Castel Sant Angelo Hakkında Bilgiler, Roma

Castel Sant Angelo, Roma’da bulunan oldukça popüler kalelerden biri. Türkçe’de ”Aziz Melek Kalesi” gibi bir anlama gelmektedir. Kale, İmparator Hadrian için bir mozole olarak mimar Demitriano tarafından MS 130-139 yılları arasında inşa edilmiş ve aynı zamanda bir hapishane ve Papalık için bir ikamet yeri olmuştur. Antik askeri silah sergileri ve çanak çömlek sergilerini bulabileceğiniz bu kale, Roma’da gezilecek yerler bakımından oldukça önemli yerlerdendir,diyebilirim.

Kolezyum gibi 2000 yıllık bir tarihi olan Castel Sant Angelo’da İmparator Hadrian ve Ailesinin mezarlarını görmek mümkündür. Birçok defa hapishane olarak kullanılan kale, 1906 yılından sonra bir müze olarak faaliyet göstermeye başlamış ve günümüzde Roma’nın en dikkat çeken tarihi yerlerinden biri olmuştur.

Castel Sant Angelo,Roma
Castel Sant Angelo (Kutsal Melek Kalesi)

Roma’da konaklayacağınız yere henüz karar vermediyseniz, Roma’da nerede kalınır ? adlı yazıya göz atarak bölge bölge en ideal ve en uygun konaklama birimlerine göz atabilir, dilediğiniz tarzda ve bütçede konaklama birimini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Roma’da bulunan tüm konaklama birimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Castel Sant Angelo Nerede, Nasıl Gidilir?

Kale, San Pietro Bazilikası, Vatikan Müzeleri, Aziz Petrus Meydanı, Piazza Navona, İspanyol Merdivenleri gibi Roma’nın önde gelen turistik yerlerine 10 dakika yürüme mesafesindedir. Vatikan’a oldukça yakın olan bu kaleye gidebilmek için en iyi ulaşım aracı, otobüslerdir. 40 nolu (Ekspress) otobüsler ile kaleye en yakın noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, kaleye metro ile gitmek isterseniz, A hattını kullanarak kaleye oldukça yakın olan ”Lepanto” metro durağına ulaşabilirsiniz.

Kalenin açılış saatleri ; 09:00-19:00 arasıdır ve Castel Sant Angelo giriş ücreti ise 20.50£’dur.

Castel Sant Angelo,Roma
Castel Sant Angelo

Not : Kaleyi ziyaret etmeden önce direkt olarak Vatikan’a geçecek olursanız, Vatikan’dan sonra kaleyi ziyaret etmek daha mantıklı ve en çok tercih edilen yollardan biridir. Vatikan’dan yürüyerek 7-10 dakika için ulaşabileceğiniz kaleye gitmek için hiçbir ulaşım aracına ihtiyacınız olmayacaktır.

Kutsal Melek Kalesi konum için tıklayın.

Castel Sant Angelo, Roma’da en çok tercih edilen yerlerdendir. Fakat, çoğu turist kalenin içinde bulunan müzeyi ziyaret etmeden, dışarıdan birkaç fotoğraf çekmekle yetinmektedir. Eğer fırsatınız ve bütçeniz varsa, oldukça eski askeri silahlara ve o dönemde kullanılan çanak çömleklere, dönemin insanları hakkında az da olsa bilgi alabileceğiniz hatıralara mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim. Roma’da bulunan birçok tur paketinde bu kale yer almaktadır. Eğer, uygun bir tur şirketi bulabilirseniz, kaleyi rehberlerle ziyaret etmek çok daha eğlenceli ve mantıklı olacaktır.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...