Eşsiz mimari yapıları ve tarihi ile Avrupa’nın en gözde ve en popüler şehirlerinden biri olan Viyana, süper pahalı şehirlerden, özellikle konaklama fiyatları bu şehirde bir hayli pahalı olabilmektedir. Bunun yanında, 1500’e yakın konaklama birimi arasından uygun olanı seçmek hiç de kolay olmuyor. İşte Viyana’da nerede kalınır ? adlı bu yazıda, seçilmiş en ideal, en yüksek reytinge sahip ve en popüler oteller arasında, zevkinize ve bütçenize uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Viyana’da Nerede Kalınır ? – En İdeal Bölgeler

Viyana’nın bölgelerine (mahallelerine) ”Bezirkes” denir ve toplamda 23 bölge bulunur. 1’den 23’e kadar numaralandırılmış bu bölgelerin numarası düşük olan şehre daha yakındır. Mesela District 1 (1.Bölge) İnnere Stadt veya İnner City olarak bilinmekte ve Viyana’nın en merkezi bölgesidir. 2-9 arası bölgeler, İnnere Stadt bölgesinin etrafını çevrelemekte. 3-9 ise Vorstradte veya İnnere Suburbs olarak bilinmekte ve en az İnnere Stadt kadar hareketlidir. Eğer, kafam karışmasın diyorsanız, bu bölgelerin sistemini anlamaya çalışmanıza da gerek yok. Turistik yapıları takip ederek de konaklayacağınız yeri seçebilirsiniz.

Viyana’da nerede kalınır ? | Vienna 01 (Innere Stadt – Şehir Merkezi)

Viyana'da Nerede Kalınır
Şehir Merkezi -Viyana’da konaklama

Viyana’nın en iyi ve en popüler bölgesi olan Innere Stadt, şehir merkezinin kalbi olarak bilinir. Bu bölgede kalın, eğer Viyana’ya 1-2 günlüğüne gidiyor ve çabucak turistik yerleri gezeyim diyorsanız. Yoksa 3-4 gün bu bölgede konaklamak bütçenizi bir hayli zorlayacaktır.

Bu bölgede, birçok popüler alışveriş caddelerini, kiliseleri ve tarihi yapıları bulabilirsiniz. Eğer bütçeli bir Viyana gezisi planlamıyorsanız, tercihinizi bu bölgede bulunan otellerden yana kullanın derim.

  • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya otel fiyatlarına göz atmak için TIKLAYIN.

Bu Bölgede En İyi ve En İdeal Oteller İse; 

1.Steigenberger Hotel Herrenhof (5 Yıldız – Lüks ) 

Viyana'da Nerede Kalınır
Steingenberger Hotel

Aziz Stefan Katedrali, Albertina Müzesi, Sisi Müzesi ve daha sayamayağım birçok turistik yere 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, konum olarak süper bir yerde bulunuyor. Fakat, süper pahalı olduğu için kısa süreli Viyana seyahatlerinizde tavsiye edebileceğim bir otel. Bu otelin 9.0 gibi yüksek bir puanı olması da, tereddütsüz tercih edilebilecek otellerden biri olduğunu gösteriyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

2.Austria Trend Hotel Savoyen Vienna (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Austria Trend Hotel

Belvedere Sarayı, Viyana Devlet Operası ve Hofburg İmparatorluk Sarayı gibi turistik yapılara 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu eşsiz otel, konum bakımından Viyana otelleri arasında oldukça güzel bir yere sahip. 4 yıldızlı bir otel olmasına rağmen erken rezervasyonlar ile süper uygun fiyatlı çift kişilik odaları bu otelde bulabiliyorsunuz. Ayrıca otelin, 8.9 gibi süper çılgın bir puanı bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

3.Hotel Post Wien (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır ?
Hotel Post Wien

Aziz Stefan Katedrali, Albertina Müzesi ve Belvedere Sarayı gibi turistik yapılara 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu 3 yıldızlı otel, Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevaplardan. Erken rezervasyonlarda %30’a varan indirim olan bu otele mutlaka göz atın derim. 8.1 gibi yüksek puanı da mutlaka rezervasyon yaparken göz önünde bulundurun. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

4.Hotel Austria – Wien (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Hotel Austria Wien

