Venedik Hostel Tavsiyeleri | En İdeal 5 Hostel Tavsiyesi

Venedik, İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olduğu gibi, en pahalı olan şehirlerinden. Bu şehirde bulunan otellerin birçoğu, turistik yerlere daha yakın olduğundan dolayı otel fiyatları biraz uçuk. Tabi, şehir merkezi ve turistik yerlerin biraz dışına çıktığınızda uygun fiyatlara birkaç otel bulmak da mümkün. Fakat, uzak bir yerde konaklayıp her gün yol parası vermek yerine, şehir merkezine yakın bir hostel tercih ettiğinizde seyahatinizi çok daha uygun hale getirebilirsiniz.
Venedik hostel fiyatları 20-60£ arasında değişiyor. Tabi, özel odalarda konaklamak isterseniz fiyatlar biraz daha artmakta. Bu şehirde ucuz bir otelde kalmak yerine, orta düzeyde bir hostelde kalmak çok daha mantıklı olacaktır. Zaten bu şehirdeki hostellerin büyük bir çoğunluğu 3 yıldızlı otellerdeki konforu aratmayacaktır.

Venedik’te hostel seçerken ilk olarak hangi bölgede konaklamak istediğinize, daha sonra hangi fiyat aralıklarında bir hostel aradığınıza ve son olarak da ne tip (Eğlenceli – Sakin) hostelde konaklamak istediğinize karar verin. Bu şehirde hangi bölgede konaklayacağınıza karar veremiyorsanız, Venedik’te nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak bölgeler hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz.

Venedik Hostel Tavsiyeleri

1.Locanda SS. Giovanni E Paolo (Favori)

Venedik Hostel Tavsiyesi

Locanda SS Giovanni e Paolo Hostel

Tarihi şehir merkezinde yer alan Locanda SS hostel, şehirdeki en popüler hostellerden biri. Rialto Köprüsü‘ne ve San Marco Meydanı’na kısa bir yürüyüş mesafesinde olması bu hostelin en güzel özelliği. 8.3 gibi yüksek bir puana sahip bu hostelde çift kişilik özel odalar uygun. Oldukça merkezi bir konumda bulunan hostele göre de bu fiyat oldukça normal. Tek kötü yanı ise, gecelik ücrete kahvaltının dahil olmaması. Kahvaltı almak isterseniz 5-9£ fazladan ödemeniz gerekiyor.

Locanda SS. Giovanni E Paolo Hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon için tıklayın

2.L’Imbarcadero Hostel

Venedik Hostel Tavsiyesi

L’Imbarcadero Hostel

Santa Lucia (Merkez ) tren istasyonuna 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan L’Imbarcadero hostel, genç turistlerin tercih ettiği eğlenceli hostellerden. Venedik’te gezilecek yerleri keşfetmek için çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız bu hostel, tercih edilebilecek en ideal hostellerden. Birçok turistik yere deniz otobüsleri ile rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında 7.8 gibi güzel bir puana sahip olması da bu hosteli tercih etmek için yeterli olacaktır.

L’Imbarcadero Hostel’i incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

3.Locanda Silva

Venedik Hostel Tavsiyeleri

Locanda Silva Hostel

San Marco Meydanı’na 5 dakika yürüme mesafesinde olan Locanda Silva hostel, şehir merkezinin göbeğinde yer alıyor. 7.8 gibi oldukça güzel bir puana sahip olan Locanda, şehrin en eski hostellerinden. Çift kişilik özel oda ücretleri ortalamanın altında. Fiyatı, konumuna göre oldukça uygun olan bu hostel de, Venedik’te konaklama için ilk düşünülmesi gereken hosteller arasında.

Bu hostelde ücretsiz kahvaltı ve ücretsiz şehir haritasının bulunması da, dikkate alınması gereken kriterlerden.

Locanda Silva Hostel’i incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

4.Generator Venice Hostel

Venedik Hostel Tavsiyeleri

Generator Venice Hostel

3 yıldızlı otellerden pek farkı olmayan bu hostelde çift kişilik suit odalar biraz pahalı olsa da, dorm fiyatları gayet uygun. Şehirdeki en lüks ve en popüler hostel olan Generator, eşsiz manzaralı odalarıyla diğer hostellerden ayrılıyor. San Marco Meydanı karşısında bulunan bu hostel, şehir merkezinin tam kalbinde konaklamak isteyenlerin vazgeçilmez adreslerinden. 8.2 gibi oldukça yüksek bir puana sahip olması bu hostelin her açıdan tercih edilebilir olduğunu gösteriyor.

Dorm odalalarında kalacak olursanız, gecelik ücretler gayet uygun. Çift kişilik suite odalar ise, biraz pahalı. Kahvaltı oda ücretlerine dahil olmasa da, 5-10£ gibi bir ücrete kahvaltı alabiliyorsunuz. Bunun yanında, bir barı, restoranı ve 24 saat resepsiyonu ile, bir otelde aradığınız birçok hizmeti bu hostelde bulabiliyorsunuz.

Not ; Şehirdeki en iyi dorm ücretine sahip hostellerden. Fakat, özel odalar için bu hostel biraz pahalı olacaktır.

Generator Venice hosteli incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

5.Camping Village Jolly

Venedik Hostel Tavsiyesi

Camping Village Jolly

Venedik’te ki en ucuz hostellerden (Hostelden çok kamp alanı olarak bilmenizde yarar var) olan Camping Jolly , 7.7 gibi idare edebilecek bir müşteri puanına sahip. Bu tesiste dorm odalarında konaklamak isterseniz, 100 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Tabi çift kişilik özel odalarda oldukça uygun. Çift kişilik odalar gecelik 200 TL’den başlıyor. Yani şehirde çift kişi en uygun konaklayacağınız yer diyebilirim. Gerek çift kişi gerekse 3-4 kişi özel odalarda konaklayabiliyorsunuz. Bildiğiniz kamptan pek farkı olmayan bu tesiste, açık yüzme havuzu, voleybol sahası, bar ve restoran da bulabiliyorsunuz. Venedik’te süper bir deneyim olacak bu kamp tesisine mutlaka göz atın derim.

Piazzale Roma adlı meydana sadece 10 dakika yürüme mesafesinde bulunduğunu da unutmayın.

Kahvaltı oda ücretlerine dahil değil. Fakat 5-7£ gibi bir ücret ödeyerek oldukça çeşitli bir kahvaltı alabilirsiniz.

Camping Village Jolly adlı tesisi incelemek, fiyatlara göz atmak veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayın.

Venedik hostel seçimi yaparken biraz araştırma yapmakta yarar var. Çift kişilik oda ücretleri süper pahalı olan hostellerde, dorm odaları oldukça uygun. Bu yüzden, hostel ararken, ilk olarak dorm ücretlerine bakın. Bu arada hostellerin birçoğu 3 yıldızlı oteller ile hemen hemen aynı ücrette diyebilirim. Tabi, sadece çift kişilik odaları. Eğer, dorm odalarında konaklayabilirsiniz, çok ama çok uygun fiyatlara süper bütçeli bir Venedik gezisi yapabilirsiniz.

Venedik hostel tavsiyesi olarak listedeki 5 hostel yeterli olmazsa Venedik’te bulunan tüm hostellere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

By |2018-11-21T01:05:12+00:00Kasım 21st, 2018|Avrupa, Venedik|
Bir de henüz yeni olan Facebook Sayfamı Beğensen ? Çok mu şey istemiş olurum ? :)