlü olan bu otelin 9.3 gibi de yüksek bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At 
 • Bir diğer 4 yıldızlı otel tavsiyesi olarak da, Hotel Daniel Vienna adlı tesise göz atabilirsiniz. Viyana Ana Tren İstasyonu’na ve Belvedere Sarayı’na 5-7 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehirdeki en çok tercih edilen 4 yıldızlı otellerden biri. Güzel konumu sayesinde şehir merkezine ve şehirdeki önemli turistik noktalara ulaşım da oldukça kolay. Bu otelin en güzel yanı da erken rezervasyon fırsat indirimlerine sahip olmasıdır. Yani bu otelde 1-2 ay öncesinden rezervasyon yapacak olursanız biraz daha uygun fiyatlara odaları bulabilirsiniz. Ayrıca otelin 8.4 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı bulunuyor. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At
 • Bu bölgede 5 yıldızlı bir otelde konaklamak isterseniz de, Hilton Vienna adlı tesise göz atabilirsiniz. Bu bölge, konaklama birimlerinin en uygun fiyatlı olduğu bir bölge olduğundan dolayı, 5 yıldızlı otellere bile gönül rahatlığıyla göz atabilirsiniz. Çok ucuz olmasa da Innere Stadt Bölgesi’ndeki 3-4 yıldızlı oteller ile hemen hemen aynı fiyatta. Bu otel, şehir parkının hemen yanında yer alıyor ve otelin 7.9 gibi güzel bir konuk değerlendirme puanı var. Booking.com aracılığıyla Oteli İncele & Fiyatlara Göz At

Viyana’da Nerede Kalınır ? Sorunuza hala Cevap Bulamadınız mı ? 

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Viyana Konaklama Rehberi

Viyana’da nerede konaklayacağınıza hala karar veremediyseniz, özetle bu bölgeleri bir daha kısaca yazalım.

Öncelikle Viyana’nın Innere Stadt Bölgesi’nin şehirdeki turistik yerlerin büyük bir bölümüne yürüme mesafesinde olduğunu bilin. Pahalı olduğunu bilin. Eğer bu bölgelerde bulunan konaklama birimlerine gücünüz yetiyorsa, hiç düşünmeden bu bölgeyi tercih edin başka bir bölge aramanıza bile gerek yok.

Fakat bu bölgeye benze bir bölge arıyor fakat çok fazla bütçeniz yoksa da, Landstrasse Bölgesi’nde konaklayın. Bu bölgeyi tercih edecek olursanız, Innere Stadt’taki gibi her yere yürüyerek gidemeyebilirsiniz. Fakat şehirdeki en ucuz otelleri ve diğer konaklama birimlerini bu bölgede bulabilirsiniz.

Bu bölgeden turistik yerlere ve şehir merkezine ulaşım kolay. Atla bi metroya veya otobüse en fazla 15 dakika içerisinde şehrin tam kalbindesin. Bu yüzden aman şehirdeki turistik yerler otelime yakın olsun, bi koşu her yere gideyim diye düşünmeyin. Düşünüyorsanız da pahalıya mal olacağını unutmayın. Bu iki bölgeyi gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

Bu iki bölgeye ek olarak bir Wieden Bölgesi de eklenebilir. Fakat herkes gece hayatını, kalabalığı ve süper turistik bir bölgeyi sevmediğinden dolayı, bu bölge herkese göre değil. Fakat şehir merkezine ve turistik yerlere yakınlığı ile tercih edilebilecek ideal bölgelerden biri.

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Viyana Otel Tavsiyeleri

Viyana’da Nerede Kalınır ? – Tavsiyeler

 • Viyana’da konaklama için tercih yaparken turistik yerlere yakınlığı da göz önünde bulundurun. Eğer zamanınız yoksa bu turistik yerlerin en fazla ve en kolay şekilde ulaşılabildiği bölgeleri tercih edin.
 • Viyana’ya 1-2 günlüğüne seyahat ediyorsanız, Innere Stadt’taki konaklama birimleri sizi çok fazla zorlamayacaktır. Yani pahalı olsa da, fazla zamanınız olmadığından dolayı, şehirdeki turistik yerleri çok kısa sürede bitirebilmek adına bu bölgede konaklamanız da yarar var.
 • Viyana’ya havaalanından gitmeyi planlıyorsanız merkez tren istasyonuna da biraz yakın olduğunuzdan emin olun. Çünkü bazı yerlerden otelinize gitmek için bile taksilere akıl almaz ücretler ödeyebiliyorsunuz. Mesela tren ile havaalanından şehir merkezine gidecekseniz otelinizin merkez tren istasyonuna yakın olması çok güzel olacaktır. Çünkü 15 dakikalık bir yürüme mesafesi için taksilere 20-30£ civarında bir ücret ödeyebiliyorsunuz.