Aziz Stefan Katedrali gibi gözde turistik yapılara 5-10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, şehrin tam göbeğinde yer alıyor. Birçok yere yürüyerek rahatlıkla bu otelden gidebiliyorsunuz. Otelin 9.0 gibi süper yüksek bir puanı olması bile, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

5.Wombat’s City Hostels Vienna At Naschmarkt (Hostel – Ucuz)

Viyana'da Nerede Kalınır
Wombat’s City Hostels

Tam olarak Innere Stadt bölgesinde bulunmasa da, bu bölgeye en yakın olan hosteldir. Yani, Innere Stadt ile bu hostel arası mesafe 1.5 km’dir. Yine de merkezi bölgedesiniz demektir. Bu hostel, Viyana’daki en ideal ve en popüler hostellerden. Özellikle çift kişilik modern odaları ile size otelleri aratmayacaktır. Bu hostelin 8.7 gibi süper bir puanı olduğunu da unutmayın. Hosteli incele veya fiyatlara göz at.

Viyana’da Nerede Kalınır ? | Vienna 03 (Landstrasse)

Viyana'da Nerede Kalınır
Vienna 3 Bölgesi – Viyana’da Nerede Kalınır

Yine merkeze yakın olayım da, otelime Vienna 01’deki gibi çılgın fiyatlar ödemeyim diyorsanız, Vienna 03 bölgesi oldukça uygun fiyatlı otelleri ile ideal seçeneklerden olacaktır. Yani, Vienna 01’de 4 yıldızlı bir otelde kalmak yerine, bu bölgede aynı fiyata 5 yıldızlı bir otel bulabilirsiniz.

  • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede bulunan en ideal ve en iyi oteller ise ;

1.Hilton Vienna (5 Yıldız – Diğer 5 yıldızlı otellere göre Uygun)

Viyana'da Nerede Kalınır
Hilton Vienna

Aziz Stefan Katedrali gibi turistik yapılara 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel de, merkezi bir konumda bulunuyor. 5 yıldızlı bir otel olmasına rağmen, 3-4 yıldızlı otel fiyatında olması da bu oteli en popüler yapan özelliklerden. 579 odası bulunan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir puanı ve erken rezervasyon fırsatları bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

 2.Best Western Plus Amedia Wien (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Best Western Plus Amedia Hotel

Şehir merkezine 4 metro durağı uzaklıkta bulunan bu otel, turistik yapılara da yürüme mesafesinde bulunuyor. Birçok 4 yıldızlı otele göre fiyatlarının gayet uygun olması, erken rezervasyon fırsatının olması ve 8.4 gibi yüksek bir puan almış olması, bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

3.Garten Hotel Gabriel City (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Gartenhotel Gabriel City

Kendi kategorisinde bir hayli popüler ve uygun olan Garten hotel, Viyana’daki en popüler 3 yıldızlı otellerden biri. Belvedere Sarayı’na 2 ve Aziz Stefan Katedrali’ne 3 km uzaklıkta bulunan bu otelin 8.0 gibi yüksek bir de puanı bulunuyor. 3-4 hafta öncesinden erken rezervasyon yaparak, bu otelde %25’e varan indirimlerden yararlanmak mümkün. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

Viyana’da Nerede Kalınır ? | Vienna 07 (Neubau)

Viyana'da Nerede Kalınır
Vienna 07 Bölgesi – Viyana’da Nerede Kalınır ?

Birbirinden güzel galerileriyle, şık ve uygun restoranlarıyla, Museums Quartier’a (Müzeler Bölgesi) ev sahipliği yapmasıyla, Viyana’da konaklama bakımından tercih edilebilecek en iyi bölgelerden diyebilirim. Bu bölge daha çok genç turistlerin ve genç yerli halkın takıldığı bölgelerden biri. Yani, bu bölgede ihtiyar turist görmek pek mümkün değil. Bu bölge, daha çok çift olarak seyahat edenlere tavsiye edebileceğim bölgelerden.

  • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en iyi ve en ideal oteller ise ;

1.Hotel Am Brillantengrund (3 Yıldız )

Viyana'da Nerede Kalınır
Hotel Am Brillantengrund

Viyana’daki en popüler otellerden bir diğeri de, Brillantengrund adlı oteldir. Museum Quartier’e 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu otel, diğer turistik yapılara da 2-4 km uzaklıkta bulunuyor. Yani, konum olarak oldukça güzel bir otel. Bu otelin 8.4 gibi yüksek bir puanı olması, diğer bölgelerdeki 3 yıldızlı otellere göre fiyatının uygun olması, bu oteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

2.NH Collection Wien Zentrum (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
NH Collection Wien Hotel

Viyana’da nerede kalınır ? sorusuna güzel bir cevap olan NH collection hotel, 8.8 gibi yüksek bir puan almış popüler otellerden. Otel, birçok turistik ve tarihi yapıya 1-4 km uzaklıkta bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

3.Inter City Hotel Wien (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Intercity Hotel Wien

Viyana’nın en popüler alışveriş caddesi olan Mariahilfer Strasse üzerinde bulunan bu 4 yıldızlı otel, turistik yapılara 2-4 uzaklıkta bulunsa da, hemen otel çevresinde metro ve diğer ulaşım araçlarını rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ayrıca otelin, 8.5 gibi süper yüksek bir puanı bulunuyor. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

4.Hostel & Guesthouse Kaiser 23 (Hostel – Ucuz)

Viyana'da Nerede Kalınır
Hostel & Guesthouse Kaiser 23

Mariahilfer Strasse alışveriş caddesine 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu hostel, otelleri aratmayan modern odaları ve sıcak atmosferiyle, çift olarak seyahat edenlere tavsiye edebileceğim en ucuz konaklama birimlerinden. Süper popüler olan bu hostelin 8.3 gibi yüksek bir puanı bulunması da, bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır. Hosteli incele veya fiyatlara göz at.

Viyana’da Nerede Kalınır ? | Vienna 04 (Wieden)

Viyana'da Nerede Kalınır
Vienna 04

Ünlü Naschmarkt işte tam bu bölgede bulunuyor. Bu bölgede Chinatown’da ucuza yemekler bulabilir, barlarda ve gece kulüplerinde güzel bir gece hayatı deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu şehre gece hayatı için gelmiyorsanız bile, az da olsa gecelere akmayı planlıyorsanız, Wieden bölgesinin dışındaki bölgere göz atmanıza dahi gerek yok. Hem diğer merkezi bölgelere göre, burada otel fiyatları gayet uygun.

  • Bu bölgedeki tüm otelleri incelemek veya fiyatlara göz atmak için TIKLAYIN.

Bu bölgede tavsiye edebileceğim en ideal oteller ise ; 

1.Saint Shermin bed, breakfast & champagne (4 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Saint Bed, Breakfast Champagne

Viyana Devlet Operası, Albertina Müzesi ve Aziz Stefan Katedrali gibi turistik yapılara 10-15 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu süper popüler otelin sadece 12 odası bulunmasına rağmen, şehirdeki en iyi reytinge sahip otellerden. 9.0 gibi yüksek puan almış bu otele de mutlaka göz atın derim. Oteli incele veya fiyatlara göz at.

2.Drei Kronen Hotel Wien City (3 Yıldız)

Viyana'da Nerede Kalınır
Drei Kronen Hotel

Viyana Devlet Operası, Müzeler Bölgesi ve Naschmarkt’e süper yakın bir konumda bulunan bu otel, süper lüks odalarıyla 4-5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Otelin 8.5 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır. Oteli incele veya fiyatlara göz at

3.Wombat’s City Hostel Vienna At The Naschmarkt 

Vienna 01 bölgesinde de tavsiye ettiğim bu hostel tam olarak Vienna 04 bölgesinde de bulunuyor. Yukarıda hostel hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

[huge_it_maps id=”22″]

 

Viyana’da nerede kalınır ? sorunuza bu 3 bölgeden birinde cevap bulmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Diğer bölgeler pek popüler olmadığı gibi, pek de güvenli olduğu söylenemez. Bu yüzden, bu 3 bölgenin dışında illa başka bir bölgede konaklamak isterseniz de, Vienna 13 bölgesini geçmeyin derim. Çünkü şehirden uzaklaştıkça ulaşım da bir o kadar zorlaşabilmektedir. Çünkü toplu taşıma ücretleri öyle çok ucuz değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here