Bolu’da Nerede Kalınır ? | En Uygun Otel Tavsiyeleri

Karadeniz bölgesinin en güzel tatil bölgelerinden biri olan Bolu, birbirinden farklı konaklama birimleriyle her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Özellikle Abant ve Kartalkaya gibi gözde tatil bölgelerine ev sahipliği yapıyor olması da Bolu’yu hareketlendiriyor. Daha çok doğal güzelliği ve sakinliği için tercih edilebilecek bu şehir, uygun otel fiyatlarıyla da cebinizi yakmıyor.
Bolu’da nerede kalınır ?
sorusuna verilebilecek çok fazla seçenek bulmak mümkün. Aşağıdaki bölge ve otel tavsiyelerine göz atarak bütçenize ve zevkinize uygun olan oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bolu’da Nerede Kalınır ? | En Uygun 5 Bolu Otel Tavsiyesi

Bolu’da konaklama konusunda çok fazla seçenek bulunuyor. Bunlar arasında en çok tercih edilen oteller olsa da, konaklar, butik oteller ve pansiyonları da fazlasıyla bu şehirde bulabilirsiniz.

1.Matışlar Konağı 

Bolu'da Nerede Kalınır ?
Matışlar Konağı ; Agoda.com

Bolu’da turistik yerlere yakın olayım, konakladığım yerde uygun fiyatlı olsun, güzel olsun, yüksek oylamaya sahip olsun, otel olmasın diyorsanız, ilk olarak göz atmanızı tavsiye edebileceğim yer Matışlar Konağı olacaktır.

Bu konak, Bolu’da en çok tercih edilen konaklama birimlerinden. 6 odasıyla hizmet vermesine rağmen süper popüler olan bu konakta gecelik konaklama ücretleri yüksek sezonda 200-300 TL arasında değişiyor. Yani, fiyat bakımından merkezde bulunan uygun konaklama birimlerinden.

Bu konağın en güzel ve en dikkat çeken yanı ise 9.0 gibi yüksek bir puanı olmasıdır. Yani, burada konaklayan 10 turistten 7’i buraya 10 üzerinden 10 gibi yüksek bir puan veriyor. Sırf bu puana bakarak bile bu konağı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bu konak Yedi Göller Milli Parkı’na 22 km uzaklıkta bulunuyor. Bunun yanında, Bolu Müzesi ve Kadı Camii gibi turistik yerlere de sadece 5 dakika yürüme mesafesinde bulunmakta. Yani, sırf konum olarak Bolu’da nerede kalınır ? sorusuna oldukça güzel bir cevap diyebilirim.

  • Agoda.com aracılığıyla bu konağı incelemek veya ücretsiz rezervasyon yapmak için tıklayabilirsiniz.

2.Gazelle Resort & Spa (Karacasu – 5 Yıldız)

Bolu'da Nerede Kalınır ?
Gazelle Resort Hotel ; Agoda.com

Enescim yok mu şöyle güzel bir otel, kafamı dinleyim, otelimin çevresi yemyeşil olsun, yemekleri bol çeşitli olsun, lüks olsun ama çok lüks olmasın, para çok önemli değil ama az önemli diyorsanız, sizi lüks bir otel olan Gazelle Resort ile tanıştırayım.

Butik tarzda olan bu otel, Karacasu bölgesinde bir meşe ormanı içerisinde bulunuyor. Gayet şık ve modern yapıda olan bu otel, tahmin edebileceğiniz üzere birazcık pahalı. Bu otelde yüksek sezonda, çift kişilik odaları 500 TL’ye kadar bulabilirsiniz. Hatta, erken rezervasyon fırsatlarına denk gelecek olursanız, çok daha uygun fiyatlara odalar bulmak mümkün.

Bu otel, dünya mutfağından yemekleri ile bir hayli popüler. Otelde konaklamış müşterilerin yorumlarına şöyle kabaca bir göz attınız mı, herkes bu otelin yemeklerini ve atmosferini öve öve bitirememiş. Zaten 8.1 gibi yüksek bir puanı ile de, ne kadar tercih edilebilir bir otel olduğunu gösteriyor. Bu otele gidip şöyle romantik bir orman yürüyüşü yapmadan da dönmek olmaz.

  • Agoda.com aracılığıyla bu oteli daha detaylı incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayabilirsiniz.

3.Kayı Apart Hotel (Karacasu)

Bolu'da Nerede Kalınır ?
Kayı Apart Hotel ; Agoda.com

Yok mu şöyle ucuza şık ve güzel bir otel ? diyorsanız, hemen Kayı Apart Hotel’e göz atın derim. Bu otelde bulunan odaların bildiğiniz dayalı döşeli dairelerden farkı yok. Mutfakta aradığınız tüm araç gereçleri bulabileceğiniz gibi, koskoca dairede süper uygun bir fiyata konaklayabiliyorsunuz. Süper uygun diyorum, çünkü Bolu’da 200 TL’ye bırakın daireyi otel odası bulmak bile zor.

