Hofburg İmparatorluk Sarayı, Viyana

1918 yılına kadar Hofburg İmparatorluk Sarayı, Habsburg İmparatorluğu’nun merkeziydi.Başlangıçta lüks bir ”İmparatorluk Forumu” olarak planlanan Hofburg İmparatorluk Sarayı, Habsburg İmparatorları tarafından yaptırılmıştır. Günümüzde Avusturya Cumhurbaşkanı Resmi Koltuğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Hofburg İmparatorluk Sarayı

Hofburg İmparatorluk SarayıViyana gezilecek yerler bakımından çok popüler bir yerdir. Avusturya İmparatorluğunun keşfedilmeyi bekleyen, derin bir tarihi ve zengin kültürü vardır. İmparatorluk hazineleri,sanat galerileri ve prestijli koleksiyonları ile her yıl binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. 240.000 metrekarelik bir alana sahip Hofburg İmparatorluk Sarayı‘nın 19 avlusu ve 2.600’ün üzerinde odası bulunmaktadır.

Hofburg İmparatorluk Sarayı

Viyana’da nerede konaklayacağınıza hala karar vermediyseniz, Viyana’da nerede kalınır ? adlı yazıma göz atarak şehirdeki en ideal konaklama bölgelerini ve bölgelere göre otel tavsiyelerini bulabilirsiniz. Viyana’da bulunan en ideal otellere ve fırsat indirimlerine Booking.com aracılığıyla göz atmak için de buraya tıklayabilirsiniz.

Hofburg İmparatorluk Sarayı Gezilecek Yerleri

  • İmparatorluk Gümüş Koleksiyonu : Mahkeme Gümüş ve Tablo Odası olarak bilinen İmparatorluk Gümüş Kolesksiyonu, Sarayın Başbakanlık kanadında bulunmaktadır. Burada 7.000’den fazla eser gösterilmektedir. 4-5 tl fazladan vererek alacağınız Audio Guide (Ses Rehberi) ile gümüş odasının geçmişi hakkında detaylı bir bilgi alabilirsiniz. 1918 yılında İmparatorluk Monarşisinin sona ermesinden bu yana,gümüşlerden bazılarının resmi devlet ziyafetleri ve akşam yemekleri için kullanıldığı söylenmektedir.
  • Sisi Müzesi : İmparatoriçe Sisi (Elisabeth)’in hayatını,gerçek karekterini ve alışkınlarını detaylı bir şekilde bu müzede öğrenebilirsiniz. 300’den fazla kişisel eşyaları ile İmparatoriçe’nin gerçek hikayesi mükemmel şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır. Ziyaretçilerin görmesi için,özel günlerde İmparatoriçe’nin vaftiz elbiseleri de sergilenmektedir.
  • İmparatorluk Daireleri : Hofburg İmparatorluk Sarayı,600 yılı aşkın bir süre boyunca Habsburglar’ın evi olmuştur. Ailenin her üyesinin,sarayın çoğu kanadında bir dairesi veya suiti bulunmaktadır. Dairelerin hemen hemen hepsi,Rokoko ve Barok tarzında dizayn edilmiştir.

Hofburg İmparatorluk Sarayı Giriş Ücretleri 2020

Yetişkinler için 15£, çocuklar için (6-18 ) 9£’dur. Bu bilet fiyatlara Audio Guide (Ses Rehberi) dahildir. Ancak kişiye özel rehber isterseniz fazladan bir 10£ ödemeniz gerekmektedir. Bilet ücretleri, saraya giriş, Sisi Müzesi, İmparatorluk Daireleri ve Gümüş Koleksiyonu içindir.

Hofburg İmparatorluk Sarayı

Not : Viyana Pass Kartı ile, Saraya ücretsiz girebileceğiniz gibi, Sisi Müzesine,İmparatorluk Dairelerine ve Gümüş Koleksiyonuna da ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Viyana Pass Kart ücretleri ise ; Yetişkinler için 1 günlük 53£,2 günlük 66£,3 günlük 80£’dur. Bu kart size, Hop on-Hop Off otobüslerini ücretsiz ve sınırsız olarak kullanabilme,zaman kazandırıp bilet kuyruklarında beklememe ve birçok müzelere ve turistik yerlere ücretsiz olarak girebilme olanağı sağlamaktadır.

Saray, haftanın her günü 09:00-17:30 saatleri arasında açıktır.

Hofburg İmpartorluk Sarayı

Hofburg İmparatorluk Sarayı Nerede, Nasıl Gidilir ?

Metro ile turuncu hat üzerinde U3 nolu trene binin ve Herrengasse durağında inin.Buradan 3-4 dakika içerisinde saraya ulaşabilirsiniz.

1,2,D ve J nolu tramvaylar ile Burgring durağına kadar gidebilirsiniz ve 2A.3A nolu otobüsler sizi Hofburg durağına kadar götürmektedir. Saray konumu için tıklayın.


Booking.com

TAVSİYELER

KONAKLAMA

Hostel rezervasyonu için en popüler sitelerden biri olan Hostelworld, otel için de Booking veya Tripadvisor'a göz atabilirsiniz. Ayrıca Nerede Kalınır Oteller adlı sitede de konaklama konusunda bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz.

UÇAK BİLETİ

Uçak bileti için en uygun ve en popüler uçuşları gösteren Skyscanner'a göz atabilirsiniz.

AVRUPA

Avrupa'nın en güzel şehirlerini, gezilecek yerlerini ve konaklama hakkında bilgileri Gezilecek Yerler Listesi adlı sitede bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

BENZER İÇERİKLER

Konak Gezilecek Yerler

Konak Gezilecek Yerler & Konak’ta Görülecek Yerler

İzmir'in en güzel ve en canlı ilçelerinden biri olan Konak, şehrin önde gelen turistik yerlerine sahip olmasıyla ünlü. Tarihi dokusu, Kemeraltı Çarşısı, camileri ve...