Viyana’da nerede kalınır ? | Vienna 01

Viyana’nın en iyi ve en popüler bölgesi olan Innere Stadt, şehir merkezinin kalbi olarak bilinir. Bu bölgede kalın, eğer Viyana’ya 1-2 günlüğüne gidiyor ve çabucak turistik yerleri gezeyim diyorsanız. Yoksa 3-4 gün bu bölgede konaklamak bütçenizi bir hayli zorlayacaktır.

Bu bölgede, birçok popüler alışveriş caddelerini, kiliseleri ve tarihi yapıları bulabilirsiniz. Eğer bütçeli bir Viyana gezisi planlamıyorsanız, tercihinizi bu bölgede bulunan otellerden yana kullanın derim.

 • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya otel fiyatlarına göz atmak için TIKLAYIN.

Bu Bölgede En İyi ve En İdeal Oteller İse; 

1.Steigenberger Hotel Herrenhof (5 Yıldız – Lüks ) 

Viyana'da Nerede Kalınır
Steingenberger Hotel

Aziz Stefan Katedrali, Albertina Müzesi, Sisi Müzesi ve daha sayamayağım birçok turistik yere 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak süper bir yerde bulunuyor. Fakat, süper pahalı olduğu için kısa süreli Viyana seyahatlerinizde tavsiye edebileceğim bir otel. Bu otelin 9.0 gibi yüksek bir puanı olması da, tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri olduğunu gösteriyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

2.Austria Trend Hotel Savoyen Vienna (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Austria Trend Hotel

Belvedere Sarayı, Viyana Devlet Operası ve Hofburg İmparatorluk Sarayı gibi turistik yapılara 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu eşsiz otel, konum bakımından Viyana otelleri arasında oldukça güzel bir yere sahip. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen erken rezervasyonlar ile süper uygun fiyatlı çift kişilik odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Ayrıca otelin, 8.9 gibi süper çılgın bir puanı bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

3.Hotel Post Wien (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Hotel Post Wien

Aziz Stefan Katedrali, Albertina Müzesi ve Belvedere Sarayı gibi turistik yapılara 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Erken rezervasyonlarda %30’a varan indirim olan bu otele mutlaka göz atın derim. 8.1 gibi yüksek puanı da mutlaka rezervasyon yaparken göz önünde bulundurun. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

4.Hotel Austria – Wien (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Hotel Austria Wien

Aziz Stefan Katedrali gibi gözde turistik yapılara 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam göbeğinde yer alıyor. Birçok yere yürüyerek rahatlıkla bu otelden gidebiliyorsunuz. Otelin 9.0 gibi süper yüksek bir puanı olması bile, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

5.Wombat’s City Hostels Vienna At Naschmarkt (Hostel – Ucuz)

Viyana'da Nerede Kalınır
Wombat’s City Hostels

Tam olarak Innere Stadt bölgesinde bulunmasa da, bu bölgeye en yakın olan hosteldir. Yani, Innere Stadt ile bu hostel arası mesafe 1.5 km’dir. Yine de merkezi bölgedesiniz demektir. Bu hostel, Viyana’daki en ideal ve en popüler hostellerden. Özellikle çift kişilik modern odaları ile size otelleri aratmayacaktır. Bu hostelin 8.7 gibi süper bir puanı olduğunu da unutmayın. Hosteli incele veya fiyatlara göz at.

Viyana’da Nerede Kalınır ? | Vienna 03 (Landstrasse)

Yine merkeze yakın olayım da, otelime Vienna 01’deki gibi çılgın fiyatlar ödemeyim diyorsanız, Vienna 03 bölgesi oldukça uygun fiyatlı otelleri ile ideal seçeneklerden olacaktır. Yani, Vienna 01’de 4 yıldızlı bir otelde kalmak yerine, bu bölgede aynı fiyata 5 yıldızlı bir otel bulabilirsiniz.

 • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede bulunan en ideal ve en iyi oteller ise ;

1.Hilton Vienna (5 Yıldız – Diğer 5 yıldızlı otellere göre Uygun)

Viyana'da Nerede Kalınır
Hilton Vienna

Aziz Stefan Katedrali gibi turistik yapılara 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, merkezi bir konumda bulunuyor. 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, 3-4 yıldızlı otel fiyatında olması da bu oteli en popüler yapan özelliklerden. 579 odası bulunan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir puanı ve erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

 2.Best Western Plus Amedia Wien (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Best Western Plus Amedia Hotel

Şehir merkezine 4 metro durağı uzaklıkta bulunan bu otel, turistik yapılara da yürüme mesafesinde bulunuyor. Birçok 4 yıldızlı otele göre fiyatlarının gayet uygun olması, erken rezervasyon fırsatının olması ve 8.4 gibi yüksek bir puan almış olması, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

3.Garten Hotel Gabriel City (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Gartenhotel Gabriel City

Kendi kategorisinde bir hayli popüler ve uygun olan Garten hotel, Viyana’daki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Belvedere Sarayı’na 2 ve Aziz Stefan Katedrali’ne 3 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor. 3-4 hafta öncesinden erken rezervasyon yaparak, bu otelde %25’e varan indirimlerden yararlanmak mümkün. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

Viyana’da Nerede Kalınır ? | Vienna 07 (Neubau)

Birbirinden güzel galerileriyle, şık ve uygun restoranlarıyla, Museums Quartier’a (Müzeler Bölgesi) ev sahipliği yapmasıyla, Viyana’da konaklama bakımından tercih edilebilecek en iyi bölgelerden diyebilirim. Bu bölge daha çok genç turistlerin ve genç yerli halkın takıldığı bölgelerden biri. Yani, bu bölgede ihtiyar turist görmek pek mümkün değil. Bu bölge, daha çok çift olarak seyahat edenlere tavsiye edebileceğim bölgelerden.

 • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en iyi ve en ideal oteller ise ;

1.Hotel Am Brillantengrund (3 Yıldız )

Viyana'da Nerede Kalınır
Hotel Am Brillantengrund

Viyana’daki en popüler otellerden bir diğeri de, Brillantengrund adlı oteldir. Museum Quartier’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, diğer turistik yapılara da 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça güzel bir otel. Bu otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması, diğer bölgelerdeki 3 yıldızlı otellere göre fiyatının uygun olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

2.NH Collection Wien Zentrum (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
NH Collection Wien Hotel

Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olan NH collection hotel, 8.8 gibi yüksek bir puan almış popüler otellerden. Otel, birçok turistik ve tarihi yapıya 1-4 km uzaklıkta bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

3.Inter City Hotel Wien (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Intercity Hotel Wien

Viyana’nın en popüler alışveriş caddesi olan Mariahilfer Strasse üzerinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, turistik yapılara 2-4 uzaklıkta bulunsa da, hemen otel çevresinde metro ve diğer ulaşım araçlarını rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca otelin, 8.5 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

4.Hostel & Guesthouse Kaiser 23 (Hostel – Ucuz)

Viyana'da Nerede Kalınır
Hostel & Guesthouse Kaiser 23

Mariahilfer Strasse alışveriş caddesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostel, otelleri aratmayan modern odaları ve sıcak atmosferiyle, çift olarak seyahat edenlere tavsiye edebileceğim en ucuz konaklama birimlerinden. Süper popüler olan bu hostelin 8.3 gibi yüksek bir puanı bulunması da, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Hosteli incele veya fiyatlara göz at.

Viyana’da Nerede Kalınır ? | Vienna 04 (Wieden)

Ünlü Naschmarkt işte tam bu bölgede bulunuyor. Bu bölgede Chinatown’da ucuza yemekler bulabilir, barlarda ve gece kulüplerinde güzel bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu şehre gece hayatı için gelmiyorsanız bile, az da olsa gecelere akmayı planlıyorsanız, Wieden bölgesinin dışındaki bölgere göz atmanıza dahi gerek yok. Hem diğer merkezi bölgelere göre, burada otel fiyatları gayet uygun.

 • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise ; 

1.Saint Shermin bed, breakfast & champagne (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Saint Bed, Breakfast Champagne

Viyana Devlet Operası, Albertina Müzesi ve Aziz Stefan Katedrali gibi turistik yapılara 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper popüler otelin sadece 12 odası bulunmasına rağmen, şehirdeki en iyi reytinge sahip otellerden. 9.0 gibi yüksek puan almış bu otele de mutlaka göz atın derim. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

2.Drei Kronen Hotel Wien City (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Drei Kronen Hotel

Viyana Devlet Operası, Müzeler Bölgesi ve Naschmarkt’e süper yakın bir konumda bulunan bu otel, süper lüks odalarıyla 4-5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Otelin 8.5 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at

3.Wombat’s City Hostel Vienna At The Naschmarkt 

Vienna 01 bölgesinde de tavsiye ettiğim bu hostel tam olarak Vienna 04 bölgesinde de bulunuyor. Yukarıda hostel hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Viyana’da nerede kalınır ? sorunuza bu bölgelerden birinde cevap bulmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Diğer bölgeler pek popüler olmadığı gibi, pek de güvenli olduğu söylenemez.


Booking.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here