Bu otelde, yüksek sezonda 150 TL’ye kadar çift kişilik odalar bulmak mümkün. Ayrıca, 3 veya 4 kişi grup/aile olarak seyahat ediyorsanız, uygun fiyatlı daireleri tam size göre olacaktır. İyi de ucuz her zaman kötü olur, bu otelde ucuz diye kötü bir şey olmasın ? diyorsanız, öncelikle şöyle söyleyeyim ; otel gayet şık ve modern. Ayrıca almış olduğu 8.1 gibi yüksek bir puanı olması da, fiyat/fayda bakımından ideal bir otel olduğunu gösteriyor.

  • Agoda.com aracılığıyla bu oteli daha detaylı incelemek veya ücretsiz (ön ödeme olmadan) rezervasyon yapmak için tıklayabilirsiniz.

4.Büyük Abant Hotel (Abant Gölü – 5 Yıldız)

Bolu'da Nerede Kalınır ?
Büyük Abant Hotel ; Agoda.com

Dur atlama burayı, 5 yıldızı gördün diye 1.000 TL ödeyecek halin yok merak etme 🙂 Ya bir otelde araba kuyruğu olur mu ? demek ki oluyormuş. Bolu’nun en büyük oteli olarak bilinen Büyük Abant Hotel 110 odasıyla hizmet veriyor. Tam da Abant Gölü’nün kıyısında. İster dağ manzaralı bir oda, isterseniz de göl manzaralı bir odada konaklayabilirsiniz. Yani, Bolu’da nerede kalınır ? sorusuna en güzel cevap diyebilirim.

Bu otelde çift kişilik odaları erken rezervasyonlar ile 400 TL’ye kadar bulabilirsiniz. Evet biraz garip bir durum. 5 yıldızlı bir otel, bir odası 2000-3000 iken diğer çift kişilik odaları 400 TL. Tabi, diğer pahalı odalar King Suit, yani kralsan al cinsten. Fakat, 400 TL’lik oda size fazlasıyla yetecektir. Ayrıca, 5 yıldızlı bir otelde hizmet alacaksınız. Bunun yanında, diğer yıldızsız veya 3-4 yıldızlı otellere 300-400 TL vermektense, bu otelde gözünüz kapalı rezervasyon yapabilirsiniz.

Bu otelin en güzel yanı, eşsiz manzarası ve canlı müzik yapılan barıdır. Bunun yanında, 4-5 kişi aile olarak veya grup olarak seyahat ediyorsanız, King Suit adlı 4+1 (200 metrekare) 2.800 TL’ye konaklayabilir, lüksün kralını yaşayabilirsiniz. Yani, zengini, kodamanı, memuru bu otelde bulabiliyorsunuz. Zaten, otelin en güzel yanı da bu.

Bu otelin 8.0 gibi yüksek bir puanı olması da bu oteli tereddütsüz tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Agoda.com aracılığıyla bu oteli daha yakından incelemek veya rezervasyon yapmak için tıklayabilirsiniz.

5.Abant Palace Hotel (Abant Gölü – 5 Yıldız)

Bolu'da Nerede Kalınır ?
Abant Palace Hotel ; Agoda.com

Yine ucuz bir 5 yıldızlı otel olan Abant Palace Hotel, süper modern mimari yapısı ile dikkat çekiyor. Abant Gölü kıyısında konumlanmış bu otelde, yüksek sezonda 280 TL’ye kadar çift kişilik ekonomik odalar bulmak mümkün. Özellikle erken rezervasyonlarda %45’e varan fırsat indirimlerinden de yararlanmak mümkün.

163 odasıyla hizmet veren bu otel, bir hayli kalabalık. Yani, sıkış pıkış bir otelde konaklamayı sevmiyorsanız, bu oteli beğeneceğinizi pek sanmam. Fakat, Abant Doğal Parkı’na 3-4 dakika uzaklıkta olması, saunası, Türk hamamı, havuzu olması, 7.8 gibi yüksek bir puan almış olması, göl ve oda manzaralı odalarının olması bu oteli gönül rahatlığıyla tercih etmek için yeterli olacaktır.

  • Agoda.com aracılığıyla bu oteli incelemek veya ön ödeme olmadan rezervasyon yapmak için tıklayabilirsiniz.

Bolu’da nerede kalınır ? sorunuza bu listede cevap bulamadınız mı ?

Tüm Bolu otellerine göz atmak için tıklayın.

Bolu’da otel seçimi yaparken merkeze yakınlığı pek göz önüne almayın. Zaten Bolu’ya araçsız gidiyorsanız, mutlaka bir araç kiralamanızda yarar var. Bu şehirde bir yerden bir yere ulaşım bazen çok sıkıntılı olabiliyor. Ayrıca otellerin birçok fırsat indirimleri bulunuyor. Bu fırsat indirimlerinden yararlanarak çok daha uygun fiyatlara otel odaları bulabilirsiniz.

Bir de şansınızı öyle deneyin. Bolu’da otel fiyatları öyle çok uçuk değil. Bu yüzden, en azından 4-5 hafta öncesinden rezervasyon yapacak olursanız, çok lüks otellerde 3-4 yıldızlı otellere ödeyeceğiniz ücret civarında odalar bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here